Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 D`n`B

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
presy

presy


Брой мнения : 2337
Join date : 14.01.2009
Age : 29
Местожителство : Wonderland

D`n`B Empty
ПисанеЗаглавие: D`n`B   D`n`B I_icon_minitimeВто 25 Авг 2009 - 11:00

D`n`B Drumnbasssseee

Дръм енд бейс (на английски: Drum and bass), познат и като джънгъл (jungle), е електронен стил музика, който води началото си от края 1980те. Характеризира се с бързо темпо (обикновено между 165-185 удара в минута) и дълги бас линии. Заражда се първо на английската сцена, в ранните години на 1990те.


В края на 80те и началото на 90те, растящата найтклуб култура ражда нов електронен музикален стил, наричащ се acid house, който комбинира разчупени бийтове (broken beats), силни бас линии и темпо, по-бързо от house музиката. От 1991, песните създадени по този начин стават известни като "jungle", който се превръща в нов музикален жанр (1991 - 1992).


Тези песни често комбинират реге вокали с разчупен ритъм и бас линии. През 1994 "jungle" добива популярност и събира много фенове (познати като junglists). По това време обаче, стилът започва да се свързва с престъпността и неспазването на реда. Може би това е причината повечето продуценти и изпълнители да оставят реге звученето и да създадат лейбъл с името drum and bass.

Стилът навлиза бързо в ежедневието чрез нощните клубове, радиото и телевизията (1995-1997).


Слушате ли го, харесвате ли го.. и т.н.?
Върнете се в началото Go down
Eternal Love

Eternal Love


Брой мнения : 2647
Join date : 12.02.2009
Age : 29

D`n`B Empty
ПисанеЗаглавие: Re: D`n`B   D`n`B I_icon_minitimeВто 1 Сеп 2009 - 14:05

Абсолютно не се сещам за този стил. Преси, можеш ли да дадеш примерни песни?
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

D`n`B Empty
ПисанеЗаглавие: Re: D`n`B   D`n`B I_icon_minitimeВто 1 Сеп 2009 - 14:44

Готин стил... най-много слушам Ogonek & Cooh, Pendulum... Запали ме един съученик, който е адският дръм и бас фен, много слуша... Та, веднъж му бях давала мп3-то ми и ми го върна натъпкано с ДнБ. Каза да ги чуя, щото мислел, че ще ми хареса и така и стана. Любимии песни... OGONEK & COOH - To Kill A Bitch; OGONEK & COOH - Scared of dark; Pendulum - Slam и Yana Kay - Run Away (Vortex Involute Remix), последната е ДнБ ремикс. Общо взето си слушам подобни песни понякога, но не съм кой знае какъв голям фен Smile

П.С.: Бях си написала надписа на една тетрадка, получи ми се добре :Р
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





D`n`B Empty
ПисанеЗаглавие: Re: D`n`B   D`n`B I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
D`n`B
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Музика-
Идете на: