Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Книгите, които всеки трябва да прочете

Go down 
+41
g_arabadjieva
azz
Stilyana
ally
bloom_f
Veniiiiiiiii
sss79
Селесия
Streamers_98
savovkiril
Bloopy
Mockingjay
autovip
vivka
twilight9404
sisi_2007
jjanet
nilgyun
asia81
Pale_Doll
nikivesy
aranna
mia_chan
Alice Cullen
greenwitch
djudjka
MMDM
a_beni
rendence
kamenceto90
kvartalnata princesa
santutzo
mai4eto666
elinka
MissSixty
zinaida
darkness_angel
Melrose
Kristityyy
pijama
Eternal Love
45 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
djudjka

djudjka


Брой мнения : 71
Join date : 04.08.2010
Местожителство : Плевен

Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 I_icon_minitimeЧет 23 Дек 2010 - 22:19

Само искам да допълня, че българската литература не започва след Освобождението, а векове преди това. Знам, че повечето от нас намират за скучен Паисий или Климент Охридски (признавам си, че и на мен са ми скучни), но мисля, че всички трябва да имаме поне бегла представа за този период. Smile

Май забравихме най-важната Книга - Библията Haha!
Но никога не е късно да се прочете !


Последната промяна е направена от djudjka на Пон 31 Яну 2011 - 16:08; мнението е било променяно общо 2 пъти (Reason for editing : Има бутон EDIT, ползвай го.)
Върнете се в началото Go down
greenwitch

greenwitch


Брой мнения : 55
Join date : 30.12.2010

Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 I_icon_minitimeСря 5 Яну 2011 - 0:51

"Малкият принц" - може да изглежда малко детска, но всъщност е много дълбока и може би най-хубавата и смислена книга, която съм чела. Smile
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 I_icon_minitimeСря 5 Яну 2011 - 11:41

Ако цъкнете в гугъл ще ви излязат поне десетина списъка озаглавени: "Книги, които всеки трябва да прочете." Много е важно обаче не само какво четете, а и кога го четете. На мен лично ми се е случвало да чета някоя велика класика и да не я разбера - значи просто съм я прочела твърде рано. Затова съм и против "задължителната" литература в училище - когато започнах да чета "Под игото" в шести клас си мислех, че няма по-тъпа книга и така и не го дочетох тогава. Прочетох го това лято и се превърна в любима книга - още не разбирам защо карат 12 - 13 годишни хлапета да го четат.

Та, от това което аз съм прочела, като задължително определям: Оруел /"1984" и "Фермата на животните"/, Харпър Лий /"Да убиеш присмехулник"/, Томас Кинийли /"Списъкът на Шиндлер"/, Достоевски /"Престъпление и наказание", предполагам, че и другите му неща си заслужават, но засега съм прочела само това/, Шарлот Бронте /"Джейн Еър"/, Оскар Уайлд, Рей Бредбъри /"451 градуса по Фаренхайт"/, Етел Лилиан Войнич /"Стършел"/, Селинджър /"Спасителят в ръжта"/.

Със сигурност пропускам нещо, но опитът ми не е чак толкова богат, хаха. Романтиците не трябва да минават без Никълъс Спаркс, надявам се да се превърне в класик тоя човек, защото пише страхотно. Феновете на фентъзито пък не може да се наричат такива ако не са чели Толкин и Пратчет. Кинг също има книги, които са много повече от обикновени ужаси.

Върнете се в началото Go down
mia_chan

mia_chan


Брой мнения : 79
Join date : 16.06.2011
Age : 28

Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 I_icon_minitimeПон 20 Юни 2011 - 21:52

Жул Верн - "Тайнственият остров". Древногръцки митове и легенди.
Върнете се в началото Go down
aranna




Брой мнения : 14
Join date : 05.05.2011

Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 I_icon_minitimeПон 11 Юли 2011 - 22:37

Незнам дали трябва да се казва точно " задължително да се прочетат", мисля, че трябва да се нарича по скоро - основна култура. Като от всеки си зависи индивидуално.
Но определено трябва да познаваш родната си литература, както и това, което наричаме "класика"... Шекспир, сестрите Бронте, Агата Кристи, Карл Майн, Емилио Салгари, Лев Толстой, Пушкин, Димитър Талев, Гео Милев, ... Няма да изброявам, със сигурност ще пропусна много автори ... Но, за мен това е основна култура. Cute
Върнете се в началото Go down
nikivesy




Брой мнения : 45
Join date : 18.05.2011

Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 I_icon_minitimeНед 24 Юли 2011 - 6:02

Аз също смятам ,че времето,в което се чете дадена книга и много важно.Когато трябваше да чета Вазов аз четях "Старогръцки митове и легенди",От друга страна бях на 14 ,когато прочетох " Богат,беден'.Така или иначе " на вкус и цвет тавариш нет".
Върнете се в началото Go down
Pale_Doll

Pale_Doll


Брой мнения : 50
Join date : 20.05.2010

Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 I_icon_minitimeСря 3 Авг 2011 - 5:21

Задължително всеки трябва да е прочел първият български роман и не само, защото българската литература е една от най-качествените и ние като българи трябва да сме се запознали с нея и да я ценим. Лично аз съм чела с огромно удоволствие романите: "Под игото", "Тютюн", "Железният светилник", "Крадецът на праскови" , любимите Йовкови разкази и др. ,които наистина се докосват до сърцето.
Върнете се в началото Go down
asia81

asia81


Брой мнения : 12
Join date : 01.08.2011
Age : 42

Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 I_icon_minitimeПон 8 Авг 2011 - 16:40

Pale_Doll написа:
Задължително всеки трябва да е прочел първият български роман и не само, защото българската литература е една от най-качествените и ние като българи трябва да сме се запознали с нея и да я ценим. Лично аз съм чела с огромно удоволствие романите: "Под игото", "Тютюн", "Железният светилник", "Крадецът на праскови" , любимите Йовкови разкази и др. ,които наистина се докосват до сърцето.

Списъкът ти е много добър, но бих добавила Н. Вапцаров, Дамян Дамянов, "Подземията на Сен Жар Д'Акър" .......... и така можем да продължаваме до утре.

За съжаления нашите деца сега не четът!
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 I_icon_minitimeПон 8 Авг 2011 - 21:00

Така е, никак даже не четЪт... Sad
Върнете се в началото Go down
nilgyun

nilgyun


Брой мнения : 58
Join date : 03.07.2010
Age : 41
Местожителство : Варна

Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 I_icon_minitimeВто 9 Авг 2011 - 9:32

Имам много любими книги, но препоръчвам горещо следните:

Осъдени души“ на Димитър Димов - понеже е най-добрата българска книга, която съм чела.
Гордост и предразсъдъци“ на Джейн Остин - дааааа... Мистър Дарси !!!!
Върнете се в началото Go down
asia81

asia81


Брой мнения : 12
Join date : 01.08.2011
Age : 42

Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 I_icon_minitimeВто 9 Авг 2011 - 14:27

Alice Cullen написа:
Така е, никак даже не четЪт... Sad



Не мисля, че сме тук, за да се следим за правописни грешки. jumping happily
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 I_icon_minitimeВто 9 Авг 2011 - 21:32

То че не сме - не сме, така е, ама на моменти не се сдържам. Дразнещо е и нека темата да приключи с този ми пост. Всеки сам си преценява дали е готино да си неграмотен, според мен не е, заради това и правя забележки наляво и надясно. Съжалявам ако обиждам или дразня, но мисля, че е важно да можеш да напишеш 2-3 правилни изречения на собствения си език. Всеки бърка, включително и аз, но е хубаво да се опитваме да избегнем тези грешки.
Върнете се в началото Go down
jjanet

jjanet


Брой мнения : 60
Join date : 27.10.2010

Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 I_icon_minitimeЧет 11 Авг 2011 - 13:39

Към този списък може да се прибавя много. Радостно е да срешнеш хора, които четат. Само искам да уточна, ако е възможно за книгата "Тютюн". Трябва да се чете оригинала, а не тъпата комунистическа измислица, която Димитър Димов е накаран да напише. Е, разбира се това е мое мнение.
Върнете се в началото Go down
asia81

asia81


Брой мнения : 12
Join date : 01.08.2011
Age : 42

Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 I_icon_minitimeЧет 11 Авг 2011 - 18:46

jjanet написа:
Към този списък може да се прибавя много. Радостно е да срешнеш хора, които четат. Само искам да уточна, ако е възможно за книгата "Тютюн". Трябва да се чете оригинала, а не тъпата комунистическа измислица, която Димитър Димов е накаран да напише. Е, разбира се това е мое мнение.

И аз съм на същото мнение. Второто издание /т.е. оригиналът/ е много по-добро.
Върнете се в началото Go down
sisi_2007

sisi_2007


Брой мнения : 45
Join date : 07.06.2010
Age : 33
Местожителство : пловдив

Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 I_icon_minitimeНед 18 Сеп 2011 - 16:44

Бел Ами трябва да се прочете от всеки.Много завладяваща.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете - Page 2 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Книгите, които всеки трябва да прочете
Върнете се в началото 
Страница 2 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Филмите, които всеки трябва да гледа
» Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а
» Книгите, които искате да станат класика
» Ако можехте, бихте ли променили нещо в книгите?
» Песните, които ме вдъхновяват...

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: