Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Erykah Badu

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
elementamon




Брой мнения : 2119
Join date : 29.01.2009
Age : 30
Местожителство : София

Erykah Badu Empty
ПисанеЗаглавие: Erykah Badu   Erykah Badu I_icon_minitimeСря 30 Юни 2010 - 1:01

Ерика Райт, позната повече като Erykah Badu, е от Далас, Тексас, родена на 26 февруари 1971г. Тя е афро-американска R&B и хип-хоп изпълнителка, чиято музика често демонстрира джаз-звучене.

Erykah Badu Erykahbadu_soulbounce

Израснала е слушайки соул музиката на ‘70-те и хип-хопа на ‘80-те, което оказва влияние върху музиката й и творчеството й се превръща в богата музикална смесица.
Някои музикални журналисти я определят като Nu soul, nouvelle-soul или неосоул и често е сравнявана с Billie Holiday, заради прочувствените й изпълнения, или пък бива асоциирана с Maxwell и D'Angelo по отношение на музикалния жанр. Текстовете й са дълбоко лични, урбанистично-философски, поднасящи емоционални предизвикателства на слушателя.

Пътят й към славата е като приказка – тя бързо съблазнява публиката със своя копринен, покоряващ глас и очарователното си сценично присъствие. Само няколко месеца след дебюта си Ерика Баду се превръща от абсолютно непозната в сензация, чийто първи албум става платинен, печелейки възхищението на публиката.

Псевдонимът й идва от арабски - Badu означава „да направиш истината очевидна”.

www.erykahbadu.com

Дискография:

Baduizm (1997)
Erykah Badu Erykah%20Badu%20-%20Baduizm

Live (1997)
Erykah Badu Erykah-badu-live

Mama's Gun (2000)
Erykah Badu Album-mamas-gun

Върнете се в началото Go down
http://everydaytracks.tumblr.com/
voice_of_heaven




Брой мнения : 542
Join date : 27.06.2009
Age : 30
Местожителство : плевен

Erykah Badu Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Erykah Badu   Erykah Badu I_icon_minitimeСря 30 Юни 2010 - 1:51

Е толкова магнетичен човек не бях виждала, мн0го е чувствена във всичко, което прави. Парчетата и винаги са толкова дълбоки и смислени, човек си задава въпросът някога ще направи ли слаба песен!?
Убийствено красива, с прилягащ на нея глас, кара ме да треперя всеки път, щ0м чуя нейна песен!!
Върнете се в началото Go down
Artemis

Artemis


Брой мнения : 1494
Join date : 19.06.2009
Местожителство : Rainbow Country

Erykah Badu Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Erykah Badu   Erykah Badu I_icon_minitimeСря 11 Авг 2010 - 19:49

Адски магнетична, наистина Cute Аз от Мон научих за нея и от тогава си слушам редовно. Обожавам гласа й, направо го обичам. Музиката й ме успокоява и релаксира. Любимата ми е Green Eyes In Love
Върнете се в началото Go down
lindt




Брой мнения : 41
Join date : 13.06.2010

Erykah Badu Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Erykah Badu   Erykah Badu I_icon_minitimeПет 13 Май 2011 - 12:01

По принцип след първоначален хейт, полагам усилия да преслушам и преценя музиката, която слушат хората около мен. С тая мацка ми е много трудно, но едни от най-любимите ми музикални хора са и диви фенове и след 2 месеца опити да ми седи в плейлистите, вече почти харесвам някои неща.
Гласът и ми е някак лепкав, а аз изключително държа на вокалите, така че усилията ми са огромни.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Erykah Badu Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Erykah Badu   Erykah Badu I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Erykah Badu
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Музика-
Идете на: