Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Песен за огън и лед / Игра на тронове

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Песен за огън и лед / Игра на тронове Empty
ПисанеЗаглавие: Песен за огън и лед / Игра на тронове   Песен за огън и лед / Игра на тронове I_icon_minitimeПет 4 Май 2018 - 11:53

Песен за огън и лед / Игра на тронове 130239679_2_585x461_igra-na-tronove-knigi-snimki_rev001


„Песен за огън и лед“ (на английски A Song of Ice and Fire) е епична фентъзи поредица, чийто автор е Джордж Р. Р. Мартин. Това, което я отличава от повечето творби в жанра, са реалистичните и дълбоко развити персонажи, твърде беглата употреба на магия и поглъщащото повествование за заговори и политически маневри, развиващи се на фона на реалистични събития, описани от автора.


Песен за огън и лед / Игра на тронове HQdG6sV


Първоначалните планове са историята да бъде под формата на трилогия, но впоследствие Мартин решава да удвои броя на книгите до шест. След излизането на Вихър от мечове през 2002 г. той обявява, че следващата книга вероятно ще се нарича Танц с дракони и действието в нея ще се развива цели 5 години след края на това в последната книга. С времето обаче тази идея не се оказва никак добра и Мартин на практика се вижда принуден да спре да пише Танц с дракони и да започне цялата работа отначало, написвайки нова книга, която да запълни появилата се празнина. След това обаче възниква нов проблем – докато я пише, Мартин осъзнава, че четвъртата книга започва да става твърде дълга, а той дори не е близо до завършването ѝ. Тогава Мартин се изправя пред дилема – или да издаде това, което е написал до момента, прекъсвайки историята на книгата по средата, но включвайки всички персонажи, или да издаде книга, описваща завършените истории на приблизително половината персонажи. В крайна сметка той решава, че вторият вариант е по-добър и издава четвъртата книга, озаглавена Пир за врани, чийто сюжет се фокусира в Кралски чертог, Речните земи, Железните острови и Дорн. Останалите места, важни за сюжета – Севера, Вала, Земите отвъд Вала и Източния Континент – са оставени за петата книга. Именно по тези причини паузата между третата и четвъртата книга става едва ли не нарицателна, а феновете са принудени да чакат цели 5 години.

Историята:
„Песен за огън и лед“ се развива в измислен свят, в който сезоните траят десетилетия, но като цяло много наподобява средновековна Европа. Въпреки, че повествованието се развива в такъв измислен свят развоят на събитията и персонажите е особено реалистичен и силно напомня автентични истории и личности от западноевропейската история – с привидно висок морал, прикриващ пределни разюзданост и безмилостност. В книгата има много главни герои и още десетки високоразвити второстепенни, като по-голямата част от събитията се случват на континента Вестерос. След смъртта на крал Робърт Баратеон редица малки и големи благороднически семейства, които дотогава са били обединени и са живели в относителен кралски мир, повеждат война помежду си за властта. Междувременно, далеч на изток, последната жива наследница на рода Таргариен – кралската династия, от която навремето Робърт е завоювал властта след кръвопролитен бунт – набира съюзници, за да си върне това, което ѝ принадлежи по право. Тези междуособици се развиват под един нарастващ и в началото неопределен страх от наближаващия зимен цикъл и мрака на древните демонични заплахи, които идват с него.


Кредит: wikipedia.org



Е, вие чели ли сте книгите? Сериалът по тях набра много голяма популярност, но и книгите също се явиха като голям феномен. Чели ли сте всички книги? Кои са любимите ви герои? Повече харесвате книгите или телевизионната екранизация на HBO?
Споделете с нас мненията си за една от най-популярните и невероятни саги във фентъзи жанра! Smile
Върнете се в началото Go down
Малката русалка

Малката русалка


Брой мнения : 20
Join date : 29.05.2018
Age : 33

Песен за огън и лед / Игра на тронове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен за огън и лед / Игра на тронове   Песен за огън и лед / Игра на тронове I_icon_minitimeВто 29 Май 2018 - 15:49

Изгледах сериала миналото лято. УНИКАЛЕН!
В началото на 2018г прочетох първата книга.. ставаше, макар да не ми покри очакванията.
При първа възможност мисля да продължа с втора книга. Smile
Върнете се в началото Go down
missjey

missjey


Брой мнения : 18
Join date : 26.05.2018

Песен за огън и лед / Игра на тронове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен за огън и лед / Игра на тронове   Песен за огън и лед / Игра на тронове I_icon_minitimeНед 3 Юни 2018 - 13:44

Аз съм луда, ама мноооого луда по сериала!!! Покрай него се хванах да чета и книгите. Написани са прекрасно. Повечето моменти дословно са следвани в сериала, за това може на някой да му е тегаво да ги чете, просто защото е гледал сериала вече и нещата се повтарят. Приключила съм с 2 книга, да видим нататък как ще е.
И само да допълня, тази дЪЪъълга пауза до последния сезон си е проява на чист садизъм по отношение на всички фенове на сериала!!! Само дето не зачертавам с кръстче датите на календара...Чакам ли чакам....
Върнете се в началото Go down
pu

pu


Брой мнения : 67
Join date : 31.12.2010

Песен за огън и лед / Игра на тронове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен за огън и лед / Игра на тронове   Песен за огън и лед / Игра на тронове I_icon_minitimeНед 3 Юни 2018 - 19:42

Умишлено предпочетох да прочета книгите преди да изгледам сериала и не съжалявам. Да, сериалът е добър, но имам чувството, че ако не бях чела книгите, нямаше да разбера много от случващото се в него. Та така, за мен книгите са по-добри. В сериала някои герои са представени в по-кофти светлина , отколкото са в книгите и са променени историите на доста персонажи, а някои герои от книгите изобщо липсват във филма. Определено повече ми харесва развитието на действието в книгите отколкото в сериала. Нямам търпение за следващата книга, която за жалост няма да излезе много скоро. Любимец ми е Джон Сняг и, може би, Самюел Тарли. Е, Джайм Ланистър също (след промените, които претърпява като персонаж).
Върнете се в началото Go down
http://www.softtim.co.cc
teoleo




Брой мнения : 22
Join date : 17.05.2018
Age : 55
Местожителство : Димитровград

Песен за огън и лед / Игра на тронове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен за огън и лед / Игра на тронове   Песен за огън и лед / Игра на тронове I_icon_minitimeВто 19 Юни 2018 - 15:01

подкрепям мнението на pu,че книгата е по- хубава от филма..Всъщност не по- хубава ,но по- пълна като сюжет .Иначе и на филм и на книга си ги повтарям и така.Сега пак почнах от 1 книга... Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Песен за огън и лед / Игра на тронове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен за огън и лед / Игра на тронове   Песен за огън и лед / Игра на тронове I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Песен за огън и лед / Игра на тронове
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Game Of Thrones/Игра на тронове
» Песен на месеца
» С коя песен звъни телефона ти?
» Любима песен/и от Здрач
» Коя песен ви се върти в главата?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: