Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Apocalyptica

Go down 
+5
twilightgirl
Alice Cullen
wentlee
twilight_i94
Cveti Ognqnova
9 posters
АвторСъобщение
Cveti Ognqnova




Брой мнения : 458
Join date : 26.05.2010
Age : 27
Местожителство : The world of sorrow...

Apocalyptica Empty
ПисанеЗаглавие: Apocalyptica   Apocalyptica I_icon_minitimeПон 2 Авг 2010 - 14:17

Apocalyptica


Apocalyptica 2387288e


Apocalyptica се заражда през 1993 година в класическата музикална академия Сибелиус във Финландия. Започват да свирят кавъри на любими рок групи. Интересното тук е , че правят музиката на виолончела, като използват специални дисторжъни за да доближат звученето до това на китара. Първият им албум от 1996 съдържа само кавъри на Metallica и се казва “ Apocalyptica plays Metallica by four cellos”. Албума става истинска сензация с близо 1млн. продадени копия. С този албум се поставя началото на нов стил в рок музиката – „Чело-рок” .

Вторият албум на групата – “Inquisition Syphony” (1998) вече съдържа кавъри и на други голями метъл групи като Sepultura и Pantera. Истинският хит от този запис обаче е тяхната собствена композиция “Harmageddon”, на която правят и клип. Следват разпродадени турнета по цял свят, като феновете на Apocalyptica стават все повече с всеки изминал ден.
Следват албуми с предимно авторски композиции. Много успех имат с песента им „Path” със съвместното изпълнение на вокалистката на Guano Apes – Sandra Nasic. Клипът на парчето е завъртян по MTV и става тотален хит. В албума им от 2003 “Reflections” като специален гост взима участие барабаниста на Slayer – Dave Lombardo. С гостуващи вокали за различните парчета, Apocalyptica създават хит след хит и печелят все повече почитатели от цял свят.



Eicca Toppinen

Apocalyptica 2387397C

[center]Paavo Lötjönen
Apocalyptica 2387418t


Perttu Kivilaakso

Apocalyptica 2387423N

Mikko Sirén

Apocalyptica 2387430b


На 31 май в Каварна финландските виолончелисти от Apocalyptica ще открият туристическият сезон в концертното градче. Концертът ще се проведе на градският площад , и е напълно безплатен. Това ще е второто гостуване на групата в Каварна. Преди 2 години те откриха летният сезон в градчето на 1 юни, пак с концерт на площада.


Apocalyptica 2387852V
Върнете се в началото Go down
twilight_i94

twilight_i94


Брой мнения : 2279
Join date : 15.01.2009
Age : 30
Местожителство : В градината пълна с рози

Apocalyptica Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Apocalyptica   Apocalyptica I_icon_minitimeВто 24 Авг 2010 - 20:14

Съвсем случайно започнах да ги слушам и се влюбих в тях. Страхотни са! По принцип не си падам по класическите инструменти, но Apocalyptica ме омагьосаха. Много са добри и страшно ги харесвам. Групата е просто невероятна.
Върнете се в началото Go down
wentlee
Администратор



Брой мнения : 5125
Join date : 26.02.2009
Age : 42
Местожителство : Sliven

Apocalyptica Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Apocalyptica   Apocalyptica I_icon_minitimeВто 7 Сеп 2010 - 20:35

Още като чух кавърите им на Металика и се влюбих в тях. Обичам звученето им, много са добри. После колаборациите им с вокалистката на Guano Apes и с Виле Вало тотално ме плениха. Действат ми много успокояващо. Не зная защо, като се има предвид, че музиката им не е съвсем спокойна. Но са велики. А и Ейка In Love с тези руси коси In Love


Последната промяна е направена от wentlee на Вто 7 Сеп 2010 - 21:37; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Apocalyptica Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Apocalyptica   Apocalyptica I_icon_minitimeВто 7 Сеп 2010 - 21:30

И аз съм фен. Не помня от какво се зарибих, но много харесвам Апокалиптика. Уникални, уникални, уникални! Между другото изкараха нов албум преди около 2 седмици, заслужава си да се чуе. И аз харесвам кавърите на Металика, любим инструментал също ми е Somewhere Around Nothing. Любими обаче са ми парчетата с гост вокали, като се почне от Bittersweet и Path, та се стигне до невероятно яките неща от новия албум - Broken Pieces с Лейси от Флайлийф, и Not Strong Enough с Брен Смит от Shinedown.
С една дума - уникални!
Върнете се в началото Go down
twilightgirl

twilightgirl


Брой мнения : 1165
Join date : 31.01.2009
Age : 27
Местожителство : hotel heartbreak

Apocalyptica Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Apocalyptica   Apocalyptica I_icon_minitimeЧет 9 Сеп 2010 - 18:20

Мнението ми напълно съвпада с това на Диди. А и съм сигурна, че тя като фен на Лакуна Койл харесва като мен парчето с Кристина Скабия. Хубаво им се е получило и тракчето с вокала на Три дейс грейс. Отдавна си падам по цигулки и откакто заслушах рок и метъл ми се искаше да има и малко такъв стил музика. Като чух Апокалиптика... просто страхотни! А седмата симфония задължитено я чуйте, според списание Браво бил най-тежкия им албум досега плюс един друг през 2001.
Върнете се в началото Go down
Todomodo

Todomodo


Брой мнения : 93
Join date : 30.07.2010

Apocalyptica Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Apocalyptica   Apocalyptica I_icon_minitimeПет 10 Дек 2010 - 14:30

Имам цялата им дискография. Много ги харесвам, въпреки че на моменти правят доста тежка музика съм им абсолютен фен.
Върнете се в началото Go down
darkness_angel

darkness_angel


Брой мнения : 442
Join date : 20.10.2010
Age : 31
Местожителство : у нас ;)

Apocalyptica Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Apocalyptica   Apocalyptica I_icon_minitimeСъб 11 Дек 2010 - 13:12

И аз ги обожавам. Правят страхотна музика, може да не слушам точно този стил, но много харесвам тяхната музика. Любимите ми песни с гост вокали са: Path и Bittersweet - отчасти, заради Виле Вало и Лаури. In Love А песните, които постоянно мога да слушам са Ruska и Farewell.
Аз винаги съм искала да се науча да свиря на виолончело и точно затова много ги харесвам музиката им.
Те наистина са невероятни и правят страхотна музика.
Върнете се в началото Go down
MMDM

MMDM


Брой мнения : 67
Join date : 19.09.2010
Age : 48
Местожителство : Shumen

Apocalyptica Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Apocalyptica   Apocalyptica I_icon_minitimeПет 17 Дек 2010 - 22:19

Няма други такива. Така съм се зарибила с 7th Symphony, че при всеки свободен момент слагам слушалките на работа и затварям очи и Worship
Върнете се в началото Go down
Lanfear

Lanfear


Брой мнения : 55
Join date : 19.01.2011
Age : 28

Apocalyptica Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Apocalyptica   Apocalyptica I_icon_minitimeСря 19 Яну 2011 - 15:44

Нямам точно спомен кога ги чух за пръв път. Нямам спомен и как са ми въздействали тогава. Знам само, че продължавам да ги слушам и слушам и слушам от тогава та чак до сега. Зарибяващи са. различни са. Оригинални са. Велики е някак твърде относителна дума, но да велики са!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Apocalyptica Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Apocalyptica   Apocalyptica I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Apocalyptica
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Музика-
Идете на: