Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Дебюси/Debussy

Go down 
+18
banditkata23
cullengirl
GossipGirl
An
twilighttt
blablolina
Izabella_Swan
teddystone
Lady Cullen
PaTTiNsOn_FeNkA
HisGoldenEyes
DrEaMs_GiRl
Eternal_Mind
MaץheM
vanity
nansyto13
Искра
Spunk
22 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Spunk
Модератор
Spunk


Брой мнения : 2876
Join date : 14.01.2009

Дебюси/Debussy Empty
ПисанеЗаглавие: Дебюси/Debussy   Дебюси/Debussy I_icon_minitimeПон 26 Яну 2009 - 16:08

Дебюси/Debussy 78102-004-E3072455

Achille-Claude Debussy (22 август 1862г. – 25 март 1918г.) е
композитор-импресионист. Творбите му отразяват прехода от късния
романтизъм към модерната музика на 20 век. Debussy започва да изучава
музика на 9-годишна възраст и на 10 влиза в парижката консерватория.


Реших, че е редно да го пусна, понеже все пак сме здрачо-холици Haha! . Та, Едуард го слуша в колата си, Бела и Рене също са слушали и тн. Haha!

Та какво мислите за творбите му?
Коя ви допада най-много?
Негови творения може да чуете във ю-туб... напишете "Claude Debussy" и се полюбувайте.
Аз лично обожавам Reverie и Clair de lune. Smile
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Дебюси/Debussy Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дебюси/Debussy   Дебюси/Debussy I_icon_minitimeПон 26 Яну 2009 - 18:39

Ами, от малка всъщност слушам класическа музика, пък и впоследствие ме записаха на пиано и свирех 8-9 години (но ми се наложи да прекъсна), така че разбирате защо Дебюси ми харесва... Може би е банално, но наистина обожавам Clair de lune - страхотно е... много харесвам и Arabesque №1 - също много красиво произведение
Върнете се в началото Go down
nansyto13

nansyto13


Брой мнения : 42
Join date : 20.01.2009
Age : 30
Местожителство : Видин

Дебюси/Debussy Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дебюси/Debussy   Дебюси/Debussy I_icon_minitimeСря 28 Яну 2009 - 21:34

На мен лично ми харесва такава музика... Супер еее..... Valse romantique е суперскаа... In Love In Love In Love
Върнете се в началото Go down
vanity

vanity


Брой мнения : 761
Join date : 22.01.2009
Age : 28
Местожителство : ...in your dreams...

Дебюси/Debussy Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дебюси/Debussy   Дебюси/Debussy I_icon_minitimeЧет 29 Яну 2009 - 17:03

И аз си дръпнах някои песни и много ми харесват. Винаги съм искала да се науча на пиано, но така и не се реших. Clair de lune е невероятна. Цял ден си я слушам In Love
На другите песни просто не им знам имената, но много ми харесват и те Smile
Върнете се в началото Go down
MaץheM




Брой мнения : 2630
Join date : 22.01.2009
Местожителство : Cold Sun..

Дебюси/Debussy Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дебюси/Debussy   Дебюси/Debussy I_icon_minitimeЧет 29 Яну 2009 - 22:29

Аз не слушам принципно такава музика, но като цяло е нужно много талант,за да се сътвори.. вс е уникално
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/Pinacoladaa
Eternal_Mind

Eternal_Mind


Брой мнения : 54
Join date : 26.01.2009

Дебюси/Debussy Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дебюси/Debussy   Дебюси/Debussy I_icon_minitimeСъб 31 Яну 2009 - 14:11

ммм харесва ми музиката му... толкова лека и свежа... макар че съм чувала само 2-3 негови неща, от различни класически произведениа веднага мога да позная по звученето дали е негово или не Cute
Върнете се в началото Go down
DrEaMs_GiRl

DrEaMs_GiRl


Брой мнения : 564
Join date : 25.01.2009
Age : 28
Местожителство : Велико Търново

Дебюси/Debussy Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дебюси/Debussy   Дебюси/Debussy I_icon_minitimeСъб 31 Яну 2009 - 15:57

Обожавам произведенията изсвирни на пиано и особенно мнгоо ми допадна Clair de lune Smile
Върнете се в началото Go down
HisGoldenEyes

HisGoldenEyes


Брой мнения : 6
Join date : 25.01.2009
Age : 28

Дебюси/Debussy Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дебюси/Debussy   Дебюси/Debussy I_icon_minitimeСъб 31 Яну 2009 - 17:07

Като малка свирех на пиано, но се наложи да прекъсна. Обичам тази музика, въпреки че не е особено популярна. Дебюси е наистина много талантлив, харесвам произведенията му ии да, най-вече Clair de lunе. Smile
Върнете се в началото Go down
PaTTiNsOn_FeNkA

PaTTiNsOn_FeNkA


Брой мнения : 199
Join date : 28.01.2009
Age : 31
Местожителство : Forks

Дебюси/Debussy Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дебюси/Debussy   Дебюси/Debussy I_icon_minitimeСъб 31 Яну 2009 - 17:22

Аз също обожавам произведенията на пиано ,макар че свиря на китара. Smile
Върнете се в началото Go down
Lady Cullen

Lady Cullen


Брой мнения : 554
Join date : 20.01.2009
Age : 30
Местожителство : София

Дебюси/Debussy Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дебюси/Debussy   Дебюси/Debussy I_icon_minitimeНед 1 Фев 2009 - 1:59

С една приятелке спорихме кое е по-нежната - пияно или цигулка. Тя разбера, се беше противоположното на мен (както винаги Haha! ) и затова твърдеше че е цигулка. Но аз наистина повече харесвам пияното и не само Дебюси, но и Моцарт, Бах и др. Винаги съм обичала часовете по музика да ни пускат класическа музика за пияно. Много е успокоителна и разтоварваща. Cute
Върнете се в началото Go down
teddystone




Брой мнения : 13
Join date : 15.01.2009
Age : 43
Местожителство : ВЕЛИКО ТЪРНОВО

Дебюси/Debussy Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дебюси/Debussy   Дебюси/Debussy I_icon_minitimeПет 6 Фев 2009 - 18:01

а аз се побърквам всеки път, когато чуя
Bethoven - Moonlight sonata In Love
Върнете се в началото Go down
Izabella_Swan

Izabella_Swan


Брой мнения : 349
Join date : 08.02.2009
Местожителство : Wonderland

Дебюси/Debussy Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дебюси/Debussy   Дебюси/Debussy I_icon_minitimeНед 8 Фев 2009 - 11:19

Наскоро слушах няколко прозведения на Дебюси,мога да кажа,че са много добри...огромен талант!
Класическата музика...много нежна и същевременно много бурна е изключително произведение на изкуството!
Върнете се в началото Go down
blablolina

blablolina


Брой мнения : 98
Join date : 31.01.2009
Age : 38
Местожителство : Italia

Дебюси/Debussy Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дебюси/Debussy   Дебюси/Debussy I_icon_minitimeНед 8 Фев 2009 - 16:31

На мен Дебюси не ми прави някакво специално впечатление сега,защото съм израснала с класическата музика и не го чувам за първи път от саундтрака на Здрач.От малка ходех на концертите на филхармонията в родния ми град.Тъй като дядо ми работеше там аз бях от редовната публика на оркестъра.
Върнете се в началото Go down
twilighttt

twilighttt


Брой мнения : 644
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : nowhere ..

Дебюси/Debussy Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дебюси/Debussy   Дебюси/Debussy I_icon_minitimeСъб 21 Фев 2009 - 14:37

Дебюси мога с ръка на сърцето да кажа, че го харесвам още от преди "Здрач". Когато разбрах, че Едуард му е фен направо щях да се побъркам от щастие Haha! От малка слушам класическа музика, понеже живях седем години далече от родителите си, с баба ми и дядо ми, а те са й привърженици.
Та по темата - любимите ми са банално, но Claire De Lune, Deux Arabesques, The Snow is Dancing, Reverie и Arabesque №1. Има и други, но тези са, които слушам с най - голямо удоволствие.
Върнете се в началото Go down
http://www.impulse.bg/user/deni4kkka
An




Брой мнения : 7
Join date : 15.01.2009

Дебюси/Debussy Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дебюси/Debussy   Дебюси/Debussy I_icon_minitimeСъб 21 Фев 2009 - 23:08

Дебюси винаги извиква много особени емоции в мен. Не знам дали сте слушали едно негово произведение "The girl with the Flaxen hair", но аз смятам, че това е едно от най-интересните му творби. Разира се, много е нежно, но и изящно, по един интригуващ начин. Доста съм слушала Дебюси и тези творби, които са описани в темата, според мен, са най-добрите му и доста се различават от останалото му творчество. Като цяло той е много особен композитор и точно в тази странност се крие магията. Що се отнася да останалите му произведения, те не могат да заемат средно положение. Или са оценявани особено високо или въобще не.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Дебюси/Debussy Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дебюси/Debussy   Дебюси/Debussy I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Дебюси/Debussy
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Музика-
Идете на: