Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Rammstein

Go down 
+12
Blo0dy_KiD
pattx
Artemis
vampire bride
MaץheM
Silence
BoBBy
desi_cullen
alix993
Melrose
presy
Alice Cullen
16 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Rammstein Empty
ПисанеЗаглавие: Rammstein   Rammstein I_icon_minitimeСъб 16 Май 2009 - 19:17

Rammstein
Rammstein Rammstein_promo2005_07


История:
Рамщайн (на немски Rammstein) е немска индъстриъл метъл група, създадена в Берлин през 1994 година. Групата води началото си като страничен проект, осъществен от шестима източногерманци. Това са Рихард Круспе-Бернщайн (китарист), Кристоф Шнайдер (барабанист), Оливер Ридел (бас китарист), Паул Ландерс (китара), Кристиан Лоренц (клавиатура) и Тил Линдеман (вокал). Негласен инициатор на проекта се води Рихард Круспе, макар последният да отрича своята водеща роля при сформирането на групата, заявявайки, че Rammstein не се върти около някакъв лидер.

Освен с тежкия си звук групата се отличава и с осезаемо присъствие на голяма доза театралност и драматизъм в музиката, подсилена с изпъкващи електронни кийбордове. Структурата на песните е подобна, състояща се от тежки насечени рифове, повтарящи се през по-голямата част на песента на фона на хаотични кийбордове и припев, най-често повтарящ една и съща фраза.

Текстовете са агресивни, мрачни, понякога вулгарни и със открита сексуална насоченост, а нерядко гротескни и стряскащо реалистични. Любовни теми също се срещат, но са представени най-често от своята тъмна страна. Вокалите са главно минорни и груби, почти изцяло на немски език. Въпреки това Рамщайн са популярни в много страни.

Името си групата получава от авиокатастрофа, разиграла се в американската база Рамщайн (Ramstein Air Base) в Западна Германия на 28 август 1988 година. В едноименното парче на групата (Rammstein, което е и първото им) се разказва за тази трагедия.

Една година след събирането на групата, през 1994 излиза първият им албум — Herzeleid (Мъка). Следва албумът Sehnsucht (Копнеж), излязъл през 1997, включващ хитовата Du Hast, превърнала се в най-комерсиалния успех на групата, като е записана дори версия на английски език, както и множество други ремикси. Du Hast (ти имаш) може да се разбере също и като Du Hasst (ти мразиш), от където идва и оригиналността на песента.

За новото хилядолетие е предназначен албумът Mutter (Майка), съдържащ също 11 песни, между които избраната впоследствие за песен на хилядолетието Mein Herz Brennt (Сърцето Ми Пламти).

През 2004 година излиза албумът Reise, Reise (Пътувай, пътувай или Ставай, Ставай-аналогично двусмислие като в Du Hast).

Последният, настоящ албум Rosenrot (Червенорозка) излиза в края на 2005 година. Първоначално плануван като продължение на предния албум и дори носещ работно заглавие Reise, Reise Vol. 2, в крайна сметка Розенрот получава заглавието си от едноименната песен.

Потвърдено е, че групата ще приключи с дългата си почивка и ще запише нов албум през 2009 г.

Членове:
Till Lindemann
Richard Kruspe
Paul H. Landers
Oliver Riedel
Christoph Schneider
Christian „Flake“ Lorenz

Дискография:
Herzeleid (1995)
Sehnsucht (1997)
Mutter (2001)
Reise, Reise (2004)
Rosenrot (2005)

Няма да има препоръчвам ви, а топ песни в last.fm:
Du Hast
Ich Will
Engel

Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3

Не съм особено отявлена фенка на групата, но от време на време и на мен ми се слуша индъстриъл на немски. Та, това, че не ги харесвам много не ми пречи да призная колко са гениални. Само си помислете колко други немски групи, пеещи на родния си език са достигнали успеха на тия момци. Изключвам Tokio Hotel, и не се извинявам ако имат фенки тук. Не им е случайна нито славата, нито продадените албуми, и ми е интересно да видя дали някой тук ги слуша. Та има ли фенове?
Върнете се в началото Go down
presy

presy


Брой мнения : 2337
Join date : 14.01.2009
Age : 29
Местожителство : Wonderland

Rammstein Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Rammstein   Rammstein I_icon_minitimeСъб 16 Май 2009 - 19:57

Мразя немски, но това е една много готина група.. като ги слушам ми се дивее и живее :Р
Супер са, а любими песни - Links 2 3 4, Benzin, Du hast, Ich will и т.н.
Тъй като ги слушам рядко, не вярвам да ми омръзнат скоро :Р
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Rammstein Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Rammstein   Rammstein I_icon_minitimeСъб 16 Май 2009 - 20:02

ЕДНА ОТ ЛЮБИМИТЕ МИ ГРУПИ ЗА ВСИЧКИ ВРЕМЕНА!!! Невероятни текстове, много смислени и страхотни АВТОРСКИ мелодии. Много жалко, че вече не прявят неща заедно!!! Но той китаристът им, Ричард си има друга група Emigrante и живее в Ню Йорк. Но са страхотни, особено лайфовете. Чувала съм как на сцената става толкова горещо, че хората от предните редове припадали. А в началото на Рамщайн вокалът Тил им правел ефектите, но на третата година станал инцидент, при който половината слена се стутила и част от нея се разбила в публиката. От тогава използват специалисти за тези неща. Един от тях направи вфектите за посрещането на тогавашната нова 2007 година в БГ и за влизането ни в ЕС!!!
Върнете се в началото Go down
alix993

alix993


Брой мнения : 34
Join date : 02.02.2009

Rammstein Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Rammstein   Rammstein I_icon_minitimeНед 17 Май 2009 - 17:03

ВЪРХОВНИ!!!!!!!!!!!!!!!!!Няма такива lol! Наи наи наи лбимюбимата ми група cheers Любими песни ВСИЧКИ :cherry:
Върнете се в началото Go down
desi_cullen

desi_cullen


Брой мнения : 4
Join date : 22.02.2009
Age : 29

Rammstein Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Rammstein   Rammstein I_icon_minitimeВто 23 Юни 2009 - 11:41

ПРЕКРАСНА Е ГРУПАТА! Twisted Evil
Върнете се в началото Go down
BoBBy

BoBBy


Брой мнения : 4
Join date : 09.07.2009

Rammstein Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Rammstein   Rammstein I_icon_minitimeПет 17 Юли 2009 - 22:50

имат страхотни песни..! Twisted Evil една от любимите ми групи! ВЕЛИКИ СА!! 👅
Върнете се в началото Go down
Silence

Silence


Брой мнения : 11
Join date : 17.07.2009

Rammstein Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Rammstein   Rammstein I_icon_minitimeСъб 18 Юли 2009 - 22:40

Супер са!Имат доста хубави песни
Върнете се в началото Go down
MaץheM




Брой мнения : 2630
Join date : 22.01.2009
Местожителство : Cold Sun..

Rammstein Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Rammstein   Rammstein I_icon_minitimeСря 29 Юли 2009 - 10:44

Харесвам ги, имат песни, превърнали се в класика, като Du Hast и America.
Харесва ми натрапчивото, нетрадиционно звучене. Това е може би единствената група, която понасям с малко уговрки, защото мразя немския, но пък песните им звучат доста добре, което ме кара да ги харесвам въпреки това, така че гордо могат да се хвалят, че са единствената немска група, спечелила вниманието ми и дори уважението ми.
Любими песни - Du Hast, Rosenrot, Benzin, Zwitter
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/Pinacoladaa
vampire bride

vampire bride


Брой мнения : 177
Join date : 06.04.2009
Age : 31
Местожителство : Tampеre, Finnland

Rammstein Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Rammstein   Rammstein I_icon_minitimeВто 11 Авг 2009 - 10:35

Гениални са! И една от групите, които най-много се слушат в немска гимназия... Haha! От тях научих супер много думи, които доста ми помогнаха в най-различни моменти на класни и контролни! Smile Но иначе нищо друго не мога да кажа, освен гениални и велики! Любими песни: "Reise, Reise", "Links 2,3,4", "Benzin", "Rosenrot".
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Rammstein Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Rammstein   Rammstein I_icon_minitimeНед 27 Сеп 2009 - 11:34

Най-новият клип на Rammstein-цензурирана версия:

“Рамщайн” пред "Труд": Чакайте ни догодина
Върнете се в началото Go down
Artemis

Artemis


Брой мнения : 1494
Join date : 19.06.2009
Местожителство : Rainbow Country

Rammstein Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Rammstein   Rammstein I_icon_minitimeНед 27 Сеп 2009 - 15:44

Не съм особено голям почитател, но от време на време слушам. Любимата ми е Du Hast. Но, нещото което най-много харесвам за групата е... Концертите! Евала, голяямо шоу правят!
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Rammstein Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Rammstein   Rammstein I_icon_minitimeНед 27 Сеп 2009 - 23:02

Очаквах цензурираната версия да е не повече от 30 секунди xD

Думи нямам за новия клип... Върхът на бунтарията, простотията, скандалноста и каквото още щете. Верно, Рамщайн са, ама това не го очаквах.

А за новината, че има възможност да дойдат в България... А дано! Имам сериозното намерение да отида ако се веснат, и не искам и да си представям какво мазало би представлявал техен концерт тук...
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Rammstein Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Rammstein   Rammstein I_icon_minitimeСря 14 Окт 2009 - 0:24

Ето линк към новото видео в Замунда:
http://zamunda.net/details.php?id=188666&rated=1
И към целия албум:
http://zamunda.net/details.php?id=191881&hit=1
Приятно слушане!
Върнете се в началото Go down
pattx

pattx


Брой мнения : 1067
Join date : 16.01.2009
Age : 31

Rammstein Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Rammstein   Rammstein I_icon_minitimeСря 14 Окт 2009 - 11:44

В моомента прослушвам албума, че вчера нямах възможност да го изтегля.
На първо слушане не съм особено впечатлена..
като го прослушам няколко пъти ще едитна и ще изкажа мнението си...
Върнете се в началото Go down
http://screamst.deviantart.com/
Blo0dy_KiD

Blo0dy_KiD


Брой мнения : 94
Join date : 12.08.2009
Age : 28
Местожителство : Tokyo, Japan

Rammstein Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Rammstein   Rammstein I_icon_minitimeПет 6 Ное 2009 - 22:37

Скоро прослушах Rammstein и заслушах една песен, която много ми хареса: Liebe ist нещо си. Много е яка, има супер бас и барабани. Сега си изтеглих всичките им песни и мога да кажа със сигурност само, че Ich Will въобще не ми харесва
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Rammstein Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Rammstein   Rammstein I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Rammstein
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Музика-
Идете на: