Twilight
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!
ЗА ДА МОЖЕТЕ, ТРЯБВА ДА ИМАТЕ 15 МНЕНИЯ И ДА БЪДЕТЕ ОДОБРЕНИ В ГРУПАТА ЗА ЧЕТЯЩИТЕ!
МОЖЕТЕ ДА ЧЕТЕТЕ И ФЕН ПРЕВОДА НА БРАТСТВОТО НА ЧЕРНИЯ КИНЖАЛ 11 - ДЪЛГООЧАКВАНА ЛЮБОВ!

КАНДИДАТСТВАНЕТО В ГРУПАТА ЗА ЧЕТЕНЕ СТАВА ТУК - http://twilight-bulgaria.darkbb.com/g33-group

Twilight

ГЛАСУВАЙТЕ ЗА НАС В БГ ТОП НА ВСЕКИ 24 ЧАСА!

ИндексCalendarВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

Charmed/Чародейките

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next

Коя ви е любимата сестра ?
1.Прю
12%
 12% [ 7 ]
2.Пaйпър
32%
 32% [ 18 ]
3.Фийби
49%
 49% [ 28 ]
4.Пейдж
7%
 7% [ 4 ]
Общо гласове : 57

АвторСъобщение
zefira

Брой мнения : 711

ПисанеЗаглавие: Charmed/Чародейките   Пет 10 Юли 2009, 20:52

Charmed / Чародейките

Чародейките“ (на английски: Charmed) е американски сериал продуциран от Арон Спелинг.В него се разказва за три сестри, които са и най-силните добри вещици в света. В магическото общество са познати като "Чародейките", но за всички останали са просто сестрите Халиуел. Всяка сестра притежава магическа сила, която расте и се развива по пътя на живота. Чародейките живеят заедно в имението на Халиуел и използват силите си, за да се борят срещу зли вещици, демони и други зли същества населяващи Сан Франциско.
Сериалът е последният от жанра на суперестествена тематика (за пример Бъфи, убийцата на вампири,Ейнджъл и Розуел).В жанра му се съчетават още ужас,фантастика и комедия.Сериалът е известен с драстичните промени в него,като напускането на една от главните актриси и с наи-голям рейтинг (след този на Смолвил (сериал) - 8.40 млн.) от 7.70 млн. зрители гледали премиерата “Something Wicca This Way Comes”
През Януари 2006,когато се излъчи " Payback’s a Witch","Чародейките" стана най-дълго излъчваният сериал,в който повечето главни герой са жени.Той приключи на 21 май 2006.Финалният епизод," Forever Charmed ",е с най-висок рейтин за сезона - 4.49 млн.

Описание на сестрите
Спойлер

Прю (Пруданс) Халиуел (Шанън Дохърти) е най-възрастната от трите сестри. Родена през 1970 година, Прю не знае, че е вещица докато един ден, малко след смъртта на баба й, третата й и най-малка сестра - Фийби се прибира вкъщи от Ню Йорк и неволно отключва силите им, наследени от майка им и баба им. Силата, която е в кръвта на Прю е телекинеза, способността да движи и мести предмети с ума си. По-късно, Прю развива втора сила - Астрална Проекция. Тя представлява "клонирането" на тялото на друго място, като докато проектираното тялото може да докосва и да прави всичко, реалното тяло на Прю е в състояние на покой. Животът на Прю обаче е доста кратък. След като е преживяла и дори видяла смъртта на първата си любов - инспекторът Анди Трудо, Прю преминава през ада и постоянно се разминава със Смъртта, но през 2001 година, тя загива от ръката на демонът-убиец - Шакс. Тогава тя е едва на 30 години и чрез своята смърт се очертаваше залезът на прочутите добри вещици "Чародейките".

Пайпър Халиуел (Холи Мари Комс) е родена на 7 август 1973, и е средната по възраст сестра до смъртта на Прю. Силите й включват вкаменяване и взривяване на обекти. Тя винаги е била концентрирана върху нормалния си живот, и в много случай не е харесва това, че е Чародейка. В началото на живота си като Чародейка тя е тиха и сдържана; често раздвоена между сестрите си Прю и Фийби. В течение на шоуто тя добива по-силна личност и повече влияние след смъртта на Прю. В последствие става майка на двама сина, Крис и Уаят заедно със съпруга си Лео Уаят. В последния епизод, Пайпър е показана със своя внучка. Любовта ѝ към храната я насочва да се занимава с кулинария, което я води до отварянето на собствен клуб и както е разкрито в последният епизод, свой ресторант.

Фийби Халиуел (Алиса Милано) е третата родена сестра и до смъртта на Прю е смятана за най-малка. Тя е родена през 1975 година и след като завършва училище заминава за Ню Йорк не само да търси перспективи за развитие, а и за да търси баща си, който е прогонен от баба им защото е заплаха за развитието им на вещици. След като се връща в Сан Франциско при другите си две сестри тя отключва силите на Чародейките. Силата на Фийби е най-пасивната, но е най-важна, както и най трудна за усвояване. Наследена направо от самата Миранда Уорън, способността да вижда в бъдещето и миналото е непредсказуема. Никога не се знае кога Фийби ще получи видение.По-късно добива силата на левитацията която се комбинира с нейните бойни изкуства, както и емпатия (силата да усеща чувствата на околните), но в последствие ги изгубва.

Пейдж Матюс (Роуз МакГаун) е спасителката на Чародейките. Тя се появява след смъртта на Прю. Пейдж е четвъртата сестра и допълва кръга за да може Чародейките да съществуват. Пейдж е полу-сестра на другите три. Родена е от тяхната майка, но баща й е Сам - уайтлайтъра на майка им. Рождената й година е 1977 година. Тъй като любовта м/у уайтлайтър и вещица е забранена Пейдж е отгледана далеч от семейство Халиуел. Силата, с която е родена Пейдж, е телекинеза, но понеже тя е наполовина уайтлайтъра тази способност се комбинира с телепортирането й(на английски Orbing) и създава нова сила наречена телекинетично телепортиране. Силата и расте и вече може да призовава предмети от снимки. Тъй като Пейдж е наполовина и уайтлайтър тя развива способността да лекува тези които обича, но не я ползва често, тъй като Лео е там за да лекува трите момичета.

http://www.imdb.com/title/tt0158552/--Линк към IMDb

Сестрите имат много приятели и поддръжници,които няма да споменават ,защото са наистина доста :РНо ако смятате за наложително моля прибавайте и поправайте Smile.

Та харесвате ли филма? Коя ви е любимата сестра ? Крис сладък ли е според вас (аз лично за него умирам  Haha! ) и т.н.
Кажете си мнението. Smile
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
emotion
Модератор

Брой мнения : 2484
Местожителство : В дебрите на Лигландия

ПисанеЗаглавие: Re: Charmed/Чародейките   Пет 10 Юли 2009, 20:59

Аааа! Човек, който е гледал сериала Cute Не мога да повярвам.
Тааа, това е невероятна история за три сестри Smile Може би първия свръхестествен сериал по който се зарибих и който обичам до ден днешен In Love Наистина невероятен!
Разбрах за него 2003-2004 някъде Smile Бях тогава в Гърция и там даваха една серия от 5 сезон, даже още помня коя е Haha! /дето Лео се беше оказал бременен вместо Пайпър Haha! /. Та като си дойдох в Бг бяха започнали излъчването му по Диемата и започнах да си го гледам In Love
Любимка първоначално ми беше Пайпър, но сега ги харесвам еднакво с Фийби Cute Обожавам Коул и Крис In Love И двамата бяха адски яки и ми беше мъчно, когато ги убиха..
Абе просто страхотни 8 сезона с неповторим край Cute
Браво за темата ^^^
caprice

Брой мнения : 503
Местожителство : Благоевград

ПисанеЗаглавие: Re: Charmed/Чародейките   Пет 10 Юли 2009, 21:23

По-рано го следях по една от диемите майче.Може и да е била друга програма, но както и да е.Много ми харесваше и направо бях обсебена.Не съм го гледала мноого отдавна...
Eyes on Fire

Брой мнения : 1627
Местожителство : Добрич

ПисанеЗаглавие: Re: Charmed/Чародейките   Пет 10 Юли 2009, 21:31

caprice написа:
По-рано го следях по една от диемите майче.Може и да е била друга програма, но както и да е.Много ми харесваше и направо бях обсебена.Не съм го гледала мноого отдавна...
И аз по същия начин.. май ще се наложи да си тегля сезоните Haha!
Вижте профила на потребителя http://www.beyondthenewmoon.deviantart.com
zefira

Брой мнения : 711

ПисанеЗаглавие: Re: Charmed/Чародейките   Пет 10 Юли 2009, 22:16

О,определено ще трябва да си ги изтеглиш.Наистина върховен сериал. Смеска между комедия,приключенски и драма,може би. Просто изключителен lol! Haha!
Фийби е голяма сладурана,много е красива и влюбчива и има много чаровна усмивка,но моята любимка май е Пайпър-първо заради невероятно яката способност да спира времето.Тази сила даже май ме кефи повече и от четене на мисли на нашия мил и скъп Едуардчо.Второ Пайпър е толкова мила и сладка,но ако се наложи може да бъде адски силна и войнствена,о и да не забравяме,че тя е майка на моята любов-КРИС In Love .Ааа Крис колко е сладък просто не е истина,направо като го видя в сериала и умирам.Любимата ми сцена с него,може би, е тази в която почти пребива Лео (в серията,където за малко да стане нещо като вампир).Та там е толкова яростен и най-накрая си показва чувствата и просто ще се повторяя,но умирам In Love Haha!
Та страхотен сериал и бих искала да напиша много по-дълъг коментар,но за сега се сещам само това.Ако има ощее пак ще пишаа :Р
emotion
Модератор

Брой мнения : 2484
Местожителство : В дебрите на Лигландия

ПисанеЗаглавие: Re: Charmed/Чародейките   Съб 11 Юли 2009, 13:33

Днес засякох сериала по Диема 2 In Love Сигурно го дават от 10 и 30 ^^, щото го хванах някъде по средата. Все пак си го изгледах с кеф Smile На първи сезон са, доста в началото..

<33 И песента е прекрасна..
twilight_i94

Брой мнения : 2279
Местожителство : В градината пълна с рози

ПисанеЗаглавие: Re: Charmed/Чародейките   Вто 18 Авг 2009, 19:14

Сериалът е супер! cheers Гледала съм го няколко пъти и много ме кефи.
Стана ми малко гадно,когато Анди умря както и Прю.Само,че така са го измислили.И без това Прю ме дразнеше.
Най-много харесвам Пайпър.Голяма е работа. Cute Лео също ми е любимец. Cute
Пейдж...хм нея не я харесвам чак толкова.Обаче Фийби е голяма сладурана. Cute
Много ми допаднаха всички свръхестествени неща в сериала.
Щях да забравя,което нямаше да си простя.Крис е моят фаворит от героите. In Love Толкова е сладък,че нямам думи да го опиша.
Мисля отново да гледам всичките сезони за да си припомня готините моменти. :bounce:
bubzz

Брой мнения : 491

ПисанеЗаглавие: Re: Charmed/Чародейките   Вто 18 Авг 2009, 21:09

Това ми е един от любимите сериали.Изгледах го целия едно лято преди 3-4 години,но все още съм си запленена от него.Отношенията между трите сестри ме бяха пленили,харесваше ми как играят и трите.Още от началото си обикна Фийби,въпреки че и останалите две също много си ми харесваха.В сериала си има от всичко по малко и за всеки по нещо.Смяла съм се и съм плакала с него,особено когато умря Прю.След това с идването на Пейдж,нещата малко се раздвижиха,поеха в нова посока.Сега само докато пиша,пак ми се прииска да го гледам.Крис наистина е голям сладур,и в началото като не се знаеше точно какъв е си беше доста интересно.Последният епизод ми е един от любимите,връщането напред-назад във времето и събирането на всички Халилей беше супер измислено.Това е един от сериалите с хубав завършен край
Nessie
Модератор

Брой мнения : 2896

ПисанеЗаглавие: Re: Charmed/Чародейките   Сря 11 Авг 2010, 05:05

И ако някой ми каже, че е гледал сериала и не му е харесал, може да си подпише смъртната присъда! ;ддд
Това е най най най най - лбимият ми от всички сериали! Гледала съм го хиляди пъти. И по ТВ-то отначало, след това на компа, след това пак на ТВ-то ;д и сега ОТНОВО преглеждам сезоните ;д какво да се направи, просто ги обичам тия момичета <3
Според мен идеята му, за да се направи е изключително хубава и ме е яд, че не направиха поне филм след края на сериала.. Щеше да пожъне голям успех.. а пък и щяхме да си погледаме още малко от убийствената комбинация на сестрите Халиуел ^^
Сега, след като ги гледам отново, единственото, за което ме е яд е, че така жестотко прецакаха Фийби и Коул! мамка му, че е секси тоя Джулиан ;дд Според мен бяха много сладки заедно, ама нейсе.. тъпанари ;д
Иначе мисля да си спестя мнението за героите, защото ще ми отнеме прекалено много време и писане ;д
Единствената, кяото не харесвах толкова много беше Шанън.. не зная зашо, но самата актриса не ме кефи. Иначе образа на Прю си беше много добър... голямата сестра <3
И тааа.. така ;д
Обичам си Чародейките, сигурно ще ги гледам още хиляди пъти, но знам, че няма да ми омръзнат <33

I have no idols. I admire work, dedication and competence.
poli8009

Брой мнения : 128

ПисанеЗаглавие: Re: Charmed/Чародейките   Чет 16 Дек 2010, 15:15

Жалко, че в момента не го дават никъде Жестоко сериалче
MissSixty

Брой мнения : 40

ПисанеЗаглавие: Re: Charmed/Чародейките   Чет 16 Дек 2010, 18:12

Леле, гледах го като малка, добре че го видях тук, та да си го дръпна, супер In Love
immortalfromhell

Брой мнения : 38

ПисанеЗаглавие: Re: Charmed/Чародейките   Пон 20 Дек 2010, 12:04

Яки са и аз като малка ги гледах много, но сега нямам време да ги преглеждам отоново..
dimitriibelikov

Брой мнения : 44

ПисанеЗаглавие: Re: Charmed/Чародейките   Пон 20 Дек 2010, 14:00

мн як сериал аз го гледах но пак ще си го дръпна In Love
mai4eto666

Брой мнения : 49

ПисанеЗаглавие: Re: Charmed/Чародейките   Вто 21 Дек 2010, 11:30

Аз го изгледах с удоволствие, радвам се че има и други като мен sunnyy жалко само че няма едно по-съвременно продължение със сегашните ефекти щепе да е супер
valenceto

Брой мнения : 24

ПисанеЗаглавие: Re: Charmed/Чародейките   Вто 21 Дек 2010, 17:31

Сериалчето беше страхотно .Имам всички сезони . Ще е хубаво да вземат да напрая още един сезон , ама се съмнявам и то много .
a_beni

Брой мнения : 42

ПисанеЗаглавие: Re: Charmed/Чародейките   Сря 22 Дек 2010, 17:12

Много хубав сериал... sunnyy Гледала съм всички сезони безбой много пъти и още не ми е омръзнал.
lovee_

Брой мнения : 41

ПисанеЗаглавие: Re: Charmed/Чародейките   Съб 25 Дек 2010, 21:02

невероятен сериаллл а Пaйпър и Лео са големи сладурии In Love
Rossalie

Брой мнения : 32

ПисанеЗаглавие: Re: Charmed/Чародейките   Пон 27 Дек 2010, 13:44

Преди около година спрях да го гледам, защото вече знаех всеки епизод от 8-те сезона наизуст, дори и репликите. Това беше първия сериал, по който се зарибих и още много го харесвам. Сега гледам много други сериали и отдавна не се бях сещала за Чародейките, но сега като си припомних толкова неща май пак ще почна да го гледам.
Tediii

Брой мнения : 50
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Charmed/Чародейките   Сря 29 Дек 2010, 15:37

Това е един от малкото сериали, които съм следила наистина. Гледаш го като го даваха по някой от Диемите и съм бързала да се прибера вкъщи да не го испусна, а покрай мен и сестра и нашите. Страхотен сериал!
elito_4471

Брой мнения : 29

ПисанеЗаглавие: Re: Charmed/Чародейките   Чет 30 Дек 2010, 15:25

тва сериал4е го гледах като малка и много му се кефих
lica

Брой мнения : 40

ПисанеЗаглавие: Re: Charmed/Чародейките   Сря 16 Мар 2011, 21:23

Един от любимите ми сериали.За един месец някъде изгледах всичките 8 сезона It wasn't me .Ооо Крис In Love наитина е мнооого сладък.Относно сестрите всичките ги харесвам.Някои знае ли дали ще има 9-ти сезон?
asahe

Брой мнения : 28

ПисанеЗаглавие: Re: Charmed/Чародейките   Чет 17 Мар 2011, 09:07

Невероятен сериал. А Фиби ми е любимката.
kati2211

Брой мнения : 36
Местожителство : around the world !

ПисанеЗаглавие: Re: Charmed/Чародейките   Съб 04 Юни 2011, 18:20

Фийби Cute
Гледала съм всички сезони, дори обмислям пак да си ги изтегля Smile
emotion
Модератор