Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 R`n`B

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Spunk
Модератор
Spunk


Брой мнения : 2876
Join date : 14.01.2009

R`n`B Empty
ПисанеЗаглавие: R`n`B   R`n`B I_icon_minitimeВто 25 Авг 2009 - 10:22

R`n`B Rnb1


` Ритъм енд блус (на английски Rhythm and blues или съкратено RnB и R&B, ар ен би и ар енд би) е събирателно понятие, обозначаващо всички прояви на негърската популярна музика, възникнали на основата на блуса, от 40-те години на 20 век насам в САЩ. Ар ен Би музиката комбинира джаз, госпъл и блус влияния, първоначално представяни от афроамериканските изпълнители.

` История на стила:

B своите първи прояви през късните 40-те години на 20-ти век, ритъм и блус се е свирил от малки групички, съставени от четири или пет музиканти; обикновено бас, барабани, един или два саксофона и вероятно ритъм китара или пиано. През 1951 г. този стил бил също наричан рок енд рол. Този стил бил силно повлиян от джаза, джъмп блуса и негърският госпъл. Също така джазът бил повлиян от ар енд би музиката. Комбинацията от ритъм и блус, блус и госпъл с бебоп довела до обособяването на хард боп музиката. Известни R`n`B изпълнители са-
* Елвис Пресли
* Сам Кук
* Риана
* Бионсе
* Леона Луис
* Джос Стоун


` Характерни инструменти: тромпет, саксофон, хармоника, барабани, пиано и китара
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

R`n`B Empty
ПисанеЗаглавие: Re: R`n`B   R`n`B I_icon_minitimeВто 1 Сеп 2009 - 15:11

От по-старите изпълнители обичам Арета Франклин - страшна е.
От по-новитее... Бионсе може би е сред най-големите и професионални изпълнители, има страхотен глас, въпреки че не съм й голяма почитателка; Джос Стоун ми е голяма любимка, много си я харесвам нея Cute Най-голямата ми любов обаче е Алиша Кийс - най-най-най-голямата! Обожавам я! Истинска, професионалистка, уникална е. Най-добрите песни прави.
Най-общо казано - хубав стил, приятен за слушане, хубави песни и добри изпълнители. Определно съм почитателка Smile
Върнете се в началото Go down
 
R`n`B
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Музика-
Идете на: