Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!
ЗА ДА МОЖЕТЕ, ТРЯБВА ДА ИМАТЕ 15 МНЕНИЯ И ДА БЪДЕТЕ ОДОБРЕНИ В ГРУПАТА ЗА ЧЕТЯЩИТЕ!
МОЖЕТЕ ДА ЧЕТЕТЕ И ФЕН ПРЕВОДА НА БРАТСТВОТО НА ЧЕРНИЯ КИНЖАЛ 11 - ДЪЛГООЧАКВАНА ЛЮБОВ!

КАНДИДАТСТВАНЕТО В ГРУПАТА ЗА ЧЕТЕНЕ СТАВА ТУК - http://twilight-bulgaria.darkbb.com/g33-group

Booklovers

ОЧАКВАЙТЕ СКОРО НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - SLAVE TO SENSATION!

ИндексКалендарВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

Последната книга, която прочетох

Go down 
Иди на страница : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Next
АвторСъобщение
pijama

Брой мнения : 8

ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Пон 2 Авг 2010 - 19:24

Аз последно четох " Незабравимата разходка " на Н.Спаркс . Не ми хареса особено , а и беше много тъжна...... .
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Melanroh

Брой мнения : 3

ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Вто 3 Авг 2010 - 10:35

"Тайнствената непозната" - Ан Бронте . Страхотна книга . ^^
Alice Cullen
VIP

Брой мнения : 1284
Местожителство : Somewhere In Time

ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Вто 3 Авг 2010 - 11:06

Момичета, искам да ви помоля освен името на книгата и автора да давате и някакво мнение. Няма нужда да е обстойно резюме, но нека поне да не са 2 - 3 думи. Благодаря ви!
Caius's Huge Fan

Брой мнения : 119
Местожителство : h3aveN...

ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Вто 3 Авг 2010 - 21:15

"Краткият втори живот на Бри Танър" на Стеф Майър.

Просто невероятна, влюбих се в Диего... страхотна книга, но пак щеше да е по-добре, ако Джейн не беше такава садистична тъпанарка. Има реален шанс Бри да си стане равноправна калън, мен ако питате, ноо... уважавам и на Стефани мнението все пак.
twilightgirl

Брой мнения : 1165
Местожителство : hotel heartbreak

ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Сря 4 Авг 2010 - 20:20

Днес прочетох Прелестни създания.
Когато за пръв път я видях в сиеалата в Мола(класическия мол в стамболийски, а не останалите имитации Сердика, па Аутлет, па Карфур...е) беше като любов от пръв поглед. Първо 'оу, яка готическа корица' нашепна готичката в мен, но после погледнах заглавието и бясно разтърсих из ума си къде ли съм го срещала това име. После ми просветна, че това беше книгата, която около преди половин година ми се стори интересна и щях да зачета, ако не беше на английски. Направо не беше истина. Като отпърво я започнах седях до 1 часа да я чета. Щях да я приключа, но реших да я дам на съседката, че ми искаше книги. Днес обаче чак я прочетох и няма да ви развалям нищо със спойлери, само мога да кажа, че има интрига заплетена в книгата при частта с магията, а за романтичките - не е наблегнато много на тази част, но си присъства и тя в книгата сериозно. Мога да кажа, че гледам ли си сега библиотеката тя и Тръпка са книгите, за които се сещам с една усмивка на лицето.И направих следното заключение:
Засега от книгите на Кръгозор съм най-доволна.Не често превеждат книги, които са сензация и не се бутат да преведат всяка вампирска книга, която като нищо се оказва тъпа и с по един-два героя макс, заради които купувате книгата, пък и същата тази книга се оказва с 12 продължения, и да, за същата книга говоря, за която си мислите. КОлкото до качество на превода, не мога да кажа, че съм го преглеждала от английската версия към превода дума по дума, но не е имало нелепости и простотии докато съм чела, като многократните грешки на Егмонт. А и винаги книгите им са по 400-500 страници, та да забележим не ти взимат хората парите (често 12 лева) за нещо дето е 300 страници и то с оголемен шрифт, а и като го отвориш е безинтересно, а обратното. Само да кажа, не съм против другите издания или нещо, но точно сега наплива на нови книги е малко прекален.

Колкото до другите книги,които напоследък прочетох, сигурно бая, не мисля, че си струват споменаването пред тази по-горе. Мисля, че следващия път, когато решите да минавате през кварталната библиотека и да похарчите 12-15 лева за ПОРЕДНОТО продължение на някоя книжка от 200- макс- 300 страници, хвърлете едно око и на тази книжка. Wink Хайде със здраве!
wentlee
Администратор

Брой мнения : 5122
Местожителство : Sliven

ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Съб 7 Авг 2010 - 15:20

"Роб Рой" на Уолтър Скот - невероятно завладяващ роман за известния английски крадец Роб Рой. Родът на Робърт Макгрегър, който е известен като Робин Худ на 18ти век, е жестоко преследван. Смята се, че родът Макгрегър произлиза от древно келтско племе и по съществуващи документи е известно, че още през 16 век Мария Стщарт издава заповед кланът Макгрегър да бъде заличен. Това е и причината Робърт "Роб Рой" да се превръне в страшилище за богатите и в покровител на бедните със събствени морални ценности и разбирания. Романът е много увлекателен и приятен за четене. Едно от най-добрите произведения на Уолтър Скот, наред с Айвънхоу, Кенилуърт, Единбургската тъмница.

Едит: Забравих и Иван Богданов - "Александър Македонски" - много приятна книга с доста исторически факти.

Maybe we'll stay together
    Maybe we'll walk away
    Maybe we'll realize
    We're only human
    Maybe we don't need no reason why...
rozza93

Брой мнения : 181

ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Нед 8 Авг 2010 - 23:27

Тъкмо приключих ,,Незабравима разходка'' на Никълас Спаркс и мога твърдо да заявя,че това е най-тъжната книга,която съм чела.Книгата ме впечатли изключително много,защото макар да съм на мнение,че авторът е единствен по рода си,но не е нещо специално.Но сякаш той притежава някакъв невероятен нюх или усет с най-простите обикновени думи и жестове да изразява толкова много,че кара читателят дори да се замисли дали е възможно нещо казано по толкова елементарен и простоват начин да ми повлияе толкова много и дори да успее да достигне и да се докосне до сърцето му.Книгата е изключителна по рода си и наистина мисля,че би докоснала частица от всеки,но е неописуемо тъжна.Препоръчвам я горещо!
Nessie
VIP

Брой мнения : 2923

ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Пон 9 Авг 2010 - 20:18

Прелестни създания на Ками Гарсия и Маргарет Стоъл - Отдавна откагах прочитането и', но сега не съжалявам! Книгата е написана страхотно, като жените са вложили в нея интрига, мистерия (в огромни количества), заблуда, лафчета и, разбира се, историята за истинската любов. Изключително приятно ми беше да ячета и я препоръчвам на всеки, който иска да погледне магията от друга гледна точка <3
rozi_bj

Брой мнения : 1189
Местожителство : Плевен

ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Сря 11 Авг 2010 - 2:45

Престъпление и наказание от Ф. М. Достоевски
Прекрасна книга I love you Плаках, смях се, размишлявах над нея... Има много силно послание, а стилът на Достоевски е идеален (поне за мен) - нито тежък, нито лек, макар че точно тази книга е бая тежичка просто защото е доста тъжна и сериозна. Препоръчвам я на всички, мноого горещо я препоръчвам I love you
flora1898

Брой мнения : 201

ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Пет 13 Авг 2010 - 16:06

The Sands of Time-Sidney Sheldon. Всъщност не вярвах, че тази книга ще ми е интересна, но грешах. Държи на тръни през цялото време.
Antoniq93

Брой мнения : 54
Местожителство : Хасково

ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Пет 13 Авг 2010 - 23:39

Значи последната книга която прочетах(в книжен вариант) беше от поредицата Академия за вампири-Целуната от сянката на Ришел Мийд.

Spoiler:

Прочетох четвъртата книга "Кръвно обещание" тук във форума и снощи прочетох и петата "Границите на духа"(отново тук във форума).Петата също завърши много кофти и нямам търпение да излезе шестата.

Последната промяна е направена от Alice Cullen на Съб 14 Авг 2010 - 0:32; мнението е било променяно общо 1 път (Reason for editing : Маркирайте си спойлерите!)
Silence_love

Брой мнения : 66

ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Съб 14 Авг 2010 - 15:08

последната книга която прочетох беше "Война и мир"-Толстой.Много съм впечатлена,това наистина е най-великата книга писана някога.Просто е уникална наистина е доста дълга но е и мн интересна.Книга която ще ви остави без дъх.Сега чета "Идиот" на Достоевски дано и тя да се окажа хубава :Р :Р :Р :Р :Р
bella_edward_love

Брой мнения : 2279
Местожителство : Smiley World

ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Вто 17 Авг 2010 - 21:04

Робинзон Крузо - Даниел Дефо
Не ме впечатли особено, колко хора ми казват че е интересна ама не ми влезе под кожата като другите книги

Пърси Джаксън и Проклятието на титана
Както и другите две книги и тази адски много ми хареса. Да ще кажете че много са променили гръцката митология, но този по "модерен" поглед е адски приятен за четене поне за мен. Препоръчвам я на всеки

И сега ще почвам Последната песен.
Antoniq93

Брой мнения : 54
Местожителство : Хасково

ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Сря 18 Авг 2010 - 21:24

Ммм .. Училище за вампири книга първа-Белязана

и Дневниците на вампира книга първа-Пробуждането
Alice Cullen
VIP

Брой мнения : 1284
Местожителство : Somewhere In Time

ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   Сря 18 Авг 2010 - 23:38

Alice Cullen написа:
Момичета, искам да ви помоля освен името на книгата и автора да давате и някакво мнение. Няма нужда да е обстойно резюме, но нека поне да не са 2 - 3 думи. Благодаря ви!
Самоцитирам се за първи и последен път. От сега нататък почвам да трия мнения.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Последната книга, която прочетох   

Последната книга, която прочетох
Върнете се в началото 
Страница 6 от 22Иди на страница : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: