Twilight
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!
ЗА ДА МОЖЕТЕ, ТРЯБВА ДА ИМАТЕ 15 МНЕНИЯ И ДА БЪДЕТЕ ОДОБРЕНИ В ГРУПАТА ЗА ЧЕТЯЩИТЕ!
МОЖЕТЕ ДА ЧЕТЕТЕ И ФЕН ПРЕВОДА НА БРАТСТВОТО НА ЧЕРНИЯ КИНЖАЛ 11 - ДЪЛГООЧАКВАНА ЛЮБОВ!

КАНДИДАТСТВАНЕТО В ГРУПАТА ЗА ЧЕТЕНЕ СТАВА ТУК - http://twilight-bulgaria.darkbb.com/g33-group

Twilight

ГЛАСУВАЙТЕ ЗА НАС В БГ ТОП НА ВСЕКИ 24 ЧАСА!

ИндексCalendarВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Nessie
Модератор

Брой мнения : 2896

ПисанеЗаглавие: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Сря 30 Дек 2009, 02:04

Актьорски състав
Колин Морган - Мерлин
Брадли Джеймс - принц Артур
Ричард Уилсън - Гай
Антъни Хед - Утер Пендрагон
Ейнджъл Коулби - Гуиневир (Гуен)
Кейти Макграт - Моргана
Джон Хърт - гласът на Великия дракон
Мишел Райън - Нимуей

„Приключенията на Мерлин“ (на английски: Merlin или The Adventures of Merlin) е британски телевизионен сериал, който стартира по Би Би Си през 2008 г. с 13 епизода. Сериалът разказва за младежките години на бъдещия крал Артур и неговият магьосник Мерлин.
Сюжета на филма значително се отличава както от сведенията за крал Артур дадени от Нений в "История на бритите", така и от легендарните сведения дадени от Джефри Монмутски и Томас Малори. Според легендата крал Утер Пендрагон умира наскоро след раждането на Артур, а Мерлин дава бъдещия крал да бъде отгледан от сър Ектор. Пак според легендата Артур разбира, че е кралски син едва когато изтегля Екскалибур, а след това с помощта на Мерлин изграждат Камелот.
В сериалът обаче Мерлин пристига като юноша във вече изграденият Камелот, където управлява крал Утер, а Артур е връстник на младия магьосник. Но за разлика от легендата крал Утер преследва вълшебниците и на Мерлин се налага да крие своите способности. Така че на бъдещия велик магьосник се пада неприятната участ да бъде чирак на придворния лекар Гай и слуга на принц Артур.
Освен това Артур все още не е справедливия крал, а арогантен принц. На Мерлин се пада не само трудната задача да защитава бъдещия велик крал, но и да го направи добър и справедлив владетел.
Освен Гай, Мерлин има още един помощник - Великият дракон. Драконът помага на младия вълшебник, но съветите му не винаги са безкористни. И макар в кралството на Утер магьосничеството да е забранено, то Камелот не веднъж е сполетян от беди със свръхестествен произход.
Въпреки доста съществените отклонения от познатите от древността легенди за крал Артур и вълшебника Мерлин, то не може да не направи впечатление, че сериалът се опитва да направи героите от древността близки до днешното подрастващо поколение, а заедно с това и позабравените в забързаното съвремие добродетели от миналото.

„Приключенията на Мерлин“ в България
В България сериалът започна излъчване на 26 септември 2009 г., и приключи на 19 декември по bTV, всяка събота от 14:00, като е дублиран на български. Ролите се озвучават артистите Елена Русалиева, Силвия Русинова, Силви Стоицов, Стефан Димитриев и Васил Бинев
.

Линк за 1-ви сезон в Замунда
Линк за 2-ри сезон в Замунда

информация - Уикипедия

I have no idols. I admire work, dedication and competence.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
twilight_i94

Брой мнения : 2279
Местожителство : В градината пълна с рози

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Чет 21 Яну 2010, 14:43

Много готин приключенски сериал. От време на време го гледах, когато го даваха по bTV. Беше ми доста интересен. Мерлин все оправяше глупостите на Артур и постоянно го защитаваше. Като се сетя как в една серия го замеряха със зеленчуци, задето не знае къде е Артур ме избива на смях. Haha!
dimitriibelikov

Брой мнения : 44

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Пон 20 Дек 2010, 15:12

мн ми харесжа сериалчето и следя кога излизат сериите Bravo Bravo
albenii

Брой мнения : 48

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Вто 21 Дек 2010, 12:09

Прекрасен сериал! Третият сезон беше уникален excited Леле, като се сетя за Гуейн или Ланселот Haha! In Love Не знам, но вече няколко години му се радвам на този сериал, героите винаги успяват да ме изненадат ии.. не помня нито един епизод в който не съм се смяла до плач или направо съм ревала. Просто вълшебен сериал!
izityyy

Брой мнения : 78
Местожителство : Heaven on Earth

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Сря 22 Дек 2010, 13:31

харесва ми, но като все един американски сериал и тоя почнаха да го разтягат до всевъзможност, също вече има и толкова много безсмислени епизоди, че чак ми омръзва да чакам за едното нищо. Жалко че няма повече бюджет. Като цяло ми е забавен, за развлечение, като няма какво да правя xD
viki_nankova

Брой мнения : 38

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Пет 31 Дек 2010, 14:12

сериала е мн готин и забавен, но както каза izityyy има мн безсмслени епизоди
banditkata23

Брой мнения : 41

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Вто 07 Юни 2011, 18:36

Добро сериалче
sladka_merka

Брой мнения : 196
Местожителство : varna

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Вто 07 Юни 2011, 18:39

Много яко сериалче.
kati2211

Брой мнения : 36
Местожителство : around the world !

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Чет 09 Юни 2011, 23:20

Харесва ми сериала. Харесвам приключенските филми, свързани с магии и подобни, изобщо всичко приказно
harmaqni_gr

Брой мнения : 38

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Съб 11 Юни 2011, 23:19

Много ми харесваа! Яд ме е, че чак до година излиза следващия сезон ;X Напълно се различава от класическата версия за историята в Камелот.
autovip

Брой мнения : 50
Местожителство : Хасково

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Нед 12 Юни 2011, 07:18

Приятно леко сериалче. Вярно,че в някой серий сценария се презастъпва с този на предни епизоди но това е нормално явление за сериали с много серий.
vampire.kiss

Брой мнения : 22

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Вто 21 Юни 2011, 19:31

Страхотно сериалче!
ronnie178

Брой мнения : 40

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Нед 26 Юни 2011, 13:25

Гледах го по бтв, но откакто го спряха, не съм. Ако някой знае, може ли да ми каже по коя телевизия го дават сега и от колко часа :? ?
arhangel_gebriel

Брой мнения : 6

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Нед 26 Юни 2011, 14:19

Обичам историйте за Мерлин и крал Артур и съм гледала почти всички филми на тази тема,които са излизали у нас.
sisistoeva

Брой мнения : 36

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Пет 02 Сеп 2011, 20:18

Един от любимите ми сериали.
b1skv1tka

Брой мнения : 43
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Съб 03 Сеп 2011, 11:48

Един хубав приключенски сериал с малко магия.
Ivanova92

Брой мнения : 42

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Съб 04 Фев 2012, 21:20

Интересен е . Дано да го продължат ! Smile
Streamers_98
Модератор

Брой мнения : 1597

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Нед 01 Юли 2012, 14:39

ОБОЖАВАМ този сериал. Worship Сега остава да чакам новия сезон
катрин

Брой мнения : 60
Местожителство : някъде из облаците

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Съб 18 Авг 2012, 17:47

Това сериалче наистина е супер-нямам какво да кажа повече!
mimencety_stz

Брой мнения : 37

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Пет 26 Окт 2012, 19:31

Уникален сериал
krasiva

Брой мнения : 40
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Сря 16 Яну 2013, 22:40

Това е любимият ми сериал и много съжалявам,че свърши
evani

Брой мнения : 53
Местожителство : Някаде из облаците...

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Вто 12 Ное 2013, 17:44

Наистина беше един забележителен и необикновен сериал, но края наистина малко ме разочарова...
Мира

Брой мнения : 44

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Пет 20 Дек 2013, 15:49

Много готино сериалче! Много плаках като свърши  Crying or Very sad 
papazova

Брой мнения : 82

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Сря 25 Дек 2013, 12:56

Забележителните според мен тук са сценаристите. Написали са го до 5ти сезон, решили са как ще завърши тозно там където завърши и не се полакумиха да разточват локуми. Шапка им свалям!
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин   Today at 02:06

The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» The Adventures of Merlin/Приключенията на Мерлин
» Мерлин [Merlin]