Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Топли тела

Go down 
+2
Русалка
Chocolate
6 posters
АвторСъобщение
Chocolate
VIP
Chocolate


Брой мнения : 947
Join date : 27.07.2010
Age : 26

Топли тела Empty
ПисанеЗаглавие: Топли тела   Топли тела I_icon_minitimeНед 27 Окт 2013 - 0:16

Топли тела 7619057

"Топли тела", Айзък Мериън

"What a wonderful thing didn't start out scary?"

Р е зомби. Той няма име, няма спомени, и пулс няма, но има мечти. Той не изпитва наслада от убиването на хора; той изпитва наслада от возенето на ескалатори и слушането на Франк Синатра. Той е малко по-различен от останалите Мъртви.
Сред руините на изоставен град, Р среща едно момиче. Тя се казва Джули и е противоположното на всичко, което той познава – топла, светла и съвсем жива, цветна експлозия на фона на мрачния сив пейзаж. Поради причини, които не разбира, Р решава да спаси Джули вместо да я изяде и така започва една напрегната, но странно нежна връзка.
Никога преди не се е случвало нещо подобно. Противно на всякакви правила и логика, Р вече не е доволен от живота си в гроба. Той иска отново да диша, иска да бъде жив, а Джули иска да му помогне. Но техният суров, гниещ свят няма да бъде променен без битка...
Върнете се в началото Go down
http://catbookjournal.blogspot.bg/
Русалка

Русалка


Брой мнения : 98
Join date : 27.10.2013
Age : 29
Местожителство : Сеул, Южна Корея

Топли тела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Топли тела   Топли тела I_icon_minitimeНед 27 Окт 2013 - 19:57

Изключително глупава книга, макар че резюмето звучи доста примамващо.
Върнете се в началото Go down
melanis9

melanis9


Брой мнения : 13
Join date : 30.11.2013
Местожителство : София

Топли тела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Топли тела   Топли тела I_icon_minitimeСъб 30 Ное 2013 - 16:39

На мен първоначално не ми хареса как звучи,но книгата беше невероятна и филмът също много ми хареса In Love 
Върнете се в началото Go down
Chocolate
VIP
Chocolate


Брой мнения : 947
Join date : 27.07.2010
Age : 26

Топли тела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Топли тела   Топли тела I_icon_minitimeСъб 30 Ное 2013 - 17:12

какво я определя като 'глупава'? аз я намирам за ужасно очарователна. въобще ми е една от любимите книги.

действието се развива някак бавно, да, и стилът на писане е особен, обаче е ужасно красива. и мисля че 'ужасно' е най-доброто пояснение за това колко прекрасна ми се стори. имам предвид, авторът ни повтаряше грозни истини и повтарящи се грешки, които правим, най-отвратителните неща, обаче по толкова извратено красив начин. ар беше толкова интересен персонаж, историята беше толкова обземаща, и въпреки че накрая беше малко идилично, беше едно хубаво такова : D

бях с малко смесени чувства за евентуалната втора част, обаче думите на автора за нея (But in my head, I still went ahead and created a big, complex world full of history and mystery and people and monsters and strange things in-between, all moving toward something only hinted at in Warm Bodies' brisk 256 pages. Those pages end with hope on the horizon, but the world that R, Julie, M, Nora, Rosso, and Perry inhabit is still very dark, very wild, and not even close to "saved.") ме обнадеждават. и отсега имам високи очаквания. :з
Върнете се в началото Go down
http://catbookjournal.blogspot.bg/
Streamers_98
VIP



Брой мнения : 1597
Join date : 20.06.2012
Age : 25

Топли тела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Топли тела   Топли тела I_icon_minitimeНед 23 Мар 2014 - 16:09

Chocolate написа:
какво я определя като 'глупава'?

Сюжета, например. Истини, оригинални идеи и омайващия характер на Р се крият между страниците на книгата, да. Само че – кой да се сети да ги полее с интригуващ сюжет? Мое мнение.
Иска ми се да разгърна нещо друго от този автор. Нещо с повече динамика.
Понеже откъм стил си го бива.
Върнете се в началото Go down
Chocolate
VIP
Chocolate


Брой мнения : 947
Join date : 27.07.2010
Age : 26

Топли тела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Топли тела   Топли тела I_icon_minitimeНед 30 Мар 2014 - 12:04

idek, за мен никога наличието на оплетеният сюжет не бил важен елемент от книгата, стига да има силен емоционален заряд, или хубави цитати и идеи, или lovable герои. а тази си има и трите, imo.
Върнете се в началото Go down
http://catbookjournal.blogspot.bg/
Малката русалка

Малката русалка


Брой мнения : 20
Join date : 29.05.2018
Age : 33

Топли тела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Топли тела   Топли тела I_icon_minitimeВто 29 Май 2018 - 15:54

Streamers_98 написа:
Chocolate написа:
какво я определя като 'глупава'?

Сюжета, например. Истини, оригинални идеи и омайващия характер на Р се крият между страниците на книгата, да. Само че – кой да се сети да ги полее с интригуващ сюжет? Мое мнение.
Иска ми се да разгърна нещо друго от този автор. Нещо с повече динамика.
Понеже откъм стил си го бива.

Абсолютно съм съгласна с аргументите.
Браво смел/а си, на мен за жалост една грешка от автор понякога ми действа така, че нямам желанието да попадна на .. втора грешка.
Върнете се в началото Go down
NiKoLcHeToOo




Брой мнения : 15
Join date : 05.02.2014

Топли тела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Топли тела   Топли тела I_icon_minitimeСря 6 Юни 2018 - 13:30

Книгата не съм я чела. Филма ми допадна. А в повечето случаи филмите са по - слаби от самата книга. Пък, ще видя, когато й дойде реда и на книгата.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Топли тела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Топли тела   Топли тела I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Топли тела
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: