Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 The Cranberries

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

The Cranberries Empty
ПисанеЗаглавие: The Cranberries   The Cranberries I_icon_minitimeПон 15 Фев 2010 - 21:36

The Cranberries 30216cran
The Cranberries са ирландска rock-n-roll група, която се радва на голяма популярност в средата на 90-те. Въпреки че не са официално разделени, от 2005г. те не се появяват заедно на сцената.
Членове:
• (Mike) Michael Gerard Hogan (роден на 29 април 1973 в Moycross, Limerick, Ирландия) е бас-китарист.
• Noel Anthony Hogan (роден на 25 декември 1971 в Moycross, Limerick, Ирландия) е китарист.
• Fergal Patrick Lawler е роден в Parteen (близо до Limerick), Ирландия на 4 март 1971 е барабанист.
• Dolores Mary Eileen O'Riordan Burton (родена на 6 септември 1971) е вокалист, свири на клавишни и китара.
Noel и Mike Hogan и барабанистът Fergal Lawler създават групата през 1990г. Оригиналното им име е The Cranberry Saw Us. По това време техен вокалист е Niall Quinn. Когато напуска групата, на негово място идва Dolores O'Riordan. Неиният глас е отличителната черта в стила на групата.
The Cranberries Cranberries_interv
The Cranberries подписват договор с Island Records. Първият им сингъл се проваля и те уволняват мениджъра си. За сметка на това дебютният им албум Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We? става голям хит, първо в САЩ, а след това и във Великобритания.

През 1994г. групата записва албума No Need to Argue, от който е хита Zombie. Албумът представлява протест срещу насилието между католици и протестанти в Северна Ирландия. Именно той им печели голяма популярност в Европа и САЩ. След No Need to Argue The Cranberries издават албума To the Faithful Departed. През следващите няколко години те отменят няколко турнета, а слуховете, че групата се разпада, се ширят из публичното пространство. В отговор, през 1999г. групата издава Bury the Hatchet.

През 2001г. издават Wake Up and Smell the Coffee. Албумът дебютира на 46-то място в американските класации.
През 2002г. излиза компилация с най-добрите им песни, озаглавена Stars - The Best of 1992 - 2002. Тя е придружена от DVD с видеоклипове.
През 2004г. The Cranberries съобщават, че ще се насочат към соловите си кариери.
The Cranberries The+Cranberries+99
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

The Cranberries Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Cranberries   The Cranberries I_icon_minitimeВто 16 Фев 2010 - 12:02

Мнението ми за Кранберийс е като за Кардиганс - една от групите с жена вокал, които харесвам...
Вокалистката обаче кърти с тоя уникален тембър - евала й, абсолютно уникална. Имат наистина хубавички песни, но не съм се съсредоточавала толкова върху творчеството им. Любими песни са ми Zombie и Ode to my family. Smile
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

The Cranberries Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Cranberries   The Cranberries I_icon_minitimeВто 16 Фев 2010 - 19:13

Много ги харесвам, подкрепям мнението на Искра - една от малкото групи с женски вокал, които ми харесват. Плюс това и фактът, че са ирландци, което допълнително ги извисява в очичките ми, In Love .... Така че, да, сред фаворитите ми са.
Любими песни: Zombie, Linger, и доста още като цяло.
Върнете се в началото Go down
wentlee
Администратор



Брой мнения : 5125
Join date : 26.02.2009
Age : 42
Местожителство : Sliven

The Cranberries Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Cranberries   The Cranberries I_icon_minitimeПон 24 Май 2010 - 16:44

И досега слушам Долорес и компания с удоволствие, макар вече почти нищо да не се чува за тях. Страхотни са, и ако трябва да избирам любима песен, ще съм адски затруднена, но мисл, че Odd to my family ми харесва най - много. И нещото, което ме разочарова в подобни групи - защо правят един, максимум два убийствени албума и после - бам!, изчезват от сцената с гръм и трясък, точно както са се появили? Не е честно спрямо феновете.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





The Cranberries Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Cranberries   The Cranberries I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
The Cranberries
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Музика-
Идете на: