Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Дафни дю Морие

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Streamers_98
VIP



Брой мнения : 1597
Join date : 20.06.2012
Age : 25

Дафни дю Морие Empty
ПисанеЗаглавие: Дафни дю Морие   Дафни дю Морие I_icon_minitimeВто 24 Дек 2013 - 15:25

Дафни дю Морие
Източник: Уикипедия
Източник2: http://www.kirjasto.sci.fi/dumaurie.htm


Дафни дю Морие 160px-Young_Daphne_du_Maurier

 

Like a Star @ heavenРодена: 13 май 1907; Лондон, Великобритания
Like a Star @ heaven британска писателка и драматург
 Like a Star @ heaven Дъщеря на сър Джералд дю Морие и Мюриел Бомонт - и двамата работещи в сферата на изкуството.
 Like a Star @ heaven учи в Лондон и из Франция (вкл. и в Париж)
 Like a Star @ heaven авторка на текстове с фантастични или криминални елементи
 Like a Star @ heaven Омъжва се за лейтенант Колопел Фредерик Артър Монтаг Броунинг II през 1932 г., същевременно поддържа любовна връзка с Карол Рийд.
 Like a Star @ heaven Овдовява през 1965 г.
 Like a Star @ heaven През 1947г. се влюбва в Елен Дублъдей, жена на издателя на дю Морие в Америка. В последствие се влюбва в актрисата Гертруд Лорънс.
Like a Star @ heavenСлед нейната смърт са разкрити пазени в тайна факти за нейния бисексуален живот.
Like a Star @ heavenПочинала: 19 април 1989  (на 81 години); Пар, Великобритания
 Like a Star @ heaven Множество от книгите ѝ намират място на големия екран.

-------
Лично мнение:
Не ми пука в кого се е влюбвала тази жена, аз. обожавам. нейните. книги.
Рядко се случва книга да ме разплаче. Но след като прочетох новелата-разказ „Сега не гледай“ се скъсах от рев и скубах коси към близо ден (все още ме боли като си спомня кулминацията). А „Ребека“ (макар и стилът да бе труден за смилане) е шедьовър и половина. Дю Морие е писател за почит. Държи те в плен на неведението до последната дума (букв. в „Ребека“ бе до последното словосъчетание). Персонажите ѝ са разработени до най-малкия детайл. Но най-трогва с развръзката. Винаги изненадва.


Последната промяна е направена от Streamers_98 на Чет 13 Мар 2014 - 16:59; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
drebi6ok1973

drebi6ok1973


Брой мнения : 17
Join date : 01.03.2014

Дафни дю Морие Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дафни дю Морие   Дафни дю Морие I_icon_minitimeСъб 1 Мар 2014 - 15:58

Лелее, колко назад във времето ме върна. Една от първите сериозни книги които прочетох беше "Ребека". Това беше и една от книгите заради които се влюбих в четенето.
Върнете се в началото Go down
azz




Брой мнения : 21
Join date : 09.05.2014
Age : 26
Местожителство : Sofia

Дафни дю Морие Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дафни дю Морие   Дафни дю Морие I_icon_minitimeПет 9 Май 2014 - 11:15

За мен "Ребека" е една разтърсваща история.Ако си падате по класически романи я прочетете  Cute 
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Дафни дю Морие Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дафни дю Морие   Дафни дю Морие I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Дафни дю Морие
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: