Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Нова Генерация

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Нова Генерация Empty
ПисанеЗаглавие: Нова Генерация   Нова Генерация I_icon_minitimeВто 4 Авг 2009 - 1:47

Нова Генерация Ng16

Началото на Нова Генерация е поставено през 1985 година в група Парадокс, където Димитър Воев свири заедно с Васил Гюров, по-късно басист на Кале и Ревю. Към двамата се присъединява Кирил Манчев и, наблягайки на текстовете, тримата създават Кале — една от първите постпънк и ню уейв групи в България.
През 1988 Кале се разпада, като песните им продължават да се свирят на концертите на Нова Генерация. Името на новата група идва от поемата на Димитър Воев „Нова генерация завинаги“.
През 1987 –1988 под това име групата е основана от Димитър Воев, Кристиян Костов, Михаил Пешев и Алина Трингова. През 1989 излиза първата плоча от поредицата BG Rock, която поделят наполовина с Контрол. През 1990 Нова Генерация свирят в Берлин на фестивала Songs.
В началото на 1991 музикална къща Джо-Дилема издава първата касета на Нова Генерация - Forever. Групата свири в състав: Димитър Воев, Алина Трингова, Екатерина Атанасова, Димитър Попов.
През 1992 групата преиздава албума „Forever“ с две нови песни: „Скорпионите танцуват сами“ и „Мухата“. Съставът е: Димитър Воев, Екатерина Атанасова, Георги Стоилов (група Мефисто) и Мони Воев (брат на Д. Воев и член на група Абсолютно Начинаещи).
На 7 май 1992 се организира концерт в зала „България“, интересно съчетание от песните на Кале, Воцек и Чугра, Абсолютно Начинаещи и Нова Генерация.
След смъртта на Димитър Воев на 05.09.1992 групата прекратява дейността си. Последния концерт с името Нова генерация е на 21.05.1993. Поводът е представяне на посмъртно издадения албум "Отвъд смъртта" и рождения ден на Димитър Воев.

Дискография:
„Вход Б“ (1988, издаден през 1995 от DS Music)
„BG Rock I“ (1989, съвместно с Контрол, Балкантон)
„Нова Генерация завинаги“ (1991, Джо-Дилема)
„Отвъд смъртта“ (1992, DS Music)[1]
„Завинаги ‘98“ (1998, Marko’s Music)
До смъртта на Димитър Воев са готови всички записи за албума, но не е привършила работата по смесването и финалния звук. В този си вариант албумът вижда бял свят съвсем скоро след това, на паметния концерт за Димитър Воев в зала „Универсиада“.


Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Нова Генерация Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нова Генерация   Нова Генерация I_icon_minitimeВто 4 Авг 2009 - 2:12

Лично мнение:

По групата ме запали майка ми. Една сутрин си ги беше пуснала в youtube, чух ги щом се събудих и не спрях да ги слушам през изминалата една година. Изтеглих всичко, което имаше за тях в нета. Музика, снимки, текстове... Станаха една от любимите ми групи, въобще!
За мен Димитър Воев е гений. Ако чуете поне горните песни, ще разберете, може би за какво говоря. За времето си е бил новатор. Но дори след толкова години, остава единствен за БГ. Текстовете му са пълни със символи. Едни от най-страхотните текстове, за мен поне.
Ако случайно са ви харесали, тук е дискографията им. Включени са и концертните изяви на групата, както и някои демо записи.
За мен лично е страмота такива групи да бъдат забравяни. Още повече, когато техни песни се нареждат сред най-хубавите БГ песни въобще!
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Нова Генерация Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нова Генерация   Нова Генерация I_icon_minitimeВто 29 Сеп 2009 - 19:31

Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Нова Генерация Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нова Генерация   Нова Генерация I_icon_minitimeЧет 1 Окт 2009 - 20:34

Чувала съм ги, но не съм ги слушала.
Ще прегледам нещата, които си пуснала, Нони, и ще изкажа по - подробно мнение. Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Нова Генерация Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нова Генерация   Нова Генерация I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Нова Генерация
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» The Black Dagger Legacy Series – нова поредица с Братята

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Музика-
Идете на: