Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Bon Jovi/Бон Джоуви

Go down 
+7
llxshadowxll
sayonara
vampire bride
twilight_i94
Искра
wentlee
massiekur
11 posters
АвторСъобщение
massiekur

massiekur


Брой мнения : 574
Join date : 23.03.2009

Bon Jovi/Бон Джоуви Empty
ПисанеЗаглавие: Bon Jovi/Бон Джоуви   Bon Jovi/Бон Джоуви I_icon_minitimeНед 5 Юли 2009 - 20:08

Бон Джоуви
Bon Jovi/Бон Джоуви Bon_Jovi_These_Days
Бон Джоуви (на английски: Bon Jovi) е американска рок група, кръстена на своя вокалист Джон Бон Джоуви. Групата се състои от 4-ма музиканти: Джон Бон Джоуви (Jon Bon Jovi) — вокал и китари, Ричи Самбора (Richie Sambora) — китари, Тико Торес (Tico Torres) — барабани и Дейвид Брайън (David Bryan) — клавишни.Водещият вокал Jon Bon Jovi, основава първата си група Raze още на 13 годишна възраст. На 16 се запознава с Bryan, с когото формират Atlantic City Expressway и изнасят представления по клубовете в Ню Джързи, въпреки че са малолетни.

През лятото на 1982 г. John Bon Jovi получава работа в звукозаписното студио Power Station Studios, в Манхатън. Там, той успява да запише няколко демо касетки, които изпраща на звукозаписни компании, но които не постигат никакъв успех.

През 1983 г. местно радио обявява конкурс за групи, които нямат звукозаписен договор. Там Bongiovi се явява с музиканти от студиото и го печели с песента Runaway, написана от него през 1980 г. След като печели конкурса, изпълнителят се обажда на Bryan, който от своя страна се свързва с Alec John Such и Tico Torres. Torres препоръчва Richie Sambora, когото Bon Jovi одобрява. През март 1983 г., групата най-после се събира.

Дебютния им албум - Bon Jovi (албум), излиза в САЩ, през януари 1984 г. След като става златен, е издаден и във Великобритания. Следват подгряващи изпълнения за групата на концерти на ZZ Top, Scorpions и Kiss.

През 1985 г. групата издава втория си албум - 7800° Fahrenheit, но не получава добри отзиви от критици и публика.

Третият им албум, Slippery When Wet, ги изстрелва към славата, с песни като You Give Love a Bad Name, Livin' On A Prayer и Wanted Dead or Alive. Албумът продава над 12 милиона копия след издаването си през 1986 г. На последвалото турне, вокалът Jon Bon Jovi уврежда гласа си с високите тонове, и се налага да ползва помощта на треньор по гласа, за да довърши турнето.

През 1988 г., излиза следващият албум на Bon Jovi, New Jersey. Той излиза веднага след турнето за Slippery When Wet, и последвалото ново турне изморява членовете на групата, поради което те си взимат дълга почивка преди отново да влязат в студиото.

След кратка раздяла, групата се събира и през 1992 г. издава албумът Keep the Faith. Той включва хитовете Bed of Roses, Keep the Faith, In These Arms, Dry County, I Believe и I'll Sleep When I'm Dead.

През 1994 г. излиза и албум с най-добрите хитове на Bon Jovi, озаглавен Cross Road, в който са включени две нови песни: Always и Someday I'll Be Saturday Night, както и нова версия на Livin' on a Prayer. След него Such напуска групата, и въпреки че не е официално заменен, от тогава Hugh McDonald изпълнява ролята на басист.

През 1995 г. групата издаав албума These Days. Той обаче изважда само един хит сингъл в САЩ - This Ain't A Love Song, и продава малко над милион копия. След промоционалното му турне, наколко песни стават хитове в Европа, и продажбите, според самия Jon Bon Jovi, надхвърлят 20 милиона копия. Именно от това турне е и концертът на препълнения стадион Wembley, през 1995 г., след който групата издава касета и DVD, озаглавени Live From London.


След нова почивка, групата се събира през 1999 г. и започва работа по следващия си студиен албум. Crush излиза през 2000 г. и се радва на невероятен успех, най-вече с хита It's My Life. През лятото на същата година започва и турне, което продължава до средата на 2001 г. По време на турнето, излиза и колекция с живи изпълнения, озаглавена One Wild Night: Live 1985-2001.

През 2002 г., на пазара излиза Bounce. Въпреки, че не постига успеха на предшественика си, от него излизат хитовете Everyday и Misunderstood. След албума, групата тръгва на турне в САЩ, където става последната група, свирила на стадион Veteran, във Филаделфия. След края на турнето, групата преработва 12 свои песни и през ноември 2003 г., издава нов албум, озаглавен This Left Feels Right.

През следващата година, Bon Jovi издава бокс сет, озглавен 100,000,000 Bon Jovi Fans Can't Be Wrong. Той съдържа 4 диска 38 неиздавани и 12 рядко срещани техни песни, както и DVD. Бокс-сетът отбелязва 100 милионниото продадено копие, както и 20-годишнината от издаването на първия албум на групата.

Дългоочакваният следващ албум на Bon Jovi, Have a Nice Day, излиза на 20 септември 2005 г. в САЩ, и в началото на ноември в останалата част на света. Албумът оглявява всички класации, и дебютира под номер 2 в класацията на Billboards, продавайки 202 000 албума през първата си седмица. След него, групата се подготвя за световно турне, което включва изпълнение на финала на купата на Футболната Асоциация в Англия (FA Cup) през 2006 г.

На 7 февруари групата издава промоционален албум, озаглавен Live from the Have a Nice Day Tour, който включва 6 изпълнения на живо от концерта в Бостън, през декември 2005 г.

Десетият студиен албум Lost Highway излиза през юни 2007. Стилът му е силно повлиян от кънтри музиката, за което групата загатва още през 2006 със сингъла си "Who Says You Can't Go Home". Албумът дебютира на първо място в Billboard 200 - за първи път в историята на групата. Продадени са 292 000 копия в САЩ за първата седмица и общо над 4 милиона в света. Първият сингъл от албума "(You Want to) Make a Memory" дебютира на 27 място в Billboard Hot 100, което също е най-висок дебют на сингъл в историята на групата.

В края на 2007 групата тръгва на световно турне. Lost Highway Tour е най-успешния тур в историята на групата с продадени 2 157 657 билета за над 210 милиона $.

Дискография:


Студийни албуми:
* 1984 Bon Jovi
* 1985 7800° Fahrenheit
* 1986 Slippery When Wet
* 1988 New Jersey
* 1992 Keep the Faith
* 1995 These Days
* 2000 Crush
* 2002 Bounce
* 2005 Have A Nice Day
* 2007 Lost Highway
* 2008 Burning For Rock
Компилации:
* 1994 Cross Road
* 2003 This Left Feels Right
* One Wild Night Live 1985-2001
Върнете се в началото Go down
wentlee
Администратор



Брой мнения : 5125
Join date : 26.02.2009
Age : 42
Местожителство : Sliven

Bon Jovi/Бон Джоуви Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bon Jovi/Бон Джоуви   Bon Jovi/Бон Джоуви I_icon_minitimeНед 5 Юли 2009 - 20:13

I'm feelin' like a monday but someday i'll be satursay night... - една от любимите ми техни песни е "Someday i'll be saturday night". Много харесвам и видеото на Always - супер замисъл. А като почнем от времето на "Bed of roses" и стигнем до It's my life - май повечето им песни са доста добри. Аз ги слушах горе - долу когато съм била на 13 - 14 и бях луда по тях. После постепенно изпаднаха от листата ми на любими групи, но винаги мога да чуя тяхна песен и да й се наслаждавам.
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Bon Jovi/Бон Джоуви Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bon Jovi/Бон Джоуви   Bon Jovi/Бон Джоуви I_icon_minitimeПон 6 Юли 2009 - 0:25

Е, страхотни са си. Джон ми е сред любимите вокалисти, има прекрасен глас... In Love
Спомням си, първият клип, който гледах на рок-банда въобще, беше клипът на Always.
Вярно, повечето им песни имат едно такова мелодично звучене, повечето са балади, но звучат супер. Когато ми беше рок-ерата, така да се каже, бях луднала и по Бон Джоуви, наред с Гънс, Пърпъл, Металика и пр. Любима песен определено си ми е Always - обожавам й текста, клипа, самото звучене; също и You give love a bad name, This ain't a love song, It's my life и т.н. Общо взето са много готина група, само че песните им в един момент ти стават много еднообразни. Сега не съм им толкова голяма фенка, но си ги слушам с удоволствие, както каза и Мариела Smile
Върнете се в началото Go down
massiekur

massiekur


Брой мнения : 574
Join date : 23.03.2009

Bon Jovi/Бон Джоуви Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bon Jovi/Бон Джоуви   Bon Jovi/Бон Джоуви I_icon_minitimeПон 6 Юли 2009 - 11:22

Според мен те са неповторими!Страхотни са!Много хубави пестни имат!Пък и Джон като млад неможе да се отрече,че супер сладък! Haha! In Love In Love In Love
Върнете се в началото Go down
twilight_i94

twilight_i94


Брой мнения : 2279
Join date : 15.01.2009
Age : 30
Местожителство : В градината пълна с рози

Bon Jovi/Бон Джоуви Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bon Jovi/Бон Джоуви   Bon Jovi/Бон Джоуви I_icon_minitimeВто 7 Юли 2009 - 12:19

Тази банда ми е в сърцето от доста време. Cute
Много ме кефи звученето им. Cute Музиката им ме успокоява.
Първият път чух за тях от майка ми.Тя много ги харесва.Особено Джон. In Love Той си е супер вокалист и има страхотен глас. In Love
Любимите ми песни са:It's my life;Living on a prayer;Keep the faith;Bed of roses;Make a memory;Always
Върнете се в началото Go down
vampire bride

vampire bride


Брой мнения : 177
Join date : 06.04.2009
Age : 31
Местожителство : Tampеre, Finnland

Bon Jovi/Бон Джоуви Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bon Jovi/Бон Джоуви   Bon Jovi/Бон Джоуви I_icon_minitimeСря 12 Авг 2009 - 13:23

Една от най-добрите групи! Зареждат с енергия, а и Джон е бил много красив през 1987. sunny Мама също е била тяхна фенка! Haha! Любимата ми тяхна песен е "Livin' On A Prayer".
Върнете се в началото Go down
sayonara

sayonara


Брой мнения : 2175
Join date : 14.03.2009
Местожителство : Where the wild roses grow..

Bon Jovi/Бон Джоуви Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bon Jovi/Бон Джоуви   Bon Jovi/Бон Джоуви I_icon_minitimeСря 12 Авг 2009 - 15:42

ММ Стра'отна група..
Джон има страхотен глас просто,много ги харесвам,тях и песните ми
Всеки път когато чуя You Give Love a bad name и имам голям прилив на адреналин..
Не един път съм стряскала съседите си като им пригласям
Та..like i sayd много хубави песни,хубави мелодий,и най-вече текстове.
Имат и мноого хубави балади..Велики са просто ^^
Върнете се в началото Go down
llxshadowxll

llxshadowxll


Брой мнения : 117
Join date : 04.09.2009

Bon Jovi/Бон Джоуви Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bon Jovi/Бон Джоуви   Bon Jovi/Бон Джоуви I_icon_minitimeСъб 5 Сеп 2009 - 13:02

Оу, да, за Бога, супер са! Haha!
Има живот в песните... Имам чувството, че всеки момент пред мен ще изскочи някой образ, когато ги слушам - в кръга на шегата It wasn't me
А и да не забравяме, че в наше време има техни хитове, които, за Бога ( втори път... -.- ), някои хора не знаят, че са техни, но им се кефят Haha!
Върнете се в началото Go down
Caius's Huge Fan

Caius's Huge Fan


Брой мнения : 119
Join date : 04.09.2009
Age : 26
Местожителство : h3aveN...

Bon Jovi/Бон Джоуви Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bon Jovi/Бон Джоуви   Bon Jovi/Бон Джоуви I_icon_minitimeВто 15 Дек 2009 - 23:52

без тях не мога да живея. като бях на 10, мама ми пусна Blaze of Glory и...оттогава ги обожавам! особено парчетата от Keep the faith-божествени са!
Върнете се в началото Go down
gabivladi




Брой мнения : 17
Join date : 10.10.2019
Age : 24
Местожителство : гр. София

Bon Jovi/Бон Джоуви Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bon Jovi/Бон Джоуви   Bon Jovi/Бон Джоуви I_icon_minitimeЧет 10 Окт 2019 - 18:53

Това е първата група в която се влюбих, а когато дойдоха и в България,беше като сбъднат сън, хем си поплаках, хем си попях. Велики са.
Върнете се в началото Go down
mai land




Брой мнения : 20
Join date : 17.04.2019

Bon Jovi/Бон Джоуви Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bon Jovi/Бон Джоуви   Bon Jovi/Бон Джоуви I_icon_minitimeНед 29 Дек 2019 - 19:17

Джон е човек с голямо сърце. В неговия ресторант се сервира безплатно храна за всички нуждаещи се, приготвена лично от него! Храни десетки хора на ден! Рицар - благородник до край!
Върнете се в началото Go down
Cecko




Брой мнения : 16
Join date : 16.01.2020

Bon Jovi/Бон Джоуви Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bon Jovi/Бон Джоуви   Bon Jovi/Бон Джоуви I_icon_minitimeЧет 16 Яну 2020 - 14:35

Любими, но нещо последния им албум не ме очарова. Харесвам по-старите им неща.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Bon Jovi/Бон Джоуви Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bon Jovi/Бон Джоуви   Bon Jovi/Бон Джоуви I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Bon Jovi/Бон Джоуви
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Музика-
Идете на: