Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Alexander Rybak

Go down 
+6
lin
Spunk
Spunkk*Ransom
sayonara
Artemis
elementamon
10 posters
АвторСъобщение
elementamon




Брой мнения : 2119
Join date : 29.01.2009
Age : 30
Местожителство : София

Alexander Rybak Empty
ПисанеЗаглавие: Alexander Rybak   Alexander Rybak I_icon_minitimeВто 27 Окт 2009 - 15:16

Alexander Rybak Alexander+Rybak
"Винаги съм обичал да забавлявам хората и сякаш това е моето призвание."

Александър Игоревич Рибак е млад норвежки цигулар, певец, композитор и актьор.

Роден е на 13 май 1986 г. в Минск, СССР, днес Белорусия в семейството на видни музиканти.

Рибак започва да свири цигулка и пиано на петгодишна възраст, и три години по-късно изпълнява концертни цигулкови пиеси. До десетгодишна възраст цигулка му преподава баща му, след което учи при проф. Айзък Шулдман в Норвежкото Висше Музикално Училище (Norges Musikkhøgskole). През този период свири под диригентството на баща си с Vivaldi-orkesteret и в Младежкия оркестър на Консерваторията Барат Дуе (Barratt Due musikkinstitutt) в Осло.
След завършване на средното си образование, Рибак постъпва в бакалавърската програма на консерваторията Барат Дуе. През 2004 г. получава наградата за млади таланти на фондацията Андерс Йаре (Anders Jahre Stiftelsen) и е концертмайстор на най-големия младежки симфоничен оркестър “Ung Symfoni”. Учи при известни преподаватели, взема уроци и "master classes" от повече от десет цигулкови педагози, включително Пинкас Цукерман (Pinchas Zukerman). От 15-годишна възраст Рибак експериментира с различни музикални жанрове като изпълнител и композитор.

Поп-кариерата му започва през 2005 г., когато достига до полуфинала на норвежкия "Music Idol" с песен на Елтън Джон. На следващата година печели "Големият шанс" ("Kjempesjansen") - състезание за таланти на норвежката телевизия, с песента "Fooling" в стил традиционен джаз, на която е автор на текста и музиката.

Първите му актьорски изяви датират от 2007 г., когато Рибак изпълнява ролята на цигуларя в мюзикъла "Цигулар на покрива" ("Anatevka - Fiddler on the roof"), за което е отличен с наградата Хеда (Heddaprisen). А през 2008-2009 играе Леви във филма "Yohan - Barnevandreren".

През 16 май 2009 г. Рибак печели 54-тия песенен конкурс "Евровизия" в Москва с рекордните 387 точки, изпълнявайки авторската си песен "Fairytale" съвместно с танцовото трио Frikar.

През юни 2009 излиза първият албум на Рибак Fairytales - компилация от класическо и фолклорно, руско и норвежко, комерсиално и дълбоко поетично изкуство.

Макар и 21годишен, Александър Рибак е невероятно талантлив и завършен музикант, който Арве Телефсен нарича "посланик на истинско удоволствие от свиренето".








Official Alexander Rybak's website
Върнете се в началото Go down
http://everydaytracks.tumblr.com/
Artemis

Artemis


Брой мнения : 1494
Join date : 19.06.2009
Местожителство : Rainbow Country

Alexander Rybak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Alexander Rybak   Alexander Rybak I_icon_minitimeВто 27 Окт 2009 - 19:38

Я, тема за моя новооткрит любимец! Лудичък, сладък с голям талант!
Roll with the wind е мноооого, мнооого ми харесва! Мон, мерси, че ме "запозна" с песента! Много е готина.
Александър е един достоен победител за Евровизия! Браво на момчето Bravo
Ще продължавам да му се кефя!
:bounce: :bounce:
Върнете се в началото Go down
sayonara

sayonara


Брой мнения : 2175
Join date : 14.03.2009
Местожителство : Where the wild roses grow..

Alexander Rybak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Alexander Rybak   Alexander Rybak I_icon_minitimeВто 27 Окт 2009 - 21:06

Обичам ГО!
Тооолкова да е сладък,със тази усмивка ии ония специфичен поглед..
И този глас..
и е някъв супер забавен такъв,как да не го обича човек?!
ИИ супер яко свири на цигулка,
изключително много ме радва тва момче!
<3
Върнете се в началото Go down
Spunkk*Ransom

Spunkk*Ransom


Брой мнения : 209
Join date : 18.05.2009
Age : 28

Alexander Rybak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Alexander Rybak   Alexander Rybak I_icon_minitimeВто 27 Окт 2009 - 21:16

Супер ,че сте сложили темичка за един от любимците ми.Албумът му е невероятен - всички ,които го харесват да си го изтеглят ще останат впечатлени.Наистина докато го чаках през юни не очаквах ,че ще е толкова хубав.Roll with the wind беше голяма зарибявка ,а Fairytale да не говоря.
Самият Алекс е очарователен..Толко искам някой ден да го видя..Ех,мечти,мечти.
Върнете се в началото Go down
Spunk
Модератор
Spunk


Брой мнения : 2876
Join date : 14.01.2009

Alexander Rybak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Alexander Rybak   Alexander Rybak I_icon_minitimeВто 27 Окт 2009 - 21:58

Чаровник In Love
и има талант момчето, не съм слушала много, но това което съм чула е било добро :Р
Върнете се в началото Go down
lin

lin


Брой мнения : 935
Join date : 21.01.2009
Age : 31
Местожителство : И тук, и там, все си намирам място xD

Alexander Rybak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Alexander Rybak   Alexander Rybak I_icon_minitimeСъб 19 Дек 2009 - 18:39

Ааа на тазгодишната Евровизия виках с пълен глас за него <3 ;d
Адски чаровен с тази прекрасна усмивка, а и гласът му е страхотен. Определено се влюбих в fairytale Cute
Върнете се в началото Go down
lady_abadon

lady_abadon


Брой мнения : 2078
Join date : 27.02.2009
Age : 30
Местожителство : in the love letters that i wait ♥♥♥

Alexander Rybak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Alexander Rybak   Alexander Rybak I_icon_minitimeСря 10 Фев 2010 - 21:15



Това е новата му прелестна песен ( In Love ), част от саундтрака към "Черная молния"
Аз лично съм влюбена в песента и hope you like it 2 (:
Върнете се в началото Go down
http://www.november-is-full-with-kisses.blogspot.com/
polinceto




Брой мнения : 3366
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : ~over the rainbow~

Alexander Rybak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Alexander Rybak   Alexander Rybak I_icon_minitimeСря 10 Фев 2010 - 21:17

Ох,Стаси, не си единствената,влюбена в новата му песничка...Стаси ми я даде преди около 20 мин и вярвайте ми само нея си въртя...Мисля си,че всяка негова песен си е един хит..!!!!!!!
Върнете се в началото Go down
Spunkk*Ransom

Spunkk*Ransom


Брой мнения : 209
Join date : 18.05.2009
Age : 28

Alexander Rybak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Alexander Rybak   Alexander Rybak I_icon_minitimeЧет 11 Фев 2010 - 18:34

О,да страхотна е.Още преди месец като я чух се влюбих.Беше голям подарък за Коледа =)
Върнете се в началото Go down
lin

lin


Брой мнения : 935
Join date : 21.01.2009
Age : 31
Местожителство : И тук, и там, все си намирам място xD

Alexander Rybak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Alexander Rybak   Alexander Rybak I_icon_minitimeЧет 11 Фев 2010 - 18:52

Леле вчера гледах филма, но не знаех че е негова песента. Още там ми харесва. Страхотна е! I love you
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Alexander Rybak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Alexander Rybak   Alexander Rybak I_icon_minitimeНед 14 Фев 2010 - 22:55

Някой може ли да ми даде линк за тая последната му песен, руската?
Търся я два дни и не успявам да я намеря...
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Alexander Rybak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Alexander Rybak   Alexander Rybak I_icon_minitimeНед 14 Фев 2010 - 23:09

Гал, цък. Така като слушам песента е рипната от клипчето, ако някой намери по - добро качество да дава.

Така и така писах тука, дай да не е 100% офф. Хареса ми на Евровизия, бях за него, радвах се като спечели. Като излезе албума го изслушах, и освен Fairytale адски много ми хареса 500 Miles. Не знам за другите, но тази песен ми се наби в главата и стоя там дълго време. Всичко друго беше изтрито, прекалено лигав ми е... сори. Сега чух и Супергерой, че даже и си я потърсих да я изтегля Haha! Харесва ми, а и съм хвърлила око на филма.

С две думи - харесва ми. Супер талантлив е, и ми прилича на леприкон xD
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Alexander Rybak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Alexander Rybak   Alexander Rybak I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Alexander Rybak
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Музика-
Идете на: