Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Паулу Коелю

Go down 
+5
ivsen
pattx
plammitooo
DrEaMs_GiRl
Elune
9 posters
АвторСъобщение
Elune

Elune


Брой мнения : 1295
Join date : 15.08.2009
Age : 28
Местожителство : In my invisible music world...

Паулу Коелю Empty
ПисанеЗаглавие: Паулу Коелю   Паулу Коелю I_icon_minitimeСъб 22 Авг 2009 - 19:25

Паулу Коелю напоследък много нашумя в България, а и в цяла Европа.Книгите му се четат доста, и мненията са доста различни.Ето малко инфо за него, а вие изкажете мнение за него и за книгите му.Коя ви харесва най-много?Какво смятате за начина му на писане?

Роден е на 24 август 1947 г. в Рио де Жанейро в семейството на Алисия Коелю, ревностна католичка, и Педру Коелю, изтъкнат инженер. Посещава местно училище, където развива любов към поезията и писането. Родителите му не одобряват влеченията на сина си и той постепенно се отдалечава от тях, развивайки бунтарски дух. Родителите му възприемат погрешно непостоянното поведение на сина си и на три пъти го изпращат в клиника за душевно болни, където той претърпява различни терапии, включително електрошокова.

Посещава училище по право в Рио де Жанейро, но го напуска през 1970 г. Започва да се движи в средите на хипита и свободомислещи хора и пише статии, проповядващи свобода. През 1972 г. се захваща с писане на текстове на песни, които му носят добри печалби. През 1974 г. е арестуван за кратко заради поезията си, в която бразилската диктатура вижда заплаха. След тези неприятни преживявания Паулу Коелю започва работа в звукозаписна компания и няколко години по-късно заема поста художествен директор в CBS, но през 1978 г. изненадващо е уволнен.

Година след това се среща със старата си позната Кристина, за която по-късно се оженва, и двамата започват да пътешестват из Европа. Там той се връща към католическата вяра и през 1986 г. Коелю извървява Пътя на Сантяго, старинен маршрут между Франция и Испания, дълъг приблизително 800 км. По него поклонници стигат до испанския град Сантяго де Компостела, където се съхраняват мощите на св. апостол Яков Зеведеев, който на испански се нарича Сантяго и е покровител на Испания. След това събитие той намира сили да напише първата си книга - „Дневникът на един маг“ („O Diário de um Mago“), където описва преживяното.

През 1988 г. Паулу Коелю издава „Алхимикът“, която има небивал за бразилски писател успех и 14 години по-късно е обявена за най-продаваната книга, написана на португалски език, за всички времена.

През следващите години Паулу Коелю продава над 50 милиона копия от книгите си, преведени на 56 езика, в 150 страни. Получава множество литературни награди, включително престижната International IMPAC Dublin Literary Award за „Вероника решава да умре“.

Коелю е най-продаваният чуждестранен писател в България в началото на 21-ви век.

Днес писателят живее с жена си Кристина в Рио де Жанейро. Нашумява наскоро с „O Gênio e as Rosas“ и „Единайсет минути“ (Onze Minutos).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ето и списъка с неговите книги.

1987 Дневникът на един маг
1988 Алхимикът
1990 Брида
1994 Край река Пиедра седнах и заплаках
1996 Петата планина
1997 Воинът на светлината
1998 Вероника решава да умре
2000 Демонът и сеньорита Прим
2003 Единайсет минути
2005 Захир
2006 Бъди като течащата река
2007 Вещицата от Портобело
2008 Победителя е сам

Има и още някои, но те не са преведени в България.
Върнете се в началото Go down
DrEaMs_GiRl

DrEaMs_GiRl


Брой мнения : 564
Join date : 25.01.2009
Age : 28
Местожителство : Велико Търново

Паулу Коелю Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паулу Коелю   Паулу Коелю I_icon_minitimeВто 1 Сеп 2009 - 20:58

Наистина велик автор, с много поучителни произведения и страхотни сюжети, чела съм от него:
1996 Петата планина
2000 Демонът и сеньорита Прим
2005 Захир
2007 Вещицата от Портобело
Странното, е че си мсилех, че съм чела 5 негови книги, но от изброените са тези
Върнете се в началото Go down
plammitooo

plammitooo


Брой мнения : 175
Join date : 01.02.2009
Age : 30
Местожителство : pLaMzZziLanD

Паулу Коелю Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паулу Коелю   Паулу Коелю I_icon_minitimeСря 2 Сеп 2009 - 23:07

2007 Вещицата от Портобело
2008 Победителят е сам


Скоро започнах да чета негови книги, но ... Велик автор ! А Победителят е сам е.

*ако сте чели Вещицата от Портобело ще ме разберете.
Върнете се в началото Go down
pattx

pattx


Брой мнения : 1067
Join date : 16.01.2009
Age : 31

Паулу Коелю Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паулу Коелю   Паулу Коелю I_icon_minitimeПет 4 Сеп 2009 - 3:15

Много харесвам това, което прави, обожавам творчеството му! Има какво да се научи от него, препоръчвам го горещо на всички.
От изброените съм чела:
1988 Алхимикът
1990 Брида
1998 Вероника решава да умре
2000 Демонът и сеньорита Прим
2003 Единайсет минути
2005 Захир
2007 Вещицата от Портобело
2008 Победителя е сам
Върнете се в началото Go down
http://screamst.deviantart.com/
ivsen

ivsen


Брой мнения : 808
Join date : 02.03.2009
Age : 31
Местожителство : South Korea

Паулу Коелю Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паулу Коелю   Паулу Коелю I_icon_minitimeНед 8 Ное 2009 - 20:29

чела съм около 5 негови книги и най-много ми хареса "Демонът и сеньорита Прим", бях започнала да чета "Вероника решава да умре", ама така и не я довърших...някой път и това ще направя; "Алхимикът" много отдавна искам да прочета,ама нещо мързела надделява It wasn't me
Върнете се в началото Go down
RavenHeart

RavenHeart


Брой мнения : 146
Join date : 22.04.2009
Age : 31

Паулу Коелю Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паулу Коелю   Паулу Коелю I_icon_minitimeНед 8 Ное 2009 - 21:04

чела съм
1987 Дневникът на един маг
1988 Алхимикът
1990 Брида
1996 Петата планина
1998 Вероника решава да умре
2000 Демонът и сеньорита Прим

И на мен най-много ми харесва Демонът и сеньорита Прим, тя беше и първата която прочетох. Изключителен писател определено, много мъдър и изразява всичко по достъпен начин (:
Върнете се в началото Go down
twilight_i94

twilight_i94


Брой мнения : 2279
Join date : 15.01.2009
Age : 30
Местожителство : В градината пълна с рози

Паулу Коелю Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паулу Коелю   Паулу Коелю I_icon_minitimeЧет 21 Яну 2010 - 14:21

От скоро чета произведения на Паулу Коелю. За сега съм прочела само "Вещицата от Портобело", която много ми хареса. Още от първия ред ми стана интересно какво ще се случи. Начинът на писане е невероятен. Надявам се като ми остане време да започна и някоя от другите му книги.
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Паулу Коелю Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паулу Коелю   Паулу Коелю I_icon_minitimeСъб 27 Мар 2010 - 15:28

Още една тема, която съм пропуснала...

Харесвам го. Чела съм:
1987 Дневникът на един маг
1998 Вероника решава да умре
2000 Демонът и сеньорита Прим
2005 Захир
2007 Вещицата от Портобело
Любима ми е Вероника да решава да умре, за 2 дни я изчетох, и влиза в топа на любимите ми книги въобще. Иначе бях малко предубедена, защото в България на Коелю му излезе име на автор, четен само от манекенки. Книгите му изискват мислене, не са впечатляващи и фантастични като произведенията на Кинг и Толкин примерно, и все пак успяват да ми се харесат страшно много. Не е като да не мога да живея без творчеството му, но все пак ми харесва много.
Върнете се в началото Go down
jjanet

jjanet


Брой мнения : 60
Join date : 27.10.2010

Паулу Коелю Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паулу Коелю   Паулу Коелю I_icon_minitimeЧет 11 Авг 2011 - 14:38

Този автор почнах да го прескачам след появата му, защото всички блондинки, манекенки и актуални дами, го цитираха, че го четът. Доста интересно. Нехаресвам тези жени и така без да е виновен Паулу Коегю го прескачам и той си седи в една папка в компа и чака да му дойде времето. Е, още малко ще почака.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Паулу Коелю Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паулу Коелю   Паулу Коелю I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Паулу Коелю
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: