Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Истинска кръв

Go down 
+29
Undisclosed Desires
MVM
Little Dhampir1000
deedee1991
kris
Bloopy
sisi_2007
elena1916
vasi738
Nachita
nilgyun
ajvi
sevinch_ahmedova
mstrovila
devilsmate
desislava83
maq94
rosemary96
wentlee
iv13
Alice Cullen
rainetoo_96
bonbonche_581
elito_4471
lovee_
elinka
starokina
Mury
twilight_i94
33 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
twilight_i94

twilight_i94


Брой мнения : 2279
Join date : 15.01.2009
Age : 30
Местожителство : В градината пълна с рози

Истинска кръв Empty
ПисанеЗаглавие: Истинска кръв   Истинска кръв I_icon_minitimeПет 9 Апр 2010 - 15:06

Истинска кръв B1840

Суки Стакхаус е млада привлекателна жена, която живее в провинциално градче и работи като сервитьорка в местния бар. Това, което я отличава от другите хора, е дарбата й да „чува” чуждите мисли. Тази способност е нейното проклятие. Съгражданите й я смятат за смахната, а любовният й живот е в пълен застой.
Тогава се появява привлекателният и загадъчен Бил Комптън. Суки не може да прочете мислите му, но усеща, че той е мъжът на мечтите й. Но Бил също носи своето проклятие – той е вампир. Въпреки че се опитва да заживее сред хората, той не може напълно да промени навиците си. Любовта им е обречена, но Суки решава да послуша гласа на сърцето.
Скоро обаче тя разбира, че не е лесно да обичаш някого, който е мъртъв преди мрак. Когато в градчето са извършени серия убийства, местните хора започват да подозират вампирите. Суки предчувства, че тя ще бъде следващата жертва на мистериозния убиец.

Истинска кръв B1863

Суки Стакхаус смята, че вече е имала достатъчно неприятности около серията убийства в родното й градче. Изглежда обаче, проблемите не са приключили. Колегата й Лафайет е намерен мъртъв в колата на местния шериф, а малко по-късно същия ден Суки е нападната от вражески настроена менада, която оставя съобщение за Ерик.
Суки има голямо желание да помогне за разкриване убиеца на Лафайет, но Ерик моли нея и Бил да заминат за Далас, за да намерят безследно изчезнал вампир. Младата жена е задължена на Ерик и приема да участва в начинанието. Само че при едно условие: нито едно човешко същество да не пострада. Но по-лесно е да се даде обещание, отколкото да се изпълни. Особено когато наоколо има вампири, жадни за истинска кръв.

Източник: Издателство Хермес
Върнете се в началото Go down
twilight_i94

twilight_i94


Брой мнения : 2279
Join date : 15.01.2009
Age : 30
Местожителство : В градината пълна с рози

Истинска кръв Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Истинска кръв   Истинска кръв I_icon_minitimeВто 25 Май 2010 - 18:24

Извинявам се за двойния пост.

Истинска кръв B1908

В живота на Суки Стакхаус започва поредица странни събития, когато Бил й съобщава, че отива в Сиатъл по нареждане на Кралицата на Луизиана във връзка с важен проект. След заминаването му главатарят на вампирите на Окръг 5 изпраща един от подчинените си да пази Суки. Сервитьорката не смята, че я грози опасност, но съвсем скоро е нападната от върколак пред бара, където работи. По-късно същата нощ Суки научава причината за инцидента. Бил е отвлечен и жестоко измъчван от Краля на Мисисипи, за да издаде информация за тайния проект. Неговите похитители издирват всеки, който може да им разкрие повече подробности около работата на Бил.
Страхът за живота на любимия е изместен от болка и обида, когато Суки разбира, че той й е изневерил с бившата си приятелка. Все пак сервитьорката успява да загърби наранените си чувства и заминава за Мисисипи, за да спаси Бил и да предотврати назряващата вампирска война.
Върнете се в началото Go down
Mury

Mury


Брой мнения : 93
Join date : 17.04.2009

Истинска кръв Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Истинска кръв   Истинска кръв I_icon_minitimeСря 25 Авг 2010 - 16:33

Още не съм си взела 3-та част. Sad Фалирах направо....
Върнете се в началото Go down
starokina




Брой мнения : 29
Join date : 27.06.2010

Истинска кръв Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Истинска кръв   Истинска кръв I_icon_minitimeСъб 11 Дек 2010 - 12:25

много харесам тази поредица
Върнете се в началото Go down
elinka

elinka


Брой мнения : 48
Join date : 16.01.2009

Истинска кръв Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Истинска кръв   Истинска кръв I_icon_minitimeПет 17 Дек 2010 - 15:14

И аз харесвам много тази поредица. Запалих се по нея покрай сериала, но книгите са определено много по-добри. Надявам се най-накрая да видим и 4-тата на БГ.
Върнете се в началото Go down
lovee_




Брой мнения : 41
Join date : 08.08.2010

Истинска кръв Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Истинска кръв   Истинска кръв I_icon_minitimeСъб 25 Дек 2010 - 19:45

скоро прочетох втората и ще започвам третата
Върнете се в началото Go down
elito_4471




Брой мнения : 29
Join date : 21.09.2010

Истинска кръв Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Истинска кръв   Истинска кръв I_icon_minitimeЧет 30 Дек 2010 - 14:56

книгите са страхотно но още не сам проЧела 3тата


Последната промяна е направена от Alice Cullen на Нед 2 Яну 2011 - 12:03; мнението е било променяно общо 1 път (Reason for editing : 4 не е буква!)
Върнете се в началото Go down
bonbonche_581

bonbonche_581


Брой мнения : 27
Join date : 01.01.2011
Age : 27
Местожителство : Русе, България

Истинска кръв Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Истинска кръв   Истинска кръв I_icon_minitimeНед 2 Яну 2011 - 0:44

Чела съм първите две книги, не ги помня особено, но мисля да гледам сериала. Някой може ли да ми каже къде да го гледам и интересен ли е?
Върнете се в началото Go down
rainetoo_96

rainetoo_96


Брой мнения : 89
Join date : 27.07.2010
Age : 27
Местожителство : бургас

Истинска кръв Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Истинска кръв   Истинска кръв I_icon_minitimeНед 2 Яну 2011 - 10:00

Аз не съм чела нито книгите нито съм гледала сериала но ми се струва че е интересен
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Истинска кръв Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Истинска кръв   Истинска кръв I_icon_minitimeНед 2 Яну 2011 - 12:06

bonbonche_581 написа:
Чела съм първите две книги, не ги помня особено, но мисля да гледам сериала. Някой може ли да ми каже къде да го гледам и интересен ли е?
Сериала го има в Замунда, препоръчвам ти го, много е готин. Не мога да кажа дали режисьорът се е придържал към книгите, тъй като не съм ги чела, но определено гледането си заслужава.
Върнете се в началото Go down
Mury

Mury


Брой мнения : 93
Join date : 17.04.2009

Истинска кръв Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Истинска кръв   Истинска кръв I_icon_minitimeНед 2 Яну 2011 - 17:09

Купих си 3-та книга,сега чакам следващата Smile
Върнете се в началото Go down
iv13




Брой мнения : 50
Join date : 06.10.2010

Истинска кръв Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Истинска кръв   Истинска кръв I_icon_minitimeПон 17 Яну 2011 - 22:02

Аз прочетох всичките 10 книги и много съжалявам, че още няма продължение. Е, все пак е рано за това, имайки предвид, че последната е излязла през 2010 г. Харесва ми поредицата. Излиза извън ниво "тинейджърски проблеми" и това ми допада. Имам предвид - не става дума за училище и пр., а за реалностите на самостоятелния живот - работа, дом, пари...
Върнете се в началото Go down
wentlee
Администратор



Брой мнения : 5125
Join date : 26.02.2009
Age : 42
Местожителство : Sliven

Истинска кръв Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Истинска кръв   Истинска кръв I_icon_minitimeСря 16 Фев 2011 - 22:05

Истинска кръв Martvizasveta

ИЗДАТЕЛСКА КЪЩА „ХЕРМЕС”
представя
Четвърта книга от серията „Истинска кръв”


МЪРТВИ ЗА СВЕТА
от Шарлейн Харис


Очаквайте на: 25. 02. 2011 г.!
Обем: 320 стр.
цена: 11,95 лв. ISBN: 978–954–26–0957–5

ТЕ ИДВАТ ПРЕДИ ЗДРАЧ!

„Мъртви за света” е книгата, по която е заснет четвъртият сезон на хитовия сериал „Истинска кръв”, наредил се сред трите най-успешни продукции на НВО.
Феновете на вампирската тема единодушно твърдят, че „Истинска кръв” е най-доброто, правено в жанра до този момент.


Шарлейн Харис: Аз съм голяма късметлийка

Шарлейн Харис и Алън Бол, продуцент на сериала „Истинска кръв”
Шарлейн Харис започва писателската си кариера веднага след дипломирането си в колежа „Роудс”, където получава бакалавърска степен по английски език и масова комуникация. След публикуването на два самостоятелни детективски романа Шарлейн започва серията с главна героиня Аурора Тийгардън. Първото заглавие е номинирано за наградата „Агата” в категория „Най-добър роман за 1990 година”. След осмата книга в поредицата авторката поставя начало на по-мрачната и провокативна серия с главна героиня Лили Бард.
След двете серии романи Харис все още не е постигнала желания успех. Тогава й хрумва да комбинира елементи от научната фантастика, криминалните и романтичните четива, за да разкаже историята на жена, влюбила се във вампир. Така се ражда романът „Мъртви преди мрак”, първа книга от серията „Истинска кръв”.
Романът моментално привлича вниманието на критици и почитатели на вампирските саги. Познавачите предричат сигурен успех на серията, а „Пъблишърс Уикли” определя Шарлейн Харис като „рядко срещан талант”. „Мъртви преди мрак” и следващите заглавия от поредицата са преведени на осем езика и авторката печели редица престижни награди, но големият успех тепърва предстои.
Шарлейн определя себе си като голяма късметлийка. Тя живее със съпруга си, трите си деца и трите си кучета в Арканзас. Член е на няколко писателски организации и активно участва в благотворителните акции на Червения кръст и Армията на спасението.



„Истинска кръв” – феноменалният успех

Звездният час на Шарлейн Харис настъпва, когато продуцентът Алън Бол й предлага да направи сериал по „Мъртви преди мрак”. Писателката приема предложението, като напълно се доверява на Бол, когото наричат „майстор на секси и плашещи телевизионни саги”.

Актьорите от сериала „Истинска кръв” на церемонията по връчване на наградите „Златен глобус”
Благодарение на великолепната игра на Ана Пакуин (в ролята на Суки) и Стивън Мойер (в ролята на вампира Бил), както и на актьорите във второстепенните роли, сериалът се превръща в тотален хит по цял свят. Феновете на вампирската тема единодушно твърдят, че „Истинска кръв” е най-доброто, правено в жанра до този момент. Сериалът се нарежда сред трите най-успешни продукции на НВО, а Ана Пакуин печели наградата „Златен глобус” в категорията „Най-добра актриса в телевизионна драма”.
Вторият сезон на „Истинска кръв” предизвиква истински фурор и сериалът се превръща в култов за почитателите на „немъртвите” обитатели на мрака. Третият сезон, който е направен по „Клубът на мъртвите”, вече се излъчва в САЩ от 13 юни и бележи феноменален зрителски интерес. Много звезди от шоубизнеса, като Кейти Холмс, Линдзи Лоън и Снууп Доги Дог, признават, че са големи почитатели на „Истинска кръв”.
Манията по Суки и Бил набира все по-голяма скорост. Книгите на Шарлейн Харис достигат рекордни продажби и оглавяват всички престижни класации за бестселъри.



За книгата

Суки Стакхаус се опитва да прекрати контактите си с вампирската общност и да се пребори с болката от раздялата с Бил. Плановете й обаче са осуетени, когато, на път към дома, пред колата й изскача Ерик Нортман, водачът на местните вампири, разсъблечен и обезумял.
Ерик е бил омагьосан от вещици и страда от пълна амнезия. Събратята му трябва да го скрият, преди вещиците да го намерят, и най-доброто място за това се оказва домът на Суки. Тя се съгласява да се грижи за него, защото се нуждае от голямата сума пари, която ще получи. Поради амнезията поведението на Ерик е коренно различно от преди – от властния, арогантен лидер и непоправим женкар не е останала и следа. Проявите на ранимост и нежност на новия Ерик го правят още по-неустоим за Суки и тя се влюбва в него.
Щастието им не продължава дълго, защото става ясно, че ще се наложи вампирите да влязат в битка с вещиците, а Суки ще бъде техен съюзник. Ще запази ли чувствата си Ерик, ако паметта му се завърне, и не е ли изправена Суки пред поредната раздяла, която ще разбие сърцето й?



Отзиви

Харис знае как да построи идеалния сюжет. Южняшката колоритност, сексапилните герои и умереното присъствие на свръхестествени същества са гарнирани с много хумор и нотка кървав ужас.
Ес Еф Екс Мегъзин


Голяма доза екшън и разбира се – много хумор.
Фангория


Шарлейн Харис никога не е била в по-добра форма.
Далас Морнинг Нюз



Откъс:
Spoiler:
Върнете се в началото Go down
iv13




Брой мнения : 50
Join date : 06.10.2010

Истинска кръв Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Истинска кръв   Истинска кръв I_icon_minitimeЧет 17 Фев 2011 - 21:21

Благодаря за спойлера, wentlee. Винаги е страхотно да прочетеш нещо познато и много любимо, когато най-малко очакваш. Аз лично просто се пренасям в друга реалност, като през портал във времето и пространството... Приятно четене на всички, които ще си купят книгата!
Върнете се в началото Go down
rosemary96

rosemary96


Брой мнения : 41
Join date : 27.03.2011
Местожителство : София, България

Истинска кръв Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Истинска кръв   Истинска кръв I_icon_minitimeПон 28 Мар 2011 - 16:02

Наскоро започнах да чета поредицата, но мисля да се откажа, защото поне първата книга е почти същата като сериала.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Истинска кръв Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Истинска кръв   Истинска кръв I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Истинска кръв
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: