Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Колко? Как? Къде?

Go down 
+42
joo86
Русалка
opal
Streamers_98
evasterling
RavenKnight
LisaEl
rosali
Little Dhampir1000
afriel
elena1916
snejincety
mkrtchyam
leidy_mimi
Nachita
jjanet
lovee_
darkness_angel
rozi_bj
bella90
_My_Bloody_Romance
voice_of_heaven
selene
Elune
elementamon
FoXy
Arya
Cveti Ognqnova
icedover
Artemis
Искра
sayonara
bonity
BB_fan_xD
gal4eto9052
Peyton*
Lioness
emotion
lady_abadon
wentlee
Alice Cullen
Melrose
46 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
Cveti Ognqnova




Брой мнения : 458
Join date : 26.05.2010
Age : 27
Местожителство : The world of sorrow...

Колко? Как? Къде? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 2 I_icon_minitimeСъб 19 Юни 2010 - 19:00

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
Дам , много обичам , но когато е наистина интересно - не похапвам- Рискувам да изпусна книгата или нещо от този род.
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
Не пия докато чета
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
Никога не отбелязвам , ако ми трябва нещо ще я прочета отново
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?
Обикновенно книгоразделител или календарче , каквото ми падне
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
И двете
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
Да , защото иначе се губи мисълта
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
Не , може другите му книги да не му допадат , но ако тази си струва ще я прочета
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
Не
9. Какво четеш в момента?
Скитница от Стефани Майер
10. Коя е последната книга, която си купи?
Скитница от Стефани Майер
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?
Да предпочитам да ги чета както трябва
12. Имаш ли любимо място/време за четене?
Да , на дивана :Р
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
Поредици , искам да има развитие
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
Да , поредицата Реликвите на смъртните
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)
По жанр





Smile Много ми беше интересно , благодаря за темата
Върнете се в началото Go down
Arya

Arya


Брой мнения : 213
Join date : 05.06.2010
Age : 32
Местожителство : In the middle of nowhere

Колко? Как? Къде? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 2 I_icon_minitimeНед 20 Юни 2010 - 15:58

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
- ммм да случва се да похапвам докато чета, но рядко... а какво - шоколад предимно Smile

2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
- Вода или чай...

3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
- Nooo way! НИКОГА! Един път ми се случи да си дам книгата ("Новолуние") на една приятелка и тя си беше оставила следи от лака за нокти по нея...

4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?
- книгоразделител, ако книгата е нова и ми е жал да я смачкам, но понякога прегъвам страниците ако е по-стара и омачкана книжката Smile

5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
- ммм и двете, чета всичко стига да ми задържи интереса Smile

6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
- Мога да я оставя и често ми се налага, защото чета като съм в автобуса... нооо ако съм си у дома си свършвам главата и тогава правя каквото имам... Smile

7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
- Не... ако ме дразни автора като човек, но книгата е добре написана - не. НО ако книгата не струва, защото автора е некадърен, защо да я чета Smile

8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
- Ммм не ми се е случвало, а ако ми се наложи, долу на страничката я има :Р

9. Какво четеш в момента?
- ами... в момента... "Властелинът на пръстените", нооо чакам една фр да ми даде "Паднали ангели"...

10. Коя е последната книга, която си купи?
- "Целуната от сянката"

11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?
- Амиии мога по няколко, в смисъл сега както си чета Властелина и като ми дадът Паднали ангели, ще прочета нея и пак се връщам на властелина :Р

12. Имаш ли любимо място/време за четене?
- Любимо... не точно, обичам да чета когато съм си сама у дома Smile

13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
- Поредици

14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
- хаха да... Haha!... нали icedover Haha!

15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)
- Ммм в момента не съм ги подредила, защото правихме разместване у дома, нооо като реша как да ги подредя ще едитна.. :Р
Върнете се в началото Go down
FoXy

FoXy


Брой мнения : 890
Join date : 22.01.2009
Age : 32
Местожителство : love street.

Колко? Как? Къде? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 2 I_icon_minitimeНед 20 Юни 2010 - 16:54

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
Ами в същност не, някак си не ми се връзват двете дейности. Haha!

2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
Нямам особени наблюдения - нищо конкретно.

3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
На последък се случва да си отбелязвам - неща, които са ме впечатлили и думи, които искам да запомня. Понякога на задната кориц с молив си пиша страници, където са въпросните пасажи.

4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?
Ами както падне, по принцип предпочитам да сложа нещо - листче, картичка, брошурка, каквото имам под ръка. Книгата, която чета в момента отбелязвам с една фибичка. Haha!

5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
По-скоро художествена, по-вълнуваща и въвличаща е.

6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
Предпочитам да дочета главата, първо че така си следя смисъла, второ че просто съм свикнала. Случва се обаче понякога да спра и насред нищото.

7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
Рядко, но понякога и това става. Ако стилът ми идва в повече или просто изгубя интерес - няма смисъл да се мъча, като в крайна сметка едва ли дори ще оценя труда на човека.

8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
Ако я няма в речника на самата книга - едва ли. Може би по-късно, ако се сетя.

9. Какво четеш в момента?
Кормак Маккартни - "Няма място за старите кучета". Една от книгите, които съм чела може би най-дълго. Интересното е, че дори и стилът на автора да е доста особен, а сюжетът не от най-типичните, по които си падам, нещо в книгата ме кара да не я зарежа.

10. Коя е последната книга, която си купи?
Ами мисля, че беше въпросната книга, която чета.

11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?
По-скоро по една. Особено ако ми е много интересна, за някакъв период (докато чета книгата) все едно се пренасям в нейния свят и други четива са ми излишни.

12. Имаш ли любимо място/време за четене?
Мога да чета на всякъде и по всяко време - ден, нощ, в къщи, в училище, на улицата, в автобуса. В това отношение нямам претенции. Haha!

13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
И двете, зависи от самата книга.

14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
Толкин. Определено. Имам чувството, че цял живот мога да си чета негови произведения и да разправям на ляво и на дясно колко са приказни и готини. Haha!

15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)
Думата "организация" и аз сме скарани. 👅
Върнете се в началото Go down
elementamon




Брой мнения : 2119
Join date : 29.01.2009
Age : 30
Местожителство : София

Колко? Как? Къде? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 2 I_icon_minitimeНед 20 Юни 2010 - 18:34

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
Мхм, все нещо си дъбкам - чипс, бисквити, семки, солети...
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
Топъл шоколад, кафе или просто вода.
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
Не, нито драскам, нито нищо. Ако нещо ми направи чак такова впечатление обикновено го записвам на някое листче, но се случва изключително рядко.
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?
Каквато хартийка имам под ръка, но нямам навика да правя кучешки ушички.
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
По-скоро художествена.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
Зависи какво се случва. Ако е много интересно и след 3 глави пак няма да мога да спра, но попринцип не държа да дочитам главата до последната дума... Винаги мога да я зарежа и после да се върна.
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
Оо, да! Паоло Коелю е ярък пример - така и не дочетох "Алхимикът", въпреки, че не беше никак лоша. Способна съм и на обратния номер - привърженик съм на Н.Спаркс, но "Нощи в Роданте" просто ми бе нетърпима.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
Обикновено питам някого, нямам навика да се ровя в речници, но го правя само ако думата ми е прозвучала впечатляващо и интересно.
9. Какво четеш в момента?
Освен учебника по Право за 10 клас ли? "Ом за всеки ден" на Мадисън Тейлър.
10. Коя е последната книга, която си купи?
Ммм... "Нека ти разкажа" на Хорхе Букай, преди доста време беше.
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?
Само по една. Не обичам да чета няколко наведнъж, губя историята на всичките книги така.
12. Имаш ли любимо място/време за четене?
Мразя да чета навън сред хората, лесно се разсейвам. Нощем на фотьойла или на слънце на терасата вкъщи си ми е по-добре. Но любимото си ми остава следната картинка: навън вали сняг, щорите са вдигнати, по телевизията върви някой коледен филм, winampa свири indie, chill, lounge или просто някоя успокояваща песен, а аз съм се сгушила в одеялото с чаша горещ шоколад и чета. Идилия!
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
И двете.
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
Не се сещам за такъв пример. По-скоро щом стане дума препоръчвам нещо, което смятам, че на човека би му допаднало.
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)
Хах, те книгите са разхвърляни във всеки шкаф, по всяка етажерка вкъщи... организация липсва. Пък и честно казано моите книги са малко, рядко купувам, по-често ги заемам от приятели или от библиотеката. Виж, обаче имам една етажерка пълна с учебници по медицина, любовни романи тип еднодневка и енциклопедии - там вече е по-изпипано. ;d
Върнете се в началото Go down
http://everydaytracks.tumblr.com/
Elune

Elune


Брой мнения : 1295
Join date : 15.08.2009
Age : 28
Местожителство : In my invisible music world...

Колко? Как? Къде? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 2 I_icon_minitimeВто 22 Юни 2010 - 14:00

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”? - Не, никога не ям, когато чета. Прекалено съм заета с това да координирам добре ръцете си, за да държа книгата, а и цялото ми съзнаие е въвлечено в историята на книгата, в сюжета, в тези моменти и не си мечтая за ядене.
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш? - Нищо. Попринцип не пия, докато чета, но пък ако историята е много увлекателна и цялата се потя от емоциите, които ме връхлитат от четенето, не бих отказала една бира, че удоволствието да стане двойно.
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява? - Никога не съм обичала да драскам по книгите, те са прекалено ценно нещо за мен. Ако някой пасаж или момент, мисъл, много ме впечатлят, си ги преписвам на листче или в някоя тетрадка, направена специално за такива неща.
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена? - С някаква отбелязка, която ми падне под ръка. Всеки път е различно, защото губя отбелязките, когато отворя книгата. Но не обичам да прегъвам книги, а пък нямам вяра на книгата дали няма да пожелае да се затвори, ако я оставя отворена.
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете? - Харесвам и двете. Но може би повече обичам да чета художествена литература. Зависи в какво настроение съм и какво ми се чете в момента. Ако книгата е стойностна и увлекателна, няма знашение дали ще е художествена или нехудожествена.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време? - Попринцип имам накива да спирам където ми падне, но ако ми е много интересно и искам да разбера как свършва главата, продължавам до края. Но в повечето случаи, когато продължа до края на главата, започвам и следващата, така че е по-добре да спра, където съм, че иначе може да не стана от книгата денонощно.
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?- Не, никога. Прекалено съм любопитна да разбера най-малкото какви ще ги намъдри до края.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението? - Не, минавам нататък. Но си отбелязвам непознатите думи и после ги проверявам, за чисто удобство, а и трупане на нови знания.
9. Какво четеш в момента? - В момента чета "Портретът на Дориан Грей" от Оскар Уайлд.
10. Коя е последната книга, която си купи? - "Дамата с камелиите" на Александър Дюма-син
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж? - Мога да чета по няколко наведнъж, но гледам да избягвам това. Разпиляване е, а и нямам време за толкова удоволствия.
12. Имаш ли любимо място/време за четене? - Обичам да чета сред природата и на място, където няма жива душица. Но това рядко става. Чета по всяко време, взимам книгата и потъвам в света на приказките.
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания? - Ами може би поредица от книги, защото по този начин проследяваш живота и развитието на героите, измяната на различните обстоятелства, чувства, емоции...а и ако историята е увлекателна, определено е по-хубаво, когато си в света на тази история по-дълго време.
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели? - Една от любимите ми книги е "Гордост и предразсъдаци". Обожавам я, и я препоръчвам на всеки един, който не я е чел.
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.) - Все още не съм започнала да ги организирам. Само ако са поредица ги подреждам от първата към последната, логично.
Върнете се в началото Go down
selene




Брой мнения : 24
Join date : 01.06.2010
Age : 34
Местожителство : In Hell

Колко? Как? Къде? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 2 I_icon_minitimeЧет 24 Юни 2010 - 17:41


1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?- Не, не ям.
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?-Кафе
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?-Не обичам да драскам по книгите.
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?-Повечето книги ги чета на компютъра и затова просто запомням главата до която съм стигнала.
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?- И двете
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?-определено допрочитам главата
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?-Ако книгата ми харесва, не е от значение дали ми харесва автора.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?-В повечето случай ДА
9. Какво четеш в момента?- В момента нищо. Днес допрочетох една книга и в момента търся друга която да започна.
10. Коя е последната книга, която си купи?- Беше отдавна, не помня
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?-Предпочитам да чета една книга.
12. Имаш ли любимо място/време за четене?-любимо място- пред комютъра или в леглото.Време-Не
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?- И двете
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?-Не
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)-по автор
[/b][/i][/quote]
Върнете се в началото Go down
voice_of_heaven




Брой мнения : 542
Join date : 27.06.2009
Age : 30
Местожителство : плевен

Колко? Как? Къде? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 2 I_icon_minitimeПет 25 Юни 2010 - 0:42

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”? - По принцип избягвам да ям, за не измърся книжката, но когато ми се дояде, винаги първо се сещам за семки. XD
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш? - Някакъв плодов сок.
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява? - Oле не!! Само по учебници XD
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена? - Когато няма с какво да си отбелязвам, пр0сто запомням страницата или главата Wink
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете? - Определено и двете, не мога да чета само един тип, все пак любопитка съм и документалната или научно популярна литература винаги са ми се стрували интересни. :}]
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време? - По принцип чета главите си до край, за да си спомня до къде съм стигнала. ;]
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни? - Не
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението? - Не, в повечето случаи непознатата дума ми е пояснена отдолу. :}
9. Какво четеш в момента? - Никълъс Спаркс - Последна песен (или както аз го наричам пред приятелите си "Любовния роман" Wink )
10. Коя е последната книга, която си купи? - Мисля, че последната беше Хорхе Букай - Писма до Клаудия, но съм се наточила на "Крадец на книги" ;]]
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж? - Почти винаги се случва да чета няколко книги, но самия процес на четене мн0го се проточва. Haha!
12. Имаш ли любимо място/време за четене? - Където има най-мн0го слънце, със слушалки в ушите, и сама!!
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания? - Поредици не съм чела, така че самостоятелни :]]
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели? - Книга - Малкия принц, Под игото; Автор: не Haha!
15. Как организираш книгите в библиотеката си? - Тъй като библиотеката ни е изключително малка, по никакъв хронологичен начин не мога да си я подредя. Haha!
Върнете се в началото Go down
_My_Bloody_Romance

_My_Bloody_Romance


Брой мнения : 888
Join date : 20.03.2009
Age : 27
Местожителство : Сливен

Колко? Как? Къде? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 2 I_icon_minitimeПет 25 Юни 2010 - 9:12

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
Хах, не. Да взема да омацам книгата, не мерси. Все ще си намеря друго време да похапна.
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
Кафе, горещ шоколад, спрайт или нещо подобно.
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
По книги НЕ се драска! Haha! Ако нещо ме впечатли толкова много си го преписвам на листче.
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?
Каквото ми попадне, в момента едната книга си я отбелязвам с етикет от дреха такъв. Haha!
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
И двете, въпреки че повече харесвам художествената.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
Обикновено спирам по всяко време, нищо че е по-добре да си изчитам цялата глава.
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
Да, така и не дочетох "Приключенията на Хъкълбери Фин".
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
Мързи ме да ставам да я проверям, ако има някой у дома - питам.
9. Какво четеш в момента?
Вчера започнах "Бай Ганьо" на Алеко Константинов.
10. Коя е последната книга, която си купи?
Нямам представа.
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?
Най си е хубаво само по една книга.
12. Имаш ли любимо място/време за четене?
Вкъщи, на дивана, докато си вали лек дъждец. I love you
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
Май съм повече по самостоятелните издания, но зависи.
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
Ми май не. Гледам да препоръчвам на всеки книга, която ще е по неговия вкус.
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)
По абсолютно неорганизиран начин са книгите ми. Възхищавам се на тате, че му е толкова добре подредена библиотеката.
Върнете се в началото Go down
http://hereyesdontlie.blogspot.com/
bella90

bella90


Брой мнения : 135
Join date : 06.04.2010
Age : 33
Местожителство : Plovdiv

Колко? Как? Къде? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 2 I_icon_minitimeПет 25 Юни 2010 - 11:34

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
Ами не защото книгата ме поглъща и забравям,че дъвча нещо Haha! а и неискам да я изцапам
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
Каквото ми попадне от хладилника кола,сок...или си правя кафе(въпреки,че си чета книгите вечер)
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
Мммм Не определено си пазя много книгите и не ги драскам...Просто запомням дадения пасаж който ми е направил впечатление Smile
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?
Ами повечето книги си имат книгоразделител но иначе каквото ми попадне телефон,химикал,календарче...
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
МММ Зависи от настроението ми Smile
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
Тук се получава един много кофти ефект. Haha! Защото попринцип чета когато си легна и като почне вече да ми се спи и реша да спра...става нещо от сорта.."Айде тая глава,Ама гледай ся как свършва на най-интересното.... и определено затварянето на книгата е трудно а докъто се усетя то е съмнало вече Haha!
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
Да вече се случи с "Вечна"(не автора а начина на писане)
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
Много трудно да се случи...даже бих казала..нямам спомен да сам попадала на такива думи.
9. Какво четеш в момента?
"Стъклени къщи"-Вампирите от Морганвил
10. Коя е последната книга, която си купи?
"Братството на черния кинжал" и "Стъклени къщи"-Вампирите от Морганвил
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?
За можене мога и по 10 да чета но предпочитам да си остана в магията на 1.И когато свърши...Въпреки че четях една докъто следях и превода на Академията тук :Р
12. Имаш ли любимо място/време за четене?
Мммм място не.Но време Вечер13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
Академия за вампири sunny
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)
Ммм Жанр..Ами те всички са за вампири Haha! нареждам си ги по големина и подреждам цялата поредица.(С любимите най-отпред Cute )
Върнете се в началото Go down
rozi_bj

rozi_bj


Брой мнения : 1189
Join date : 31.01.2009
Местожителство : Плевен

Колко? Как? Къде? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 2 I_icon_minitimeСря 30 Юни 2010 - 14:18

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
Любимо занимание ми е, честно xD Книгите ми не приличат на нищо (което не е за хвалене...)
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
Кафе I love you
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
Все си обещавам, че по-късно ще се върна на страницата и ще си отбележа тези моменти, но винаги забравям и после не мога да ги открия. Иначе не ме ужасява мисълта, не - това е най-нищожното, което може да се случи на моите книги.
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?
Някога (когато бях млада, хах...) помнех до коя страница съм стигнала, но сега или оставям книгата отворена, или отбелязвам с първото нещо, което видя около себе си - листче, друга книга, телефон...
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
Both? Не знам, не мога да избера.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
Даааа, иначе се дразня много Haha! Поне до края на страница/абзац трябва да съм стигнала, човърка ме xD
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
Не, винаги ги чета до край.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
Най-често се разбира по контекста, ако все пак не успея да схвана - питам хората около мен, докато не получа отговор.
9. Какво четеш в момента?
На изток от рая на Стайнбек.
10. Коя е последната книга, която си купи?
Май С дъх на канела, не съм сигурна.
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?
Стигала съм до 8 наведнъж, не ми пречи. Но ако някоя много ме грабне, не я пускам, докато не свърши.
12. Имаш ли любимо място/време за четене?
По принцип не, но съм забелязала, че в училище чета адски много >< Иначе в леглото е приятно, на дивана, на масата, на земята... Haha!
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
От една страна обичам книги с голяяяяямо съдържание, но от друга нямам нервите да чакам цялата поредица да излезе.
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
Даааа - Тери Пратчет, Стивън Кинг, Дж. Р. Р. Толкин...
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)
По жанрове са; а поредиците - по ред на издаване, разбира се.
Върнете се в началото Go down
darkness_angel

darkness_angel


Брой мнения : 442
Join date : 20.10.2010
Age : 30
Местожителство : у нас ;)

Колко? Как? Къде? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 2 I_icon_minitimeСря 8 Дек 2010 - 20:44

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
Не, защото по принцип чета в легнало положение и ще ми е трудно да чета и ям така. Haha!

2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
Вода, понякога и някое сокче.

3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
А, как така ще драскам по книгата. Ако нещо ми хареса си го записвам някъде, но не по книгата.

4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?
С някое календарче, или с картичка.

5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
И двете. Но повече харесвам художествената литература..

6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
Държа до края. Haha!

7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
Не, ще я прочета до края й, пък може и да ме заинтригува по-нататък.

8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
Питам някой, ако има хора около мен, де.

9. Какво четеш в момента?
Нищо, чакам да ми купят книгата, която много искам да прочета.

10. Коя е последната книга, която си купи?
Ричард Лий Байърс - "Чирак на вампира".

11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?
Предпочитам една по една, иначе ще се бъркам коя за какво ставаше въпрос и така....

12. Имаш ли любимо място/време за четене?
Ами, не е любимо, но чета на леглото си, предимно вечер.

13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
И двете.

14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
Честно казано моите приятели не ги интересуват много книгите. Това е единственото нещо, което не харесвам в тях. Neutral

15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)
По височина. Те почти всички са с един и същи жанр, така че.... Smile
Върнете се в началото Go down
lovee_




Брой мнения : 41
Join date : 08.08.2010

Колко? Как? Къде? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 2 I_icon_minitimeСъб 25 Дек 2010 - 19:32

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?Не обичам да ям докато чета.
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?.Сок ири вода
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?Отбелязвам ги с малки лисчета от тефтер.
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?С книгоразделител.
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?По-скоро и двете.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?Държа да я прочета,защото после си изгубвам нишката.
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?Зависи дали книгата е интересна.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?ДА.
9. Какво четеш в момента?Сенчести души.
10. Коя е последната книга, която си купи?Терзания.
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?Мога да чета няколко,ако първата която съм започнала не е чак толкова интересна.
12. Имаш ли любимо място/време за четене?Нем.МОга да чета където ми падне и по всяко време.
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?Поредици,защото историята се развива.
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?Академия за вампирии защото я обожавамм
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.) По това кога ги купувам.


Върнете се в началото Go down
jjanet

jjanet


Брой мнения : 60
Join date : 27.10.2010

Колко? Как? Къде? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 2 I_icon_minitimeЧет 11 Авг 2011 - 14:53

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
Милка с цели лешници и лютив чипс
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
Вино - бяло или червено според сезона
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
Преди години ги преписвах в дебели тефтери, които пазя и до ден днешен. Немога да си позволя да драскам или нишо друго върху книга. Сега когато чета на компа просто сопи/пеист и съхранение
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?
Имах много тънка хартиика с дължина на книгата и така отбелязвах. Лита трябваше да е тънът за да ненаруши книгата
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
Всичко което ми харесва. Навсякъде има по нещо хубаво
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
Предпочитам да прочета книгата докрай преди да я оставя, но не се получава. Прочитам цялата глава
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
Да я остава да. Защо не след като не ти носи удоволствие.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
Не съм попадала в такава ситуация. Четеики винаги можеш да се досетиш за значението и
9. Какво четеш в момента?
10. Коя е последната книга, която си купи?
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?
12. Имаш ли любимо място/време за четене?
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)

Върнете се в началото Go down
Nachita




Брой мнения : 37
Join date : 05.08.2011
Age : 33
Местожителство : Сливен

Колко? Как? Къде? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 2 I_icon_minitimeЧет 11 Авг 2011 - 17:09

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
- Понякога, зависи. В повечето, случаи е нещо което не цапа(солети, вафли на бройка- придърпвам си ги при всяка хапка и др.), ако чета от компютъра ям каквото ми щукне Smile
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
- Каквото имам под ръка(предимно газирани напитки или сокове). Smile
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
- Не отбелязвам гадно ми е да повреждам книгите, но се старая да ги запомня до колкото мога или в краен случай си го записвам някъде.
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?
- Все си забутвам книгоразделителите и затова карам на отбелязване със някакви листче или картонче. Когато оставям книгата за кратко я оставям отворена на обратно.
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
- Каквото ми хареса, няма значение каква е.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
- Голяма мания ми е да дочета главата, а дори и следващата и това много дразни приятеля ми :Р
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
- Според зависи, ако започне да тъпче на едно място попрехвърлям малко за да видя дали си заслужава да продължавам и ако е така я продължавам, ако ли не я захвърлям.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
- Повечето пъти да. Предимно питам някой от хората около мене, проверявам в интернет или ако не ми се търси много се ориентирам от контекста.
9. Какво четеш в момента?
- Тъкмо приключих Вамписки целувки 7-та книга и сега се чудя какво да чета.
10. Коя е последната книга, която си купи?
- Те са 2-е и са от поредицата на Warcraft (по едноименната игра). Те са книга 2-ра Повелителя на клановете и книга 3-та Последния пазите(много ме е яд че не са преведени всички книги от поредицата).
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?
- Ако е нова книга чета само нея, но ако съм прочела всичко което ми е налично(едва на скоро започнах да си правя лична библиотека).
12. Имаш ли любимо място/време за четене?
- Любимо място- всяко място, важното е да ми е удобно. Любимо време всяко, зависи дали имам такова свободно. Smile
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
- Зависи, и двете ми харесват, макар че ми е по- лесно с поредиците. Макар, че хареса ли ми една книга няма абсолютно никакво значение дали е самостоятелна или част от поредица.
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
- Няма точно определени книга или автор препоръчвам това, което ми харесва и мисля че ще се хареса и на човека на когото го препоръчвам.
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)
- За сега нямат точно отрдедено място, но определено по височина и като гледам май са предимно в еднаква тематика.
Върнете се в началото Go down
leidy_mimi

leidy_mimi


Брой мнения : 46
Join date : 21.02.2009
Местожителство : Пловдив

Колко? Как? Къде? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 2 I_icon_minitimeЧет 11 Авг 2011 - 19:04

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
Да, най-много обичам да си хапвам шоколад
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
Ако е рано сутрин - кафе, иначе карам на вода
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
Разбира се, че не. Да си драскам по книгите е като да си свалям кожата сама ... Ако е нещо, което ме е грабнало си го записвам някъде
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?
Най-често самите книги си имат разделители, но ако нямат си отбелязвам с някакво малко календарче
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
Всъщност и двете. Зависи от настроението ми
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
Задължително трябва да е до края на главата, макар че ако се наложи мога да спра и по-рано
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
"Захвърлям" е силно казано .... но ако не ме грабне или я прибирам някъде, където ще я намеря трудно или се карам да я прочета зорлен ....
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
Не, в книгите на роден език не ми се е случвало, а в книгите на английски разбирам от контекста
9. Какво четеш в момента?
Ммм, уж няколко поредици
10. Коя е последната книга, която си купи?
На Майкъл Конъли - Блондинка в бетона
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?
О по няколко .... даже по няколко поредици и когато свърша книга от някоя поредица, веднага продължавам със следващата
12. Имаш ли любимо място/време за четене?
У дома, най-често на леглото ми (излегната по царски Haha! )
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
И двете, стига поредиците да не спрат да се издават по средата ....
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
ОПРЕДЕЛЕНО .... Стефани Майър - Скитница In Love In Love In Love In Love In Love In Love
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)
Хмм ...., главно книгите ми са подредени по ред на четене - първо прочетените са най-навътре, а тези които съм прочела скоро/ или чета сега/ са по-напред в шкафа ми .... И все пак, може да се каже, че са подредени и спрямо автори
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Колко? Как? Къде? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 2 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Колко? Как? Къде?
Върнете се в началото 
Страница 2 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Fantastic Beasts and Where to Find Them/Фантастични животни и къде да ги намерим
» Колко често четете?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: