Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Айрис Йохансен (автор)

Go down 
АвторСъобщение
Streamers_98
VIP



Брой мнения : 1597
Join date : 20.06.2012
Age : 25

Айрис Йохансен (автор) Empty
ПисанеЗаглавие: Айрис Йохансен (автор)   Айрис Йохансен (автор) I_icon_minitimeПон 21 Апр 2014 - 12:25


Айрис Йохансен

Айрис Йохансен (автор) Iris_Johansen

Източник: Свободна енциклопедия Уикипедия

Айрис Йохансен е родена на 7 април 1938 г. в Сейнт Луис, Мисури, САЩ. Израснала е с любовта си към книгите.

Отглежда децата си като самотна майка и работи като служител по резервациите към голяма авиационна компания. Още тогава се опитва да пише, като любимо хоби, и използва минималното свободно време, което и остава в натоварения дневен график между децата и работата. „Аз нямах амбицията да правя кариера. Това беше просто вълнуващо и прекрасно хоби.” - казва тя.

След като децата и постъпват в колеж, Йохансен напуска работата си и започва да пише. Започва кариерата си на писател със съчиняване на романси, много от тях за поредицата „Loveswept” на издателство „Bantam”. Съвсем скоро се превръща в познато име на феновете на жанра, особено със серията исторически романси „Седикхан”. Тя е изключително плодовита като писател и сама казва за себе си: "За мое учудване открих, че чудесното ми хоби скоро се превръща в страст. Аз бях също толкова ненаситен писател както бях като читател.". В романсите и обикновено има ясно разграничение между лошите и добрите герои, много приключения и мистерии, и тлеещи любовни сцени.

През 1996 г. тя опитва да пише в криминалния жанр с романа „Живея, за да отмъщавам”. Романът има голям успех и тя изцяло преминава към трилъра и романтичния трилър.

Пише много на брой серии от трилъри и самостоятелни романи. Една от най-популярните и серии е за съдебния скулптор Ева Дънкан, която с помощта на модерен метод от криминалистиката, допринася за разкриването на ужасяващи убийства. Идеята за героинята и идва от документален филми на „Дискавъри Чанъл”. По една от книгите от тази серия е направен телевизионния филм „The Killing Game” от 2011 г.

Айрис Йохансен е майсторка на разказа, чиито сензационни романи държат читателя в напрежение до самия край. Има седемнадесет последователни бестселъра в списъците на „Ню Йорк Таймс” от ноември 2006 г. Нейните произведения са разпространени в света в над 25 милиона екземпляра.

Айрис Йохансен живее в Картърсвил, близо до Атланта, Джорджия, с цяла „зоологическа градина” от кучета, котки и други домашни животни, както и голяма конюшна. Нейната дъщеря Тамара Брукинг, работи като неин „безценен” научен сътрудник по сюжета и картината на романите. Синът и, Рой Йохансен, живее в Лос Анжелис със съпругата си Лиза. Той е сценарист и романист, носител е на награди „Едгар”, и в последните години пише в съавторство с майка си.
___________________________________
Може да посетите сайта на А.Й. тук


п.п: Чудя се дали се намират нейни фенове тук...? Или хора чели творбите ѝ...?
Върнете се в началото Go down
 
Айрис Йохансен (автор)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Най-омразна книга и автор

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: