Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Цикъл за Лориен

Go down 
+3
autovip
shadowkiss
twilight_i94
7 posters
АвторСъобщение
twilight_i94

twilight_i94


Брой мнения : 2279
Join date : 15.01.2009
Age : 30
Местожителство : В градината пълна с рози

Цикъл за Лориен Empty
ПисанеЗаглавие: Цикъл за Лориен   Цикъл за Лориен I_icon_minitimeПон 17 Яну 2011 - 18:35

Цикъл за Лориен Coverkv

Представяме ви книгата на Питакъс Лор „Аз съм номер четири“ - фантастичен трилър за съдбата на девет извънземни деца с необикновени способности. Те напускат родната си планета, за да се спасят от нашествието на враждебни чуждоземци и се скриват на Земята заедно с деветимата си пазители. Защитава ги могъщо заклинание, благодарение на което могат да бъдат убити от изпратените след тях преследвачи само в строго определена последователност. Трима вече са мъртви. Главният герой е Номер Четири.

Изпълнена с напрегнати ситуации, неочаквани обрати, приключения и романтика, книгата, преведена с огромен успех на 33 езика, излиза на българския пазар на 24.01.2011 г., цена: 12 лв., 312 стр., превод: Лилия Трендафилова, формат 145х213, книга първа.

Българската и световната премиера на филма е на 18 февруари 2011г.


В началото бяхме група от деветима.
Трима ги няма, мъртви са.
Останахме шест.
Те ни преследват и няма да спрат, докато не убият всички ни.
Аз съм Номер Четири.
Знам, че съм следващият.

Джон прилича на съвсем обикновен тийнейджър, но външният му вид няма нищо общо с истината. Джон крие дълбока тайна. Той е един от деветимата невръстни лорианци, които напускат планетата си заедно със своите Пазители, за да се спасят от нападението на вражеската планета Могадор. Те са единствените оцелели и на техните плещи лежи отговорността за спасяването на расата им. Сега са разпръснати по Земята, без никой от тях да знае самоличността и местонахождението на останалите - предпазна мярка срещу воините от Могадор, които няма да се спрат пред нищо, докато не ги унищожат. Времето притиска преследвачите, защото всеки един от лорианците ще развие дарби, за които не е и сънувал. И тези нови способности ще бъдат решаващи в битката със злото, което не смята да се ограничи само до унищожението на Лориен. Следващата стъпка е Земята. Никой не е в безопасност.
Джон Смит, или Номер Четири, се мести от град на град заедно със своя Пазител, Анри, още при първите сигнали за наближаваща опасност. Всеки дом за тях е временен. Познатите им са временни. Приятелството е лукс, който трудно могат да си позволят, заради тайните си.
Този живот, изпълнен с несигурност и страх, кара Джон да се чувства нещастен. Тийнейджърът копнее за нормално всекидневие, постоянен дом и близки приятели. Трудно му е да приеме, че се налага да лъже хората около себе си. Ако не следва правилата за оцеляване обаче, рискува не само собствения си живот, но и бъдещето на расата си. Целта на оцелелите бегълци е да се завърнат на Лориен и да й вдъхнат нови сили. Засега не са изгубили надежда, защото знаят, че планетата им все още диша, но това едва ли е задълго.
Последната опасност от разкриване отвежда Джон и Анри в Парадайс, Охайо – малко, спокойно градче, в което се надяват, че ще останат незабелязани. Джон тръгва на училище и още на първия ден се влюбва в най-красивото момиче, което някога е срещал, сблъсква се с училищния побойник и открива истински приятел. Всеки следващ ден го изправя пред нови и неочаквани проблеми, с които ще трябва да се научи да се справя. А залозите са повече от високи.
Атмосферата на надвиснала опасност в книгата кара читателя да тръпне в очакване и да прелиства страница след страница, само и само за да разбере какво се случва по-нататък. Това е една от онези книги, които те държат буден до малките часове. Напрегнати ситуации, неочаквани обрати, приключения, романтика – всички съставки на увлекателния роман са преплетени, за да се получи една завладяваща история.
Със своя ясен и динамичен език Лор превръща фантастичното приключение в реалистично събитие – веднъж посегнал към романа, човек забравя, че става въпрос за измислени герои, а не за близки приятели. Той ни въвежда в един нов свят, паралелен на нашия, в който всички сме реални участници и потенциални потърпевши.
Дали Джон ще оцелее? Дали ще разбере кои са магическите му способности? Дали ще спечели любовта на красавицата? Дали ще се справи с побойника? Дали ще успее да запази новия си приятел? Това са все въпроси, на които той сам ще трябва да намери отговорите.
„Аз съм Номер четири” е първата книга от поредицата „Цикъл за Лориен”. Поредицата включва общо четири книги, които ще бъдат издадени в САЩ с интервал от една година. Засега е известно заглавието само на втората от следващите три части – „Силата на Шест” (The Power of Six). Името на автора – Питъкъс Лор – е псевдоним, зад който се крият писателите Джеймс Фрей и Джоби Хюз. Правата на настоящия роман - „Аз съм Номер четири” – вече са продадени в 33 държави. Едноименият филм на DreamWorks се продуцира от Майкъл Бей („Армагегдон”, „Пърл Харбър”), а Ди Джей Карузо („Трансформърс”, „Дистърбия”) застава зад режисьорския пулт. В актьорския състав се отличават имената на новоизгряващата холивудска звезда Алекс Петифър, красивата Диана Аргон („Герои”, „Вероника Марс”), Тимъти Олифънт („Да изчезнеш за 60 секунди”), както и познатата ни от ЧИРАКЪТ НА МАГЬОСНИКА млада актриса Тереса Палмър.

Откъс:

Spoiler:
Върнете се в началото Go down
shadowkiss

shadowkiss


Брой мнения : 44
Join date : 13.06.2011

Цикъл за Лориен Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цикъл за Лориен   Цикъл за Лориен I_icon_minitimeВто 14 Юни 2011 - 9:34

Книгата е страхотна,но филма можеха да го напревят и по добре.С нетърпение чакам да излезна втората част.
Върнете се в началото Go down
autovip

autovip


Брой мнения : 50
Join date : 10.06.2011
Местожителство : Хасково

Цикъл за Лориен Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цикъл за Лориен   Цикъл за Лориен I_icon_minitimeСря 29 Юни 2011 - 11:12

За сега съм гледал само филма и ми хареса. Надявам се, че книгата ще е още по-добре, ще я потърся при първа възможност.
Върнете се в началото Go down
poli8009

poli8009


Брой мнения : 134
Join date : 19.01.2010

Цикъл за Лориен Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цикъл за Лориен   Цикъл за Лориен I_icon_minitimeНед 3 Юли 2011 - 23:55

Страхотна книга. Много ми хареса. Страшно динамична и различна от това, което чета. Филма, можеше и по - добре, но то почти винаги така се получава. Някой знае ли кога се очаква втората час от поредицата?
Върнете се в началото Go down
Mockingjay

Mockingjay


Брой мнения : 41
Join date : 13.11.2011

Цикъл за Лориен Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цикъл за Лориен   Цикъл за Лориен I_icon_minitimeНед 13 Ное 2011 - 17:33

На 23 август e излязла на английски, но кога ще я видим на български не се знае. Аз лично много харесах първата книга, но не и филмът. No
Върнете се в началото Go down
Bloopy

Bloopy


Брой мнения : 50
Join date : 15.11.2011
Age : 35
Местожителство : Лом

Цикъл за Лориен Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цикъл за Лориен   Цикъл за Лориен I_icon_minitimeСря 16 Ное 2011 - 9:59

Аз гледах само филма,хареса ми,но просто нещо не беше както трябва там.По едно време героите много ми се бяха разлигавили и ме издразниха,но като замисъм е интересно.
Върнете се в началото Go down
Streamers_98
VIP



Брой мнения : 1597
Join date : 20.06.2012
Age : 25

Цикъл за Лориен Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цикъл за Лориен   Цикъл за Лориен I_icon_minitimeНед 1 Юли 2012 - 14:46

Гледала съм филма, прочетох първата книга. Харасаха ми. Много.
Върнете се в началото Go down
poli8009

poli8009


Брой мнения : 134
Join date : 19.01.2010

Цикъл за Лориен Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цикъл за Лориен   Цикъл за Лориен I_icon_minitimeНед 1 Юли 2012 - 16:43

Втората е доста по - динамична. Прочети и нея. Щом ти е харесала първата, няма начин и продължението да не ти допадне.
Някой знае ли кога излиза третата?
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Цикъл за Лориен Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цикъл за Лориен   Цикъл за Лориен I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Цикъл за Лориен
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: