Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 AC/DC

Go down 
+12
Admin
BeLLa*CuLLen
sunshine.
xaxo
bella_edward_love
Izabella_Swan
Искра
gal4eto9052
cullens_fen4e
_My_Bloody_Romance
massiekur
Melrose
16 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: AC/DC   AC/DC I_icon_minitimeНед 4 Окт 2009 - 17:22

AC/DC

AC/DC Band-AC-DC

Групатa e основана от двамата братя Малкълм и Ангъс Йънг, след като семейството им eмигрира в Австралия в началото на 60-те години на миналия век. За около седмица те събират хора, които да свирят в новосъздадената рок група, намират вокал на име Дейв Евънс и започват да свирят в квартала на братята в Сидни. Първата им сценична изява става в навечерието на новата 1974 година в клуб „Чоквърс“. През юни 1974 групата записва първите си песни — „Can I Sit Next To you Girl“ и „Rockin' In The Parlour“, когато двамата Йънг се обръщат към по-големия си брат Джордж Йънг с молба да продуцира песните заедно с Хари Ванда. Двете песни излизат през юли, бързо стават хит в клубовете на Австралия и AC/DC тръгнали на първото си турне, като обикалят клубовете в цялата страна. През септември 1974 г. Бон Скот става техен вокал на мястото на Дейв Евънс. Скоро след това рок, групата записва първия си студиен албум High Voltage, който излиза в Австралия през февуари 1975 г. и им носи голям успех.
Малкълм и Ангъс привличат все още неопитния барабанист Фил Ръд и басиста Марк Евънс и записват втория си албум T.N.T., който излиза през февуари 1976 г. и носи още по-голяма слава на групата в Австралия. Те издават и европейски албум на AC/DC, като смесват австралийските албуми „High Voltage“ и „T.N.T.“. Третият албум на рок групата „Dirty Deeds Done Dirt Cheap“ излиза на пазара по едно и също време в Австралия и в Европа. След издаването на четвъртия си албум „Let there be Rock“ AC/DC тръгват на европейско турне като поддържаща група на „Black Sabbath“.
През лятото на 1978 AC/DC правят първото си пътуване до Америка, където свирят по клубовете. Откриват фестивала „REO Speedwagon“. След това се връщат в Европа, за да рекламират свое собствено турне и се връщат отново в САЩ като подгряваща група на „KISS“ и „Rush“. През 1978 г. групата отново записва своя следващ студиен албум — „Powerage“, който излиза в края на април същата година.
След излизането на лайв албума „If You Want Blood You've Got It“ AC/DC изместват „KISS“ от лидерската позиция в музикалните класации във Великобритания. Но следващият албум на хард рок бандата прави AC/DC световно известна група. Това е „Highway to Hell“, записан в „Roundhouse Studios“. Албумът излиза през юли 1979 .

На 19 февуари 1980 г. Бон Скот умира от алкохолно натравяне. След прослушване останалите членове избират за нов вокалист на AC/DC бившия вокалист на групата на Джордж Йънг — Брайън Джонсън.
През април групата отпътува за Бахамските острови с техния нов вокал и продуцента „Глупака“ Лейндж („Mutt“ Lange), за да запише новия си албум „Back in Black“. През май албумът бил вече записан и групата си отделя малко време за почивка. Членовете ѝ се събират на 1 юли за концерта в Белгия. Публиката одобрява новия вокал Брайън Джонсън и го приема като част от AC/DC. Групата издава албума си през юли 1980.
Голямата популярност на AC/DC в САЩ е причина „Атлантик“ да издаде „Dirty Deeds Done Dirt Cheap“ и в САЩ. След световното си турне рок групата подготвя следващия си студиен албум. Той е готов през 1981, казва се „For Those About to Rock (We Salute You)“ и донеся на AC/DC още по-голяма световна слава. През 1982 г. групата прави световно турне, на което представя новия албум.
По време на записите за новия албум барабанистът Фил Ръд напуска групата поради проблеми с алкохола. На негово място идва Саймън Райт.
Този път албумът не се продуцира от Лейндж, а от членовете на групата. „Flick Of The Switch“ тръгва по музикалните магазини през август 1983.
Следващите няколко албума на AC/DC се продават добре, но нито един от тях не се превръща в хит. Песента „Who Made Who“ от едноименния албум е включена в саундтрака към филма на Стивън Кинг „Maximum Overdrive“.
Албумът от 1988 г. „Blow Up Your Video“ се превръща в голям хит в някоко държави, но чак след като групата тръгва на турне, за да го представи, албумът става един от най-продаваните на AC/DC.
Почти 10 години след излизането на „Back in Black“ AC/DC се завръщат на върха на световните музикални класации с албума „Razors Edge“, като продуцент е Брус Файърбрайън (Bruce Fairbairn), а барабанистът Саймън Урайт е сменен от Крис Слайд. След голямото световно турне на албума AC/DC издават албум с песни, изпълнени на живо по време на турнето. Песента „Big Gun“ е включена в саундтрака към филма „Последният екшън герой“.
Продуцент на следващия албум е Рик Ръбин (Rick Rubin). „Ballbreaker“ излиза на 26 септември 1995 г. Песента „Hard as a Rock“ веднага става хит. Минават пет години преди AC/DC да издадат нов албум през 1997 — „Bonfire“, който събира на едно място всички изпълнения на Бон Скот (било те студийни или на живо).
През 2000 г. излиза албум с нови песни, който носи името „Stiff Upper Lip“. Албумът се продава изключително добре и година след издаването му става платинен. Успехът е последван от успешно турне. През 2001 издали домашно DVD на концерт от турнето „Stiff Upper Lip“, изнесен в Мюнхен, Германия.
На 18 октомври 2008 година излизе новият им албум "Black Ice".

AC/DC Ac_dc_01

Състав:
Ангъс Йънг — соло китара
Малкълм Йънг — ритъм китара
Бон Скот — вокали (до 80 г.)
Фил Ръд — ударни
Марк Евънс — бас китара (до 77 г.)
Клиф Уилямс — бас китара (от 77 г.)
Брайън Джонсън — вокали (от 80 г.)
Върнете се в началото Go down
massiekur

massiekur


Брой мнения : 574
Join date : 23.03.2009

AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC I_icon_minitimeНед 4 Окт 2009 - 18:42

Ааааа,страхотно!Обожавам тази ггрупа!Особено песента им ТНТ!Страхотни са!Просто нама какво друго да се каже! In Love In Love In Love
Върнете се в началото Go down
_My_Bloody_Romance

_My_Bloody_Romance


Брой мнения : 888
Join date : 20.03.2009
Age : 27
Местожителство : Сливен

AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC I_icon_minitimeПон 5 Окт 2009 - 22:46

Музикални гиганти! Невероятна група, както се казва класика в жанра.
Любими, любими, любими. Последният им албум е доста силен Cute Миналата година толкова много носих тяхна тениска, обожавам я, а тогава направо я благотворях! Haha!
Това са те Ейси Диси, хора, издигнали се на такова високо ниво за всичките години, заслужили са си всичките фенове!
Върнете се в началото Go down
http://hereyesdontlie.blogspot.com/
cullens_fen4e

cullens_fen4e


Брой мнения : 108
Join date : 05.07.2009
Age : 27
Местожителство : Страната на вампирите...

AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC I_icon_minitimeСъб 10 Окт 2009 - 11:33

Страхотни са. Имат невероятни песни. Невероятна група.
Всяка тяхна песен е върха.
Въпреки, че са малко поостарели те си остават номер 1 !!!
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC I_icon_minitimeПон 26 Окт 2009 - 19:42

Ооо, много ги обичам. Свързани са с много от по - ранните ми спомени, вкъщи нашите слушаха адски много Гънс, и тях.
Любими песни... всичките до една. Имат си култови, няма съмнение. Имам афинитет малко към Night Prowler, защото е свързана с един Хелоуин, който няма да забравя докато съм жива.
И така.
Който не ги е слушал, да отиде в някоя тъмна стая и да си ги пусне. Няма да сбърка.
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC I_icon_minitimeПон 26 Окт 2009 - 23:26

gal4eto9052 написа:
...
Който не ги е слушал, да отиде в някоя тъмна стая и да си ги пусне. Няма да сбърка.

o.O Който не ги е слушал, по-добре да иде в някоя тъмна стая и да се гръмне, мен ако питате! Haha! Не, шегувам се (въпреки че смятам за недопустима грешка някой да не е слушал тия гиганти!!!).
Та, даааа... гиганти! Групата, която изглежда няма нито една балада (моля, ако знаете балада на ЕйСи/ДиСи да я кажете! Haha! ). Най-големи диваци, ако са идвали в Бг и съм ги изпуснала, заклевам се, това е отвратителна грешка! Любими песни нямам, просто ги слушам с кеф. Страхотни и това е. Точка по въпроса :Р
Върнете се в началото Go down
Izabella_Swan

Izabella_Swan


Брой мнения : 349
Join date : 08.02.2009
Местожителство : Wonderland

AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC I_icon_minitimeВто 5 Яну 2010 - 14:58

Идват тука на 14 майййй! AC/DC 918790 AC/DC 918790 Нямам търпение до тогава... AC/DC са велики!! Абсолютните идоли на рока! Обожавам песните им, текстовете и всичко тяхно.

AC/DC ROCKS!
Върнете се в началото Go down
bella_edward_love

bella_edward_love


Брой мнения : 2279
Join date : 25.01.2009
Age : 29
Местожителство : Smiley World

AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC I_icon_minitimeСря 6 Яну 2010 - 19:52

Велики, уникални, невероятни нямам думи една от най най - любимите ми групи. Те са най - големите диваци, уникални нямат песен, която да не харесвам. На 14 ще отида на концерта, не ме интересува ако трябва ще слушам отвън, няма да го пропусна.
Върнете се в началото Go down
xaxo

xaxo


Брой мнения : 13
Join date : 02.01.2010

AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC I_icon_minitimeНед 10 Яну 2010 - 11:55

И аз съм техен фен, някой има ли представа какви пари ще е билета ? Гледах някакви плакати разлепени ... Бтв направих си даже тяхна тениска - няма да ви казвам откаде че да не ме накажат пак .... който се интересува да ми пише на лична =)
Върнете се в началото Go down
http://4etiri.com
Izabella_Swan

Izabella_Swan


Брой мнения : 349
Join date : 08.02.2009
Местожителство : Wonderland

AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC I_icon_minitimeНед 10 Яну 2010 - 12:13

Най-евтините билети са мисля, 45 лв или 50. И вече са оттук нагоре, до мисля, най-скъпите са 130.
Върнете се в началото Go down
sunshine.

sunshine.


Брой мнения : 2052
Join date : 17.01.2009
Age : 29

AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC I_icon_minitimeНед 10 Яну 2010 - 12:42

Знам само, че VIP местата са около 200 лева, което не е много, ако ги сравнявам с билетите на Мадона. (:

Иначе за групата. Прекалено брутални за моя вкус. Не ми харесват, няма да лъжа. Слушала съм не една тяхна песен от mp3-ката на една съученичка, но просто - прекалено hard. Haha!
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC I_icon_minitimeНед 10 Яну 2010 - 17:18

AC/DC - Backtracks (2009)
За всички, които не знаят: Това е двоен диск. 1-ят диск е с неизнавани или трудно намираеми техни песни, а 2-я е със Live изпълнения на най-известните им песни.
Относно билетите:
Можете да ги закупите или да получите нужната информация тук.
Върнете се в началото Go down
BeLLa*CuLLen

BeLLa*CuLLen


Брой мнения : 318
Join date : 14.08.2009
Age : 27
Местожителство : Варна

AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC I_icon_minitimeВто 20 Апр 2010 - 21:43

Наистина са стахотни... Особенно откакто напоследък започнах да слушам главно рок, напрово въртя песните им една след друга, заедно с още няколко групи. Имат невероятни песни. Какво мога да кажа аз , като цял свят ги боготвори Haha! ? Невероятни....жалко че няма да мога да отида на концерта...наистина им завиждам на тези , които имат тази възможност flower
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC I_icon_minitimeСъб 15 Май 2010 - 13:37

Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC I_icon_minitimeСъб 15 Май 2010 - 15:32

Някой да им е ходил на концерта вчера? Братовчедка ми и една приятелка са били, казаха, че било върхът...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
AC/DC
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Музика-
Идете на: