Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!
ЗА ДА МОЖЕТЕ, ТРЯБВА ДА ИМАТЕ 15 МНЕНИЯ И ДА БЪДЕТЕ ОДОБРЕНИ В ГРУПАТА ЗА ЧЕТЯЩИТЕ!
МОЖЕТЕ ДА ЧЕТЕТЕ И ФЕН ПРЕВОДА НА БРАТСТВОТО НА ЧЕРНИЯ КИНЖАЛ 11 - ДЪЛГООЧАКВАНА ЛЮБОВ!

КАНДИДАТСТВАНЕТО В ГРУПАТА ЗА ЧЕТЕНЕ СТАВА ТУК - http://twilight-bulgaria.darkbb.com/g33-group

Booklovers

ОЧАКВАЙТЕ СКОРО НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД! ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ ФЕН ПРЕВОД НА КНИГА 15 И 16 ОТ ПОРЕДИЦАТА БРАТСТВОТО НА ЧЕРНИЯ КИНЖАЛ!

ИндексКалендарВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

Паднали ангели

Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
twilight_i94

Брой мнения : 2279
Местожителство : В градината пълна с рози

ПисанеЗаглавие: Паднали ангели   Пет 9 Апр 2010 - 14:35

(Книга първа)

Автор: Лорън Кейт

Сравнението със Здрач и Новолуние е неизбежно, а ангелите със свръхспособности са новата тенденция в тийнейджърската литература. “Паднали ангели” е първата книга от ангелската вълна, привлякла вниманието на Холивуд. Правата за филмиране на книгата, първа от поредица, са купени от Дисни.

Има нещо до болка познато в Даниел Григори.
Загадъчен и надменен, той завладява вниманието на Лус Прайс от мига, в който тя го вижда през първия си ден в пансиона „Меч и Кръст” в знойната Савана, Джорджия. Той е единственото ярко петно на място, където клетъчните телефони са забранени, другите ученици до един са откачалки, а охранителни камери следят всяко движение.
Макар че Даниел не иска да има нищо общо с Лус – и полага извънредни усилия, за да даде това да се разбере – тя не може да се откаже. Привлечена от него, както пламъкът привлича нощната пеперуда, тя трябва да открие онова, което Даниел така отчаяно се стреми да запази в тайна… дори ако то я убие.
А смразяващо студеното държание на Даниел към нея? То всъщност е начин да я защити, който той е използвал отново… и отново. Защото Даниел е паднал ангел, обречен да се влюбва в едно и също момиче на всеки 17 години… и да гледа как то умира. А Лус е негова безсмъртна посестрима, прокълната да се преражда отново и отново като смъртно момиче, което няма представа кое е в действителност.

Опасно вълнуваща и мрачно романтична, „Паднали ангели” е трилър, който ви кара да обръщате жадно страниците, и невероятна любовна история.

Поредицата, за която се твърди, че представя „ангели и страховити демони” и се обръща към почитателите на Стефани Майър.
Издателят от RCHB Ани Хийтън казва, че това е „привлекателна смесица от изкушение, невъзможна любов и свръхестествени явления”, обещавайки, че никоя тийнейджърка няма да може да устои на изтерзания герой.

Източник: Локус Пъблишинг
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
twilightgirl

Брой мнения : 1165
Местожителство : hotel heartbreak

ПисанеЗаглавие: Re: Паднали ангели   Пет 9 Апр 2010 - 22:40

Ох, по дявол**е. Толкова искам да я прочета, ама ми е много скъпа в момента, малко ще трябва да се унижа да искам книгата от съученички, но... Просто не искам да си развалям очите на компютъра на английски език , щом я има преведена. Отдавна я чакам, корицата й ми седя на телефона около 2 месеца и когато я махнах излезе тамън, ноо 15 лева, така или иначе, ако е хубава ще си я купя, дори и да съм я чела, само се надявам да си струва.
sayonara

Брой мнения : 2175
Местожителство : Where the wild roses grow..

ПисанеЗаглавие: Re: Паднали ангели   Нед 11 Апр 2010 - 3:33

Ми мацка,то за тва има фен превод (: Да не се мъчиш със Английския,хах.

Иначе,книгата я имам ии какво да ви кажа.Историята адски ми допадна,много добре е замислено и ти хваща интереса още от корицата.Главният,Даниел ме радва,освен че ми е адаш е някъв пич.До сега не бях чела историй за Ангели и тази ми хареса.Краят на книгата беше.мекоказано не очакван,останах си е така о.о,но пък разпали още повече интереса ми,нямам търпение за втората книга!
twilight_i94

ПисанеЗаглавие: Re: Паднали ангели   Нед 11 Апр 2010 - 18:19

Във официалният сайт на поредицата пише, че общо книгите са четири. Втората книга излиза 28.09.2010г. третата излиза 2011г. а четвъртата 2012г. Ще има да си почакаме докато ги издадат и в България.
twilightgirl

ПисанеЗаглавие: Re: Паднали ангели   Нед 11 Апр 2010 - 22:17

28. 09, а? Перфектно. За пояснение тогава съм родена и просто усещам колко ще ми се нареди всичко с книжката. Просто от някой ще си поискам и 1ва и 2ра част. Е, ся се сетих, че няма да са ги превели, но ... нищо. И на ае мога да я преборя, ако я имам само на хартия де.
flora1898

Брой мнения : 201

ПисанеЗаглавие: Re: Паднали ангели   Пон 12 Апр 2010 - 14:25

Страхотна книга In Love . Историята е завладяваща и се чете много бързо. Прочетох за ден и просто нямам търпение за продължението. Препоръчвам я на всеки Smile
wither.

Брой мнения : 40
Местожителство : Русе

ПисанеЗаглавие: Re: Паднали ангели   Чет 22 Апр 2010 - 22:37

То не бяха вампири, сега почнаха ангелите.
Чела съм я. Има някои наистина добри попадения. Лично моят фаворит е Кам. Но просто не можах да не направя сравнение със "Здрач", имаше идентични моменти. А и това, че авторката използва и преекспонира религиозни образи за лична облага, ми се струва богохулство. Е, всеки си е свободен да вярва в каквото поиска. Определено тази книга ми хареса повече от поредицата на Майер. А и Лус не е толкова скована, колкото Изабела. По-симпатична е. Иначе гледах в сайта на една книжарница, че я определят като "хорър". Ами, аз токова нещо не видях. Който си я взема заради това определение, да не си харчи парите.
flora1898

Брой мнения : 201

ПисанеЗаглавие: Re: Паднали ангели   Пет 23 Апр 2010 - 11:54

Честно казано точно в тази книга не намерих прилика със Здрач, което е доста добре. Намерих прилика с "Вечена" на Алисън Ноел, чиято история подозрително напомня на тази в Паднали ангели и има доста аспекти от Здрач. Най-много ми хареса това, че главаната героиня не е толкова невежа по отношението на свръхестественото. Поправителното училище ми се стори доста добря промяна като се има предвид, че в други подобни поредици училищата са си нормални. А що се отнася до ангелите-не останаха много митични същества, които да се използват в книги, така че и тяхното време дойде. Smile
wentlee
Администратор

Брой мнения : 5122
Местожителство : Sliven

ПисанеЗаглавие: Re: Паднали ангели   Пон 24 Май 2010 - 16:22

Гледах трейлъра на книгата и ми се стори интересна. Аз по принцип още преди да разбера за съществуването на Здрач, следях един много интересен сериал за паднали ангели, нефилини, Азазел и т.н. Може да се каже, че са ми лека тръпка - изобщо кой не си пада по магията на древното зло (или не съвсем зло). И когато разбрах за книгата, реших, че трябва да я имам. Надявам се когато я прочета, да не остана разочарована, но засега спирам с писането. Когато добия повече впечатления, ще допълня мнението си.

Maybe we'll stay together
    Maybe we'll walk away
    Maybe we'll realize
    We're only human
    Maybe we don't need no reason why...
fdsa

Брой мнения : 2

ПисанеЗаглавие: Re: Паднали ангели   Съб 5 Юни 2010 - 15:52

sayonara написа:
Ми мацка,то за тва има фен превод (: Да не се мъчиш със Английския,хах.

Иначе,книгата я имам ии какво да ви кажа.Историята адски ми допадна,много добре е замислено и ти хваща интереса още от корицата.Главният,Даниел ме радва,освен че ми е адаш е някъв пич.До сега не бях чела историй за Ангели и тази ми хареса.Краят на книгата беше.мекоказано не очакван,останах си е така о.о,но пък разпали още повече интереса ми,нямам търпение за втората книга!

Книгата ми се струва много интересна Bravo , бихте ли ми казали от къде да намеря фен превод, мерсиииии предварително Smile Smile Smile :Р
selene

Брой мнения : 24
Местожителство : In Hell

ПисанеЗаглавие: Re: Паднали ангели   Чет 24 Юни 2010 - 17:46

И аз издирвам фен превод на книгата за да я прочета в най скоро време.
Caius's Huge Fan

Брой мнения : 119
Местожителство : h3aveN...

ПисанеЗаглавие: Re: Паднали ангели   Съб 24 Юли 2010 - 16:34

Наистина ми разклати здравето тази книга. Четох я две нощи поред, насред матурите, а денем също се опитвах да чета. Буквално всичкия апетит ми изяде, карах на кафе и бисквитки.
Просто уникална книга, подобно нещо не съм чела.
twilight_i94

ПисанеЗаглавие: Re: Паднали ангели   Вто 14 Сеп 2010 - 11:09

Очаквайте на 19.10.2010!

Щом излезе резюмето ще го добавя.
Arya

Брой мнения : 213
Местожителство : In the middle of nowhere

ПисанеЗаглавие: Re: Паднали ангели   Вто 14 Сеп 2010 - 11:28

Браво на тези които правят кориците за поредицата.... и на Паднали ангели, сега и на Терзания са супер готини и въздействащи.... БРАВО!
twilightgirl

ПисанеЗаглавие: Re: Паднали ангели   Вто 14 Сеп 2010 - 12:27

Oh, чудех се как се превежда от английски, иначе ще си я чета на английски като се появи на 28ми тоя месец, 15 лева са ми много.. Както и да е... още 14 днииии!
Друго.. обичам ги направо от издателство Интенс, че точно на тази книга, чиито корици най харесвам, са запазени!
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Паднали ангели   

Паднали ангели
Върнете се в началото 
Страница 1 от 5Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5  Next