Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Heath Ledger/Хийт Леджър

Go down 
+8
chushka
wentlee
caprice
Искра
isabella cullen
rozi_bj
bubzz
no7alone
12 posters
АвторСъобщение
no7alone

no7alone


Брой мнения : 983
Join date : 14.01.2009
Age : 32
Местожителство : Планетата Земя

Heath Ledger/Хийт Леджър Empty
ПисанеЗаглавие: Heath Ledger/Хийт Леджър   Heath Ledger/Хийт Леджър I_icon_minitimeНед 14 Юни 2009 - 21:04

Хийт Леджър


[You must be registered and logged in to see this image.]

Хийт Андрю Леджър е австралийски филмов актьор роден на 4 април 1979 г. в Пърт, Западна Австралия и починал на 22 януари 2008 г. в Ню Йорк, САЩ.

Леджър има ирландски и шотландски произход. Живее в Западна Австралия до навършването на 16 години, след което напуска училище и се премества в Сидни с приятеля си Тревър Дикарло.

През 1999г. Леджър започва снимките на холивудския филм 10 неща, които мразя в теб, като в същото време има главна роля в австралийския филм Две ръце с режисьор Грегор Джордан. Леджър изиграва запомнящи се роли в Патриотът (2000), където партнира на Мел Гибсън, Казанова, Като рицарите, Бандата на Кели, Орденът и Братя Грим.

Хомосексуалната драма Планината Броукбек (2005) се превръща във връх на кариерата на Леджър. За главната си роля във филма на Анг Ли получава номинация за Оскар и Златен глобус за "Най-добър драматичен актьор". В лентата играе ролята на овчар от Уайоминг (Енис Дел Мар), който има любовна връзка с Джак Туист (Джейк Джиленхол).

Един от последните филми, в които Хийт Леджър участва, е номинираният за Оскар I'm Not There. Там той е един сред няколкото актьори, пресъздаващи образа на певеца Боб Дилън.

Последната завършена лента с участието на актьора е Черният рицар (The Dark Knight) на режисьора Кристофър Нолан, продължението на Батман в началото. Леджър изиграва ролята на Жокера, която в първата лента е пресъздадена от Джак Никълсън. През ноември, в интервю за "Ню Йорк таймс", актьорът заявява, че ролята го е изтощила и не успява да спи повече от два часа на денонощие, защото не можел да спре да мисли за снимките. Тогава той споменава, че едно сънотворно хапче не му стига и е принуден да взема второ, за да поспи поне час, припомня Блумбърг.

Леджър среща Наоми Уатс през 2002 г. по време на снимките на Бандата на Кели и двамата имат романтична връзка, която приключва през април 2004 г.

След това Леджър има връзка с актрисата Мишел Уилямс, която среща по време на снимките на Планината Броукбек. На 28 октомври 2005 г. се ражда дъщеричката им Матилда Роуз. Джейк Джиленхол потвърждава, че е станал кръстник на Матилда. През септември 2007 г. двамата се разделят.

Смърт

Хийт Леджър е намерен мъртъв в своя апартамент на 421 Broome Street в Ню Йорк на 22 януари 2008 г. в 15:26 часа местно време. В близост до тялото му са намерени сънотворни, отпускани с рецепта, както и опаковки от други препарати, които се продават свободно. Според "Дейли Мейл" Леджър все още бил жив в момента на откриването му в безсъзнание, но сърцето му спряло докато пристигне бърза помощ.[източник?] Извършената аутопсия не е изяснила причината за смъртта на 28-годишния актьор. В резултат на проведеното разследване официално е съобщено, че причина за смъртта е "остро отравяне, предизвикано от комбинирания ефект на шест различни лекарства".

На погребалната служба в негова чест, проведена на 9 февруари 2008 г. в Пърт, присъстват близки роднини, филмови звезди и стотици опечалени. След церемонията Хийт Леджър е погребан в родния си град в тесен семеен кръг.

Почитане

Възпоменание на Хийт Леджър пред неговия дом в Ню Йорк

"Ние, семейството на Хийт, можем да потвърдим голямата трагедия, ненавременно отнела ни нашия любим син, брат и любящ баща на Матилда", казва неговият баща Ким в изявление, което прави пред дома си в австралийския град Пърт.

Холивудската легенда Мел Гибсън също отдава последна почит на Хийт Леджър. Носителят на Оскар, който играе заедно с Леджър във филма Патриотът, описва смъртта на 28-годишния актьор като "трагична". "Имах толкова големи надежди за него", заявява в изявление Гибсън. "Той тъкмо навлизаше в живота и да умре е трагична загуба. Моите мисли и молитви са с него и неговото семейство", добавя той.

Австралийската звезда Никол Кидман също прави изявление: "Каква трагедия. Моето сърце страда заедно с неговото семейство."

Джон Траволта нарича Леджър "един от моите любими актьори". "Неговите способности бяха редки. Това е огромна загуба", казва той.

От киностудията Уорнър Брадърс заявяват, че развлекателната индустрия е загубила "брилянтен актьор и изключителна личност".

Бившата годеница на Хийт Леджър Мишел Уилямс замразява ангажиментите си за неопределено време поради скръбта си по бащата на дъщеричката си, съобщава сп. Пийпъл.

Леджър е в списъка на списание Пийпъл за 50-те най-красиви хора в света за 2001 г., а списание Импайър го включва сред 100-те най-сексапилни актьори за 2007 г.

За последната си роля във филма "Черният рицар" Леджър печели поредица от награди, връчени му посмъртно за изпълнението на Жокера, най-известни от които са Оскар, Златен глобус и BAFTA, всички за категорията "Най-добър поддържащ актьор".

Кино

   * Планината Броукбек
   * Candy
   * Братя Грим
   * Lords of Dogtown
   * Орденът
   * Бандата на Кели
   * Четири пера
   * Monster's Ball
   * Като рицарите
   * Патриотът
   * 10 неща, които мразя в теб
   * Две ръце
   * Paws
   * Blackrock
   * Черният рицар

Телевизия
   * Home and Away
   * Roar
   * Sweat
Върнете се в началото Go down
bubzz

bubzz


Брой мнения : 491
Join date : 16.01.2009
Age : 32

Heath Ledger/Хийт Леджър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heath Ledger/Хийт Леджър   Heath Ledger/Хийт Леджър I_icon_minitimeНед 14 Юни 2009 - 21:11

Първият филм,който изгледах с него беше 10 неща,които мразя в теб и още тогава ми направи впечатление,беше адски чаровен и за да го гледам този филм няколко пъти,трябва да ми е харесала и актьорската му игра.Следващият филм,който гледах май беше Братя Грим,като цяло този филм не ми е направил кой знае какво впечатление.Честно казано мисля,че нямаше да стане толкова известен като Жокера,ако не беше посмъртния му филм.Харесва ми как го изигра,даже беше гениално,но се чудя и аз дали не съм се повлияла около трагичната му смърт и колко се тръбеше около нея.Жалко е,че млад човек като него си отиде,а и със сигурност мога да каже,че имаше талант
Върнете се в началото Go down
rozi_bj

rozi_bj


Брой мнения : 1189
Join date : 31.01.2009
Местожителство : Плевен

Heath Ledger/Хийт Леджър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heath Ledger/Хийт Леджър   Heath Ledger/Хийт Леджър I_icon_minitimeНед 14 Юни 2009 - 21:44

Имаше един период след смъртта му, когато само да му чуех името, автоматично ми потичаха сълзите... Много ми беше мъчно, когато почина Crying or Very sad Най-любимият ми актьор *поклон пред него* Първият филм с него, който гледах, май беше Казанова... не съм много сигурна. После с една приятелка си направихме Хийт маратон... и той почина 2 седмици след това Crying or Very sad R.I.P. ...
Върнете се в началото Go down
isabella cullen

isabella cullen


Брой мнения : 734
Join date : 03.03.2009
Age : 32

Heath Ledger/Хийт Леджър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heath Ledger/Хийт Леджър   Heath Ledger/Хийт Леджър I_icon_minitimeНед 14 Юни 2009 - 22:24

Ахх велик човек за мен.Толкова страдах,когато разбрах за смъртта му,беше ми много мъчно.Спомняма си как плаках цяла вечер и си говорихме с приятелките ми за него и за всички филми,в които сме го гледали.Още ми е странно,че повече няма да го видя с някоя нова роля...с неговата прекрасна усмивка и мили очи.Първият филм,който съм гледала с Хийт беше 10 неща,които мразя в теб.Тогава бях доста по-малка,но още помня как си казах "леле какъв хубав батко".След това беше толкова прекрасен в Като рицарите.А какво мога да кажа за ролята му на Жокера...незабравимо изпълнение,беше се превъплатил докрай в героя си.Всички филми,в които съм го гледала са били много добри,беше истински талантлив актьор,чудесен беше и в Братя Грим,Казанова(там беше върхът).Много жалко,че си отиде толкова млад,имаше още какво да покаже на света. No

R.I.P Heath
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Heath Ledger/Хийт Леджър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heath Ledger/Хийт Леджър   Heath Ledger/Хийт Леджър I_icon_minitimeНед 14 Юни 2009 - 22:41

Длъжна съм да се съглася (не че не искам), че Хийт Леджър беше наистина един страхотен актьор.
Не знам в кой филм го гледах за пръв път, но съм гледала някои от най-добрите му филми, наистина си заслужават гледането. isabella cullen спомена милите му очи и прекрасната усмивка - о, да, определено тази усмивка ще липсва на цял свят. Може би един от най-добрите млади актьори, които се подвизават в последните години, беше именно той. Искрено му се възхищавам за ролите, които е изиграл и в които съм го гледала. Обожавам "10 неща, които мразя в теб", "Патриотът", където беше просто неотразим заедно с Мел Гибсън, "Бандата на Кели", където си партнираше с Орландо Блум, както и "Като рицарите", "Орденът", "Казанова" и "Не съм там", като в последния се превъплъти просто страхотно. Ако не сте гледали някои от филмите, които изброих, съветвам ви да ги видите, знайте, че няма да съжалявате, ако го направите. Искрено се радвам, че дадоха Оскар за второстепенна роля на Хийт Леджър, това беше нещо наистина красиво, а и определено заслужено от негова страна. Сигурна съм, че лицето на този актьор много липсва на много любители на качествени филми и има защо.
RIP...
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Heath Ledger/Хийт Леджър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heath Ledger/Хийт Леджър   Heath Ledger/Хийт Леджър I_icon_minitimeПет 24 Юли 2009 - 20:05

Много се извинявам, че пиша пак след себе си, Лили, но...
Това ми напомня за темата за Майкъл Джексън. Направо съм като застреляна, темата съществува от преди повече от месец време, а само 4 души са казали нещо.... Тотално съм изненадана, Хийт Леджър беше изумителен и смятам, че заслужава не по-малко от Джако да изразите някакво мнение...
Върнете се в началото Go down
caprice

caprice


Брой мнения : 503
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Благоевград

Heath Ledger/Хийт Леджър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heath Ledger/Хийт Леджър   Heath Ledger/Хийт Леджър I_icon_minitimeПет 24 Юли 2009 - 21:23

Един от любимите ми актьори.Този човек заслужава определено много.
Не помня в колко филми съм го гледала, но са достатъчно, за да преценя качествата му.
Безкрайно красив и сексапилен, намя какво да се лъжем, той е великолепен.
Когато баща ми ми каза, че е починал, аз стоях като тресната.Дойде ми толкова неочаквано и дори не знаех как да реагирам...
Липсва ми "тази усмивка", както я описа Искра.Ох, как ми липсва.И не само усмивката му - всичко.
Изброените по-горе филми от Искра наистина са невероятни.
Разбира се, има и други като "The Dark Knight".Много ми хареса, въплатен в ролята на Жокера.Беше изумителен.
Оо, определено "Казанова" ми хареса.Мисля, че няма какво да коментирам - велик е!
Филмът му "Candy" също ми направи добро впечатление.Актьорската му игра беше брилянтна.
"Братя Грим" - невероятен.Беше ми изключително интересен.
Освен тези, които Искра спомена и тези, които аз написах, не се сещам за други филми.Знам, че съм го гледала в още филми, но просто са ми излезнали от главата в момента.
Няма как да не спомена филмът, чийто премиера предстои:"The Imaginarium of Doctor Parnassus".Надявам се там Хийт Леджър да ни зарадва като за последно.Във филма намират място и големи актьори като Джони Деп, Джъд Лоу, Колин Фарел, Кристофър Плъмър и други.Чакам филма с нетърпение...

Хийт Леджър не може да бъде описан с една дума.Той бе изумителен, уникален, единствен по рода си.Едно обаче е сигурно - той винаги ще остане в сърцата на хората, които той завладя...

RIP
Върнете се в началото Go down
wentlee
Администратор



Брой мнения : 5125
Join date : 26.02.2009
Age : 42
Местожителство : Sliven

Heath Ledger/Хийт Леджър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heath Ledger/Хийт Леджър   Heath Ledger/Хийт Леджър I_icon_minitimeСъб 25 Юли 2009 - 14:11

Хм, от доста време се каня да напиша нещо в темата и все не мога да намеря точните думи. И сега е така. Няма как да опиша колко много ще ми липсва усмивката на Хийт, неговото детинско излъчване на моменти, лекия говорен дефект, който правеше гласа му да звучи толкова сладко...Разбрах по странен начин за смъртта му - гледах ММ и в предаването за поздравите едно момиче беше пратило СМС с текст - "Искам песента на песента на Роби Уилямс - We are the champions в памет на Хийт Леджър". Тогава останах като втрещена и си мислех, че е лъжа. Винаги съм си мислила, че хубавите (Разбирайте "хубави" не само като външен вид, а и като душевност) хора си отиват много млади. Неговата смърт потвърди това. Малко са актьорите с такова излъчване и обаяние (броят се на пръсти). Първия филм с негово участие, който гледах, беше "10 неща, които мразя у теб" и още тогава ми направи силно впечатление. Гледала съм почти всичко с негово участие, но най - много ми харесват "Планината Броукбек" (наистина се иска огромен талант, за да изиграеш подобна роля) и естествено "КАто рицарите" (за мен лично това е една от най - добрите комедии на всички времена и винаги се забавлявам от все сърце, когато я гледам). А за ролята му в "Черният рицар" просто нямам думи - видно е какъв талант загуби киноиндустрията. Спирам дотук, защото няма какво повече да кажа освен, че искрено съжалявам за неговата смърт. Sad
Върнете се в началото Go down
chushka

chushka


Брой мнения : 75
Join date : 03.02.2009
Age : 29
Местожителство : София

Heath Ledger/Хийт Леджър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heath Ledger/Хийт Леджър   Heath Ledger/Хийт Леджър I_icon_minitimeПет 21 Авг 2009 - 2:39

Хийт Леджър ми е другият любим актьор. С неговата усмивка просто изгрява слънцето. Аз там виждам само топлота и доброта. Първият филм, който гледах с него беше ''Като рицарите''. Беше една приказка, в която той се вписваше идеално. Аз също съм плакала след смъртта му много, дори все още има моменти, в които като видя усмивката му на някоя снимка и като се сетя че сега тя е заровена под земята, ми текат сълзи. Спомням си като ходих да гледам ''Черният рицар'' на кино и си мислих ''Какво, по дяволите, правя на Батман?!'', но след като се появи Жокера и въобще не съжалих, че съм отишла. Съгласна съм. че това, че му дадоха Оскар беше изключително красиво, а и беше признание пред неговия талант, който ще бъде помнен дори и след смъртта му.
He's just too good to be true...
Върнете се в началото Go down
s7eli7y

s7eli7y


Брой мнения : 1471
Join date : 11.03.2009
Age : 29
Местожителство : Добрич

Heath Ledger/Хийт Леджър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heath Ledger/Хийт Леджър   Heath Ledger/Хийт Леджър I_icon_minitimeНед 1 Ное 2009 - 14:13

Пропуснала съм темата.. Само като я видях и се разплаках. Невероятен актьор. Не знам филм с него, който да не ми е харесал. Честно казано когато изгледах "10 неща, които мразя у теб" не знаех, че е починал.. Когато разбрах бях съсипана! Толкова е магнетичен. Актьорските му способности са едно на ръка. Изглежда страхотно. Усмивката му.. In Love Не мога да повярвам (Да, все още), че вече не е между живите. Просто всички думи са излишни за него. Кажи Хийт Леджър и всичко говори само по себе си! Прекрасен е! Поклон!
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Heath Ledger/Хийт Леджър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heath Ledger/Хийт Леджър   Heath Ledger/Хийт Леджър I_icon_minitimeПет 22 Яну 2010 - 22:23

Две години без Хийт Леджър.

Две тежки години за близките му; две години, които световното кино прекара без прекрасния талант на младия и винаги усмихнат актьор; две години, които със сигурност са били тежки и за феновете му.
Актьорската му игра липсва на много хора, затова, надявам се, всички очакват да видят с нетърпение последния филм на Хийт - [You must be registered and logged in to see this link.].

Почивай в мир, Хийт.
Върнете се в началото Go down
elementamon




Брой мнения : 2119
Join date : 29.01.2009
Age : 30
Местожителство : София

Heath Ledger/Хийт Леджър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heath Ledger/Хийт Леджър   Heath Ledger/Хийт Леджър I_icon_minitimeНед 14 Фев 2010 - 2:47

Срамувам се от себе си, че съм пропуснала темата.

Наистина, не знам с какъв акъл, но като че досега загубата му не ми правеше толкова голямо впечатление. В смисъл, ок, наистина е ужасна трагедия, но след като си го гледал само в два филма, единия от които не го и помниш много... какво да очакваш?
Е, да, ама след наскорошното минаване на цялата му филмография усетих липсата. Не знам на колко пъти спирах половината от филмите, че да изляза на въздух и да върна нормалното си дишане.

НЕВЕРОЯТЕН и БЕЗПОДОБЕН САМОРОДЕН ТАЛАНТ Е!
И не, няма да го кажа в минало време, защото вярвам, че живее в спомените и сърцата на почитателите му!

Прах при прахта, пепел при пепелта...
В мир почивай!
Знам, че знаеш, че винаги ще бъдеш жив...
Макар и твоята душа, твоят дух вятърът носи ги... ти ще бъдеш тук!
Ти си в нашето семейство, ти си в нашите сърца.
Знам, че ще бъдеш с нас дори от безкрайните небеса!
Не е чесно, но сигурен бъди - където и да си, ще си с всеки един от нас...
Няма ни да те забравим, няма ний да кажем фарс!

Върнете се в началото Go down
http://everydaytracks.tumblr.com/
Artemis

Artemis


Брой мнения : 1494
Join date : 19.06.2009
Местожителство : Rainbow Country

Heath Ledger/Хийт Леджър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heath Ledger/Хийт Леджър   Heath Ledger/Хийт Леджър I_icon_minitimeНед 14 Фев 2010 - 19:45

elementamon написа:


НЕВЕРОЯТЕН и БЕЗПОДОБЕН САМОРОДЕН ТАЛАНТ Е!
И не, няма да го кажа в минало време, защото вярвам, че живее в спомените и сърцата на почитателите му!


True, true.. *кима*
Когато почина си спомням как учителката ми плака и сега разбирам защо.
След като изгледах доста филми с негово участие и аз ревах. Просто няма такъв като него.
Върнете се в началото Go down
Elune

Elune


Брой мнения : 1295
Join date : 15.08.2009
Age : 28
Местожителство : In my invisible music world...

Heath Ledger/Хийт Леджър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heath Ledger/Хийт Леджър   Heath Ledger/Хийт Леджър I_icon_minitimeПон 2 Авг 2010 - 23:48

Беше един изключителен, изключителен актьор...
Толкова висока класа, толкова силно и магнетично излъчване... Такава ярка човешка личност, наистина един велик актьор...
Ролята му в последния му филм("Черният рицар") беше просто потресаваща.
Дори не съм и очаквала такава роля и така изиграна, точно от Хийт.
Толков бе влезнал под кожата на тази изключително трудна и предизвикателна роля, че не само страховитото му излъчване те караше да настръхнеш... всичко в него, цялата му актьорска игра.
Последният филм, който гледах с него, беше "Казанова" ако не се лъжа, участваше в него... Е, по-добър за тази роля дори не съм можела да си представя.
Той се превъплащаваше в най-различни герои, придаваше на всичко един дълбок и истински смисъл, имаше огромен чар и бе един възхитителен мъж.
Почит пред светлата му памет.
Той ще остане завинаги в световната филмова история.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Heath Ledger/Хийт Леджър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heath Ledger/Хийт Леджър   Heath Ledger/Хийт Леджър I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Heath Ledger/Хийт Леджър
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Филми-
Идете на: