Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!
ЗА ДА МОЖЕТЕ, ТРЯБВА ДА ИМАТЕ 15 МНЕНИЯ И ДА БЪДЕТЕ ОДОБРЕНИ В ГРУПАТА ЗА ЧЕТЯЩИТЕ!
МОЖЕТЕ ДА ЧЕТЕТЕ И ФЕН ПРЕВОДА НА БРАТСТВОТО НА ЧЕРНИЯ КИНЖАЛ 11 - ДЪЛГООЧАКВАНА ЛЮБОВ!

КАНДИДАТСТВАНЕТО В ГРУПАТА ЗА ЧЕТЕНЕ СТАВА ТУК - http://twilight-bulgaria.darkbb.com/g33-group

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ ФЕН ПРЕВОД НА КНИГА 15 И 16 ОТ ПОРЕДИЦАТА БРАТСТВОТО НА ЧЕРНИЯ КИНЖАЛ!

ИндексКалендарВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/

Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Next
АвторСъобщение
Alice Cullen
VIP

Брой мнения : 1284
Местожителство : Somewhere In Time

ПисанеЗаглавие: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Сря 7 Юли 2010 - 21:11

Коментари относно превода на петата част на Академия за вампири - тук.

НАПОМНЯМ на всички потребители, че трия мнения, които са на латиница, или съдържат спойлери. Двойните постове и прекалено многото емотиконки също не са сред нещата, които толерирам.

Приятно четене и приятно коментиране!
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
bonity

Брой мнения : 740
Местожителство : burgas

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Сря 7 Юли 2010 - 22:49

Йееее, завърнахте се (sun)
Много съм щастлива, че отново ни радвате с един безупречен превод на една обичана книга. Първо благодаря ви изключително много, че сте се захванали с превода на 5тата част. Ако не сте вие, момичета, ще има да ни гризе любопитство. Второ- цели две глави sunny Добро начало! Лично аз много им се зарадвах, особено на втората. Една такава мила и сладка In Love
За пореден път, Благодаря! И с нетърпение щe си чакам следващите глави^^
rozza93

Брой мнения : 181

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Сря 7 Юли 2010 - 23:06

Много се зарадвах след като видях,че сте пуснали превода!И то цели две глави.Определено от началото ни разглезвате!Много би благодаря за това,че серизно се заемате и съвестно вършите нещата!Едно е да се прочете книжката на английски,но е много по-добре на роден език,особено преведено на ниво.Благодаря! Smile
alekssandra

Брой мнения : 5

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Сря 7 Юли 2010 - 23:48

Аз явно съм чела някаква друга версия на книгата или друга книга,защото това което прочетох на английски няма нищо общо с това.Имам предвид,че главите не са едни и същи.Но както и да е.Превода е страхотен.раво!
Nessie
VIP

Брой мнения : 2923

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Чет 8 Юли 2010 - 0:07

На мен също ми направи впечатление.. явно съм намерила някакъв друг документ, но това, което четох на английски не е това, което е във форума.. странно..
И все пак, браво момичета! ^^
Lioness
Администратор

Брой мнения : 4191
Местожителство : Beastland.

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Чет 8 Юли 2010 - 0:11

Цялата книга или просто откъс, девойки? Smile
Имам предвид, имате цялата книга на АЕ, която започва по различен начин?

и всички други качества на човека,
без неговите недостатъци."

[You must be registered and logged in to see this image.]

14.02.2005 - 16.04.2018
Винаги ще те обичам и ще ми липсваш!
wentlee
Администратор

Брой мнения : 5121
Местожителство : Sliven

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Чет 8 Юли 2010 - 0:14

Мисля, че книгата започва точно така на английски:

SPIRIT BOUND
Chapter 1
"You wouldn't," I said to Dimitri as we were standing in the middle of the room.
"Try me!" He snarled tightening his grip around Lissa's neck. "I'm strigoi remember?"
"But what's the point?" I asked taking an offensive stand, not really knowing how I could attack him and make him let go of Lissa before she got hurt. She would run away and I would probably end up killed but that was not even relevant.

Maybe we'll stay together
    Maybe we'll walk away
    Maybe we'll realize
    We're only human
    Maybe we don't need no reason why...

Последната промяна е направена от wentlee на Пет 9 Юли 2010 - 2:33; мнението е било променяно общо 1 път
Lioness
Администратор

Брой мнения : 4191
Местожителство : Beastland.

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Чет 8 Юли 2010 - 0:23

Поради... технически причини... преводът ще се забави мъничко.
Имаме голяма обърквация в текстовете при първите пет глави и се надяваме да бъдем извинени.
Ще се постараем възможно най-бързо да оправим всичко и да започнем да пускаме отново.

и всички други качества на човека,
без неговите недостатъци."

[You must be registered and logged in to see this image.]

14.02.2005 - 16.04.2018
Винаги ще те обичам и ще ми липсваш!
Angel_Dust

Брой мнения : 20

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Чет 8 Юли 2010 - 9:50

Иаз вчера като отворих преводите, седях и глуповато се чудех за какво иде реч, защото моят ПДФ на книгата, съдържа съвсем друг тескт Smile и понеже сте изяснили явно къде е проблема - може ли все пак да попитам - съществуват два различни текста в нета под това име? или едното е някакъв фен фикшън?

Любопитство, какво да правя Smile надявам се да не се разсърдите за въпроса, но наистина ме загложди It wasn't me
rolly

Брой мнения : 197

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Чет 8 Юли 2010 - 11:49

Angel_Dust написа:
Иаз вчера като отворих преводите, седях и глуповато се чудех за какво иде реч, защото моят ПДФ на книгата, съдържа съвсем друг тескт Smile и понеже сте изяснили явно къде е проблема - може ли все пак да попитам - съществуват два различни текста в нета под това име? или едното е някакъв фен фикшън?

Любопитство, какво да правя Smile надявам се да не се разсърдите за въпроса, но наистина ме загложди It wasn't me

и при мен е така Smile лично аз имам 5та, но не знам дали е направена от феновете или и истинската книга и все пак мерси, че се захванахте с превода - сигурна съм, че ще бъде перфектен както и на 4тата книга, ако не и още по-добър Smile
Nessie
VIP

Брой мнения : 2923

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Чет 8 Юли 2010 - 14:09

Разминаванията се получават, защото в нет пространството има два варианта на книгите и е станала грешка. Скоро преводачките ще оправят всичко и ще имаме превода на лице ^^
bella90

Брой мнения : 135
Местожителство : Plovdiv

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Чет 8 Юли 2010 - 14:22

да това и аз го забелязах аз имам книгата на АЕ и даже я бях почнала и когато видях превода ми стана чудно Idea ,затова и спрях да чета.спокойно момичета справяте се добре човешко е да се обърка ще ви изчакаме Smile
rolly

Брой мнения : 197

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Чет 8 Юли 2010 - 14:32

bella90 написа:
спокойно момичета справяте се добре човешко е да се обърка ще ви изчакаме Smile

аболютно Smile на същото мнение съм :Р не съм казала нищо лошо и извинете ако някой се е почувствал зле заради коментара ми Silly me
t_v_d

Брой мнения : 3

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Чет 8 Юли 2010 - 19:45

а защо когато кликна на 1 и 2 глава ми пише Темата или мнението, което търсите, не съществува
wentlee
Администратор

Брой мнения : 5121
Местожителство : Sliven

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Чет 8 Юли 2010 - 19:49

Защото главите се редактират и са махнати временно. Скоро ще можете да ги видите.

Maybe we'll stay together
    Maybe we'll walk away
    Maybe we'll realize
    We're only human
    Maybe we don't need no reason why...
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   

Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/
Върнете се в началото 
Страница 1 от 18Иди на страница : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Next