Twilight
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!
ЗА ДА МОЖЕТЕ, ТРЯБВА ДА ИМАТЕ 15 МНЕНИЯ И ДА БЪДЕТЕ ОДОБРЕНИ В ГРУПАТА ЗА ЧЕТЯЩИТЕ!
МОЖЕТЕ ДА ЧЕТЕТЕ И ФЕН ПРЕВОДА НА БРАТСТВОТО НА ЧЕРНИЯ КИНЖАЛ 11 - ДЪЛГООЧАКВАНА ЛЮБОВ!

КАНДИДАТСТВАНЕТО В ГРУПАТА ЗА ЧЕТЕНЕ СТАВА ТУК - http://twilight-bulgaria.darkbb.com/g33-group

Twilight

ГЛАСУВАЙТЕ ЗА НАС В БГ ТОП НА ВСЕКИ 24 ЧАСА!

ИндексCalendarВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
АвторСъобщение
Alice Cullen
VIP

Брой мнения : 1284
Местожителство : Somewhere In Time

ПисанеЗаглавие: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Сря 07 Юли 2010, 21:11

Коментари относно превода на петата част на Академия за вампири - тук.

НАПОМНЯМ на всички потребители, че трия мнения, които са на латиница, или съдържат спойлери. Двойните постове и прекалено многото емотиконки също не са сред нещата, които толерирам.

Приятно четене и приятно коментиране!
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
bonity

Брой мнения : 740
Местожителство : burgas

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Сря 07 Юли 2010, 22:49

Йееее, завърнахте се (sun)
Много съм щастлива, че отново ни радвате с един безупречен превод на една обичана книга. Първо благодаря ви изключително много, че сте се захванали с превода на 5тата част. Ако не сте вие, момичета, ще има да ни гризе любопитство. Второ- цели две глави sunny Добро начало! Лично аз много им се зарадвах, особено на втората. Една такава мила и сладка In Love
За пореден път, Благодаря! И с нетърпение щe си чакам следващите глави^^
rozza93

Брой мнения : 181

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Сря 07 Юли 2010, 23:06

Много се зарадвах след като видях,че сте пуснали превода!И то цели две глави.Определено от началото ни разглезвате!Много би благодаря за това,че серизно се заемате и съвестно вършите нещата!Едно е да се прочете книжката на английски,но е много по-добре на роден език,особено преведено на ниво.Благодаря! Smile
alekssandra

Брой мнения : 5

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Сря 07 Юли 2010, 23:48

Аз явно съм чела някаква друга версия на книгата или друга книга,защото това което прочетох на английски няма нищо общо с това.Имам предвид,че главите не са едни и същи.Но както и да е.Превода е страхотен.раво!
Nessie
Модератор

Брой мнения : 2896

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Чет 08 Юли 2010, 00:07

На мен също ми направи впечатление.. явно съм намерила някакъв друг документ, но това, което четох на английски не е това, което е във форума.. странно..
И все пак, браво момичета! ^^

I have no idols. I admire work, dedication and competence.
Lioness
Администратор

Брой мнения : 3768
Местожителство : Beastland.

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Чет 08 Юли 2010, 00:11

Цялата книга или просто откъс, девойки? Smile
Имам предвид, имате цялата книга на АЕ, която започва по различен начин?
wentlee
Администратор

Брой мнения : 5068
Местожителство : Sliven

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Чет 08 Юли 2010, 00:14

Мисля, че книгата започва точно така на английски:

SPIRIT BOUND
Chapter 1
"You wouldn't," I said to Dimitri as we were standing in the middle of the room.
"Try me!" He snarled tightening his grip around Lissa's neck. "I'm strigoi remember?"
"But what's the point?" I asked taking an offensive stand, not really knowing how I could attack him and make him let go of Lissa before she got hurt. She would run away and I would probably end up killed but that was not even relevant.

Последната промяна е направена от wentlee на Пет 09 Юли 2010, 02:33; мнението е било променяно общо 1 път
Вижте профила на потребителя http://marielapaperart.wordpress.com/
Lioness
Администратор

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Чет 08 Юли 2010, 00:23

Поради... технически причини... преводът ще се забави мъничко.
Имаме голяма обърквация в текстовете при първите пет глави и се надяваме да бъдем извинени.
Ще се постараем възможно най-бързо да оправим всичко и да започнем да пускаме отново.
Angel_Dust

Брой мнения : 20

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Чет 08 Юли 2010, 09:50

Иаз вчера като отворих преводите, седях и глуповато се чудех за какво иде реч, защото моят ПДФ на книгата, съдържа съвсем друг тескт Smile и понеже сте изяснили явно къде е проблема - може ли все пак да попитам - съществуват два различни текста в нета под това име? или едното е някакъв фен фикшън?

Любопитство, какво да правя Smile надявам се да не се разсърдите за въпроса, но наистина ме загложди It wasn't me
rolly

Брой мнения : 197

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Чет 08 Юли 2010, 11:49

Angel_Dust написа:
Иаз вчера като отворих преводите, седях и глуповато се чудех за какво иде реч, защото моят ПДФ на книгата, съдържа съвсем друг тескт Smile и понеже сте изяснили явно къде е проблема - може ли все пак да попитам - съществуват два различни текста в нета под това име? или едното е някакъв фен фикшън?

Любопитство, какво да правя Smile надявам се да не се разсърдите за въпроса, но наистина ме загложди It wasn't me

и при мен е така Smile лично аз имам 5та, но не знам дали е направена от феновете или и истинската книга и все пак мерси, че се захванахте с превода - сигурна съм, че ще бъде перфектен както и на 4тата книга, ако не и още по-добър Smile
Nessie
Модератор

Брой мнения : 2896

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Чет 08 Юли 2010, 14:09

Разминаванията се получават, защото в нет пространството има два варианта на книгите и е станала грешка. Скоро преводачките ще оправят всичко и ще имаме превода на лице ^^

I have no idols. I admire work, dedication and competence.
bella90

Брой мнения : 135
Местожителство : Plovdiv

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Чет 08 Юли 2010, 14:22

да това и аз го забелязах аз имам книгата на АЕ и даже я бях почнала и когато видях превода ми стана чудно Idea ,затова и спрях да чета.спокойно момичета справяте се добре човешко е да се обърка ще ви изчакаме Smile
rolly

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Чет 08 Юли 2010, 14:32

bella90 написа:
спокойно момичета справяте се добре човешко е да се обърка ще ви изчакаме Smile

аболютно Smile на същото мнение съм :Р не съм казала нищо лошо и извинете ако някой се е почувствал зле заради коментара ми Silly me
t_v_d

Брой мнения : 3

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Чет 08 Юли 2010, 19:45

а защо когато кликна на 1 и 2 глава ми пише Темата или мнението, което търсите, не съществува
wentlee
Администратор

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Чет 08 Юли 2010, 19:49

Защото главите се редактират и са махнати временно. Скоро ще можете да ги видите.

Брой мнения : 3

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Пет 09 Юли 2010, 02:02

мерси
petia

Брой мнения : 1

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Съб 10 Юли 2010, 21:46

кога ще може да се чете петата част на академия за вампири. Ще бъда много благодарна ако някой ми прати линк за оригиналния вариант на английски.
wentlee
Администратор

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Съб 10 Юли 2010, 22:21

Добре, не знам дали изобщо си правите труда да четете предните мнения, но както вече казахме - за стотен път - ИМА МАЛЪК ПРОБЛЕМ С ПРЕВОДА, ПРЕДИЗВИКАН ОТ МЕН. Така че ще може да го четете, когато приключа с моите глави. Моля, направете си труда да прегледате една страница назад мненията, преди да повтаряте един и същ въпрос. Не създавайте излишна работа на мод-а на раздела.

VIP

Брой мнения : 1284
Местожителство : Somewhere In Time

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Съб 10 Юли 2010, 23:33

Темата е заключена, докато преводът не стане готов.
Lioness
Администратор

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Пон 12 Юли 2010, 13:44

Е, скъпи потребители, вече можете да четете превода :Р
Приятно четене.
rolly

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Пон 12 Юли 2010, 14:04

много благодаря за усилията и вс. останало :Р превода е перфектен Bravo
foxy140194

Брой мнения : 26

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Пон 12 Юли 2010, 14:11

Много благодаря. cheers
r_dosta

Брой мнения : 6

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Пон 12 Юли 2010, 16:25

Много благадаря за превода :Р
Супер сте!!!!
anityyy12

Брой мнения : 6
Местожителство : sofiq

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Пон 12 Юли 2010, 17:19

Леле Bravo направо поЩурях като видях превода. Не мойете да си представите колко съм щастлива Вие сте върхът момичета, а превода е безупречен Bravo lol!

Последната промяна е направена от Alice Cullen на Пон 12 Юли 2010, 19:07; мнението е било променяно общо 1 път (Reason for editing : 6 не е буква от Българската азбука.)
cuckaa

Брой мнения : 12

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Пон 12 Юли 2010, 18:19

толкова ви благодаря...невероятни сте...толкова чакане..и си заслужаваше до последно...мерси за главата...продължавайте да ни радвате... Bravo Smile Smile
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/   Today at 02:05

Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 11Иди на страница : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next