Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а

Go down 
+3
радина666
Chocolate
Streamers_98
7 posters
АвторСъобщение
Streamers_98
VIP



Брой мнения : 1597
Join date : 20.06.2012
Age : 25

Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а Empty
ПисанеЗаглавие: Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а   Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а I_icon_minitimeНед 11 Окт 2015 - 20:11

темата е вдъхновена от Goodread's listopia-та „Искам си парите обратно!“


Да споделим опит като Разочарован с Разочарован.

Arrow Arrow Arrow


Последната промяна е направена от Streamers_98 на Съб 5 Дек 2015 - 21:00; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Chocolate
VIP
Chocolate


Брой мнения : 947
Join date : 27.07.2010
Age : 26

Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а   Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а I_icon_minitimeПон 2 Ное 2015 - 0:07

Хм... мен постоянно ме е страх, че ще се разочаровам и затова напоследък си купувам книги обезпокоително рядко. Откакто ми купиха четеца първата ми работа, когато видя книга, която може и да прочета, е да проверя има ли я някъде в електронен вариант.
Понякога пък книгата е част от поредица и аз не искам да си купя първата, защото ще ми се наложи да се сдобия и с останалите, а те може да са по-слаби, а аз да се мъча с тях от някакво чувство за задължение. Затова тази година не съм чела нито една книга, която да е начало на поредица. (За сметка на това си завърших три трилогии.)

Но пък когато тепърва се запалих по интензивното четене и колекционирането, си купувах почти всяка книга, която беше нашумяла, ей така, за да знам за какво иде реч. Най-голямото ми разочарование е "Предимствата да бъдеш аутсайдер", която побързах да подаря няколко часа след като я завърших. Толкова не исках да я виждам. И да я имам.
"Обсидиан" на Дженифър Арментраут ми беше доста невпечатляваща, но не съжалявам толкова за нея, защото си я взех с излизането й, когато беше на промоция за 5 лева. Haha!
"Eleanor & Park" на Рейнбоу Роуел на английски. Мога да я продам, но си я купих, когато бях в Лондон от училищния проект преди две години и умирах да пробвам да прочета нещо на Рейнбоу Роуел, защото беше супер нашумяла и хвалена тогава. Та, напомня ми за проекта и не искам да се разделям с нея. Същото с "An Abundance of Katherines", която даже още не съм прочела, но да си седи, да си ми припомня откъде съм я купила. А, да, и "Къде си, Аляска?" - нея пък я четох по време на престоя си там. ;д Пазя си цели три книги само по носталгични причини, значи.
Върнете се в началото Go down
http://catbookjournal.blogspot.bg/
радина666

радина666


Брой мнения : 327
Join date : 15.07.2011
Age : 28

Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а   Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а I_icon_minitimeПет 1 Яну 2016 - 21:19

Имах период в който безразборно купувах книги. По-късно преоткрих библиотеките и е-книгите. Някои са купени от стипендия от 1000 стипендии много отдавна, затова не съм дала свои пари, но пак ме е яд, че заемат място.
1. "Вещицата" - Филипа Грегъри
Героинята много ме дразнеше.
2. "Пандора" - Ан Райс
Смътно си спомням, че ми беше скучна. Сестра ми също си я купи, без да знам. Имаме 2 екземпляра.
3. "Вампирът Виторио" - Ан Райс
И за нея също смътно си спомням, че беше скучна.
4. "Гостът на Дракула" - май беше Брам Стокър
Не беше това, което очаквах. Май беше скучна. Подарих я на приятелка.
5. "Дневниците на вампира" - Л. Дж. Смит
Дори не съм я чела, а и не искам. Сестра ми също си я взе без да знам. Стават 2 екземпляра.
6. "Как да контролираме съзнанието на другите"
Пълна скука. Всяко изречение беше: "Мислиш, че нямаш врагове? И те искат да мислиш така"
7. "Мъжете си падат по кучки
Скука. Важно било да закъсняваш.
8. А книги, които си спечелил от конкурси броят ли се?
"Средният свят" - Дж. П. Волкил
Не съм я чела. Сложих обява в OLX за нея.
Върнете се в началото Go down
wentlee
Администратор



Брой мнения : 5125
Join date : 26.02.2009
Age : 42
Местожителство : Sliven

Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а   Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а I_icon_minitimeПон 9 Апр 2018 - 15:56

Пясъчните крале на Джордж Мартин. Чета си аз разни отзиви в Goodreads колко страшни били разказите, как докарвали кошмари и т.н. и решавам, че е книга точно за мен (така и така в последно време спя много трудно). И какво се оказа - 10 годишните биха се смяли на уж страшните разкази. А и очакването към Джордж Мартин (след Игра на тронове) е по-голямо, та съм доста разочарована. Обичам фентъзи и фантастика, но в тези разкази и сюжетът не струва - плосък и безличен.
Извод: Не всяка книга на известен автор става за четене. Neutral
Върнете се в началото Go down
Vanya Pekova




Брой мнения : 16
Join date : 11.09.2018

Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а   Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а I_icon_minitimeВто 11 Сеп 2018 - 22:43

Сняг вали
Върнете се в началото Go down
Мари




Брой мнения : 18
Join date : 15.12.2019
Age : 30

Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а   Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а I_icon_minitimeНед 15 Дек 2019 - 18:40

Останах крайно разочарована от книгите на Робърт Галбрейт, купих си ги с такъв ентусиазъм. Но, когато започнах да ги чета просто се оказа, че не са моите книги. И сега си стоят в библиотеката ми и само събират прах. Сигурно има хора, които ги харесват, но аз не съм от тях.
Върнете се в началото Go down
Dark_love




Брой мнения : 25
Join date : 11.01.2020

Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а   Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а I_icon_minitimeПет 17 Яну 2020 - 10:18

Сняг на Орхан Памук
Хомо Фабер
Чумата на Албер Камю

Май са тези за сега.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а   Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Книгите, които всеки трябва да прочете
» Книгите, които искате да станат класика
» Най-отвратителните корици, които съм срещал/а
» Сцените, които препрочитам
» Пасажите, които пропускам

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: