Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!
ЗА ДА МОЖЕТЕ, ТРЯБВА ДА ИМАТЕ 15 МНЕНИЯ И ДА БЪДЕТЕ ОДОБРЕНИ В ГРУПАТА ЗА ЧЕТЯЩИТЕ!
МОЖЕТЕ ДА ЧЕТЕТЕ И ФЕН ПРЕВОДА НА БРАТСТВОТО НА ЧЕРНИЯ КИНЖАЛ 11 - ДЪЛГООЧАКВАНА ЛЮБОВ!

КАНДИДАТСТВАНЕТО В ГРУПАТА ЗА ЧЕТЕНЕ СТАВА ТУК - http://twilight-bulgaria.darkbb.com/g33-group

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ ФЕН ПРЕВОД НА КНИГА 15 И 16 ОТ ПОРЕДИЦАТА БРАТСТВОТО НА ЧЕРНИЯ КИНЖАЛ!

ИндексКалендарВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

Коментар по цитат

Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
gal4eto9052

Брой мнения : 2809
Местожителство : Neverland

ПисанеЗаглавие: Коментар по цитат   Съб 6 Мар 2010 - 13:58

"Адам е бил най-обикновен човек. Пожелал е ябълката не заради самата нея, а заради това, че е била забранена. Ако забранена е била змията, щеше да изяде нея."

Какво мислите? Как разбирате позицията на писателя?
И подкрепяте ли изобщо твърдението, че "забраненият плод е най - сладък?"
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Nessie
Модератор

Брой мнения : 2923

ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Съб 6 Мар 2010 - 20:01

Съгласна съм с това за забранения плод.. Не мисля, че някой би го отрекъл. А ако има такъв, то нека той да ми отговори: "Не ви ли е интересно, точно това, което не можете да имате? Или не го искате триж повече от обикновеното?"
"Ябълката" винаги ще я има и никога няма да омръзне, просто защото това е човешката природа.

I have no idols. I admire work, dedication and competence.
Melrose
VIP

Брой мнения : 5411
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Вто 9 Мар 2010 - 22:28

Забраненият плод, не е най-вкусен, но е най-желан, именно поради факта, че е забранен.
Също както при Лисицата и гроздето.... Хем е високо, хем кисело.
Цитат :
Ако забранена е била змията, щеше да изяде нея.
Не знам за вас, но аз не бих. Haha!

Но има и изключение от правилото...На пример, гаджето на най-добрата ти приятелка е забранен плод, това не го прави най-желан. Поне при нормалните хора Haha! . Така смятам аз.
wentlee
Администратор

Брой мнения : 5121
Местожителство : Sliven

ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Сря 10 Мар 2010 - 16:56

На Адам му е доскучало с Ева и решил да разнообрази безинтересния им съвършен живот. Явно не е бил наясно с последствията. А може Ева да е била по - приказлива, в този случай напълно го разбирам - как няма да иска да изхвърчи от Рая. Haha! Това беше на майтап.
Но според мен ябълката символизира познанието, а хората от зората на съществуването си се стремят към познанието. И когато е бил изправен пред забраната да не вкусва "забранения плод", Адам се е изкушил. Има някаква необяснима тръпка в това да учиш нови неща и да се запознаваш с нови неща. И причината за постъпката на Адам не е била змията или Ева, а стремежа му към непознатото с мисълта, че може би е по - добро, по - интересно, загадъчно.

Maybe we'll stay together
    Maybe we'll walk away
    Maybe we'll realize
    We're only human
    Maybe we don't need no reason why...
polinceto

Брой мнения : 3366
Местожителство : ~over the rainbow~

ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Сря 10 Мар 2010 - 17:07

Чувството,което води човека до прогреса, е любопитството...Адам е бил най-обикновен човек,но е бил любопитен.Питал се е защо е забранен този плод,какво му е особеното...Затова я е опитал...и бил изгонен от рая. Наистина ябълката е символ на познанието,но според мен водещо е чуството подтикнало Адам да опита ябълката. И да всички сме на мнение,че забраненият плод е най - сладък...Самата тайнственост и любопитството на човек води до грешки.
Alice Cullen
VIP

Брой мнения : 1284
Местожителство : Somewhere In Time

ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Пон 22 Мар 2010 - 16:49

Нов цитат:

"Доброто и Злото имат едно и също лице; всичко зависи от това в кой момент пресичат живота на всяко човешко същество."

от "Демонът и сеньорита Прим" на Паулу Коелю

П.П.: Приемам и вашите предложения за цитати.
Glrk

Брой мнения : 52
Местожителство : Plovdiv

ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Вто 23 Мар 2010 - 15:20

Alice Cullen написа:

"Доброто и Злото имат едно и също лице; всичко зависи от това в кой момент пресичат живота на всяко човешко същество."

Това е на принципа на терористите и борците за свобода. За нас тероризма е нещо лошо, но хората, които го пилага си имат своя гледна точка и за тях, ние сме злите. Такаче всичко зависи от гледната точка. Общо взето човешкото мислене е малко извратено, т.е. имаме склонност да вярваме в "каузата". Например: американците отиват и бомбардират някакво селце в Азия, което е предполагаемо убежище на терористи. В последствие се разбира, че са згрешили нещо в сметките, целия народ става на крака и започва да крещи: "Убийци на невинни!!!" и други подобни, но тогава се появява някакъв главнокомандващ и казва: "Направихме го за каузата.". След тези думи всички млъкват и приемат убийството на невинни като нещо, което е било необходимо. И сега питам аз, кои са злите и кои добрите?
Вижте профила на потребителя http://yugop.com/ver3/stuff/03/fla.html
wentlee
Администратор

Брой мнения : 5121
Местожителство : Sliven

ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Сря 24 Мар 2010 - 20:43

Хората понякога си поставят цели, които са по - трудно достижими. И тези цели изискват действия, които в очите на повечето живи, здравомислещи същества, изглеждат лоши, а много често и зловещи. Но дали наистина е така? Дали това, което считаме за добро, всъщност е зло и обратното? Никой не може да каже. Попитайте някого дали би оправдал убийството на човек и този някой най - вероятно би ви отговорил, че иска смъртно наказание на убиеца. И попитайте същия човек дали би оправдал убийството на животно, било то и отглеждано специално за целта - най - вероятно ще ви отговори, че все пак трябва да яде. Та мисълта ми беше - убийството си е убийство, но в единия случай се счита за нещо наказуемо (зло), а в другия - за ежедневие (добро). За мен е злодеяние, а за вас? Предполагам зависи от гледната точка. Arrow

Maybe we'll stay together
    Maybe we'll walk away
    Maybe we'll realize
    We're only human
    Maybe we don't need no reason why...
Искра
Администратор

Брой мнения : 3898

ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Сря 24 Мар 2010 - 21:27

Много зависи, наистина. Съгласна съм с по-горните постове.. определено гледната точка и конкретният случай са определящи за въпроса. Като цяло смятам, че винаги си зависи от човека - за всичко. За тероризъм мисля, че е прекалено мащабно да се мисли, по-скоро за отделните хора.
Та, идеята ми като цяло е, че човек наистина винаги има избор - в зависимост от характера му, възпитанието, обстановката, в която е живял и живее, хората, които го заобикалят или като цяло всичко около него - даденият човек прави избора си. А това дали другите ще го оценят като "добър" или "лош" избор вече е съвсем друго, защото за едни едно е добро, за други същото е лошо и обратното. И именно затова съм съгласна с Коелю - Доброто и Злото наистина са си с едно и също лице, просто всеки ги вижда различно и в зависимост от начина, по който вижда, той бива определян като човек, който прави съответно добро или лошо.

Брой мнения : 2809
Местожителство : Neverland

ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Пет 9 Апр 2010 - 19:11

"Такава е човешката природа - ощетеният понася нещастието си по-лесно, когато знае, че и останалите страдат... "

Артър Хейли
Nessie
Модератор

Брой мнения : 2923

ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Пет 9 Апр 2010 - 20:08

много вярно.. "Не е важно аз да съм добре. Важно е на съседа да му е зле!" .. не мога да се изразя по-правилно за по-голямата част от хората!

I have no idols. I admire work, dedication and competence.
Melrose
VIP

ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Пет 9 Апр 2010 - 22:07

Не съм съгласна. Ощетения страда също толкова, колкото другите. Просто, понякога късно осъзнаваме, че има хора, които са по-зле от нас. А тогава, дори може да ни стане по-гадно, знаейки, че няма голям смисъл от хленчене, защото не сме най-зле.
Но когато си наранен, другите престават да съществуват. В смисъл, те пак са там, но са само силуети. Все пак, не трябва да живееш с болката на другите, а със своята собствена.
FoXy

Брой мнения : 890
Местожителство : love street.

ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Пет 9 Апр 2010 - 22:32

Напълно съм съгласна. При повечето хора е така - нещастието и несполуките при другите действат оспокояващо. Просто човек вижда, че не единственият с проблеми и това го кара да се чувства по-добре и да си каже "абе, не е чак толкова голяма работа". Все едно ако и околните споделят несгодите ти, то те или са по-маловажни или ще отминат по-бързо и лесно. Аз поне така си обяснявам цитата. Въпреки, че има хора, при които се забелязва злорадство - т.е. изпитват радост от нещастието на околните. Това вече е озлобление, според мен породено от неща, които са се натрупали, прекалено много несполуки в живота може би.
И все пак си мисля, че тази поговорка се отнася до по-дребни и битови неща. Когато става дума за нещо наистина сериозно едва ли имаме време, а и желание толкова да мислим какво им е на другите.
Melrose
VIP

ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Съб 10 Апр 2010 - 20:33

Позволявам си да дам друг цитат, защото мисля, че е свързан със предния...поне във моята глава:

"Хората без морал често се смятаха за по-свободни, но най-често просто бяха лишени от способността да чувстват и да обичат. Така прегръщаха свободния секс. Мъртви, които чукат други мъртви. В тяхната игра нямаше риск или хумор – бяха трупове, които чукат други трупове."

Из"Жени" от Чарз Буковски
Guilty_f

Брой мнения : 1
Местожителство : My own Hell

ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Вто 1 Юни 2010 - 11:32

melrose написа:

"Хората без морал често се смятаха за по-свободни, но най-често просто бяха лишени от способността да чувстват и да обичат. Така прегръщаха свободния секс. Мъртви, които чукат други мъртви. В тяхната игра нямаше риск или хумор – бяха трупове, които чукат други трупове."

Из"Жени" от Чарз Буковски

Липсата на морал наистина дава едно усещане за измамна свобода- ако не се съобразяваш с хората, ако не те интересува дали и кого ще нараниш с постъпките си, то пред теб няма да ги има ограниченията, които в много случаи сами си налагаме. Но по този начин се губи удоволствието от всичко- ако не даваш пукната пара какъв ще бъде резултатът от това , което правиш, защо изобщо си правиш труда? Ако не изпитваш наслада от докосването на някой, защо да делиш леглото си с него?!
Не веднъж съм имала усещането, че хората покрай мен ми налагат своите възгледи и идеи за света, но не мога да отрека, че смятам морала за нещо, което не трябва да се пренебрегва напълно и постоянно. Защото когато загубим тръпката и емоцията от живота се превръщаме в "трупове, които чукат други трупове" във всеки аспект.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   

Коментар по цитат
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next