Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Depeche Mode

Go down 
+6
Искра
^-^Dreamy-Twilight^-^
Artemis
elementamon
bella_edward_love
Melrose
10 posters
АвторСъобщение
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Depeche Mode Empty
ПисанеЗаглавие: Depeche Mode   Depeche Mode I_icon_minitimeСря 23 Сеп 2009 - 11:29

Depeche Mode Depechemodepic
Depeche Mode

е английска синт поп (synth pop) група, основана през 1980 г. в Базилдън и кръстена на френското модно списание „Dépêche mode“. Стилът в началото на кариерата им е ню уейв (new wave) с елементи на ню романтик (new romantic), а през 90-те ги окачествяват като алтернативна рок група.
Членове
Мартин Гор- текстове, музика, китара, синтезатор, вокали, бекграунд вокали
Дейвид Геън- фронтмен, вокали, текстове
Андрю Флечър- синтезатор, менаджер
Появата на Depeche Mode може да бъде отнесена към 1976г., когато Vince Clarke и Andrew Fletcher формират бандата, известна като No Romance in China. Групата претърпява неуспех и през 1979г. Vince Clarke създава задено с Martin Gore нова група под името French Look. Когато Andrew Fletcher се присъединява към тях, групата се преименува на Composition of Sound. David Gahan се присъединява към формацията през 1980г., след като Vince Clarke чува негово изпълнение в едно местно заведение. Така се появява Depeche Mode. Новото име е взето френско модно списание “Dépêche-mode”.
Depeche Mode Depeche12
Групата става част от Daniel Miller’s Mute и издава първия си албум, Speak and Spell, през 1981г. Скоро след това Vince Clarke напуска гарупата, за да сформира нова такава.
След оттеглянето на Vince, Martin Gore, който пише Big Muff и Any Second Now към дебютния им албум, се превръща в основния автор на песни. През 1982г. излиза албума А Broken Frame. След това Alan Wilder се присъединява към групата като постоянен заместник на Clarke. Той пише The Landscape in Changing и Two Minute Warning за албума им от 1983г. Construction Time Again, както и б-страната от сингъла Love in Itself. Основният му принос за Depeche Mode се изразява в техническата и музикалната продукция.

Depeche Mode имат огромен принос за появата и развитието на електронната музика в края на 80-те и 90-те години. Техно-пионери като Derrick May, Kevin Saunderson и Juan Atkins посочват музиката на Depeche Mode като оказали съществено влияние за музикалното им развитие.
С течение на времето, в стила на групата настъпва съществена промяна, изразяваща се в изместване на клавишните и синт-поп звученето от акустична китара.
Depeche Mode 1201716065_depeche-mode
През юни 1995г., след “Божественото турне”, Alan Wilder напуска групата, позовавайки се на “незадоволителни условия на работа” и продължава да работи над собствения си проект Recoil.
През 2003г. е издаден соловият албум на Dave Gahan, Paper Monsters, последван от международно турне и DVD към него, озаглавено Live Monsters. Martin Gore продължава соловата си кариера с издаването на Counterfight 2, а Andrew Fletcher създава собствена продуцентска марка - Toast Hawaii. Въпреки соловите изяви на членовете на групата, Depeche Mode продължават да работят заедно.
През август 2004г. Mute оповестяват издаването в DVD формат на Devotional, нов цялостен ремикс-албум Remixes 81-04, който съдържа някои нови и неиздавани досега сингъли от 1981г. до 2004г.
През 2005 година издават албума Playing the Angel. След тежка криза и няколко години без хитове успехът на албума е огромен и следва голямо турне. На 21 Юни Депеш Мод пристигат в България, където събират над 40 000 души на стадион „Локомотив“.
През 2009 година Depeche Mode издават и последният си (за сега) албум. Sounds of the Universe идва четири години след последния албум на бандата – Playing the Angel, определян от музикалните критици като най-силният им. Новата тава получава средна оценка от повечето от големите музикални колумнисти в света.
Depeche Mode отново тръгват на турне, но то пропада, заради разболяването на Дейвид. Непосредствено преди да излезе на сцената, вокалистът на Депеш Мод Дейв Геън се е почувствал болен и е бил откаран по спешност в болница в Атина.
Върнете се в началото Go down
bella_edward_love

bella_edward_love


Брой мнения : 2279
Join date : 25.01.2009
Age : 29
Местожителство : Smiley World

Depeche Mode Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Depeche Mode   Depeche Mode I_icon_minitimeСря 23 Сеп 2009 - 19:52

Меко казано уникални, много ги харесвам, обичам всяка тяхна песен, имам всеки техен албум, абе обичам ги. Няма какво друго да кажа
Тази година щях да ходя на концерта, ама като знаете той беше отложен, но живот и здраве като дойдат пак съм там на 100%
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Depeche Mode Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Depeche Mode   Depeche Mode I_icon_minitimeСря 23 Сеп 2009 - 20:27

Да, наистина са страхотни! Една от най-любимите ми групи като цяло. За мен думата "новатори" е измислена за хора, като тях. Изключително смели и искрени са в музиката си. А клиповете им винаги интересни и стилни.
Аз нямаше да мога да ида и на този концерт, който беше отменен, нито можах да отида на първият им у нас. Но ако идват скоро, ще направя всичко възможно, за да си подаря това изживяване!
Върнете се в началото Go down
elementamon




Брой мнения : 2119
Join date : 29.01.2009
Age : 30
Местожителство : София

Depeche Mode Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Depeche Mode   Depeche Mode I_icon_minitimeСря 23 Сеп 2009 - 20:58

Уникална група!
Дълбоки текстове, трогваща и надъхваща музика. Винаги, когато чуя тяхна песен се изпълвам с енергия. Няма как да не им обърнеш внимание, те просто те пленяват с първия тон. In Love
Признавам, не съм много запозната с творчеството им, но в скоро време ще поправя грешката след като Нони ми пусна мухата. Haha!
Гласът на Дейвид е като кадифе, а Мартин е факир с китарата! Едни от най-големите са, спор няма!
Върнете се в началото Go down
http://everydaytracks.tumblr.com/
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Depeche Mode Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Depeche Mode   Depeche Mode I_icon_minitimeСря 23 Сеп 2009 - 21:20

Мони, можеш да си вземеш една мухобойка, за всеки случай Haha! . Иначе съм 100% съгласна с теб, Геан е страхотен, Гор също! Гений!
Ето и най-новият сингъл от последният им албум(Sounds of the Universe):

Depeche Mode - Peace
На мене лично много ми хареса. Доста силно послание и доста истинска ми се стори
Върнете се в началото Go down
Artemis

Artemis


Брой мнения : 1494
Join date : 19.06.2009
Местожителство : Rainbow Country

Depeche Mode Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Depeche Mode   Depeche Mode I_icon_minitimeСря 23 Сеп 2009 - 22:38

Уникални! Уникални! Уникални! cheers Много обичам да ги слушам! Обожавам гласа на Дейвид.
Новия им албум е много хубав. Peace ми е една от любимите песни (от този албум)
Върнете се в началото Go down
^-^Dreamy-Twilight^-^

^-^Dreamy-Twilight^-^


Брой мнения : 136
Join date : 22.02.2009
Age : 29

Depeche Mode Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Depeche Mode   Depeche Mode I_icon_minitimeЧет 24 Сеп 2009 - 23:10

Това е НАЙ-ВЕЛИКАТА група за мен! Евър! Обожавам ги! Буквално ги слушам още от бебе, защото наще са ми пускали техни касети. Запалих се по тях 2005г. лятото. Търсех из касетите на баща ми нещо, което може би ще ми хареса, и намерих "Songs Of Faith And Devotion". Естествено, че ми харесаха и реших да си сваля абсолютно всичко тяхно. Влюбих се и в останалите им песни. Никой обаче от класа ми не ги беше чувал.. то като си 5ти клас не си чак толкова запознат с групи от времето на Депеш Мод. Но в момента по-голямата част от класа ми знае поне 2техни песни. Няма значение, че ще са Enjoy the silence и Personal Jesus... все пак са чували нещо на Депеш Мод! Smile Колкото и странно да звучи, се кефя на наркоманския период на Дейв. Тогава групата е различна, а и той е много секси.. I love you От последният им албум съм малко разочарована. Можеше по-хубави парчета да направят, сигурна съм! Само Come back(,която е просто уникална), Hole to Feed, Wrong и не чак толкова In chains. Другите песни от албума.. колкото и да ги обожавам и уважавам Депеш, са ужасни. :/ Любими техни песни имам мноооооого, но ще кажа няколко(е може би не няколко ...не ги подреждам по любимост): It's no good, Higher Love, Enjoy the silence, Personal Jesus, Freestate, In your room, Freelove \малко над 6мин варианта\, Strangelove, Never let me down again, Walking in my shoes, World in my eyes, I feel you, Shake The Disease, Dream on, The Policy of Truth, Come back, Black Celebration.. охх не мога да ги намаля повече. Просто толкова техни песни обожавам..
Не успях да отида на концерта им през 2006, защото родителите ми бяха по работа в чужбина, но можехме да отидем на отменения. Много плаках (не преувеличавам..), че Дейв имаше проблеми със здравето и не успяха да зарадват българската си публика. Но да се надяваме, че ще спазят обещанието си, и ще дойдат в България в следващите 3-4години.
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Depeche Mode Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Depeche Mode   Depeche Mode I_icon_minitimeЧет 24 Сеп 2009 - 23:22

Не са лоши, чувала съм им някои песни. Просто не са моят стил като че ли. Иначе наистина имат много добри песни.
Върнете се в началото Go down
Lioness
Администратор



Брой мнения : 4232
Join date : 16.02.2009
Age : 30
Местожителство : Beastland.

Depeche Mode Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Depeche Mode   Depeche Mode I_icon_minitimeПет 25 Сеп 2009 - 15:33

Искра написа:
Не са лоши, чувала съм им някои песни. Просто не са моят стил като че ли. Иначе наистина имат много добри песни.


На абсолютно същото мнение съм! Обичам да слушам някои тяхни песни, но не са ми любимци, нито съм им почитателка.
Върнете се в началото Go down
a_beni




Брой мнения : 42
Join date : 30.01.2009

Depeche Mode Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Depeche Mode   Depeche Mode I_icon_minitimeЧет 23 Дек 2010 - 16:03

Любимата ми група I love you уникални и неповторими!!!Прекрасни песни с много красиви текстове, а и гласът на Дейв не може да бъде сбъркан... love
Върнете се в началото Go down
nikivesy




Брой мнения : 45
Join date : 18.05.2011

Depeche Mode Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Depeche Mode   Depeche Mode I_icon_minitimeНед 24 Юли 2011 - 18:44

Наистина уникални.Аз предпочитам старите им песни като любими са ми Политика на истината и Светът в моите очи
Върнете се в началото Go down
bluewolf93

bluewolf93


Брой мнения : 113
Join date : 11.08.2010
Age : 31
Местожителство : Русе

Depeche Mode Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Depeche Mode   Depeche Mode I_icon_minitimeПет 9 Сеп 2011 - 2:03

Невероятна група просто няма думи голяма фенка съм им всичките им песни са много хубави sunnyy
Върнете се в началото Go down
https://www.youtube.com/Bluewolf939
Sponsored content





Depeche Mode Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Depeche Mode   Depeche Mode I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Depeche Mode
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Музика-
Идете на: