Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!
ЗА ДА МОЖЕТЕ, ТРЯБВА ДА ИМАТЕ 15 МНЕНИЯ И ДА БЪДЕТЕ ОДОБРЕНИ В ГРУПАТА ЗА ЧЕТЯЩИТЕ!
МОЖЕТЕ ДА ЧЕТЕТЕ И ФЕН ПРЕВОДА НА БРАТСТВОТО НА ЧЕРНИЯ КИНЖАЛ 11 - ДЪЛГООЧАКВАНА ЛЮБОВ!

КАНДИДАТСТВАНЕТО В ГРУПАТА ЗА ЧЕТЕНЕ СТАВА ТУК - http://twilight-bulgaria.darkbb.com/g33-group

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ ФЕН ПРЕВОД НА КНИГА 15 И 16 ОТ ПОРЕДИЦАТА БРАТСТВОТО НА ЧЕРНИЯ КИНЖАЛ!

ИндексКалендарВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

Under the dome/Под купола

Go down 
АвторСъобщение
emotion
Модератор

Брой мнения : 2589
Местожителство : В дебрите на Лигландия

ПисанеЗаглавие: Under the dome/Под купола   Нед 29 Сеп 2013 - 19:13

Under the dome - Под купола

Резюме:
Базиран на едноименния роман на Стивън Кинг, “Под купола“ е вълнуващ научнофантастичен сериал, който разказва необикновената история на жителите от малкото градче Мелницата на Честър, намиращо се в щата Мейн.

Без никакво предупреждение хората от градчето се оказват откъснати от света, след като огромна, мистериозна и непробиваема бариера огражда цялата местност. Докато Мелницата на Честър бива разкъсван от паника и ужас, група местни жители се опитват да успокоят останалите и едновременно с това правят всички възможно, за да научат повече за появилия се купол и дали има начин за бягство от него.

Сред главните герои се открояват ветерана от армията Дейл “Барби“ Барбара, разследващата репортерка Джулия и тийнейджъра Джо, чиито родители се намират от външната страна на мистериозния купол.

Travel. ✈️
As much as you can.
As far as you can.
As long as you can.
Life’s not meant to be lived in one place.

Последната промяна е направена от emotion на Пет 4 Окт 2013 - 15:25; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Melrose
VIP

Брой мнения : 5411
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

ПисанеЗаглавие: Re: Under the dome/Под купола   Чет 3 Окт 2013 - 15:07

Добър сериал за лятото. Някои моменти куцаха, но други бяха в десетката. Зарадвах се да видя Дийн Норис (Биг Джим) в каста, тъй като ми стана любимец в "Breaking Bad".
wentlee
Администратор

Брой мнения : 5121
Местожителство : Sliven

ПисанеЗаглавие: Re: Under the dome/Под купола   Пон 7 Окт 2013 - 22:34

Супер интересен сериал, който чаках с нетърпение от доста време. Очакванията ми се оправдаха. Засега има само една героиня, която ми лази адски много по нервите с наивните си разсъждения - полицай Линда Ескивел. Просто ме побърква с бавното си загряване, с дрезгавия си глас и изобщо, не мога да я понасям. Много ми хареса Natalie Zea в ролята на Макс - страхотен персонаж, и въпреки противното ѝ и отблъскващо поведение, някак ти става симпатична с лошотията си. Smile Препоръчвам на любителите на сериали, изпълнени със загадки и донякъде непредвидими ситуации.

Maybe we'll stay together
    Maybe we'll walk away
    Maybe we'll realize
    We're only human
    Maybe we don't need no reason why...
emotion
Модератор

Брой мнения : 2589
Местожителство : В дебрите на Лигландия

ПисанеЗаглавие: Re: Under the dome/Под купола   Вто 8 Окт 2013 - 11:25

Обожавам го този сериал! Всяка серия ме държи в напрежение, винаги ми е интересно, не ми доскучава. Най-дразнещ персонаж за мен си остава Джуниър... много неориентирано хлапе. Надявам се в следващия сезон да му дойде акълът в главата и да вземе да свърши нещо полезно. Страшно много харесвам Барбииии, хаха. Всичко покрай него е вълнуващо, нон-стоп нещо се случва, супер секси е, адски мистериозен и интересен, много секси, ако не съм споменала досега Haha! Та... аз бях на път да ревна, когато изгледах последната серия. Мисълта, че втори сезон ще започне догодина, е просто непоносима (даже римувах, хах).
Препоръчвам го горещоооо!

Travel. ✈️
As much as you can.
As far as you can.
As long as you can.
Life’s not meant to be lived in one place.

tanqdimi

Брой мнения : 16
Местожителство : варна

ПисанеЗаглавие: Re: Under the dome/Под купола   Сря 9 Окт 2013 - 9:25

Благодаря ви за отзивите. Започнах да го гледам, засега се развива добре.
wentlee
Администратор

Брой мнения : 5121
Местожителство : Sliven

ПисанеЗаглавие: Re: Under the dome/Под купола   Сря 6 Авг 2014 - 16:23

Втори сезон започна доста шокиращо със смъртта на двама от основните герои (кои са те, ще разберете, след като изгледате сериите). Макар, че се надявах поне първата серия да е по-мрачна и страховита и да ме изненада. Не се получи точно така, но...
Някъде след втория епизод реших, че вече съм опознала персонажите, се оказа, че миналото на всеки един от тях по някакъв начин е свързано с Купола. Явно тепърва ще разберем как всеки се е озовал в Честърс Мил и каква е причината все още да е под купола.
Едно му харесвам на този сериал със сигурност - действието се развива бързо и няма разтакаване. Докато се справят с едната криза, и ето, че попадат в нова. Интересно докъде ще стигнат. Smile

Maybe we'll stay together
    Maybe we'll walk away
    Maybe we'll realize
    We're only human
    Maybe we don't need no reason why...
Beta
VIP

Брой мнения : 670
Местожителство : Някъде из облаците

ПисанеЗаглавие: Re: Under the dome/Под купола   Пет 8 Авг 2014 - 10:51

След отзивите в темата реших да си го дръпна.Изгледах 1-ви епизод на 1-ви сезон и ми хареса.Интересен замисъл.Джулия ми стана любимка Smile ,а Барби е голям симпатяга.Много приятно ми стана,когато видях,че Rachelle Lefevre играе в сериала.Винаги ми е харесвала актрисата,а ролята й тук страшно ми допада.Като цяло сериалчето доста ми напомня на едно друго "Jericho"("Джерико").Ако не сте го гледали,препоръчвам ви го.Ако "Под купола" ви харесва,"Джерико" няма да остане по-назад.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Under the dome/Под купола   

Under the dome/Под купола
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1