Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!
ЗА ДА МОЖЕТЕ, ТРЯБВА ДА ИМАТЕ 15 МНЕНИЯ И ДА БЪДЕТЕ ОДОБРЕНИ В ГРУПАТА ЗА ЧЕТЯЩИТЕ!
МОЖЕТЕ ДА ЧЕТЕТЕ И ФЕН ПРЕВОДА НА БРАТСТВОТО НА ЧЕРНИЯ КИНЖАЛ 11 - ДЪЛГООЧАКВАНА ЛЮБОВ!

КАНДИДАТСТВАНЕТО В ГРУПАТА ЗА ЧЕТЕНЕ СТАВА ТУК - http://twilight-bulgaria.darkbb.com/g33-group

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ ФЕН ПРЕВОД НА КНИГА 15 И 16 ОТ ПОРЕДИЦАТА БРАТСТВОТО НА ЧЕРНИЯ КИНЖАЛ!

ИндексКалендарВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

Sex and the City/Сексът и градът

Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
no7alone

Брой мнения : 983
Местожителство : Планетата Земя

ПисанеЗаглавие: Sex and the City/Сексът и градът   Нед 14 Юни 2009 - 16:42

Сексът и градът

Сексът и градът“ (на английски: Sex and the City) е американски сериал с участието на Сара Джесика Паркър. Сюжетът проследява ежедневието на четири жени, живеещи в Ню Йорк, и част от темите в сценариите касаят полово предаваните болести, безопасния секс, множеството интимни партньори и промискуитета.

Сериалът е сниман предимно в Силвъркап Студиос (Silvercup Studios) в Куинс, както и в Манхатън и околностите му. Продуцирани са общо шест сезона, които се излъчват по телевизия HBO в периода 1998-2004 г.

Кари Брадшоу и нейните три приятелки водят тежкия живот на самотни, сексуално активни жени на прага на новото хилядолетие. Те не само дискутират своите сексуални желания и фантазии, но открито споделят своите вярвания и мнения по редица главно женски въпроси. Сериалът става популярен със своите сцени из нюйоркските улици, барове, ресторанти и нощни клубове, където се поставят под въпрос сексуални табута.

Главната героиня е Кари и макар да се обръща достатъчно внимание на останалите три жени и техните връзки, раздели и терзания, тя е в основата на филма, разказът се води от нейно име, и нейните чувства (главно към мъжа на живота ѝ — Тузара) са водещи в епизодите.

Сериалът открито разнищва обществено уместни въпроси, като положението на жените в обществото. Премиерата на “Сексът и градът” е на 6 юни 1998 г., а последният официален епизод е излъчен на 22 февруари 2004 г. През 2004 г. започва подготвка за създаване на филмова версия на сериала, но скоро тя е изоставена. В средата на 2007 г. са обявени нови планове за изработване на филм по сериала, и на 12 май 2008 г. в Лондон се състои неговата премиера.

След като сериалът приключва, той е пуснат по други телевизионни мрежи като Ти-Би-Ес (TBS), Си-Дабъл-Ю (The CW) и Дабъл-Ю-Джи-Ен (WGN).

Персонажи [редактиране]

* Кари Брадшоу (в ролята Сара Джесика Паркър), журналистка в местен вестник със своя рубрика, чието име сериалът носи.
   * Саманта (в ролята Ким Катрал), бизнесдама с високо либидо.
   * Шарлот (в ролята Кристин Дейвис), консервативна жена с мечти за перфектен брак с любящ мъж и много деца.
   * Миранда (в ролята Синтия Никсън), адвокатка с цинично мнение за връзките и мъжете.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
MaץheM

Брой мнения : 2630
Местожителство : Cold Sun..

ПисанеЗаглавие: Re: Sex and the City/Сексът и градът   Нед 14 Юни 2009 - 17:28

Забавен филм, пълен с доста комични ситуации, но и на моменти много поучителни..
Могат да се извлекат неща от сериалчето според мен, а и смеха е гарантиран.
Вижте профила на потребителя https://www.facebook.com/Pinacoladaa
Lioness
Администратор

Брой мнения : 4192
Местожителство : Beastland.

ПисанеЗаглавие: Re: Sex and the City/Сексът и градът   Нед 14 Юни 2009 - 17:32

Един от любимите ми сериали.
Наистина от филма/сериала може да се извадят много поучителни неща.
На филма съм се смяла със съзли, а за жените нямам думи.
Всяка една със своите предпочитания, мании, разбирания, грешки, недостатъци...
Актрисите също ми харесват.

и всички други качества на човека,
без неговите недостатъци."

14.02.2005 - 16.04.2018
Винаги ще те обичам и ще ми липсваш!
Spunk
Модератор

Брой мнения : 2876

ПисанеЗаглавие: Re: Sex and the City/Сексът и градът   Нед 14 Юни 2009 - 18:03

Обичам го. Обичам го. Обичам го. Cute

Кари е най - готината и най - красивата. Самата Сара си е тооолкова красива.
Обожавам сериала. Трогателен и забавен, и както в отчаяните има какво да научиш.
Актьорите са добри, сценария също, и слаб трак не са имали.
Евала!

gal4eto9052

Брой мнения : 2809
Местожителство : Neverland

ПисанеЗаглавие: Re: Sex and the City/Сексът и градът   Нед 14 Юни 2009 - 18:07

Да, един от любимите ми сериали, обожавам го просто.

Миранда е точно като мен - споделяме еднакви виждания, абе, все едно, че героинята е правена по мой прототип. Haha!
Иначе Кари има невероятна професия, мечта от доста време. Харесва ми как сериалът обръща внимание на малките детайки - колко важно е за една жена да си купи нови обувки, и как негативно ни влияе общественото мнение понякога.
Също така и въпросът, който обсъждат в доста епизоди - защо същото това общество осъжда едва ли не неомъжените жени, които са независими и не желаят да се превърнат в безмозъчни домакини.
Просто, "Сексът и градът" разделя главните типове хора - имаме идеалната Саманта, която е моделът жена на Манхатън, но дълбоко в себе си чувствителна, Кари - журналистката, която вечно се пита какво би станало, ако... и търси идеалния мъж, въвличайки ни в един непрестанен водовъртеж, жената, която отрича социалните норми и се опитва да живее живота си истински, Миранда - леко циничната адвокатка, която обаче успява да открия любовта наново, разчитайки на голяма доза практичност и естествено, Шарлот - романтичката, която не се спира пред никакви трудности, за да признае, че е сгрешила, за да намери най - хубавото у хората и да продълажва да се надява, че вечната любов съществува, въпреки честите закачки на приятелките си.

Май повече няма защо да обяснявм какво ме е привлякло в сериала. Ами това, че представлява 4 истинки жени в един истински свят. Груб, саркастичен, жесток, но и хубав на моменти. Smile
bonity

Брой мнения : 740
Местожителство : burgas

ПисанеЗаглавие: Re: Sex and the City/Сексът и градът   Нед 14 Юни 2009 - 18:07

Сериалът беше мн як, имаше доста интересни изводи и доста комични случки. От целия филм главната героиня най- много ме дразни, а повечето мои познати ми казват, че се оприличават на нея Haha! . Най- готиният персонаж според мен е този на Саманта. Така съм се смяла на глупостите, които е ръсила ;д.
Обаче филма нещо не ми хареса, но както казват "Разни хора, разни идеали"
Spunk
Модератор

Брой мнения : 2876

ПисанеЗаглавие: Re: Sex and the City/Сексът и градът   Нед 14 Юни 2009 - 18:14

Хора, нека се помолим за нов сезон, така се заговори наскоро, че може да направят още един. Та, нека се помолииим. Haha! :Р

И да, вижте коя сте вие. Smile

http://www.allthetests.com/quiz01/dasquiztd.php3?testid=1020766676&katname=Which-TV-character-are-you?

Ето ме и мен:

You are Carrie. You are a creative individual who analyzes everything. You are the medium in your group and you get along with everyone.

gal4eto9052

Брой мнения : 2809
Местожителство : Neverland

ПисанеЗаглавие: Re: Sex and the City/Сексът и градът   Нед 14 Юни 2009 - 18:22

О, да, аз съм си същинска Кари, а излязох Шарлот.
The idea of a marriage is a must.
как ли пък не. Haha! Haha! Haha!
FoXy

Брой мнения : 890
Местожителство : love street.

ПисанеЗаглавие: Re: Sex and the City/Сексът и градът   Нед 14 Юни 2009 - 18:37

Eто моят резулта на тестта:

You are Carrie. You are a creative individual who analyzes everything. You are the medium in your group and you get along with everyone.

Иначе сериите що годе ги следях, забавни и поучителни са, в някой ситуации биха могли да са ти от доооста голяма полза. Освен това стават за убиване на време. Принципно може би любимка ми е Шарлот, но и другите определено си имат свойте качества и са много интересни персонажи.
Искра
Администратор

Брой мнения : 3901

ПисанеЗаглавие: Re: Sex and the City/Сексът и градът   Нед 14 Юни 2009 - 18:55

На абсолютно същото мнение като това на Гал съм. Сериалът е супер, един от малкото, чийто серии мога да гледам по няколко пъти, много забавен и интересен, разисква важни теми от живота на жените, а и на хората въобще. По принцип не знам на коя се оприличавам, смятам, че съм смесица от Кари и Миранда... На теста пък ми излезе Шарлот... да бе да.... Silly me

Брой мнения : 530
Местожителство : OveR thE mOoN

ПисанеЗаглавие: Re: Sex and the City/Сексът и градът   Нед 14 Юни 2009 - 19:36

На теста излезе"You are Charlotte. You are a goody goody, spoiled brat. You seem to be naive sometimes in life, and the idea of marriage is a must"
На аз лично не смятам, че имам мн общо с нея.А иначе сириалът е страхотен, отпускащ и понякага те кара зда се замислиш.
Peyton*

Брой мнения : 1145

ПисанеЗаглавие: Re: Sex and the City/Сексът и градът   Съб 11 Юли 2009 - 22:25

You are Charlotte. You are a goody goody, spoiled brat. You seem to be naive sometimes in life, and the idea of marriage is a must.

Тя най-много ме кефи от всички. Smile Smile Cute Сериалът е много луд Haha! Haha!
Alice*Cullen

Брой мнения : 15
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Sex and the City/Сексът и градът   Сря 22 Юли 2009 - 9:57

Той е един от любимите ми филми. Гледала съм го доста пъти!!! :geek: Има доста забавни моменти Smile
wentlee
Администратор

Брой мнения : 5121
Местожителство : Sliven

ПисанеЗаглавие: Re: Sex and the City/Сексът и градът   Чет 28 Окт 2010 - 19:42

Ей това е един от най-яките сериали, излъчвани някога. Дори и пет пъти да гледам някоя серия, няма да ми омръзне. Има много да се научи от всяка от героините. Толкова са забавни всяка с маниите си. Саманта ме убива когато срещне някой бивш и започне да му се умилква. Кари и Джон са перфектната двойка, стига да живеят разделени, т.е. всеки да си гледа неговия си живот и като им доскучее - заедно. Шарлът е сладурана - типичната домакиня, която би направила всичко, за да има семейството мечта. А Миранда - при нея всичко се случва, без да е планирано - Стив, Брейди, Мери. Харесвам сериала. Жалко, че няма нови серии, защото бих ги гледала с огромно удоволствие.

Maybe we'll stay together
    Maybe we'll walk away
    Maybe we'll realize
    We're only human
    Maybe we don't need no reason why...
Todomodo

Брой мнения : 92

ПисанеЗаглавие: Re: Sex and the City/Сексът и градът   Пет 10 Дек 2010 - 14:13

Един от любимите ми сериали. Двата филма също ми харесаха, особено първия.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Sex and the City/Сексът и градът   

Sex and the City/Сексът и градът
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next