Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Coal Chamber

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
no7alone

no7alone


Брой мнения : 983
Join date : 14.01.2009
Age : 32
Местожителство : Планетата Земя

Coal Chamber Empty
ПисанеЗаглавие: Coal Chamber   Coal Chamber I_icon_minitimeПон 6 Юли 2009 - 15:01

Coal Chamber


Coal Chamber A1X8Vp-zZbL._SL600_



Coal Chamber е ню метъл група от Los Angeles, CA, USA, създадена през 1994. В оригиналния си състав изглежда така - Dez Fafara (вокали), Meegs Rascón (китара), Rayna Foss-Rose (бас китара) и Mikey 'Bug' Cox (барабани) Стават част от ню метъл вълната, като сами подпомагат за създаването й наред с банди като KoRn. Печелят много последователи още в ранните си години, най-вече заради това, че са първата нюметъл банда, която има повече общо с готик субкултурата, отколкото с хип-хопа. През 1995, Dino Cazares, китаристът на Fear Factory, говори с продуцент на лейбъла на своята група - Roadrunner Records и споменава за Coal Chamber като оставя тяхна касета с демо запис, за да ги чуе продуцентът. На демо касетата била записана първо 'Loco'. В крайна сметка, Coal Chamber подписват с Roadrunner Records през 1996 и записват първия си албум, наречен 'Coal Chamber', който излиза на пазара на 11-ти февруари, 1997. Албумът получил много хвалби от критиците, а самата група се прочуват покрай сингъла 'Loco', още смятан от повечете фенове за най-доброто им парче. Следващият им албум, озаглавен 'Chamber Music', с който окончателно зарязват ню метъл имиджът и внасят по-тъмно звучене в музиката си, както и в начинът, по който изглеждат. В този албум включват и кавър на песента на Peter Gabriel - 'Shock The Monkey', в която редом до Dez Fafara пее легендарния Ози Озбърн. Coal Chamber реализират третия си албум 'Dark Days' на 7-ми май, 2002. Той е посрещнат с противоречиви отзиви. Басистката Rayna Foss-Rose напуска бандата, за да се отдаде на семейството си, съпругът си Morgan Rose (барабанист на Sevendust) и да се грижи за новородената си дъщеричка и бива заменена от Nadja Peulen, която замества Rayna повреме на бременността й и турнето на Coal Chamber, но така и не участва в записите на албум. Напускането на първата басистка на групата обаче се оказва първата крачка към разпадането на Coal Chamber. През 2003, на 19-ти август издават албума 'Giving The Devil His Due', съдържащ ремикси на познати песни от предишните три албума и демо парчета, каквито групата е предоставила на Roadrunner Records в началото. Официално Coal Chamber се разделили през 2003, малко след като вокалистът Dez Fafara напуска за да създаде нова банда, в последвие получила името DevilDriver. Година по-късно обаче, на 9-ти август, Roadrunner Records издават the best of CD на Coal Chamber, включващо най-добрите песни на групата като 'Loco', 'Sway', 'Something Told Me', 'Pig', 'Friend?' и други.
Всички от Coal Chamber обаче не спират да разботят по различни проекти. Dez Fafara издава два албума с новата си група, DevilDriver - 'DevilDriver' (2003, под лейбъла Roadrunner Records) и 'The Fury Of Our Maker's Hands' (2005, отново под лейбъла Roadrunnerm Records). Najda Peulen стартира своя компания за правене на тениски, наречена CruelTees, произведения от която могат да се видят във веригата магазини Hot Topic. В музикално отношение, тя участва в друг проект на Roadrunner Records - 'The All-Star Sessions'. Участва в пилотния сингъл 'The End' заедно с Matt Heafy (Trivium), Dino Cazares, Logan Mader ( Machine Head / Soufly) и Roy Mayorga (Soulfly). Nadja се появява и на изпълнението на Joey Jordison (SlipKnoT) 'Tired N' Lonely'. Китаристът на Coal Chamber Meegs Rascón също създава нова своя банда, която се казва Glass Pinata и засега има само демо версии на песни, които могат да се чуят на станицата им в MySpace - http://www.myspace.com/glasspinata1. Mikey 'Bug' Cox също създава своя банда - Butterfly Knife, заедно с приятеля си Dev. Техни песни могат да се чуят също в MySpace - http://www.myspace.com/butterflyknife. Засега само групата на Dez Fafara бележи истинско развитие и обещава много. Но на този етап той казва, че няма да се събира отново с Coal Chamber.
Върнете се в началото Go down
wentlee
Администратор



Брой мнения : 5125
Join date : 26.02.2009
Age : 42
Местожителство : Sliven

Coal Chamber Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Coal Chamber   Coal Chamber I_icon_minitimeПон 6 Юли 2009 - 17:44

The roof, the roof, the roof is on fire, burn, mother f**ker, burn.......... - IT's so hypnotic - размазах се Smile Не съм ги слушала, откакто с еразделих с бившето ми гадже, което ме зариби по тях, Portishead, Metallica, Korn и т.н. Ама сега ми напомни за тях и се сетих за тази сладка песничка. Наистина са готини, музиката им не е чак толкова тежка и определено става за слушане. Харесвам ги!
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Coal Chamber Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Coal Chamber   Coal Chamber I_icon_minitimeНед 12 Юли 2009 - 11:54

Имам ги, трябва да ги послушам по - сериозно. И все пак - любима песен - Loco! Бях ги видяла по телевизията, и тъй като супер много се кефя на жените в метъла, много се израдвах на басистката им. След това някога се сетих, че са ми харесали и си теглих албумите... Слушала съм каквото само е тръгнало на уинампа... За това не мога да дам и по - компетентно мнение, но от това което съм чула - кефят.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Coal Chamber Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Coal Chamber   Coal Chamber I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Coal Chamber
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Музика-
Идете на: