Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Последната книга, която прочетох

Go down 
+173
mai land
Мари
Janica
Таня
NVasileva
ninelle
fallangel
Romina
Дафинка
ivkaiva3
dessy_2201
pnmihailova
nmk_262
mirence70
Ina
маринели
Denitsa
Gergana8310
krassy123
netinka
RhageLover
марти7074
Dfghjk
antoan
irina37
elinor83
Vanya Pekova
Valverde
sta_ny
NiKoLcHeToOo
kremchetokika
Susituu
Малката русалка
vs_koleva
ivykiwi
raq2003
mushmulkata
radi842
Tais
emotion
Streamers_98
the mortal vampire
haou_airen
hhxx
nansi0521
gerganasto
drebi6ok1973
mira2006
iveto1806
stefaniya
Adi81adi81
littledwarf
mi666i
Divine
opinionated
inarra
joo86
djiogara
sevinchas
yasmina
Chocolate
papazova
mimi40
sss79
hai_lin97
MVM
RavenKnight
Мейси
rosali
miss_l0veee
pufilina80
deedee1991
Bloopy
twilight9404
RavenHeart
hriskataaa
Elune
Yris
vasi738
nilgyun
Pale_Doll
Scorpio
Avis
byh4o
ronnie178
daki8
black_paranoia
shadowkiss
piki
kati2211
sevinch_ahmedova
Nikssi
gali68
FromHell
geriqn
ziz
annadimova85
magdalasf
Nightmare_Girl
gold_alex
nina1968
elena1916
missoctober
vamp_girl33
Kristityyy
monaliza
poli8009
mirela95
lovee_
albenii
kamenceto90
rim17
radivana
dani4ko
santutzo
MisS_KaPriZna
charmira
slunchev_luch
Heilichka
zinaida
elinka
etam
mamamia
Deichuna
djuli
vikincety_24
darkness_angel
Silvi_2711
moni794
ShiVeR
perla333
polinceto
gibon
Cveti Ognqnova
bella_edward_love
Silence_love
Antoniq93
flora1898
rozza93
wentlee
Melanroh
pijama
Caius's Huge Fan
Beta
Bilson
jalice
chirsi
presy
wither.
Priestess
voice_of_heaven
fuckin_rules
milencety
ivka_94_1991
twilight_i94
Rainbow
Artemis
Lioness
krisi1023
Искра
twilighttt
Melrose
Glrk
rozi_bj
twilightgirl
lady_abadon
Eternal Love
lin
Alice Cullen
sayonara
FoXy
gal4eto9052
Nessie
177 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24  Next
АвторСъобщение
gerganasto

gerganasto


Брой мнения : 50
Join date : 13.02.2014
Местожителство : Казанлък

Последната книга, която прочетох - Page 19 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Последната книга, която прочетох - Page 19 I_icon_minitimeПет 14 Мар 2014 - 16:06

Токущо завърших "Заложница на съдбата" на Мери Джо Пътни
Лека ,разтоварваща книга.Някой от героите ги срещнах и в други нейни книги. In Love 
Върнете се в началото Go down
Streamers_98
VIP



Брой мнения : 1597
Join date : 20.06.2012
Age : 25

Последната книга, която прочетох - Page 19 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Последната книга, която прочетох - Page 19 I_icon_minitimeСря 19 Мар 2014 - 16:28

„Арабският принц“ на Хенли Вирджиния.
Мислих я за ежедневка. Хм, сгреших. Сюжетът около стогодишната война – вълнуващ.
Но пък, хей, Вирджиния разделя героите си на черни и свееееетло сиви. И това ме влудява.
Конфликтите в социалния живот на героите са банални, мое мнение.
4/6
Върнете се в началото Go down
Streamers_98
VIP



Брой мнения : 1597
Join date : 20.06.2012
Age : 25

Последната книга, която прочетох - Page 19 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Последната книга, която прочетох - Page 19 I_icon_minitimeНед 30 Мар 2014 - 16:03

„Пожелай ми слънчогледи“ – Софи Кинсела
Good things:
профилите на героите Кинсела само наблегна за външния вид на персонажите. но пък характерите им ги разчопли в ей такива детайли.
Хуморът Абсурд, ирония.
Spoiler:
Bad things:
Заглавието
Spoiler:
И тогава каква връзка има заглавието с темата? Идеята на романа си я бива – и изпъква. Но заглавието обърква. Погледнах оригинала. „Remember me?“ Да, не е оригинално като омайващото „Пожелай ми слънчогледи“, но е в тясна връзка с идея. И след като прочетеш книгата можеш да размишляваш на свобода, а думите „Remember me?“ да те водят към това, което е искала да каже авторката с това си произведение. А не „Пожелай ми слънчогледи“.  No no 
Сюжета – приливи и отливи Започна с добър ритъм. После се спънахме и излизахме асфалта с десетки страници, в които не се случва нищо. А после се изправихме и препуснахме към финала.
Финала До репликата на Джон „Достатъчно ли е?“ бе перфектно. Наистина великолепно. До нея. Нататък бе така сладникаво, че да получиш диабет.
Като цяло ми хареса. Два дена прочит и един ден тежък книжен махмурлук, препрочитане на сцени и пр. Прочете я. Най-вече ако „нямате време“.
Върнете се в началото Go down
gerganasto

gerganasto


Брой мнения : 50
Join date : 13.02.2014
Местожителство : Казанлък

Последната книга, която прочетох - Page 19 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Последната книга, която прочетох - Page 19 I_icon_minitimeНед 30 Мар 2014 - 19:58

Токущо завърших "Адът на Гейбриъл" и започнах втората.Добре разказана любовна история  in love 
Върнете се в началото Go down
Chocolate
VIP
Chocolate


Брой мнения : 947
Join date : 27.07.2010
Age : 26

Последната книга, която прочетох - Page 19 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Последната книга, която прочетох - Page 19 I_icon_minitimeПон 21 Апр 2014 - 1:55

"13 причини защо", джей ашър

(предварително се извинявам за непоисканите лични размишления, просто искам да се отуча от ползването на goodreads, а имам някои неща, които можех да напиша в рецензията си и просто искам да ги запиша някъде и да знам че съм ги споделила с някаква маса хора ииии да.)

тъкмо я завърших и мисля, че се появи точно навреме. и е първата книга, която успявам да дочета от началото на февруари насам. с оглед, че последната книга, която прочетох - преди 2 месеца - буквално беше последната капка, която ме бутна към познатата тийн депресия. за която всъщност се надявах, че наистина няма да се наложи да ми става позната. (но майната ви, хормони и странични фактори)

та, мисля, че сега беше подходящия момент за "13 причини", защото мога повече да relate-на на нея и да се поставя на мястото на хана, за да вникна в причините й да се самоубие. и понякога наистина я разбирах и действията й си бяха оправдани, с цялата драматичност и тъй нататък. обаче, през всичкото останало време (демек, над 60% от книгата) изглеждаше сякаш просто си търси извинения. можеше да поиска помощ от някого, но не го направи - нито семейство, нито приятелски кръг, нито нищо. и даже аз, с цялата си лабилност, не смятам, че е имала истинска причина за самоубийство поне до частта с брайс. която вече наистина й беше някакъв вид отчаяно търсене на нещо, което да направи нещата по-зле, за да си е сигурна в решението. и въобще беше супер свръхдраматична, и създаваше впечатление за много по-кораво и силно момиче, отколкото се показа с последната си постъпка, и най-вече, не се ли е замисляла нейните записи пък как ще повлияят на хората, споменати в тях - if yes, what a dick. без извинения. ;д

и като цяло се радвам, че авторът е предал психиката на момиче в депресия толкова недоизпипано и нереалистично, защото ако не друго, поне не можах да се стресирам от историята, u feel? ;d

Spoiler:
Върнете се в началото Go down
http://catbookjournal.blogspot.bg/
Chocolate
VIP
Chocolate


Брой мнения : 947
Join date : 27.07.2010
Age : 26

Последната книга, която прочетох - Page 19 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Последната книга, която прочетох - Page 19 I_icon_minitimeНед 4 Май 2014 - 23:34

дочетох 'заразно глупава'.

вземайки меракът ми да я прочета - още от май 2012 - и жанра, и детайлите от рода на това, че двамата главни герои живеят в съседни апартаменти, или че тя се hook up-ваше с бившия си, докато той се убиваше от ревност, без да си признава причината, смятах, че тая книга ще ми бъде новият 'wallbanger'. (а аз наистина имам нужда от нов 'wallbanger'. толкова съм го експлоатирала от обич и съм го препрочитала до научаване на половината реплики на героите, че сега чета тийзъри от предстоящата втора част и съм тип 'ew, edward/simon/wallbanger, кога стана толкова bossy и стереотипизиран, допреди година беше най-прекрасното същество, за което съм чела, ffs'. както и да е. отклоних се.)
така де, 'заразно глупава' не ми беше новият 'wallbanger', но ми се нарежда сред най-обичаните книги. въпреки че действието не се разви точно както ми се искаше и някои неща ми липсваха, все пак е една от най-забавните и прекрасно откачени книги, на които съм попадала. и да не забравим най-важното - за пръв път от много време докато четях, се смеех на глас, и се усмихвах искрено, и не проверявах на коя страница съм.
невероятно дебилно-прекрасна и миличка. that's all. :3
Върнете се в началото Go down
http://catbookjournal.blogspot.bg/
emotion
Модератор
emotion


Брой мнения : 2589
Join date : 15.01.2009
Age : 32
Местожителство : В дебрите на Лигландия

Последната книга, която прочетох - Page 19 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Последната книга, която прочетох - Page 19 I_icon_minitimeНед 8 Юни 2014 - 10:48

Карлос Руис Сафон - "Играта на ангела"

Това е втората книга от поредицата "Гробището на забравените книги". Първата "Сянката на вятъра" ми хареса страшно много и бях с големи очаквания и за втората част. Определено книгата е вълнуваща, държи интереса ти. Сафон е изключителен майстор на перото и в това отношение съм го призналa.
Втората книга предлага една доста по-мрачна и зловеща атмосфера, която те впримчва и не те пуска, като оставя в теб чувство на една едва доловима тревога за героите и тяхната съдба. Очарована съм от сюжета и от развръзката. Ще призная, че първата книга ми хареса с една идея повече, но това не значи, че втората е за изхвърляне. Напротив. Препоръчвам горещо ^^
Върнете се в началото Go down
Chocolate
VIP
Chocolate


Брой мнения : 947
Join date : 27.07.2010
Age : 26

Последната книга, която прочетох - Page 19 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Последната книга, която прочетох - Page 19 I_icon_minitimeСря 16 Юли 2014 - 14:46

'обсидиан', дженифър л. арментраут

разочарова ме много. не че очаквах нещо особено, де - да ме питате защо въобще си я купих. а превода имаше такива тъпи изрази, че си трясках книгата в главата на всеки 5 страници.
Върнете се в началото Go down
http://catbookjournal.blogspot.bg/
nansi0521

nansi0521


Брой мнения : 25
Join date : 10.08.2014
Age : 24
Местожителство : Bulgariq Vraca

Последната книга, която прочетох - Page 19 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Последната книга, която прочетох - Page 19 I_icon_minitimeСря 13 Авг 2014 - 0:48

Академия за Вампири - Кръвно обещание. Книгата е уникална както и другите от поредицата. Прочетох я за 3 дни, като не съм си давала зор. И съм много доволна как се развиват нещата. Изплаках си очите там където Роуз " убива " Димитри. Но после бях приятно изненадана че все пак има шанс нещата да се оправят. Smile
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Последната книга, която прочетох - Page 19 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Последната книга, която прочетох - Page 19 I_icon_minitimeЧет 14 Авг 2014 - 0:43

"451 градуса по Фаренхайт" от Рей Бредбъри.
Така ми хареса... една от книгите, които отдавна планирах да прочета. Мъничка е, чете се за 1 ден, но те кара да помислиш за много. Увлекателна и дълбока, и със сигурност ще я препоръчам за любителите на този тип книги - ненапрягащи, но изключително поучителни.

"Часът на чудовището" от Патрик Нес.
Определено ме натъжи. Книгата е хубава и е за трудните неща в живота, с които трябва да се справяме. Хубава е и ме трогна, заслужава си. Освен това и илюстрациите бяха страхотно допълнение. Мрачна и тъжна, определено, но трогваща и хубава. Също препоръчвам.
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Последната книга, която прочетох - Page 19 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Последната книга, която прочетох - Page 19 I_icon_minitimeНед 24 Авг 2014 - 20:59

Трилогията "Игрите на глада" от Сюзън Колинс.
Бях гледала първите два филма и чак сега прочетох книгите. Смея да твърдя, че екранизациите са много успешни, дано продължат все така и с последните два филма.
Та, най-много ми хареса втората част, третата малко ме подразни с това след всяко оздравяване Катнис все да я раняват отново. Не очаквах точно така да свърши, имаше елемент на изненада. Харесаха ми, имат идея и се открояват от вече клишираните вампирщини.

"Повелителят на мухите" от Уилям Голдинг.
Мъничка книжка, но е много хубава и смислена, с идеята да покаже, че човек - дори дете, може да загуби човещината си за отрицателно време. Ако имате време, отделете й го и я прочетете.
Върнете се в началото Go down
Streamers_98
VIP



Брой мнения : 1597
Join date : 20.06.2012
Age : 25

Последната книга, която прочетох - Page 19 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Последната книга, която прочетох - Page 19 I_icon_minitimeПет 29 Авг 2014 - 11:57

Джералдин
от Agata Furbringer

1.5 звезди. от 5.


по жанр се води любовен роман. и е – неособено стойностен. харесва ми представянето на Джералдин, характерът ѝ. предразположи ме да осъзная... някои неща, за моя собствен характер. допирни точки. не я препоръчвам. не смятам да я препрочитам.
Върнете се в началото Go down
Beta
VIP
Beta


Брой мнения : 700
Join date : 10.05.2009
Age : 37
Местожителство : Някъде из облаците

Последната книга, която прочетох - Page 19 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Последната книга, която прочетох - Page 19 I_icon_minitimeНед 21 Сеп 2014 - 7:48

Последната книга,която прочетох беше "Божията формула" на Жозе Сантуш душ Родригеш.
Стил-досущ като Дан Браун.Дори бих казала,че Родригеш е португалския вариант на Браун.Книгата е много интересна,държи те в напрежение и не усещаш как минаваш страница след страница.Подобно на историите на Браун се основава на някакви реални факти,места и забележителности.Най-интересното е,че се опитва да се докаже съществуването на Бог чрез научни изследвания.И да си призная мнооого добре се е получило.

Мале,сега като се замисля,тази книга я прочетох преди доста време.Сегашната,която чета си я карам доста бавничко. Silly me Ама какво пък.


Върнете се в началото Go down
hhxx

hhxx


Брой мнения : 23
Join date : 22.04.2014
Age : 24

Последната книга, която прочетох - Page 19 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Последната книга, която прочетох - Page 19 I_icon_minitimeВто 23 Сеп 2014 - 16:26

Трилогия на "Дивергенти". Още първата страница ме звладя... Прочетох ги и трите на един дъх. Много хубава и интересна поредица. Прочетете я... Smile Smile Smile
Върнете се в началото Go down
haou_airen

haou_airen


Брой мнения : 16
Join date : 01.11.2014

Последната книга, която прочетох - Page 19 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Последната книга, която прочетох - Page 19 I_icon_minitimeНед 2 Ное 2014 - 22:17

Жорж Санд - "Мопра Орас". За нашето поколение просвещенските идеали може и да ни се сторят малко суховати, но това е класика, която не е подминала никой от съвременните ни любими автори, особено дамската аудитория. Така че реших и аз да метна едно око. Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Последната книга, която прочетох - Page 19 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Последната книга, която прочетох - Page 19 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Последната книга, която прочетох
Върнете се в началото 
Страница 19 от 24Иди на страница : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24  Next
 Similar topics
-
» Първата книга, която прочетох...
» Последната книга, която си купихте?
» Песента, която ви накара...
» Най-омразна книга и автор
» Търся книгата...

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: