Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Книжен махмурлук

Go down 
+11
aMHE3ua
raq2003
djiogara
Chrisi1122
marieta97
drebi6ok1973
AmericaSinger
the mortal vampire
Chocolate
polin4eto
Streamers_98
15 posters
АвторСъобщение
Streamers_98
VIP



Брой мнения : 1597
Join date : 20.06.2012
Age : 25

Книжен махмурлук Empty
ПисанеЗаглавие: Книжен махмурлук   Книжен махмурлук I_icon_minitimeНед 5 Яну 2014 - 20:31

Книжен махмурлук – когато толкова се пристрастиш към атмосферата/героите/историята на някоя книга, че след прочита й просто не искаш да започнеш друга. Често пъти не искаш и да продължиш напред с живота си…
(дефиницията е взета от сайта „Книжен Жор“)

 Like a Star @ heaven  Like a Star @ heaven  Like a Star @ heaven 
Е, :р има ли такива сред нас? Да споделим опит  Haha! ?
-кои книги са ви довеждали до книжен махмурлук?
-това обичайно ли е за вас?
-имате ли си хапче против настъпилото „неразположение“?
-др. информация, която да споделите?
 Arrow  Arrow  Arrow 


Последната промяна е направена от Streamers_98 на Сря 8 Яну 2014 - 15:07; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
polin4eto




Брой мнения : 22
Join date : 19.05.2011

Книжен махмурлук Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книжен махмурлук   Книжен махмурлук I_icon_minitimeСря 8 Яну 2014 - 11:11

Това го лекувам като просто я прочета още два три пъти за да и се наситяSmile
Случвало ми се е да не искам да чета друга особено ако се съмнявам,че ще е по- слаба. Но да не искам да продължа живота си не. По скоро се чудя как да го продължа пречупвайки го през призмата на книгата, или защо да продължа, но да не искам, не ми се е случвало надявам се и на вас да не ви се случва.
Върнете се в началото Go down
Chocolate
VIP
Chocolate


Брой мнения : 947
Join date : 27.07.2010
Age : 26

Книжен махмурлук Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книжен махмурлук   Книжен махмурлук I_icon_minitimeСря 8 Яну 2014 - 16:23

хваща ме твърде често, да.

ако не броим book hangover-ът ми от twilight, който премина в хронична болест, траеща години и постоянно завръщаща се Haha!ултимейт книгата, която ми докарва книжен махмурлук, е wallbanger на алис клейтън. <3 може би причината е, че я четох още когато беше фенфикшън и ако я бях чела като нормална книга с нагласата за нормална книга, нямаше да я харесам толкова. НО я четох като фенфикшън и се влюбих в нея. главните герои са ми бебита. :з хуморът разкъртва, героите са awesome witty fuckas и въпреки че няма някакви големи драми и angst... не, обичам я точно защото няма драми и angst. миличка е и се чете леко. не мога да я опиша просто. обожавям я, изчетох я (във фенфикшън версията. само фенфикшън версията.) за два дни на компютъра, смях се като ненормална, знаех цели разговори наизуст, не можех да спра да говоря за нея. life goal-ът ми е да стана като главната героиня, no joke. : D като научих, че авторката я издава като книга със сменени имена на героите се изкуших да си я купя... в крайна сметка си принтирах фенфикшъна на а5 хартия, взех една корица, която една фотошопърка в тъмблър беше направила, когато тя самата прочете въпросния фенфикшън, задната корица си я направих сама, съсипах принтера от работа, залепих си страниците и кориците и сега си имам любимия фенфикшън на рафта с книги. :з естествено, препрочетох я, пак ме изби на лигня, пак правех препратки към нея в рандъм разговори... въобще... болна работа, кво да ви кажа. xD


иначе въобще не мога да чета емоционално тежки книги. не ми понасят и не мога да спра да мисля за тях с дни и ми оставят едно гадно счупено чувство. бях така като прочетох 1984 на оруел. тогава ужасно ме депресира и не ми хареса, обаче след като ми поотмина, евентуално я оцених. (в 90% от случаите оценявам книгите, които съм прочела, 3-4 месеца след като съм ги завършила xD) този месец прочетох на практика една след друга 'вината в нашите звезди' на джон грийн и 'кери' на кинг - едната беше ужасно депресираща и въобще не се влюбих в нея както всички ми твърдяха. втората ми беше прекалено въздействаща и ми е на практика първата хорър книга - а се води като една от най-слабите на кинг, втф. въобще, напоследък избягвам емоционално въздействащи книги, защото после се чувствам виновна вместо героите за всичките шитни, които са им се случили. ;д


ако това болно състояние ми е било причинено от някоя хубава положителна книга - лигавя се, правя фенмиксове по нея, връщам се на любими моменти от нея, представям си героите в рандъм ситуации, въобще не се опитвам да се пусна <3 ако не - гледам максимално бързо да си отвлека вниманието с някоя лека книжка. примерно сега чета детски приказки. и ми действат добре.


ps. аз пък забравих да се похваля. о.о
Върнете се в началото Go down
http://catbookjournal.blogspot.bg/
the mortal vampire

the mortal vampire


Брой мнения : 407
Join date : 14.02.2013
Age : 24

Книжен махмурлук Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книжен махмурлук   Книжен махмурлук I_icon_minitimeВто 14 Яну 2014 - 18:32

Почти винаги получавам книжен махмурлук.  Haha! 
Най-лесно се докарвам до такова пристрастяване, когато чета фентъзи. Толкова се увличам, че сякаш се пренасям в друг свят, от който обикновено не искам да излизам. Когато се случи нещо такова много трудно успявам да се накарам да спра да чета. Рекорда ми за четене е 2 книги по (+/-)300 страници всяка за един ден. Сама се учудих на постижението си. Особено като се има предвид, че до преди около година почти не припарвах до книги. Haha! 
Винаги когато прочета такава книга или поредица започвам да търся в интернет за филм, спин-офф или нещо подобно. Ако довърша и намереното или не намеря нищо просто спирам да чета за около седмица и след това съм готова за нова доза четене.
Върнете се в началото Go down
AmericaSinger




Брой мнения : 19
Join date : 20.02.2014

Книжен махмурлук Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книжен махмурлук   Книжен махмурлук I_icon_minitimeЧет 20 Фев 2014 - 19:45

това ми се случва със всяка една книга която прочета . Толкова много искам да стана част от историята че ме държи доста дълго време .
Върнете се в началото Go down
drebi6ok1973

drebi6ok1973


Брой мнения : 17
Join date : 01.03.2014

Книжен махмурлук Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книжен махмурлук   Книжен махмурлук I_icon_minitimeСъб 1 Мар 2014 - 15:20

Понякога ми се случва, но се оправям или като препрочета книжката или като започна друга, възможно най-бързо.
Върнете се в началото Go down
marieta97




Брой мнения : 15
Join date : 15.05.2014
Age : 26
Местожителство : София

Книжен махмурлук Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книжен махмурлук   Книжен махмурлук I_icon_minitimeЧет 15 Май 2014 - 20:52

Това е постоянно при мен! И ми се е случвало да я прочета няколко пъти даже.. и не знам защо, ама почти винаги се надявам лошите неща да се променят, но това няма как да стане  Haha! 
Върнете се в началото Go down
Chrisi1122

Chrisi1122


Брой мнения : 23
Join date : 28.10.2014
Местожителство : Katoteros

Книжен махмурлук Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книжен махмурлук   Книжен махмурлук I_icon_minitimeСря 29 Окт 2014 - 20:26

Това е постоянно при мен. Няма лечение. Препрочитам книги редовно, чета фенфикове и пиша такива. Обичам да се потапям в света на някои книги. Има поредици които специално препрочитам поне веднъж на два месеца. Свиквам. и е страшно приятно да се потапям в някой свят. Поне имам занимание докато отивам на училище. Пиша фикове в главата си или препрочитам наум. Има книги които съм понаизустила несъзнателно.
Върнете се в началото Go down
djiogara

djiogara


Брой мнения : 309
Join date : 18.04.2011
Age : 36
Местожителство : Saint-Nazaire

Книжен махмурлук Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книжен махмурлук   Книжен махмурлук I_icon_minitimeЧет 13 Ное 2014 - 10:11

До такова състояние може да ме доведе единствено някоя фентъзи поредица изчетена от край до край за възможно най-кратко време. Последната такава поредица е „Колелото на времето“ от Робърт Джордан. Лятото прочетох всичките книги за по-малко от десет дни. Обикновено лечението, което прилагам е започването на друга интересна книга или поредица, като второто е за предпочитане.
Върнете се в началото Go down
raq2003




Брой мнения : 17
Join date : 11.02.2014

Книжен махмурлук Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книжен махмурлук   Книжен махмурлук I_icon_minitimeВто 3 Апр 2018 - 10:38

Често ми се случва!Искам да свърша книгата, колкото и късно да става, а на другия ден съм на работа. Доста трудно изкарвам деня, но пак го правя!



Последната промяна е направена от raq2003 на Сря 2 Май 2018 - 22:53; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
aMHE3ua




Брой мнения : 9
Join date : 18.08.2009

Книжен махмурлук Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книжен махмурлук   Книжен махмурлук I_icon_minitimeНед 29 Апр 2018 - 2:59

Да да ! Познато чувство..не спирам да чета докато очите ми вече не издържат и ми прималява. На следващия ден съм тотал аут, но продължавам с четенето..
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 31

Книжен махмурлук Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книжен махмурлук   Книжен махмурлук I_icon_minitimeНед 29 Апр 2018 - 10:03

Такова нещо ми се случи най-сериозно с "Хари Потър".
Като дете след всяка една книга, чакайки следващата да излезе, с дни не можех да се навия да започна нещо ново.
Цялата атмосфера на поредицата е толкова уникална, толкова те потапя и отнася на коренно друго място... Няма друга такава за мен.
Може би заради това и всяка година си препрочитам почти всички 7 книги.

И от други книги съм се чувствала така, но с "Хари Потър" е най-най-запомнящо се и осезаемо.
Върнете се в началото Go down
Dark_love




Брой мнения : 25
Join date : 11.01.2020

Книжен махмурлук Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книжен махмурлук   Книжен махмурлук I_icon_minitimeПет 17 Яну 2020 - 10:31

И аз съм от страдащите от това "заболяване".
Лекувам го като хвана някоя съвсем различна книга от последно прочетената.
Върнете се в началото Go down
Alexs2789




Брой мнения : 19
Join date : 01.02.2020
Age : 34

Книжен махмурлук Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книжен махмурлук   Книжен махмурлук I_icon_minitimeСъб 1 Фев 2020 - 20:31

Ах този махмурлук😊😆И при мен често срещано състояние. Лекувам го с препрочитане или нова интересна поредица
Върнете се в началото Go down
Марияна Георгиева




Брой мнения : 6
Join date : 11.06.2020

Книжен махмурлук Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книжен махмурлук   Книжен махмурлук I_icon_minitimeЧет 11 Юни 2020 - 17:52

"Книжен махмурлук" , и на мен ми се случва☺ лечението...евентуално препрочитане ( задължително по -бавно ) и после......следващата книга
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Книжен махмурлук Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книжен махмурлук   Книжен махмурлук I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Книжен махмурлук
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: