Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Дивергенти

Go down 
+12
soleil7
royal
marieta97
azz
mimito17
papazova
AmericaSinger
GerryN_
ally
Magdalena20
Streamers_98
Chocolate
16 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Chocolate
VIP
Chocolate


Брой мнения : 947
Join date : 27.07.2010
Age : 26

Дивергенти Empty
ПисанеЗаглавие: Дивергенти   Дивергенти I_icon_minitimeЧет 24 Окт 2013 - 15:50

Трилогия 'Дивергенти'
Вероника Рот


Дивергенти 13335037

I: Дивергенти

В свят, в който предаността се определя от кръвните съюзи, изборът на каста решава целия живот. Кастите се превръщат в семейство. Това е редът в обществото, наложен след  края на кървава война, опустошила цялата земя. Всяка каста представлява конкретна добродетел – Аскети (безкористност), Прями (честност), Безстрашни (смелост), Миротворци (разбирателство) и Ерудити (интелигентност). На 16 всеки млад човек трябва да избере към коя каста да се присъедини и да й посвети живота си. За Беатрис Прайър решението е между това да остане със семейството си или да бъде тази, която наистина е... не може да има и двете. И така тя прави избор, който шокира всички, включително нея самата.

По време на изключително съревнователната инициация, която последва, Беатрис се преименува на Трис и се мъчи да определи кои наистина са нейните приятели. Както и къде точно в живота, който сама си е избрала, да постави романтичното увлечение с понякога очарователно, друг път вбесяващо момче. Но Трис има една тайна, която пази от всички, защото е предупредена, че разкриването й е равнозначно на смърт. Свидетел на нарастващия конфликт, който заплашва да разцепи привидно перфектното общество, в което живее, Трис научава, че тайната й може да й помогне да спаси тези, които обича... или да я унищожи.


Spoiler:


Spoiler:



Така де, интересувах се дали има фенове и тук. ^^


Последната промяна е направена от Chocolate на Чет 24 Окт 2013 - 18:38; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://catbookjournal.blogspot.bg/
Streamers_98
VIP



Брой мнения : 1597
Join date : 20.06.2012
Age : 25

Дивергенти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дивергенти   Дивергенти I_icon_minitimeЧет 24 Окт 2013 - 16:42

Започнах „Дивергенти“, за да може с чиста съвест да изгледам филма :д. В началото бе някак блудкаво, ала после – голям кеф бе да я чета. Втората я изръфках за два дни :д Третата сигурно ще си я чета в оригинал, че не ми се чака.
Препоръчвам книгата. Докато я четях, всичко ми се струваше супер, ала сега след лека пауза мнението ми е:
-че има оригинални герои
-че сюжетът... дам, можеше и по-добре, но както и да е.
-че стилът нещо куцаше на моменти, леко „тежко четиво“.


Бтв, само първата книга се нарича „Дивергенти“. Поредицата носи името „Антиутопия“ (накратко:  означава, че няма перфектен свят)
edit: Да, Chocolate, права си. Грешката е моя  Smile 


Последната промяна е направена от Streamers_98 на Пет 2 Май 2014 - 13:51; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Chocolate
VIP
Chocolate


Брой мнения : 947
Join date : 27.07.2010
Age : 26

Дивергенти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дивергенти   Дивергенти I_icon_minitimeЧет 24 Окт 2013 - 19:05

нем, и първата книга, и цялата поредица се казва 'дивергенти'. гугълнах го, за да съм по-сигурна. : D антиутопия си е самия жанр?

иначе се поразрових преди малко и едитнах горния пост - заглавието на третата книга на български е 'предани' и ще излезе тук на 25ти ноември. ^^

иначе... виждам 'дивергенти' като... златната среда на young adult книгите. има и по-добри от нея, обаче има къде-къде по-зле. не ми е любимата поредица, но определено я оценявам. главно заради самия сюжет. самият world building не ми харесва особено (особено след като уж се разбра защо въобще бил създаден - аз очаквах някаква по-сериозна и голяма причина), но крайния резултат ми допада. и героите харесвам.. или поне харесвах, в първата книга, защото имаше прекрасно разгръщане на личностите им. във втората почнаха да ме разочароват. (+ в главата ми се настаниха образите на шейлийн и тио, които нямат нищо общо с трис и фор, които си представях, докато четях първата книга. още ми бърка в мозъка това.) самият стил на писане също не го харесвам много - like, да, според мен се чете бързо, 'бунтовници' ми е най-бързо прочетената книга за последните 4 месеца, обаче същевременно стилът е някак труден и натоварващ.

и уж не бях особено развълнувана за третата книга, обаче като гледам рейтингите и как народът в goodreads масово реве и се оплакват, че са емоционално смазани, едновременно нямам търпение и ме е страх. ;d
Върнете се в началото Go down
http://catbookjournal.blogspot.bg/
Magdalena20




Брой мнения : 18
Join date : 23.12.2013

Дивергенти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дивергенти   Дивергенти I_icon_minitimeВто 24 Дек 2013 - 0:13

Книгите стават, но мисля че ще е като с Игрите на глада - по-добър филм, отколкото книгата.. Все пак, ще доживеем и ще видим.
Върнете се в началото Go down
ally




Брой мнения : 18
Join date : 16.02.2014

Дивергенти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дивергенти   Дивергенти I_icon_minitimeНед 16 Фев 2014 - 21:13

книгите са добри , особено втората част. третата книга си завърши почти холивудски Smile
дано филма да е добре направен !
Върнете се в началото Go down
GerryN_




Брой мнения : 17
Join date : 20.02.2014

Дивергенти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дивергенти   Дивергенти I_icon_minitimeЧет 20 Фев 2014 - 19:01

Ще започна с това че съвсем случайно попаднах на Дивергенти миналата година ( бях чела резюме , но не мислех че ще ми хареса и не я и потърсих.) докато един ден не отидох в книжарницата да търся определена книга , която обаче не беше налична ... аз обаче си бях наумила вече и не можех да изляза от книжарницата без да съм се сдобила с книга и така започнах да разгледждам книгите и пред мен отново се изпречи Дивергенти казах си какво пък и си я взех бе да очаквам че това ще стане една от любимите ми поредици ... с нетърпение чаках да излязат и другите две и толкова обичах Трис и Фор че дори веднъж сънувах една сцена от книгата Haha!...тези книги ме впечатлиха много и ме научиха че има смели хора до такава степен че да пожертват себе си пред другите и че трябва огромна сила да се изправиш пред загубата на близък човек и не на последно място че трябва да се научиш да се изправяш пред страховете си .
Върнете се в началото Go down
AmericaSinger




Брой мнения : 19
Join date : 20.02.2014

Дивергенти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дивергенти   Дивергенти I_icon_minitimeЧет 20 Фев 2014 - 19:31

това е една от любимите ми поредици...препрочитала съм я няколко пъти и наистина я обожавам ... има много неща на които ме научи и всеки следващ прочет ме кара да осъзная още нещо ...
Върнете се в началото Go down
papazova

papazova


Брой мнения : 82
Join date : 16.11.2013
Age : 35

Дивергенти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дивергенти   Дивергенти I_icon_minitimeЧет 20 Фев 2014 - 20:38

За сега ме е грабнала първата, но ще едитвам за повече подробности като я дочета
Върнете се в началото Go down
mimito17




Брой мнения : 15
Join date : 25.03.2014

Дивергенти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дивергенти   Дивергенти I_icon_minitimeВто 25 Мар 2014 - 18:02

книгата е много хубава ,а и филмът не е лош  Wink 
Върнете се в началото Go down
azz




Брой мнения : 21
Join date : 09.05.2014
Age : 26
Местожителство : Sofia

Дивергенти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дивергенти   Дивергенти I_icon_minitimeПет 9 Май 2014 - 11:07

Започнах да чета книгата, а филмът е страшен. Много добре е направен.
Върнете се в началото Go down
marieta97




Брой мнения : 15
Join date : 15.05.2014
Age : 26
Местожителство : София

Дивергенти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дивергенти   Дивергенти I_icon_minitimeЧет 15 Май 2014 - 20:47

И книгата и филма са страхотни! Нямам търпение да излязат и следващите филми!  cheers Bravo Friends
Върнете се в началото Go down
royal




Брой мнения : 43
Join date : 15.07.2010

Дивергенти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дивергенти   Дивергенти I_icon_minitimeПет 16 Май 2014 - 9:11

Тази поредица е една от любимите ми.Хваща вниманието на читателя от самото начало,а края е нещо различно в сравнение с това което сме свикнали.Заслужава си да бъде прочетена.
Върнете се в началото Go down
soleil7




Брой мнения : 16
Join date : 15.06.2014

Дивергенти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дивергенти   Дивергенти I_icon_minitimeНед 15 Юни 2014 - 14:36

Започнах да чета книгата от любопитство! Стори ми се блудкава, но после ме грабна. И така всеки ден по една книга. Страхотно изграден антигерой, и доста послания върху, които да се позамислиш.
Върнете се в началото Go down
Dardarina




Брой мнения : 23
Join date : 14.06.2014

Дивергенти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дивергенти   Дивергенти I_icon_minitimeПон 16 Юни 2014 - 16:15

Поредицата е много интересна и действието има развитие с всяка следваща книга и се запазва динамиката, която често в поредиците е най-интензивна в първата книга. Препоръчвам я!
Върнете се в началото Go down
slance89




Брой мнения : 18
Join date : 11.10.2011

Дивергенти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дивергенти   Дивергенти I_icon_minitimeПон 28 Май 2018 - 19:57

Изгледах първия филм от поредицата, който страшно много ми хареса, особено химията между актьорите. След филма потърсих книгите и ги прочетох.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Дивергенти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дивергенти   Дивергенти I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Дивергенти
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Divergent/Дивергенти (2014)
» Insurgent/Дивергенти 2: Бунтовници (2015)

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: