Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Rainbow / Рейнбоу

Go down 
+3
rozi_bj
_My_Bloody_Romance
Izabella_Swan
7 posters
АвторСъобщение
Izabella_Swan

Izabella_Swan


Брой мнения : 349
Join date : 08.02.2009
Местожителство : Wonderland

Rainbow / Рейнбоу Empty
ПисанеЗаглавие: Rainbow / Рейнбоу   Rainbow / Рейнбоу I_icon_minitimeЧет 10 Сеп 2009 - 12:38

Рейнбоу (на английски Rainbow) е британска хард рок група. До разпадането си през март 1984 г. през нея преминават над 20 участници, като единственият участник във всичките ѝ формации е китаристът и основател Ричи Блекмор.

С Рони Джеймс Дио


Групата е създадена през 1975 от напусналия „Дийп Пърпъл“ Ричи Блекмор, заедно с вокалиста Рони Джеймс Дио, басиста Крейг Грубър, барабаниста Гари Дрискъл и кийбордиста Мики Лий Соул. Всички освен Блекмор са от последния състав на група Елф,
като Блекмор заменя китариста и сменя името на групата. Блекмор кръщава
групата с името „дъга“, заимствано от „Rainbow Bar&Grill“ —
свърталището на рокендрола в Лос Анджелис. Дебютният албум на групата „Ritchie Blackmore's Rainbow“ („Дъгата на Ричи Блекмор“) излиза през 1975 г. и включва хита „Man on the Silver Mountain“ („Човекът върху Сребърната планина“). Първият голям успех идва през 1976
г. с „Rising“ („Издигане“). Албумът се продава добре в продължение на
години. Той дори е приеман за един от най-добрите албуми в хард рока на
70-те. Последният албум с Дио е „Long Live Rock N Roll“ („Да живее
рокендрола“), издаден през 1978 г. Той води със себе си и големия комерсиален успех. През 1979 г. Дио напуска групата в посока Блек Сабат,

С Греъм Бонeт


Мястото на вокалиста е заето от Греъм Бонет, който записва петия албум на Рейбоу от 1979 г. — „Down to Earth“.

С Джо Лин Търнър


За следващия албум е поканен вокалистът Джо Лин Търнър.
С него групата издава „Difficult to Cure“ („Трудно за лекуване“).
Следва „Straight Between the Eyes“ („Право между очите“). Скоро идва и
последният албум на групата „Bent Out of Shape“ („Отклонение от
формите“), в който доста от състава на групата е вече променен. Във
всеки от албумите с Търнър има по един сингъл, който достига Топ 10 на
Великобритания или САЩ. Блекмор решава да се върне в "Дийп Пърпъл" през
1984 г. и Рейнбоу престава да съществува до 1994 г.

През 1994 г. е второто събиране на групата в състав:

През септември 1995 е издаден последният албум „Stranger in Us All“ („Страммикът във всички нас“). През октомври 1995 г. започва световно турне на „Рейнбоу“, включващо концерти в САЩ, Япония и Европа. За това турне титулярния барабанист Джон О'Райли счупва ребро и е заместен от Чек Бърпи
(свирил с групата известно време в първия период на „Рейнбоу“). В
началото на 1997 г. групата се разпада и Блекмор създава групата Blackmore's Night заедно с жена си.
Върнете се в началото Go down
_My_Bloody_Romance

_My_Bloody_Romance


Брой мнения : 888
Join date : 20.03.2009
Age : 27
Местожителство : Сливен

Rainbow / Рейнбоу Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Rainbow / Рейнбоу   Rainbow / Рейнбоу I_icon_minitimeЧет 10 Сеп 2009 - 16:04

ВЕЛИКИ! cheers

Една от най-любимите ми групи, отраснах с тяхната музика, като малка им бях огроомен фен, голямо кефене се кефих татко като ми ги пуснеше Haha!

Ии да, вечен техен фен, любими техни песни: Can't let it go, Catch the rainbow, Lost in hollywood и други..

Едит: Хайде, хора, не виждате ли темата, Рейнбоу заслужават да им отделите две минути за един коментар, нали?
Върнете се в началото Go down
http://hereyesdontlie.blogspot.com/
Izabella_Swan

Izabella_Swan


Брой мнения : 349
Join date : 08.02.2009
Местожителство : Wonderland

Rainbow / Рейнбоу Empty
ПисанеЗаглавие: All   Rainbow / Рейнбоу I_icon_minitimeВто 5 Яну 2010 - 15:08

Леле, не съм писала в собствената си тема?! Rainbow / Рейнбоу 4150

Пък и е странно, че вие не сте, защото Рейнбоу са били,са, и винаги ще бъдат велики! Една от групите, която просто е вечна. Музика, текстове.. всичко им е просто спиращо дъха. Обожавам да ги слушам. Действат ми едновременно отпускащо и някак.. енергично! Rainbow / Рейнбоу 809675
Любими песни?.. Ами.. Пъх, те са ужасно много, но:
Can't Let You Go, Catch The Rainbow, Rainbow Eyes, Stonecold, Street of Dreams, Kill the King, Man on a Silver Mountain, All Night Long, The Temple of the King, I Surrender, Long Live Rock and Roll.. и още толкова много. Smile
Просто са уникални със всичко което правят. Обожавам Рейнбоу! Smile И само още нещо - ПОКЛОН пред Ричи Блекмор. Абслолютен гений! Smile


Последната промяна е направена от Izabella_Swan на Нед 28 Фев 2010 - 18:19; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
rozi_bj

rozi_bj


Брой мнения : 1189
Join date : 31.01.2009
Местожителство : Плевен

Rainbow / Рейнбоу Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Rainbow / Рейнбоу   Rainbow / Рейнбоу I_icon_minitimeВто 5 Яну 2010 - 17:36

Хм, и аз съм изпуснала темата, срамота Silly me Обожавам ги, едни от най-големите са (поне лично за мен); нашите са ми ги пускали адски много през цялото ми детство, та сега винаги като чуя тяхна песен, ми става едно хубаво и носталгично Cute Rainbow ftw <33, а Ричи Блекмор наистина не заслужава друго, освен един мнооого голям ПОКЛОН ^^
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Rainbow / Рейнбоу Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Rainbow / Рейнбоу   Rainbow / Рейнбоу I_icon_minitimeНед 28 Фев 2010 - 14:10

rozi_bj написа:
Хм, и аз съм изпуснала темата, срамота Silly me Обожавам ги, едни от най-големите са (поне лично за мен); нашите са ми ги пускали адски много през цялото ми детство, та сега винаги като чуя тяхна песен, ми става едно хубаво и носталгично Cute Rainbow ftw <33, а Ричи Блекмор наистина не заслужава друго, освен един мнооого голям ПОКЛОН ^^

На абсолютно същото мнение съм.. Обичам си стария рок и това си е I love you, за което е много подходящо да кажа I can't let you goooo Cute
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Rainbow / Рейнбоу Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Rainbow / Рейнбоу   Rainbow / Рейнбоу I_icon_minitimeСря 1 Сеп 2010 - 22:35

Ако някой се интересува:


Върнете се в началото Go down
beni1979




Брой мнения : 202
Join date : 16.06.2010

Rainbow / Рейнбоу Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Rainbow / Рейнбоу   Rainbow / Рейнбоу I_icon_minitimeЧет 9 Дек 2010 - 23:25

Много си ме кефят!!!
Любимцитее на мъжа мии.... Smile
Върнете се в началото Go down
mimssy_baby




Брой мнения : 40
Join date : 08.01.2011
Age : 29

Rainbow / Рейнбоу Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Rainbow / Рейнбоу   Rainbow / Рейнбоу I_icon_minitimeСъб 8 Яну 2011 - 15:54

Can't let you go!!!! In Love In Love In Love In Love
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Rainbow / Рейнбоу Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Rainbow / Рейнбоу   Rainbow / Рейнбоу I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Rainbow / Рейнбоу
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Рейнбоу Роуъл – „Фенка“, „Елинор и Парк“, „Връзка“

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Музика-
Идете на: