Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Garbage

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Garbage Empty
ПисанеЗаглавие: Garbage   Garbage I_icon_minitimeЧет 21 Май 2009 - 9:13

Garbage


Състав:
Duke Erikson - бас, китара, клавири
Butch Vig - барабани
Steve Marker - китара, бас
Shirley Manson - вокал
Албуми и Сингли:
1.''Garbage''(1995г.)
-Queer
-Only Happy When It Rains
-Stupid Girl
-Milk
-Vow
2.''Version 2.0''(1998г.)
-I think I'm Paranoid
-Special
-You Look So Fine
-Push it
-When I Grow Up
2.'' Beautiful Garbage''(2001г.)
-Shut Your Mouth
-Androgyny
-Cherry Lips
3.''Bleed Like Me''(2005г.)
-Sex Is Not The Enemy
-Run Baby Run
-Why Do You Love Me
-Bleed Like Me
4.''Absolute Garbage''(2007г.)
-The World Is Not Enough
-Tell Me Where It Hurts
Garbage - историята:
Когато Менсън за пръв път се събира с Butch Vig, Steve Marker и Duke Erikson, на групата се лепва етикет „трима продуценти и момиче”. Виг и Ериксон са били съответно барабанистът и фронтменът на Spooner, както и на колежанските радио-любимци от средата на 80-те Fire Town.
Старият приятел на Виг от колежа Marker прави първите записи на Spooner в мазето си; двамата продължават съвместната си работа, основавайки Smart Studios като продуцират и записват post-hardcore групи като Killdozer и Die Kreuzen. След това Виг успява да се договори за такива епохални записи като Gish на Smashing Pumpkins’ и разбира се Nevermind на Nirvana, както и дискове за Sonic Youth, L7, House of Pain и Freedy Johnston.
Garbage е замислена като забавление, като начин трима стари приятели да се възползват от успеха и да се забавляват от другата страна на контролната стая. Но някой трябва и да пее. И тук решаваща се оказва появата на Менсън, която започва своята кариера свирейки на клавир в шотландската банда Goodbye Mr. MacKenzie, а по-късно създава своя собствена група Angelfish.
Номинирани са няколко пъти за Грами (включително „Най-добър изпълнител” за 1997 и „Албум на годината” за Version 2.0 през 2001), изпълняват тема за филм за Джеймс Бонд (“The World Is Not Enough”), свирили са на близо 1000 шоута, от клубни изяви до грандиозни фестивали, както и турнета със Smashing Pumpkins, Alanis Morrisette, U2 и No Doubt.

По време на записите на Beautiful Garbage, който излиза на 4 септември 2001 год. вече се усеща напрежение. Последват събитията в Ню Йорк на 11 септември и всичко се преобръща. Изведнъж да даваш интервюта и да правиш промо-турнета е неподходящо, и със сигурност не е забавно. Последва ново изпитание, на Виг му откриват хепатит А. Групата продължава с барабанистите Matt Chamberlain и Matt Walker, нещо което Виг насърчава. Менсън губи гласа си – ужасяващо изпитание, в крайна сметка завършило с операция за отстраняване на киста от гласните и струни.

Когато настъпва времето да мислят за нов запис, нещата просто не се получават – в частност за Виг. След няколко изнервящи седмици той се оттегля в Лос Анджелис. Заявява, че се нуждае от почивка. Мнението на Менсън и Маркър е, че са се разделили окончателно, но след 5 месеца почивка Garbage се събират и започват работа отново. Помага и един последен, провален експеримент: те влизат в студиото с John King, с който записват “Bad Boyfriend”, но нищо повече. „Това някак си ни накара да разберем, че ние сме единствените, които могат да направят запис на Garbage”, добавя Виг.

И така, след бъркотия от изпратени по куриер дискове и звукови файлове по електронната поща от личните им домашни студия, те се събират отново в Smart за това, което повечето групи биха нарекли „миксиране” – процес на избор и презаписване, който е ключът към начина по който Garbage сглобяват песните си. Но този път го правят без бомбастичност: по-малко тракове, по-малко луупове, по-малко семпли, по-малко клавири. „Ключовата дума беше „ просто””, казва Ериксън. И китари, много китари.

„ Аз мисля че наистина наблегнахме на факта че сме рок-група повече от всичко – китарна група зад гласа на Шърли.” И точно когато моментът притиска Виг да поразсъждава над това къде е бил и какво е направил като продуцент “Bleed Like Me” го кара да се учуди на Garbage. „Пoстигнахме много повече като група, отколкото някога съм мисли, че ще успм.”

„Наистина е трудно членовете на една група да останат заедно, толкова по-лесно би било просто да преследваш собствените си желания”, казва от своя страна Shirley „ Но аз все още вярвам в идеята за група – че хората могат да се съберат и да открият начин да работят върху нeщо заедно. Все още съм влюбена в романтиката на рока.”
През 2005-та групата обявява „почивка“ за неопределен период от време, но подчертава, че това не е раздяла. Събират се в началото на 2007, за да запишат нови песни за сборния албум „Absolute Garbage“, който излиза през юли 2007.

снимки:
http://www.themusicstories.com/Stories/garbage/garbage1.jpg

http://www.pub.umich.edu/daily/1998/nov/11-12-98/photos/garbage.gif

http://www.shout.ru/index_garbage/garbage_promo2005_2.jpg
http://www.themusicstories.com/Stories/garbage/garbage_promo.jpg
http://est.hu/kepek/imgup/konnyu/interju/2005/garbage/garbage1_n.jpg
Върнете се в началото Go down
twilight_i94

twilight_i94


Брой мнения : 2279
Join date : 15.01.2009
Age : 30
Местожителство : В градината пълна с рози

Garbage Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Garbage   Garbage I_icon_minitimeЧет 13 Авг 2009 - 14:18

А тази група много си я уважавам. Cute
Обичам да ги слушам винаги,когато пиша.Зареждат ме с енергия.
Любимите ми песни са:Stupid girl (когато бях на село съм я слушала в продължение на две седмици без да спирам :bounce: ) It's all over but the crying;Silence is golden и други.
Върнете се в началото Go down
voice_of_heaven




Брой мнения : 542
Join date : 27.06.2009
Age : 30
Местожителство : плевен

Garbage Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Garbage   Garbage I_icon_minitimeПет 14 Авг 2009 - 0:24

Мн0го яки песни имат, пр0сто уникално добри! :bounce:

Любима песен на garbage - cherry lips :Р
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Garbage Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Garbage   Garbage I_icon_minitimeПон 24 Авг 2009 - 20:39

Не са точно мой стил, но много им се радвам. Теглила съм само албумите от 2005 и 2007, и двата са много добри. Не е музика, която мога да 'цикля' постоянно, но в някои моменти няма нищо по - приятно за слушане от тях. Пък и обожавам женски вокали, няма как да пропусна да спомена колко готина е Шърли^^ Все пак е шотландка, според мен това придава адска уникалност на бандата и силно ги разграничава от останалите американски алтернативни рок групички с женски вокали. Любими песни: Run, Baby, Run, #1 Crush, Why Do You Love Me, Bleed Like Me, It's All Over But The Crying, Only Happy When It Rains... Абе ако реша да ги слушам албумът върви от първата до последната песен.

Много готина банда, лека, релаксираща, и незнайно защо ми навява мисли за дъжд...
Върнете се в началото Go down
Artemis

Artemis


Брой мнения : 1494
Join date : 19.06.2009
Местожителство : Rainbow Country

Garbage Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Garbage   Garbage I_icon_minitimeВто 25 Авг 2009 - 0:43

Групата ми харесва. Не са много в стила ми, но обичам от време на време да ги слушам. Първата песен която чух от тях е Androgyny в която се влюбих и в един момент слушах само нея, но не знаех нищо за групата, нито други тяхни песни. Все още ми е любимата тяхна, но ми харесват също и "Sex is not the enemy" , "Run baby Run" и "Stupid Girl". По-късно ги проучих по-добре от това само да знам няколко песни.
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Garbage Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Garbage   Garbage I_icon_minitimeПон 28 Сеп 2009 - 15:15


Видеото е фен мейд.
ЕДИТ: Ето и една не много нова песен на Шърли от The Sarah Connor Chronicles Soundtrack:

ЕДИТ2: Още нещо (не знам колко ново) около Garbage:
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Garbage Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Garbage   Garbage I_icon_minitimeЧет 26 Ное 2009 - 20:44

melrose написа:

Видеото е фен мейд.
ЕДИТ: Ето и една не много нова песен на Шърли от The Sarah Connor Chronicles Soundtrack:

ЕДИТ2: Още нещо (не знам колко ново) около Garbage:
Нова изява на Гарбидж, от тази година мисля:



п.п.Извинявам се за двойния пост.
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Garbage Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Garbage   Garbage I_icon_minitimeНед 9 Май 2010 - 22:03


Песента е: "Just You and Me" by Zee Avi.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Garbage Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Garbage   Garbage I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Garbage
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Музика-
Идете на: