Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями

Go down 
+21
nedialka
vampire.kiss
mia_chan
angelsg
bobura
n.de4eva
pearl
bonbonche_581
shaky_kn
mai4eto666
dimitriibelikov
Chemical
llxshadowxll
Rainbow
Meow
gal4eto9052
Искра
presy
qgodka
bella_edward_love
elementamon
25 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
elementamon




Брой мнения : 2119
Join date : 29.01.2009
Age : 30
Местожителство : София

CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями Empty
ПисанеЗаглавие: CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями   CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями I_icon_minitimeВто 4 Авг 2009 - 22:05

CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями 0226543c


Жанр: Криминален / Полицейски / Мистерия
Вторият сериал от култовата поредица се появява на малкият екран през 2002ра. И тук както и в Лас Вегас динамичен екип криминалисти се сблъскват и борят с ужасяващи престъпления. Убийствата са не по-малко брутални, а техниките на следователите не по-малко невероятни. Достоен спин оф на Лас Вегас.



Криминолог лейтенант от полицейското управление на Маями Хорейшио Кейн
е начело на криминалната лаборатория в Маями, бивш детектив от отдел Убийства в Ню Йорк, специалист по съдебна медицина и бивш офицер от бомбен отряд. В "Losing Face", втори епизод на 1ви сезон, Кейн разкрива, че всичко което знае е научил от своя добър приятел и ментор Ал Хъмфрийз, който загива при експлозия, докато се опитва да обезвреди бомба в епизода. Повечето му колеги и познати се обръщат към него с „Ейч”. Хорейшио е познат като човек пазещ изключително зорко екипът си, често загърбващ собствените си нужди, за да помогне на когото и да е от тях при нужда. За кратко е женен за сестрата на Ерик Делко, Марисол. Този брак приключва когато тя бива убита от снайперист. В сезон 6 Хорейшио открива, че има 16 годишен син на име Кайл (от мимолетна връзка която прекарал докато работил под прикритие под името Джон Уолдън). Когато за първи път се сблъсква със синът си, го съдят като възрастен за отвличане. Мяйка му се оказва ключов свидетел и в края на епизода Кайл избира нея с думите „Трябва да и дам шанс”. Хорейшио не се колебае да използа слъртоноснасила когато ситуацията го изисква. Често минава всякакви граници за да спаси доказателство или потенциална жертва, като веднъж вкарва колата си директно в горяща сграда. Също така, дава личният си телефон на жертви, като ги моли да му позвънят при нужда от помощ. Поведнието му е сериозно, директно и винаги точно по темата. Рядко осъществява контатк с очи освен ако не иска да наблегне на нещо или да завърши мисълта си, предпочита да носи слънчеви очила и да гледа надолу. Хорейшио присъства на убийствата на колегата си криминолог Тим Спийдъл и брат си, също полицай Рей. Хорейшио има подход към деца преживели травматизиращи събития, като успява да извлече от тях нужната информация бързо и безболезнено. Това се дължи най-вече на факта, че самият Хорейшио е бил жертва на домашно насилие (баща му убил майка му). Хорейшио използва „запази спокойствие” подходът когато говори с жертви, престъпници и др. Обикновенно е облечен в черен костюм, въпреки жегата в Маями, и слънчеви очила.

Криминолог 3то ниво Калей Дюкейн е експерт по балистика. Нейните познания по балистика и огнестрелни оръжия и спечелват прякора „Момичето куршум”. Красивото тяло, русата коса и южняшкият акцент често карат хората да я подценяват, но тя е брилянтен и отдаден учен. Калей обича да се съревновава и побеждава мъже, особено удоволствие получава когато докаже на някой колко е сбъркал. Не се отнася със снизхождение към глупави грешки и с нея шега не бива, доста мъже се опитват да я сплашат, но в отговор получават само остър коментар. Баща и е адвокат алкохолик с няколко неуспешни опита за рехабилитация. Изкарва кратка връзка с Джон Хейгън във 2ри сезон, във финала на 3ти сезон Хейгън се самоубива, докато тя вади друг пистилет след като той я е заплашил с такъв по-рано в епизода. Намеква се за романтичен интерес между нея и колегаиа и криминолог и най-добър приятел Ерик Делко. Винаги следва правилата (освен в един случай, когато е замесен баща и). Е шести сезон епизод "Ambush", уеб сайт излиза на явсе от който става ясно, че някой я следи, разбира се, че зад него е Дан Купър в чието залавяне тя е участвала. Извършил престъпление като откраднал кредитна карта на колегата и криминолог, убитият Тим Спийдъл. В сезон шест епизод "All In", Калей е отвлечена и принудена да прикрие престъпление, в последствие колегите и я спасяват.

Криминолог 3то ниво Ерик Делко е експерт в областа на отпечатъците и разпознаването на различни опияти. Той е от руски и кубинки произход. В сезон 4ти, епизод "Shattered" кариерата му е застрашена когато е арестуван за притежание на марихуана. Установява се, че марихуаната е за сестра му, Марисол, за да облекчи болката и от лечението за левкимия на което е подложена. Марисол е женена за кратко за шефът на Ерик, Хорейшио Кейн преди да бъде застреляна от снайперист. Ерик е и експертът в областа на подводните открития. В сезон 5, докато се опитва да спаси отвлечена жена от престъпника Круз, Делко е прострелян в главата от един от хората му. Отцелява и се връща в екипа, но страда от частична загуба на паметта в следствие на почти смъртоносната рана. За разлика от спокойният подход на Хорейшио, Ерик често избухва и тонът му става остър. Делко се чувства наранен когато вместо него Кейн избира Улф да му асистира в планът за арест на Сарис в пилотният епизод от седми сезон "Resurrection", който във финалът на 6ти сезон разпространява по улиците на Маями халосни патрони. Самият Кейн казва на Делко, по-късно в епизода, че е избрал Улф за да не застраши кариерата на Делко ако плана за залавянето на Сарис се провали. В седми сезон епизод "The Deluca Motel", става ясно, че Ерик живее в мотел тъй като някой го следи. Криминолозите откриват, че истинският му баща е от Куба и се опитва да го убие.

Криминолог 1во ниво Раян Улф работи като полицай по времето когато е нает от криминалната лаборатория още в момента в който Хорейшио го вижда, той с удобрение забелязва безупречната грижа която Улф полага за пистолета си, факт дължащ се най вече на особенноста, че Раян има вманиачен-натрапчиво разстройство (неговият предшественик, Спийдъл, загива точно поради немърливост към пистолета си). За първи път се появява в епизодът "Under the Influence", но става постоянен член на екипа чак в "Hell Night." Раян бива улучен в окото с пистолет за пирони в епизод "Nailed". В пети сезон епизод "Burned", Раян е уволнен тъй като е директно свързан със случай за убийство и не е съобщил на Хорейшио, а директно на Вътрешни Разследвания. В последствие бива възстановен на работа. Във финалният епизод на 6ти сезон, Улф получава смс с текст „Направено е” веднага след като Хорейшио е прострелян и сметнат за мъртъв. Оказва се, че Хорейшио лично го е помолил да му помогнеда инсценират смърта му за да можеда мине под прикритие. Мисията била изпълнена след като цяла банка кръв била източена от тялото на Хорейшио и разпръсната по бронираната му жилетка. Постановката първоначално обтяга взаимоотношенията и приятелството на Улф с Ерик Делко, който не е бил информиран за инсценировката и искренно вярва, че Хорейшио е мъртъв, а Улф има косвена вина за смърта му.

Криминален детектив сержант Франк Трип е в постоянния каст от 5ти сезон. Преди това се появява само като гост. Родом от Тексас детектива от отдел Убийства редовно придружава екипа криминалисти на местопрестъпленията. Има високо мнение за способностите на криминолозите и отличните им резултати. В добри взаимоотношения е с всички от тях, най-вече Калей. Разведен е и има 3 деца както се разбира в пизод "Dispo Day". След като изкарва изпита за сержант в началото на 6ти сезон. След като изкарва изпита за сержант в началото на 6ти сезон, Трип е принуден да прекара известно време като униформен полицай и да патрулира на улицата. Скро се връща в отдел Убийства и цивилното облекло, епизод "Guerrillas in the Mist".
Върнете се в началото Go down
http://everydaytracks.tumblr.com/
elementamon




Брой мнения : 2119
Join date : 29.01.2009
Age : 30
Местожителство : София

CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями Empty
ПисанеЗаглавие: Re: CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями   CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями I_icon_minitimeВто 4 Авг 2009 - 22:06

Криминолог стажант Наталия Боа Виста е в постоянният каст от пети сезон. ДНК специалист, на която с пристигането и е позволено да се занимава само със Студени досиета заради рестрикциите на федералната и стипендия. Тя и делко се срещат известно време, връзка която завършва набързо заради предполагаема бременност. Тя избягва от съпругът си който я пребивал преди да се присъедини към управлението, когато нейните възки с обществото на малтретираните жени оказва ключова помощ на отдела да разплете случай с убита жена (която се оказва убита от бившият и съпруг) представила се, че има нужда от защита. Като бонус към притсненията и в 5ти сезон открива, че бившият и съпруг е излязъл от затвора след като и сервира ограничителна заповед. Той работи към компания която почиства местопрестъпления, принуждавайки я да се бори срещу заповедта, което в последствие се случва. Двамата са в напрегнати професионални взаимоотношения до убийството на Ник, за което в началото самата Наталия е заподозряна. В шести сезон епизод "Tunnel Vision", най накрая и разрешават да носи оръжие.

Медицински експерт доктор Тара Прайс е в постоянният каст от 5ти епизод на 7ми сезон. Тя идва в дневната смяна на мястото на напусналата в края на 6ти сезон доктор Алекс Уудс. Героинята е представена във втори епизод на 7ми езон "Won't Get Fueled Again." Става част от постоянният каст в епизод "Bombshell". В епизод "Cheating Death", Ерик и Раян и погаждат номер, който едва не компрометира целият случай.

Бивши членове на екипа:

Медицински експерт доктор Алекс Уудс започва кариерата си в Ню Йорк като лекар. Присъединява се към криминалната лаборатория след като поради лични причини се мести в Маями. Тя е изключително емоционален човек и играе нещо като „майка” на останалите членове на екипа, показвайки изключителна загриженост когато някой от тях пострада. Често говори на труповете успокоително и с грижа докато ги изследва. Женена е и има син и малка дъщеря от предишен брак с Андрю Калиш, който бива убит в епизод от ранните години на сериала. Алекс не е главният медицински експерт, както става ясно в епизод, коато и е предложено преместване в нощната смяна от главният медицински експерт. Тя отказва предложението. В шести сезон епизод "Rock and a Hard Place," синът и става главен заподозрян за убийство, това кара Алекс да се замисли над кариерата, отношенията с колегите и живота си като цяло. В крайна сметка напусна екипа с думите къ Хорейшио "Имам нужда да прекарвам повече време с живите” Хорейшио отвръща, че ако някой ден Алекс реши да се върне, място за нея винаги ще има в екипа. Според TV Guide, Алекс ще се върне през 2009.

Криминален детектив Йелина Салас. Детективката от колумбийски произход често разследва случаи заедно с криминалната лаборатория. Тя е вдовица на убитият брат на Хорейшио, Рей Кейн. По-късно започва връзка със сержанта от бюрото за върешни разследвания Рик Стетлър, личен немезис на Хорейшио. След като се оказва, че съпругът и Реймънд е жив, тя заминава заедно с него и синът им за Бразилия. Покриват се там за безопасноста на Рей. Тя се появява отново в премиерата на 5ти сезон "Rio." Кейн и Делко са в Рио Де Жанейро, преследват Антонио Риаз, човекът убил съпругата на Хорейшио и сестра на Делко Марисол в края на 4ти сезон. Риаз е убит в бой с Хорейшио, но не и преди да убие братът на Хорейшио, Реймънд Кейн и да свърже Реймънд младши с наркотърговците в града. Йелина и Рей младши се връщат в Маями където Йелина започва частна практика като детектив, епизод "Burned". В пилотният епизод на 6ти сезон, "Dangerous Son", Йелина разследва заподозрян за Хорейшио. Намирайки свидетелството за раждане на заподозрения открива, че той е биологичен син на Хорейшио. Йелина се завръща и за премиерата на 7ми сезон, като минава под прикритие за да помогне на Хорейшио да заловят Рон Сарис "Resurrection".

Криминолог лейтенант от полицейското управление на Маями Меган Донър е предшественичка на Хорейшио. Тя напусна поста за неопределено врме след смъртта на съпругът си. Завръща се за кратко на работа редом с Хорейшио, който вече е повишен в главен следовател в криминалната лаборатория. Скоро обаче напуска, тъй като напрежението на работата и идва в повече. Героинята е отписана заради липсата на химия между нея и Карузо.

Криминолог 3то ниво Тим „Спийд” Спийдъл, родом от Сиракуза, Ню Йорк с диплома по биология от Колумбийският Университет бе експерт улики и отпечатъци. Спиид бива убит по време на работа в премиерният епизод на 3ти сезон „Lost Son”. Не е полагал достатъчни грижи за поддръжката на пистолета си, който в отговор засича. Героят бива отписан от сериала по молба на актьора, който иска да преследва кариера в киното. Работните часове на снимачната площадка на сериала също са твърде дълги и изтощителни. Героят се появява като халюцинация на Ерик Делко в епизод "Bang, Bang, Your Debt".
Върнете се в началото Go down
http://everydaytracks.tumblr.com/
bella_edward_love

bella_edward_love


Брой мнения : 2279
Join date : 25.01.2009
Age : 29
Местожителство : Smiley World

CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями Empty
ПисанеЗаглавие: Re: CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями   CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями I_icon_minitimeВто 4 Авг 2009 - 22:09

Втория ми любим сериал след Бягство от затвора
Невероятен е актьорската игра е безупречна
Идеята за филма е страхотна
Всяка серия ми е била много интересна макар и да съм пропускала няколко защото не ми се гледа
Върнете се в началото Go down
qgodka

qgodka


Брой мнения : 311
Join date : 01.08.2009
Age : 31
Местожителство : Карнавал Сити

CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями Empty
ПисанеЗаглавие: Re: CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями   CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями I_icon_minitimeСря 5 Авг 2009 - 1:10

Старая се да го хващам, когато мога. Сериалът е уникален! Аз лично го възприемам като пъзел, който трябва да подредиш и да тикнеш престъпника в затвора. Haha! И аз мисля, че идеята е много добра и си заслужава да се гледа.
Върнете се в началото Go down
presy

presy


Брой мнения : 2337
Join date : 14.01.2009
Age : 29
Местожителство : Wonderland

CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями Empty
ПисанеЗаглавие: Re: CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями   CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями I_icon_minitimeСря 5 Авг 2009 - 9:33

Хващала съм епизоди тук-там. Готин сериал, харесва ми, но не бих го свалила да го изтегля. Нямам никакво време.
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями Empty
ПисанеЗаглавие: Re: CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями   CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями I_icon_minitimeСря 5 Авг 2009 - 11:32

Готин сериал. Обичам "От местопрестъплението" Smile Любимци са ми Ерик и Калей Cute Въобще, интересни убийства, загадки, доставя удоволствие да гледаш как ги потят тия престъпници и накрая винаги ги хващат Haha! Хубав сериал Wink Но най-много си обичам CSI: NY :Р
Върнете се в началото Go down
elementamon




Брой мнения : 2119
Join date : 29.01.2009
Age : 30
Местожителство : София

CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями Empty
ПисанеЗаглавие: Re: CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями   CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями I_icon_minitimeСря 12 Авг 2009 - 3:23

Този се нарежда след Лас Вегас, но определено Хорейшио е преди Грисъм.
Човека си разбира от работата и това е. Понякога ми е много странен, но и точно затова е толкова интересен. Стойката и навика с очилата винаги много са ме учудвали, още не мога да разбера защо прави винаги така, но много обичам тази негова чаровна странност.
Възхищавам се на силата му винаги да запазва спокойствие, както и на начина му на общуване с хората - има индивидуален подход към всеки, а всеки разговор с дете ми пълни душичката. Отдаден на работата си, верен приятел... човек, на който може да се разчита. Много завладяващ персонаж, който сценаристите се погрижиха да прекарат през какви ли не препятствия, да забъркат в какви ли ен интриги.
Другите ми фаворити са Ерик, Раян и Алекс.
Готиното в сериала са не само музиката и гледката, но и факта, че не се разбира още в началото кой е престъпника. Е, когато не е поставено за цел, де.
Върнете се в началото Go down
http://everydaytracks.tumblr.com/
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями Empty
ПисанеЗаглавие: Re: CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями   CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями I_icon_minitimeСря 12 Авг 2009 - 11:03

Ами като се има предвид, че като малка ме питаха: Каква искаш да станеш и аз отговарях "Хорейшио"... Haha! Haha! Haha!
Мисля че можете да разберете колко точно го обичам. Не съм го изгледала целия, срам и позор, но сезоните са толкова много, а аз не съм се захванала сериозно. Но ще го направя, в списъка ми са.
Обожавам Хорейшио и как може да разплете всяка една загадка. Уцелил е десятката с професията си.
Върнете се в началото Go down
Meow

Meow


Брой мнения : 48
Join date : 21.08.2009

CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями Empty
ПисанеЗаглавие: Re: CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями   CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями I_icon_minitimeСъб 22 Авг 2009 - 8:28

Обожавам го този филм!
Ралчето
Върнете се в началото Go down
Rainbow




Брой мнения : 822
Join date : 16.04.2009
Age : 28
Местожителство : Пловдив

CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями Empty
ПисанеЗаглавие: Re: CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями   CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями I_icon_minitimeНед 30 Авг 2009 - 12:48

Харесва ми. Всеки един случай, който разрешават, е найстина интересен.
Върнете се в началото Go down
llxshadowxll

llxshadowxll


Брой мнения : 117
Join date : 04.09.2009

CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями Empty
ПисанеЗаглавие: Re: CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями   CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями I_icon_minitimeСъб 5 Сеп 2009 - 12:43

Хубав е филма и развива логиката на тези, които гледат всяка подробност.. Но има случаи, които на пръв поглед са обикновени, а след това.... хм..
Хубаво ще е ако вметнат някой случай за повече от 2 епизода.
А пък що се отнася до кое най-много ми харесва... Определено в Маями най-много ми допада. Не знам защо, но.. имам симпатия и към града... Haha!
Върнете се в началото Go down
Chemical

Chemical


Брой мнения : 23
Join date : 29.06.2009

CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями Empty
ПисанеЗаглавие: Re: CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями   CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями I_icon_minitimeВто 8 Сеп 2009 - 21:50

когато го гледах постоянно си тананиках песента.
но пък тоя 'номер' с очилата на главния (това име и по смъртно не мога да го напиша)
Хорейшио, Хорейшу, бла-бла
много ме дразни.
Но пък случаите им повечето пъти са много интересни.
Върнете се в началото Go down
dimitriibelikov

dimitriibelikov


Брой мнения : 44
Join date : 03.11.2010
Age : 36

CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями Empty
ПисанеЗаглавие: Re: CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями   CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями I_icon_minitimeПон 20 Дек 2010 - 15:14

In Love срахотен сериал In Love


Последната промяна е направена от Искра на Пон 20 Дек 2010 - 23:24; мнението е било променяно общо 1 път (Reason for editing : Твърде много емотикони! (АДМИНИСТРАТОР))
Върнете се в началото Go down
mai4eto666

mai4eto666


Брой мнения : 49
Join date : 20.09.2010
Age : 42

CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями Empty
ПисанеЗаглавие: Re: CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями   CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями I_icon_minitimeВто 21 Дек 2010 - 11:20

хмммммм Хорейшио си е Хорейшио,а Грисъм Worship но що е CSI значи е супер Smile
Върнете се в началото Go down
shaky_kn

shaky_kn


Брой мнения : 42
Join date : 16.11.2010
Age : 30
Местожителство : Кюстендил

CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями Empty
ПисанеЗаглавие: Re: CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями   CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями I_icon_minitimeЧет 23 Дек 2010 - 19:20

Обожавам криминални сериали Exclamation lol!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями Empty
ПисанеЗаглавие: Re: CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями   CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
CSI: Miami/От местопрестъплението: Маями
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Сериали-
Идете на: