Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Ридание - Маги Стийвотър

Go down 
+9
LisaEl
mimzzityyy
juleto_98
mushmulkata
praskyfka
starokina
Nessie
dreaM
twilight_i94
13 posters
АвторСъобщение
twilight_i94

twilight_i94


Брой мнения : 2279
Join date : 15.01.2009
Age : 30
Местожителство : В градината пълна с рози

Ридание - Маги Стийвотър Empty
ПисанеЗаглавие: Ридание - Маги Стийвотър   Ридание - Маги Стийвотър I_icon_minitimeПет 22 Окт 2010 - 14:19

Ридание - Маги Стийвотър Pic1_247_263

Дата на издаване: 25 Октомври 2010 г.

Жанр: детско-юношеска
Страници: 272
Корица: мека, корична
Цена: 11.90 лв.


Книгата съдържа и програма с възможности за среща с авторката Маги Стийвотър по време на гостуването й в България от 10 до 12.12.2010 г.


Омагьосваща история за невъзможната любов,
която е и невъзможно да бъде отхвърлена…

Едно момиче. Две момчета.
Неземна музика. Реален свят. Магически свят.
Магическа реалност. Невъзможна любов.

Животът на Диърдри и на най-добрия й приятел Джеймс се променя завинаги, когато се сблъскват с красивия, но гибелен свят на феите.
Диърдри Монахан е талантлива музикантка, която постепенно открива, че странностите й са повече от обичайните за съвременна тийнейджърка. Вижда неща, които другите не виждат. Навсякъде около нея се появят четирилистни детелини.
Всичко около нея се преобръща драматично, когато в живота й се появява загадъчният Люк – момче с тъмно минало.
Те се влюбват страстно и безнадеждно. Ди с изненада разбира, че е Повелителка на детелините – една от малцината смъртни, които могат да виждат тайнствения жесток народ на феите – и че… Люк е един от Тях!
Ди трябва да реши дали чувствата на Люк са истински, или са само средство да бъде примамена в един много, много опасен свят…
Започва битка между смъртта и любовта, между любовта и приятелството, между приятелството и предателството….

„Разтърсваща любовна история, приключение, фантазия и умело съчетаване на магичния и обикновения живот – това е Ридание!“

Откъс от книгата

Издателство Кръгозор
Върнете се в началото Go down
dreaM

dreaM


Брой мнения : 530
Join date : 18.01.2009
Age : 28
Местожителство : OveR thE mOoN

Ридание - Маги Стийвотър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ридание - Маги Стийвотър   Ридание - Маги Стийвотър I_icon_minitimeЧет 4 Ное 2010 - 19:50

Книгата все още не съм чела, но имам новина за феновете на авторката. Ще идва в България през декември.
София
10 декември(пътък)
от 11 до 13часа в НДК- Софийски международен панаир на книгата
Среща- разговор и автографи

Пловдив
10 декември
от 18 до 20 часа в книжарница" Хеликон" на ул."Княз Ал. Батемберг"29
Среща- разговор и автографи

София
11 декември
от 14 до 15 часа книжарница "Пингвините"- Ректорат
Автографи
и от 15:30 до 17 часа в клуб "Ялта", бул "Цар Освободител"20
Карнавал на магическите светове(вход с покана)

п.с. не съм сигурна дали тази информация е за тук, но реших, че може да е от полза за феновата

Върнете се в началото Go down
Nessie
VIP
Nessie


Брой мнения : 2923
Join date : 19.04.2009
Age : 32

Ридание - Маги Стийвотър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ридание - Маги Стийвотър   Ридание - Маги Стийвотър I_icon_minitimeНед 12 Дек 2010 - 1:14

Ридание - Маги Стийвотър 2.koritza_balada

Балада
Гибелната любов на феята
от авторката Маги Стийвотър,
автор на бестселъра на New York Times „Тръпка”

Дата на излизане: 06.12.2010 г.
Брой страници: 304
Цена 11,90 лв.


Магическа история за любовта, която не умира…

Джеймс и Диърдри са в ново училище – музикалната академия „Торнкинг-Аш” за таланти със специални дарби. Те се надяват, че ще имат нормалния живот на всички тийнейджъри, но много скоро става ясно, че това е невъзможно.

Силата на Диърдри не е намаляла и тя привлича феите, които се подготвят да завладеят света на хората. Ди, освен че трябва да се бори с тях, е изправена пред още едно предизвикателство: да разбере коя е истинската й любов...

Талантът на Джеймс го превръща в мишена на може би най-опасната фея – красивата Ноала, която иска душата му. Джеймс има достатъчно причини да се страхува от феите и въпреки това допуска опасно близо до себе си Ноала. Любовта му към Диърдри не е изчезнала, но той изненадващо открива, че има чувства към момичето от другия свят и все повече го привличат омагьосващите очи на феята.

Хелоуин, Денят на мъртвите, наближава и Джеймс ще трябва да се изправи срещу кралицата на феите и господаря на царството на смъртта. И да направи най-трудния избор: чий живот да спаси – на Ди или на Ноала?

"Фантастично продължение на „Ридание”... Светът на „Балада”, пуснал корени в келтските митове, е плашещ, загадъчен, магически и разтърсващ, изпълнен с много любов и страст.” Booklist

Маги Стийвотър е автор на бестселъра на New York Times „Тръпка“, наречен от Publishers Weekly „най-красивата любовна приказка“. Маги постига феноменален успех с трилогията си „Тръпка“, „Копнеж“, „Завинаги“, по която продуцентите на „Властелинът на пръстените“ вече правят мащабна филмова продукция. Автор е и на двата романа за тъмните феи – „Ридание“ и „Балада“. Живее във Вирджиния заедно с очарователно праволинейния си съпруг, двете им малки деца, две невротични кучета и една криминално проявена котка.

Откъс:

Spoiler:
Върнете се в началото Go down
starokina




Брой мнения : 29
Join date : 27.06.2010

Ридание - Маги Стийвотър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ридание - Маги Стийвотър   Ридание - Маги Стийвотър I_icon_minitimeНед 19 Дек 2010 - 12:28

Тази поредица е нещо много интересно и увлекателно.много а харесвам.
Върнете се в началото Go down
praskyfka

praskyfka


Брой мнения : 47
Join date : 14.04.2009

Ридание - Маги Стийвотър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ридание - Маги Стийвотър   Ридание - Маги Стийвотър I_icon_minitimeНед 19 Дек 2010 - 18:29

Голям фен съм на Маги и на двете и поредици !!! Тя наистина е страхотен автор, пише страшно увлекателно, просто не можеш да спреш докато не изчетеш и последната страница
Върнете се в началото Go down
mushmulkata

mushmulkata


Брой мнения : 70
Join date : 22.09.2011

Ридание - Маги Стийвотър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ридание - Маги Стийвотър   Ридание - Маги Стийвотър I_icon_minitimeПет 23 Сеп 2011 - 0:24

Ридание и Балада Smile Тях също си ги закупих наведнъж,но не ми допаднаха особедно.Повелителка на детелините?Ъм..това изобщо не е за мен Smile Но стават за губене на времето
Върнете се в началото Go down
juleto_98

juleto_98


Брой мнения : 42
Join date : 07.05.2010

Ридание - Маги Стийвотър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ридание - Маги Стийвотър   Ридание - Маги Стийвотър I_icon_minitimeНед 9 Окт 2011 - 22:08

Ридание беше добра,а Балада още по-добра.
Върнете се в началото Go down
mimzzityyy

mimzzityyy


Брой мнения : 35
Join date : 30.10.2011
Age : 30

Ридание - Маги Стийвотър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ридание - Маги Стийвотър   Ридание - Маги Стийвотър I_icon_minitimeНед 30 Окт 2011 - 15:26

Много добра книга просто нямам думи.
Върнете се в началото Go down
LisaEl

LisaEl


Брой мнения : 150
Join date : 12.04.2012
Age : 28

Ридание - Маги Стийвотър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ридание - Маги Стийвотър   Ридание - Маги Стийвотър I_icon_minitimeНед 15 Апр 2012 - 11:47

О, не. Никак не ги харесах. Началото не можех да оставя книгата, но накрая, когато разбрах, че всъщност Диърди няма да е с Люк ми стана тъпо. И въобще идеята за фоеи не ми допада. Но това си е само мое мнение.
Върнете се в началото Go down
http://divergent.bulgarianforum.net/forum
did80




Брой мнения : 41
Join date : 15.04.2012

Ридание - Маги Стийвотър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ридание - Маги Стийвотър   Ридание - Маги Стийвотър I_icon_minitimeПон 16 Апр 2012 - 12:15

С голямо старание ще гледам да намеря поредицата,толкова много ме зареждат положително тези фантастични книги,обожавам да ги чета! Ще ме оставите без сън ,бе хора,само вечер намирам врме за книги и филми,после дремя през деня,но тази поредица ще е на редицатаSmile
Върнете се в началото Go down
joly




Брой мнения : 22
Join date : 22.07.2012

Ридание - Маги Стийвотър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ридание - Маги Стийвотър   Ридание - Маги Стийвотър I_icon_minitimeВто 24 Юли 2012 - 15:50

прочетох ги, но не ми допаднаха, поне на мен де, всеки си знае Haha!
Върнете се в началото Go down
D.Fan

D.Fan


Брой мнения : 35
Join date : 22.07.2012

Ридание - Маги Стийвотър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ридание - Маги Стийвотър   Ридание - Маги Стийвотър I_icon_minitimeВто 24 Юли 2012 - 18:58

Фенка съм на авторката. Много ми харесва книгата, както и продълженито Балада! Фенка съм и на другата поредица на тази авторка, която също е страхотна! Лично на мен тази книга ми е една от любимите!
Върнете се в началото Go down
Русалка

Русалка


Брой мнения : 98
Join date : 27.10.2013
Age : 29
Местожителство : Сеул, Южна Корея

Ридание - Маги Стийвотър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ридание - Маги Стийвотър   Ридание - Маги Стийвотър I_icon_minitimeНед 27 Окт 2013 - 20:22

Прочетох и двете части, като очаквах от Балада повече. Ридание ми хареса повече.Действието в Балада беше някак по-мудно и това убиваше всичко.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Ридание - Маги Стийвотър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ридание - Маги Стийвотър   Ридание - Маги Стийвотър I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Ридание - Маги Стийвотър
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Тръпка - първа част от трилогията na Маги Стийвотър

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: