Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 KoЯn

Go down 
+5
Искра
gal4eto9052
wentlee
presy
Alice Cullen
9 posters
АвторСъобщение
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

KoЯn Empty
ПисанеЗаглавие: KoЯn   KoЯn I_icon_minitimeПон 29 Юни 2009 - 21:00

KoЯn
KoЯn Kon


История:
Корн (в оригинал KoЯn) е американска музикална група, свиреща Алтернатив метъл. Основана е в Бейкърсфийлд, Калифорния. Формирана е първоначално под името LAPD (Love And Peace Dude — бълг. „Любов и мир, пич“ или Los Angeles Police Department — бълг. Полицейско управление на Лос Анжелис), като тази група се състои от всичките пет днешни музиканта с изключение на вокалиста Джонатан Дейвис. После сменят името си на Creep. Когато Дейвис се присъединява към групата през 1993, името на група се променя на Корн. Дебютният им албум се казва „Korn“ и излиза през октомври 1994. Музиката на Корн е началото на така-наречения неометъл или нюметъл през 90-те и началото на 21 век.Те извършват музикална революция и въвеждат свиренето на 7-струнни китари което не е било използвано от никоя друга група до тогава. Помогнали са на групи като Limp Bizkit и Deftones да станат известни.

Музиката, която Корн свирят, е смесица от ритъм елементи от студен гангстерски хип-хоп, шотландска гайда и уникалния глас на Джонатан Дейвис в комбинация с ниски режещи звуци от 7-струнните китари на Браян Уелч и Мънки, както и на прекрасните умения на Браян като бек-вокалист Всичко това издига Корн на върха и те получават прякора — „Учителите-Корн“.Имат много съвместни изпълнения с рапърите Nas, Ice Cube, Vanilla Ice, също така със Sepultura, Limp Bizkit и Slipknot. През 2004 Корн издава сборен албум с най-големите си хитове, в който са включени два кавъра като сингъли. Първият сингъл е кавърверсия на хита на Cameo от 80-те „Word Up“. Другият е кавър на трите части на „Another Brick in the Wall“ на Pink Floyd.

Китаристът и беквокалист Браян Уелч — Хед напуска групата на 24 февруари 2005, като изтъква религиозни и морални мотиви за своето решение.

Корн посетиха България на 08.09.2005 г, като концерта се състоя в зала Фестивална пред около 9 000 души.

От 1994 год. когато излиза едноименния им албум, Корн са продали над 25 млн. копия от албумите си в световен мащаб, от тях само в САЩ 16 млн. което ги прави една от най-добре продаващите се групи през последните две десетилетия. В каталога им следват седем поредни платинени албума и една платинена компилация. Корн имат шест Грами номинации и са спечелили две от престижните статуетки.

От автора: В началото на декември Дейвид Силверия обявява, че ще си вземе неопределено дълга почивка от бандата. В момента на барабаните е Рей Луциер. /Моля, не го плюйте, ако не сте чули как свири^^/

Членове:
Jonathan Davis
James "Munky" Shaffer
Reginald "Fieldy" Arvizu
Ray Luzier

Дискография:
Korn (1994)
Life Is Peachy (1996)
Follow the Leader (1998)
Issues (1999)
Untouchables (2002)
Take a Look in the Mirror (2003)
See You On The Other Side (2005)
Untitled-Evolution (2007)

Препоръчвам ви:
Did My Time
Falling Away From Me
Blind
Here To Stay
Thoughtless

Снимка^^
Още една...
Джонатан!

Дойде и времето за лично мнение... ВЕЛИКИ! Ако някой оспори това ми твърдение, ще му кажа, че не разбира от музика. Една от първите групи по които се запалих, и една от малкото такива, на които ще съм фенка винаги. Може би имат промяна в стила откакто Хед напусна, но старите неща остават неповторими. Мога да слушам всичките им албуми, страхотни са. Гласа на Джонатан, нечовешката музика която правят, и която винаги, ама винаги ме кара да се чувствам страхотно... Любима песен... Трябва да изредя най - малко 10. Невероятна група, не мога да опиша колко ги обичам и колко много значат за мен.

Има ли фенове?
Върнете се в началото Go down
presy

presy


Брой мнения : 2337
Join date : 14.01.2009
Age : 29
Местожителство : Wonderland

KoЯn Empty
ПисанеЗаглавие: Re: KoЯn   KoЯn I_icon_minitimeПон 29 Юни 2009 - 21:05

Феновете на Корн с лопата да ги ринеш!
Велика група.

Гласът на Джонатан Дейвис ме изпълва отвътре ^^
Oбичам ги, страхотни са, уникални са, правят отлична музика Smile

Тази група още в 5 клас я харесах, а тогава вкусът мi за музика беше.. доста лош.
Щoм са ме впечатлили още тогава, смятайте. Първите песни на Корн, които чух, бяха Coming undone и Word up, и до днес си ги слушам. Други лбими са Falling Away From Me, Blind, Here To Stay, Y'all want a single, Twisted transistor Smile
Върнете се в началото Go down
wentlee
Администратор



Брой мнения : 5125
Join date : 26.02.2009
Age : 42
Местожителство : Sliven

KoЯn Empty
ПисанеЗаглавие: Re: KoЯn   KoЯn I_icon_minitimeПон 29 Юни 2009 - 21:26

Не съм супер фенка, ама първото им парче, по което се бях зарибила тотално, беше A.D.I.D.A.S (All Day I Dream About Sex). После ми мина желанието да ги слушам, докато не чух Twisted Transistor - просто разбиваща песен (защото е по - комерсиална). Сега мога да ги слушам, но трябва да имам настроение, подходящо за типа музика, който правят.
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

KoЯn Empty
ПисанеЗаглавие: Re: KoЯn   KoЯn I_icon_minitimeЧет 9 Юли 2009 - 10:07

Ох, това пък как не съм го видяла...

Любимата ми песен на Корн е Coming Undone, наистина мога да я слушам с часове...
Много добра група иначе, една от малкото, които наистина положиха основите за следващите поколения. Гласът на вокалиста е ... уау. It wasn't me
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

KoЯn Empty
ПисанеЗаглавие: Re: KoЯn   KoЯn I_icon_minitimeЧет 9 Юли 2009 - 10:40

Оо, и аз как съм пропуснала...
Готини са, въпреки че вече не ги слушам често. От време на време си пускам една-две песни и така. Иначе имат хубаво звучене и са си яки Wink

gal4eto9052 написа:
Любимата ми песен на Корн е Coming Undone, наистина мога да я слушам с часове...
Абсолютно на същото мнение, и на мен тя ми е любима! Cute И клипът е адски Wink
Върнете се в началото Go down
MaץheM




Брой мнения : 2630
Join date : 22.01.2009
Местожителство : Cold Sun..

KoЯn Empty
ПисанеЗаглавие: Re: KoЯn   KoЯn I_icon_minitimeСря 29 Юли 2009 - 11:02

КОРН, жестоки, изумителни! Страхотни са - визията, гласовете, звученето. Вокалистът е бог, казвам ви, чист бог.. има една песен, в която Джонатан пее с три различни подтона на гласа си, точно все едно пеят 3-ма човека.. зашеметяващо! o.O
Обичам да ги слушам, особено отскоро, няколко месеца все издирвам още и още песни. Засега имам някои любими - Coming Undone, Falling Away From Me, Blind, A.D.I.D.A.S. ( Това е химна ни с един приятел.. колко сме си я пялии.. ), Twisted Transistor, Seen It All, Love Song, Shoots and Ladders, Clown, Low Rider, Freak on a Leash, Got the Life, Dead Bodies Everywhere, Pretty, Make Me Bad, Here to Stay.
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/Pinacoladaa
nikito55

nikito55


Брой мнения : 190
Join date : 24.03.2009
Age : 31
Местожителство : София

KoЯn Empty
ПисанеЗаглавие: Re: KoЯn   KoЯn I_icon_minitimeСря 29 Юли 2009 - 11:16

Е, аз явно ще съм в контраст с останалите, но трудно ги понасям. Имам чувството когато ги слушам, че слушам някаква какафония от шумове.
Съжалявам за феновете, но определено не мисля,че са ВЕЛИКИ.

Smile
Върнете се в началото Go down
vampire bride

vampire bride


Брой мнения : 177
Join date : 06.04.2009
Age : 31
Местожителство : Tampеre, Finnland

KoЯn Empty
ПисанеЗаглавие: Re: KoЯn   KoЯn I_icon_minitimeСря 12 Авг 2009 - 13:16

Бива си ги. Не са ми най-любимата група, но определено имат хубави песнички. Любимата ми е "Coming Undone".
Върнете се в началото Go down
Izabella_Swan

Izabella_Swan


Брой мнения : 349
Join date : 08.02.2009
Местожителство : Wonderland

KoЯn Empty
ПисанеЗаглавие: Re: KoЯn   KoЯn I_icon_minitimeНед 8 Май 2011 - 2:02

Kорн, Корн, ЯКО КОРН! KoЯn 712967


Много любими, определено, но странното ми тях е, че мога да ги слушам само в определени моменти. Понякога са ми прекалено извън ситуацията, но когато оцеля тайминга.. о, мале-леле! Разбивам се.

Любими песни са ми.. Twisted Transistor, Coming Undone, Daddy, Hey Daddy, Kill You, Falling Away From Me, A.D.I.D.A.S., Word Up, Freak on a Leash.. и доста други.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





KoЯn Empty
ПисанеЗаглавие: Re: KoЯn   KoЯn I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
KoЯn
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Музика-
Идете на: