Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Avatar/Аватар

Go down 
+61
petia91
vs_koleva
angiem
snejana1978
royal
sineoka1983
yasmina
sevinchas
comatose
penka1234
krasiva
Мейси
pufilina80
Ivanova92
asi_cheri
veskuuuuu
sisi_2007
cold_lady_
lea6
sisistoeva
...beyond the sunrise...
Aleks
iliana.k
arhangel_gebriel
ronnie178
GerryBass
shadowkiss
vampire.kiss
mia_chan
tarich
sevinch_ahmedova
rosali
desislava83
gali68
hristozia_85
isi123
poli8009
mime93
magdalasf
rosemary96
asahe
lica
bonbonche_581
viki_nankova
dimitriibelikov
immortalfromhell
rim17
papata
MissSixty
olga1994
Todomodo
wentlee
Elune
Beta
gal4eto9052
emotion
FoXy
Lioness
Alice Cullen
Nessie
Spunk
65 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
Spunk
Модератор
Spunk


Брой мнения : 2876
Join date : 14.01.2009

Avatar/Аватар Empty
ПисанеЗаглавие: Avatar/Аватар   Avatar/Аватар I_icon_minitimeНед 31 Яну 2010 - 22:28

[You must be registered and logged in to see this image.]
Enter the World

Жанр:Екшън, Трилър, Фантастика
САЩ / 2009 / 161 минути
Сценарист:  Джеймс Камерън
Режисьор: Джеймс Камерън
В ролите: Джовани Рибизи, Сам Уортингтън, Сигорни Уивър, Мишел Родригес, Зоуи Салдана, Стивън Ланг, Лаз Алонцо, Уес Студи, Си Си Ейч Паундър, Джоел Дейвид Мур
Оператор: Мауро Фиоре
Продуцент: Джеймс Камерън, Джон Ландау

Резюме:
Филмът проследява историята на Джейк Скъли, парализиран бивш морски пехотинец, който е изпратен в красивия, но опасен свят на Пандора да помогне на минна корпорация да събере минерал, наречен "унобтаниум"! Хората не могат да дишат въздуха на Пандора, така че те пътуват и работят в специални метални кислородни костюми. Пандора има местно население от нейвита - раса представляваща шестметрови хуманоидни сини същества, които нямат никакъв интерес да помагат на хората, в тяхното начинание на Пандора.
Корпорацията създава хибридно същество от ДНК-то на човек и нейви, което се контролира от съзнанието на оператор-човек. Новополученото същество се наричат АВАТАР! Проблемите идват, когато всички същества на планетата Пандора, животни, растения, нейвита, осъзнават, че хората трябва да напуснат техния свят и започват да използват всички сили за осъществяването на тази цел.
Хората са принудени да се борят за оцеляването си на Пандора и насред тази борба е захвърлен Джейк Съли (Сам Уортингтън "Терминатор Спасение"). Докато живее сред местните на Пандора Съли сменя позициите и и помага на нейвитата да поведат революционна борба за премахване на хората и Аватарите от лицето на Пандора!
Уловката е, че когато Съли е в своя Аватар, той е напълно мобилен, когато е под формата на човек, той е прикован за инвалидна количка. Това е една морална дилема, с която ще трябва да се справи, а неговото пътешествие през светът на Пандора, ще реши съдбата и на двата свята!
Върнете се в началото Go down
Spunk
Модератор
Spunk


Брой мнения : 2876
Join date : 14.01.2009

Avatar/Аватар Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Avatar/Аватар   Avatar/Аватар I_icon_minitimeПет 5 Фев 2010 - 10:05

Ами, май аз ще съб първа. Добре.
Аватар е един от най - красивите, истински и оригинални филми, които съм гледала.
Има страхотно послание, и никой не може да ме убеди, че прилича на Покахотнас (<3). Това го казвам относно нападките на критиците.
Историята е страшно завладяваща, актьорската игра също - елегантно, красиво!
И ако още не сте го гледайте, станете от РС, обадете се на някой и отивайте на кино!
Филма си заслужава да се види на 3D. Преживяването наистина е невероятно Smile
Върнете се в началото Go down
Nessie
VIP
Nessie


Брой мнения : 2923
Join date : 19.04.2009
Age : 32

Avatar/Аватар Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Avatar/Аватар   Avatar/Аватар I_icon_minitimeПет 5 Фев 2010 - 23:18

Не ми направи чак такова впечатление, колкото го хвалят и го обожават...
Единственото, което ме заплени бяха ефектите, ама то с компютър всичко може Haha! Направено красиво и до някъде е интересно да си мислиш за бъдещето, но всичко спря до там.
Сюжет - никакъв! През цялото време в главата ми се въртеше Покахонтас и накрая се оказах права - много хора подкрепиха мнението Haha!
Малко ме е яд, че дадох толкова пари да го гледам, ама айде, нали рекламата му беше такава. Макар че с бюджет от милион и половина само за реклама, няма как другак да е..
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Avatar/Аватар Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Avatar/Аватар   Avatar/Аватар I_icon_minitimeСъб 6 Фев 2010 - 11:01

Покахонтас, Танцуващият със смърфове... все тая.

Хареса ми много. То пък кой филм в днешно време изпъква с уникален сюжет който вече не сме гледали? Всичко ново е добре забравено старо... И ефекти, и актьорска игра, всичко беше на ниво. Може и заради 3D - то да беше, но страшно много ми хареса. Почти 3 часа седях на тая седалка без да си погледна телефона за да видя колко време остава, а това се случва наистина рядко.
И да, гледайте го на кино, не на PC - тата. Това не е филм, това е преживяване.
Върнете се в началото Go down
Lioness
Администратор



Брой мнения : 4232
Join date : 16.02.2009
Age : 30
Местожителство : Beastland.

Avatar/Аватар Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Avatar/Аватар   Avatar/Аватар I_icon_minitimeСъб 6 Фев 2010 - 12:40

Ей начи, българите се оказахме големи критици и разбирачи. Един красив филм да се направи и веднага ще започнат сравнения и да се плюе. Нямам думи.
Нвм, както писах и в др. тема, филмът е наистина уникален и много красив. Страхотни ефекти, наистина е по-добре да се гледа на 3D, за да се усети всичко. Пък и актьорската игра е наистина добра. Мда, обичам. Определено бих повторила.
Върнете се в началото Go down
Nessie
VIP
Nessie


Брой мнения : 2923
Join date : 19.04.2009
Age : 32

Avatar/Аватар Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Avatar/Аватар   Avatar/Аватар I_icon_minitimeСъб 6 Фев 2010 - 13:22

хаха.. Деси, отвоги youtube, напиши Аватар/Покахонтас и ще видиш, че не само българите сме "горемите разбирачи и критици" Wink
Върнете се в началото Go down
Lioness
Администратор



Брой мнения : 4232
Join date : 16.02.2009
Age : 30
Местожителство : Beastland.

Avatar/Аватар Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Avatar/Аватар   Avatar/Аватар I_icon_minitimeСъб 6 Фев 2010 - 13:33

Nessie написа:
хаха.. Деси, отвоги youtube, напиши Аватар/Покахонтас и ще видиш, че не само българите сме "горемите разбирачи и критици" Wink


Много добре знам, но при нас е МАСОВО това! Затова и киното ни е на това дереджеWink Това се опитвам да кажа. Пределено ясно ми е, че и чужденците не приемат филма и го критикуват.
Върнете се в началото Go down
FoXy

FoXy


Брой мнения : 890
Join date : 22.01.2009
Age : 32
Местожителство : love street.

Avatar/Аватар Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Avatar/Аватар   Avatar/Аватар I_icon_minitimeСъб 6 Фев 2010 - 16:51

На мен пък ми е направило впечатление, че масово хората много харесват филма. До сега, който съм питала все го хвали, така че предполагам е готин и с идея. Аз още не съм го гледала, много исках на 3Д да отида обаче май няма да се успея, та сега ще си го сваля. Много ми се щеше да го видя и на кино, защото предполагам така би било много по-завладяващо и истинско изживяване, но в крайна сметка ако е наистина добър филма и иначе ще се разбере. След като го изгледам ще пусна пак коментар, имама доста високи очаквания. Smile
Върнете се в началото Go down
emotion
Модератор
emotion


Брой мнения : 2589
Join date : 15.01.2009
Age : 32
Местожителство : В дебрите на Лигландия

Avatar/Аватар Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Avatar/Аватар   Avatar/Аватар I_icon_minitimeСъб 6 Фев 2010 - 17:01

Аз го харесах, но прекаленото му възхваляване вече ми лази по нервите. Съжалявам, но едни ефекти не правят Филм Wink Беше красиво и не вярвам някой да отрече това, но откъм история не ми беше толкова интересен.
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Avatar/Аватар Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Avatar/Аватар   Avatar/Аватар I_icon_minitimeСъб 6 Фев 2010 - 17:41

Напротив, според мен пък беше доста смислен.
Аз разтълкувах посланието му по следния начин: в края на краищата не красотата, а любовта ще спаси света. Говореше се за едно предполагаемо бъдеще, ако хората продължат да се самоунищожават по този зверски начин. Развенчан бе митът, че злото никога не бива наказано и прочие, даде надежда.
Хареса ми, да. Защото беше смислен, жалкото в случая е следното: Хората все си мислят, че те са прави. В края на краищата замисълът на филма е изключително простичък: Make love, not war. Обаче, понеже всички отиват с огромни очаквания за нещо далеч по - комплексно, обръщат внимание само на ефектите, пропускайки покрай очите и ушите си сюжета. И се започва с това: че той филмът хич не е велик, само ефектите бяха.
Е, не е така, помислете малко и ще се уверите сами. Wink
Върнете се в началото Go down
emotion
Модератор
emotion


Брой мнения : 2589
Join date : 15.01.2009
Age : 32
Местожителство : В дебрите на Лигландия

Avatar/Аватар Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Avatar/Аватар   Avatar/Аватар I_icon_minitimeСъб 6 Фев 2010 - 18:04

И аз разбрах филма по този начин. Отново се изтъкна фактът, че човекът е онова егоистично същество, което унищожава всичко красиво не само на своята планета, но и до всяка до която се докопа. Беше вплетен и мотивът за любовта и че за нея граници няма. Да, разбрах всичко това, но е далеч от представата ми за нещо оригинално и велико. Филмът си имаше смисъл, имаше и най-замайващите ефекти правени някога, но си имаше и сюжет, който знаех как ще завърши още в началото Wink
Върнете се в началото Go down
Nessie
VIP
Nessie


Брой мнения : 2923
Join date : 19.04.2009
Age : 32

Avatar/Аватар Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Avatar/Аватар   Avatar/Аватар I_icon_minitimeСъб 6 Фев 2010 - 18:07

Да, наистина полсанието беше силно. Поздрави на екипа им там, затова че карат хората да се замислят всички тези воини. Това не го отричам (:
Просто казах, че хвалбите са му много повече от полученият резултат. Но след всичките реклами и пожекции (те чак по новините колко време говореха..) не е това, за което го представиха Smile
Върнете се в началото Go down
Beta
VIP
Beta


Брой мнения : 700
Join date : 10.05.2009
Age : 37
Местожителство : Някъде из облаците

Avatar/Аватар Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Avatar/Аватар   Avatar/Аватар I_icon_minitimeЧет 29 Апр 2010 - 10:46

Амиии....имам смесени чувства към тоя филм.Когато гледах трейлъра си казах:Боже,какъв тъп филм!А в киното...ами истината е,че бях развълнувана,но не,че ще гледам прословутия Аватар,а по-скоро от факта,че ще съм на IMAX 3D.С ония очила така се лигавихме с приятелката ми,че нямаше накъде.Снимахме се,въртяхме ги,гледахме през тях наопаки,чистихме ги....абе лигня!Започнаха там едни рекламки и аз слагам цайсите и ....нищо.И почвам да мърморя:Абе то няма никакаъв ефект,бе!Ама то пък не било 3D онова.След малко пуснаха Алиса.И като се размаза картината,лелееееее.Ужас!И Малчо вика:Слагай очилата.И аз слагама и в този момент онази котка пред лицето ми,ухилена...или по-скоро главата й.И то нали на 3D,тая глава на сантиметри от мен.Като започнах да се хиля ви казвам...!Стана ми лошо,зави ми се свят.Свалях няколко пъти очилата.Както и да е.Та започва Аватар.В началото филмът ми беше доста скучен,но 3Д,ооооооо,много вълнуващо,хаххаха.Филмът...ами хубав е,да.Е,не е колкото Титаник(ще ме извинявате,но Титаник си е Титаник.Може да не е с такива ефекти,но си е Титаник)Та,фимлът е хубав.В началото имах чувството,че гледам нещо средно между Матрицата и Джурасик парк.С тия животни и с това непрекъснато вмъкване в тялото на навите.Филмът породи много чувства в мен.Възхищение,радост,умиление,озлобление,ненавист,съжаление....и още куп други.Първата ми среща с на'вите:Колко са грозни,уф!Но постепенно ми станаха симпатични,а накрая страшно си ги бях харесала.И не заради вида им,а заради начинът им на живот,заради традициите,заради това,което всъщност бяха.Джейк и Нейтири бяха забавни в началото.Много се смях с тях.Учи го на това,учи го на онова,хахах.Целувката им ми беше много странна.Ако трябва да бъда откровена-намръщих се.Тия сините там като се разцелуваха....ммммммм.Природата беше представена по невероятен начин!Беше толкова красиво!Прекрасно!С изключение на животните.Бяха много грозни и отблъскващи.На няколко пъти подскачах на стола си.Любимият ми момент-церемонията,когато приемаха Джейк за един от тях.Тогава всеки сложи ръка на рамото на другия.Гледката беше удивителна.Страшно ми хареса сплотеността им.Останах много очарована от привързаността на на'вите,от отдадеността им.Начинът им на живот-в пълен синхрон с природата и животните.Естествено ревах!То ако не се разрева няма да има равновесие в нашата природа,така че роних сълзи в киното.И да ви призная изпитах отвращение от хората,от това,което причиняват на природата,защото такива неща не се случват само във филмите,а и в реалния живот.Думите на Джейк са много на място:"Там откъдето идват няма зелено!Те унищожиха своята майка!"И това е самата истина.Колко е жалко,че се унищожава природата,за да се построят поредните сгради.Еййййй,изкефих се на Мишел Родригес!Тая мацка винаги ми е харесвала.Все с оръжие я знам.И в Аватар беше много яка.Еми май това е което исках да ви кажа,по-точно напиша.Като извод:филмът е хубав,хареса ми!
Върнете се в началото Go down
Elune

Elune


Брой мнения : 1295
Join date : 15.08.2009
Age : 28
Местожителство : In my invisible music world...

Avatar/Аватар Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Avatar/Аватар   Avatar/Аватар I_icon_minitimeПет 18 Юни 2010 - 14:23

Гледах този филм на кино, горе-долу малко след като го пуснаха по кината.
Мои приятели много ми го хвалеха, казваха, че е връх в историята на филмите-фантастика.
Е, реших се все пак да отида да го гледам, а и аз обичам филми от този тип.
Да си призная честно не останах очарована и поразена от този филм.
Признавам, че ефектите са доста добре направени, много внушителни, но ми дойдоха малко в повече.
Сините човечета(извинете ме, имената им не помня, аватари ли се наричаха, не знам) са ми доста симпатични, дори главният герой повече ми харесва така, от колкото както си е като човек.
Някои части от сюжета също ми допаднаха.
Но като цяло филмът не ме впечетли така, че да кажа "уау". Може би очаквах нещо по-различно, не знам.
Признавам всичко, което е направено в този филм. И ефектите, и замисъла, и всичко.
Просто мен не ме грабна, но съм сигурна, че много други са го харесали. Различни вкусове. Smile
Върнете се в началото Go down
wentlee
Администратор



Брой мнения : 5125
Join date : 26.02.2009
Age : 42
Местожителство : Sliven

Avatar/Аватар Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Avatar/Аватар   Avatar/Аватар I_icon_minitimeНед 19 Сеп 2010 - 20:08

Страхотен филм, великолепна анимация, доста добър сюжет. Малко като поглед в бъдещето на нашата планета. Цялата история е базирана на унищожителната ни сила и как дори и да открием друга планета, на която бихме оцелели, и нея ще я сполети същата катастрофа. Просто хората сме такива - не ценим дори планетата, на която живеем, и унищожаваме земята, по която вървим. Красива история, наистина е погълнала солиден бюджет, но според мен целият екип се е справил блестящо. И след като гледах процеса на работа, смятам, че актьорите са имали изключително трудна задача в предаването на емоциите. Хубав филм, заслужава си гледането, дори и само заради ефектите.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Avatar/Аватар Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Avatar/Аватар   Avatar/Аватар I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Avatar/Аватар
Върнете се в началото 
Страница 1 от 5Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Филми-
Идете на: