Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Препоръчай книга

Go down 
+77
Малката русалка
slance89
antonidas
Еvitta
iv4eto0015
maya20202
Beta
Dulce amargo
Streamers_98
azz
valya
nd95
drebi6ok1973
iva_ch
gerganasto
mira2006
bloom_f
Veniiiiiiiii
asq1254
Русалка
mimi40
emotion
ina.lina
MVM
mimencety_stz
Galinka11
merri5
Lin4ity
mono89
LisaEl
joly
nikivesy
black_paranoia
shadowkiss
harmaqni_gr
sevinch_ahmedova
mstrovila
devilsmate
desislava83
annadimova85
sladka_merka
Kristityyy
poli8009
kamenceto90
bebs_987
sta_ny
elito_4471
dimitriibelikov
rim17
radivana
starokina
PInkyy EmO
perla333
gibon
flora1898
Arya
rolly
Elune
Glrk
wentlee
vampire bride
Alice Cullen
voice_of_heaven
sironojka
iv4eto
puhenoto
vmaniq4enata
isabella cullen
eledven
cornelia_star
ianeto_277
Rainbow
_hope_
Искра
nadeto0222
nikito55
Melrose
81 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторСъобщение
sironojka

sironojka


Брой мнения : 187
Join date : 14.01.2009
Age : 33
Местожителство : Нова Загора

Препоръчай книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай книга   Препоръчай книга - Page 2 I_icon_minitimeЧет 13 Авг 2009 - 23:12

Препоръчай книга - Page 2 642410z

Препоръчай книга - Page 2 0204

Препоръчай книга - Page 2 144224z
Върнете се в началото Go down
http://sironojka.wordpress.com/
voice_of_heaven




Брой мнения : 542
Join date : 27.06.2009
Age : 30
Местожителство : плевен

Препоръчай книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай книга   Препоръчай книга - Page 2 I_icon_minitimeПет 14 Авг 2009 - 0:19

Препоръчвам на Хектор Мало - Без дом
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Препоръчай книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай книга   Препоръчай книга - Page 2 I_icon_minitimeСъб 22 Авг 2009 - 3:14

nadeto0222 написа:

"Джей Еър" на Шарлот Бронте:
Разбира се, няма как да не спомена и една от най-любимите ми книги! От романтичните книги, това е тази, която ме е грабнала най-много! Като цяло, Шарлот, успява да създаде някаква много странна връзка с читателя и през цялото време се чувстваш абсолютно съпричастен с героинята.

И аз горещо я препоръчвам. Току що я дочетох /3 и 14 е, знам/, и няма такава книга... Попринцип стилът на сестрите Бронте не ми харесва, малко префърцунен е, но напълно нормален за времето си. Та, страхотна книга, при все, че не обичам много много да чета любовни романи. Пък и е класика, заслужава си четенето.
Върнете се в началото Go down
vampire bride

vampire bride


Брой мнения : 177
Join date : 06.04.2009
Age : 31
Местожителство : Tampеre, Finnland

Препоръчай книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай книга   Препоръчай книга - Page 2 I_icon_minitimeПон 7 Сеп 2009 - 14:40

House Of Night Series. Засега съм прочела първата книга, но мисля да прочета и останалите. Книгите ги има в България, но само на английски език. Една наистина интересна книга, която те завлдява напълно докато я четеш. Напомня малко за вампирски Хари Потър.

Също така "Фантомът от операта" на Гастон Леру. Не знам дали е била издавана на български, аз съм я чела на английски. Невероятна книга! Филмът по нея също е много добре направен.

И като съм почнала ще изредя няколко излезли на български език биографии на рок и метъл изпълнители, които също са много интересни, а именно: "Мръсотията" - Mötley Crüe, биографията на Кърт Кобейн, "От другата страна" - Jim Morrison, "Ози без цензура" - Ози Озбърн.
Върнете се в началото Go down
Rainbow




Брой мнения : 822
Join date : 16.04.2009
Age : 28
Местожителство : Пловдив

Препоръчай книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай книга   Препоръчай книга - Page 2 I_icon_minitimeСря 16 Сеп 2009 - 16:19

Ан Райс- "Пандора"

Лично на мен книгата ми хареса, но имам чувството, че втората част от поредицата ще бъде много по-добра.
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Препоръчай книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай книга   Препоръчай книга - Page 2 I_icon_minitimeСря 16 Сеп 2009 - 19:28

Майкъл Кънингам-"Часовете"
Изключително завладяваща, лесна за четене и инатересна. За хора, които харесват заплетените, но иначе простовати сюжети. Драматична история, за три жени, които макар различните времена, я които живеят, са емоционално свързани. Може да сте гледали филма, но книгата, както в повечето случаи, си заслужава вниманието.
Върнете се в началото Go down
wentlee
Администратор



Брой мнения : 5125
Join date : 26.02.2009
Age : 42
Местожителство : Sliven

Препоръчай книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай книга   Препоръчай книга - Page 2 I_icon_minitimeЧет 8 Окт 2009 - 20:07

Джон Хънтър - Саваните на Кения и Ърнест Хемингуей - Зелените хълмове на Африка - и в двете книги има доста интересни и живи описания на африканската природа. Заслужават си да се прочетат най - малкото, защото може да се научи малко повече за бита и културните ценности на африканците и за това как "цивилизованите" европейци и американци са унищожили голяма част от традициите на африканското население.
Върнете се в началото Go down
Glrk

Glrk


Брой мнения : 52
Join date : 06.01.2010
Age : 34
Местожителство : Plovdiv

Препоръчай книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай книга   Препоръчай книга - Page 2 I_icon_minitimeЧет 7 Яну 2010 - 12:34

1. "Крадеца на зората" - Джеймс Баркли
2. "Мрак по пладне" - Джеймс Баркли
- и двете са от поредицата "Хрониките на Гарваните". Вече има и трета книга от поредицата, нея не съм я прочел още, но и на нея ще й дойде времето. Това са едни книги с неочакван край. Никой друг автор не си избива половината главни герои още в първите страници. Хехе
Върнете се в началото Go down
http://yugop.com/ver3/stuff/03/fla.html
Glrk

Glrk


Брой мнения : 52
Join date : 06.01.2010
Age : 34
Местожителство : Plovdiv

Препоръчай книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай книга   Препоръчай книга - Page 2 I_icon_minitimeВто 23 Мар 2010 - 15:37

Първо съжалявам за двойния пост, обаче тук никой не е слагал нищо от доста време, такаче като е през голям интервал от време предполагам няма проблеми.

Искам да ви препоръчам "Черния орден" на Джеймс Ролинс, който обича книги от типа: действие, действие и още действие спиращо дъха, тази книга е точно а него. В най-общи линии ще ви запозная със сюжета... Някакви разработки на хитлер излизат на бял свят, странно кърваво клане в забравен храм, появяват се страани чудовищни хищници... някой се опитва да създаде нова свръх раса-арийците... Много екшън, авторът те държи под напрежение през цялото време и едва в последните редова разбираш кой кой е Smile страхотно четиво
Върнете се в началото Go down
http://yugop.com/ver3/stuff/03/fla.html
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Препоръчай книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай книга   Препоръчай книга - Page 2 I_icon_minitimeВто 23 Мар 2010 - 21:46

Препоръчвам:

"Колекционерът на кости" на Джефри Дивър.
Криминален роман, става дума за известния крими-герой Линкълн Райм, който е парализиран. С помощта на полицайката Амелия той успява да разгадае серия от мистериозни убийства, на чиито местопрестъпления извършителят оставя улики, които да насочат разследващите към следващото убийство. За феновете на криминалните романи - идеален ще е. Определено ще има хареса.

както и...

"De profundis" на Оскар Уайлд.
Това всъщност е писмото на Уайлд от затвора до лорд Дъглас. За почитателите на автора това определено ще е интересно четиво, защото представлява поглед към живота на Оскар Уайлд и то през неговите очи. Много мисли и изказвания ще ви направят впечатление, много са истинни и дълбоки.. Като цяло го считам за задължително за прочитане.
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Препоръчай книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай книга   Препоръчай книга - Page 2 I_icon_minitimeСъб 27 Мар 2010 - 14:08

Препоръчвам:

Кърт Вонегът-"Кланица 5"


“Кланица 5” е общопризнатият шедьовър на големия американски писател Кърт Вонегът (1922 - 2007). При всяко положение това е най-известното му произведение, запленило въображението на цяло едно поколение след излизането на романа през 1969 г., с което Вонегът се издига рязко до висините на големите в литературата на XX век, макар че преди това е бил добре известен на немалка група почитатели.
Самият Вонегът цели 24 години преди публикуването на “Кланица 5” непрекъснато споменава, че “пише нещо” и че това ще е “голям антивоенен роман”. Решението да го напише се заражда у него след като е освободен от германски военнопленнически лагер в края на Втората световна война, където през 1945 г. става свидетел на бомбардировката на Дрезден от съюзническите войски. Преживяванията на главния герой Били са достоверно описание на всичко, през което е преминал самият Вонегът.
Но още в началото на романа става ясно, че премеждията на Били включват между другото и факта, че той е експонат в зоологическа градина на планетата Тралфамадор, като другата половина на експоната е екзотична танцьорка на име Монтана Уайлдхак, изчезнала от Земята преди години. По пътя срещаме много други незабравими герои, които почитателите на творчеството на писателя познават от другите му романи, затова “Кланица 5” е своего рода билет към състрадателния и всеобхващащ свят на Били Пилгрим и други персонажи от света на Кърт Вонегът.


Чарлс Буковски-"Холивуд"

Хенри Чинаски, литературният двойник на Чарлс Буковски ­ лошото момче на американската литература, е вече прочут, позастарял и е станал едва ли не благоприличен. Парите обаче пак не достигат и добре му идва поръчката на холивудски продуцент да напише сценарий за младите си години ­ време на запои и разгул, на безразборни връзки, лутане и творчески пориви. Премеждията около създаването на сценария и снимките въвеждат множество персонажи ­ капризни актьори, истерични старлетки, ексцентрични режисьори, лукави адвокати, продуценти шмекери, несретни кинозвезди в залез, плюс целия миманс на филмовата Мека, напиращ да се добере до роличка, парти, премиера или снимка със знаменитост. С неуморна хапливост и възхитителна непочтителност Буковски и тук проявява безподобната си дарба да извлича нещо повече от видимия живот, да вижда през него и отвъд него. И когато уж обрисува делничното, да дълбае в същността.
В крайна сметка филмът става реалност, и то не само в романа. Barfly ­ режисьор Барбет Шрьодер, продуцент Франсис Форд Копола, с Мики Рурк и Фей Дънауей в главните роли ­ излиза на екран през 1987 година и носи на Чарлс Буковски известност сред широката публика в САЩ (дотогава той е далеч по-популярен в Европа, отколкото в собствената си страна). "Barfly не е велик филм ­ казва самият Буковски, ­ но те хваща за гърлото. Гледал съм го два-три пъти и винаги след това ми се е приисквало да се напия."


Уилям Бъроуз-"Голият обяд"

"Иcтинcки гeний и пpъв cъздатeл на митoвe в cpeдата на ХХ вeк, Уилям Бъpoуз e пpяк наcлeдник на Джeймc Джoйc."
Джeймc Балаpд

"Глаcът на Бъpoуз e твъpд, пoдигpаватeлeн, cмайващ, ocвoбoдeн, забавeн, cepиoзeн, пoeтичeн, cъвceм пo амepиканcки."
Джoан Дидиън

"Бъpoуз e най-вeликият cатиpик oт Джoнатан Cуифт наcам."
Джeк Кepуак

"Cпopeд мeн Уилям Бъpoуз e eдинcтвeният жив амepиканcки poманиcт, кoгoтo биxмe мoгли да cчитамe за гeний."
Hopман Meйлъp
Върнете се в началото Go down
eledven

eledven


Брой мнения : 85
Join date : 09.04.2009
Age : 34

Препоръчай книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Препоръчай книга   Препоръчай книга - Page 2 I_icon_minitimeВто 30 Мар 2010 - 23:12

Ехоо, здравейте от мен, от много време не съм се вяслава в този форум, за което мн съжалявам, но нека да си дойдем на думата.
Забелязах ,че никой не е препоръчал книгата на Лорън Кейт "паднали ангели".
не знам за вас съфоромници, но ако някой е чувал за нея или я е чел, то тогава ще знае, яе това е новата мания, която ще завладее света-"ангелите са новите вампири", и това не е случайно.
горещо я препоръчвам, при положение че я забелпзах по корицата в книжарница "пингвините".

Има нещо до болка познато в Даниел Григори. Загадъчен и надменен, той завладява вниманието на Лус Прайс от мига, в който тя го вижда през първия си ден в пансиона „Меч и Кръст” в знойната Савана, Джорджия. Той е единственото ярко петно на място, където клетъчните телефони са забранени, учениците до един са пълни откачалки, а охранителни камери следят всяко движение. Макар че Даниел не иска да има нищо общо с Лус – и полага извънредни усилия, за да се разбере това – тя не може да се откаже. Привлечена от него, както пламъкът привлича нощната пеперуда, тя трябва да открие онова, което Даниел така отчаяно се стреми да запази в тайна… дори ако то я убие. А смразяващо студеното държание на Даниел към нея? То всъщност е начин да я защити, използван от него отново… и отново. Защото Даниел е паднал ангел, обречен да се влюбва в едно и също момиче на всеки 17 години… и да гледа как то умира. А Лус е негова спътница, прокълната да се преражда отново и отново като смъртно момиче, което няма представа кое е в действителност. Опасна, мрачна, романтична творба...
fallen by lauren kate
Върнете се в началото Go down
Elune

Elune


Брой мнения : 1295
Join date : 15.08.2009
Age : 28
Местожителство : In my invisible music world...

Препоръчай книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай книга   Препоръчай книга - Page 2 I_icon_minitimeПет 18 Юни 2010 - 16:28

Alice Cullen написа:
nadeto0222 написа:

"Джей Еър" на Шарлот Бронте:
Разбира се, няма как да не спомена и една от най-любимите ми книги! От романтичните книги, това е тази, която ме е грабнала най-много! Като цяло, Шарлот, успява да създаде някаква много странна връзка с читателя и през цялото време се чувстваш абсолютно съпричастен с героинята.

И аз горещо я препоръчвам. Току що я дочетох /3 и 14 е, знам/, и няма такава книга... Попринцип стилът на сестрите Бронте не ми харесва, малко префърцунен е, но напълно нормален за времето си. Та, страхотна книга, при все, че не обичам много много да чета любовни романи. Пък и е класика, заслужава си четенето.
Преди седмица приключих тази книга, направо онемях, когато я четох. Страхотна е, направи ми огромно впечетление. От душа се възхищавам на главната героиня за смелостта, която има и за всичките и действия и постъпки. В момента съм си взела да чета "Брулени хълмове" от Емили Бронте. Очаквам нещо също толкова силно като литература. На мен лично езикът на Шарлот ми допадна, дори понякога моите мисли се въртят в такъв стил на размисли и писане.
Върнете се в началото Go down
rolly

rolly


Брой мнения : 197
Join date : 04.06.2010

Препоръчай книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай книга   Препоръчай книга - Page 2 I_icon_minitimeСря 23 Юни 2010 - 11:40

здравейте Smile трябва да прочета няколко книги през лятото (а в момента живея в Испания и съм почти до никъде с испанския) защото иначе нашите ще ми спрат парите за вампи книгите No та въпроса ми е : Можете ли да ми предложите хубави книги на испански Question

много мерси предварително Smile
Върнете се в началото Go down
Arya

Arya


Брой мнения : 213
Join date : 05.06.2010
Age : 32
Местожителство : In the middle of nowhere

Препоръчай книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай книга   Препоръчай книга - Page 2 I_icon_minitimeСря 23 Юни 2010 - 13:34

Сергей Лукяненко
Поредицата "Патрулите"
"Нощен патрул"
"Дневен патрул".... и тн Smile

Книжките са супер, нещо ралично и интересно Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Препоръчай книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай книга   Препоръчай книга - Page 2 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Препоръчай книга
Върнете се в началото 
Страница 2 от 7Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Препоръчай филм
» Най-омразна книга и автор
» Търся книгата...
» Филм по книга
» Коментари относно превода /Братството на Черния Кинжал 5 - Освободена любов/

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: