Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Книгите, които всеки трябва да прочете

Go down 
+41
g_arabadjieva
azz
Stilyana
ally
bloom_f
Veniiiiiiiii
sss79
Селесия
Streamers_98
savovkiril
Bloopy
Mockingjay
autovip
vivka
twilight9404
sisi_2007
jjanet
nilgyun
asia81
Pale_Doll
nikivesy
aranna
mia_chan
Alice Cullen
greenwitch
djudjka
MMDM
a_beni
rendence
kamenceto90
kvartalnata princesa
santutzo
mai4eto666
elinka
MissSixty
zinaida
darkness_angel
Melrose
Kristityyy
pijama
Eternal Love
45 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
Eternal Love

Eternal Love


Брой мнения : 2647
Join date : 12.02.2009
Age : 29

Книгите, които всеки трябва да прочете Empty
ПисанеЗаглавие: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете I_icon_minitimeНед 14 Мар 2010 - 20:45

Задължителните книги, които трябва да се прочетат, за да може човек да каже, че разбира от литература? Без значение българска или чуждоезична... Ще се радвам и на кратък коментар за всяка. Wink
Върнете се в началото Go down
pijama

pijama


Брой мнения : 8
Join date : 04.12.2009
Age : 31

Книгите, които всеки трябва да прочете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете I_icon_minitimeСря 12 Май 2010 - 20:38

Според мен всеки трябва да прочете нещичко от Шекспир.Велики са му пиесите,направо ти спират дъха докато четеш.Лично на мен са ми любими "Ромео и Жулиета'',"Отело" и "Сън в лятна нощ" In Love
Върнете се в началото Go down
Kristityyy

Kristityyy


Брой мнения : 936
Join date : 05.04.2009
Age : 31

Книгите, които всеки трябва да прочете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете I_icon_minitimeСря 12 Май 2010 - 21:29

Лично моето мнение е, че всеки, който иска и за да може да се нарече българин, трябва да е чел поне по едно произведение от българските автори... Вазов, Каравелов, Яворов, Славейков.. Тези са една съвсем малка част от Стойностните имена на българската литература Smile
Подкрепям и по-горното мнение за Шекспир - той също е утвърден писател и 100% си струва да прочетеш творбите му. Както и на Пушкин или Достоевски... (:
Авторите и книгите, които си заслужават да се прочетат наистина са много и точно в момента надали ще мога да се сетя да изброя всички - има много творци и творби, които заслужават внимание.. Аз написах това, което се сещам сега, а и просто моето мнение е такова... :]
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Книгите, които всеки трябва да прочете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете I_icon_minitimeСря 12 Май 2010 - 22:35

Един млад човек, който иска да има добра база за сравнение, задължително трябва да прочете поне най-известните имена от класическата литература. Писателите и хубавите фрази не се изчерпват с Кинг и Куелю. Част от авторите, които са задължителни:
Шекспир; Байрон; Жул Верн; Молиер; Гогол; Оскар Уайлд; Емил Зола; Горки; Толстой; Достоевски; Ил Петров; Артър Конан Дойл; Едгар Алън По; сестрите Бронте; Джейн Остин; Владимир Набоков; Майн Рид; Александър Дюма; Ф. С. Фитцджералд; Стайнбек; Милър; Вонегът; Буковски; Керуак; Борис Пастернак; Пушкин; Ана Ахматова; Петя Дубарова; Г. Г. Маркес; Кафка; Бъроуз; Удхаус; Флобер; Оруел; Труман Капоти; Майкъл Кънигам; Р. Л. Стивънсън; Томас Харди; Екзюпери; Джером Джером; Робърт М. Пърсинг; Харпър Лий; Дикенс; Кен Киси; Дейвид Хърбърт Лоурънс;Джефри Чосър; Флеминг; Булгаков; Е. М. Форстър; Тенеси Уилиямс; Такъри; Карол; Камю; Уелс; Маркс (за по-срериозните); Артър Милър; Бранислав Нушич.
Списъкът не е пълен, дори аз не съм чела всичко от тях. Липсват също задължителните детски книги и Вазов, който ми опъва нервите с "Под игото".
Върнете се в началото Go down
darkness_angel

darkness_angel


Брой мнения : 442
Join date : 20.10.2010
Age : 30
Местожителство : у нас ;)

Книгите, които всеки трябва да прочете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете I_icon_minitimeПет 10 Дек 2010 - 22:36

Аз мисля, че от елементарна култура първо трябва да се запознаеш с творчеството на многото български писатели. Мисля, че е по-добре първо да опознаеш българската литература, после чети каквото си искаш. Много е лошо, че в момента никой не се интересува от тези велики български поети, както е било преди време. Много често съм чувала как хората изброяват творби на някой чужд писател, а не могат да кажат и една творба на Вазов ли било, или Ботев. На мен това ми прави ужасно впечатление.
Това е моето мнение. Neutral
Върнете се в началото Go down
zinaida




Брой мнения : 35
Join date : 29.11.2010

Книгите, които всеки трябва да прочете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете I_icon_minitimeПон 13 Дек 2010 - 18:33

Вазов и Ботев е учат в училище... А и по времето когато светът е имал своите велики романисти, ние не сме имали нищо.... Но както и да е, ако почнем от българското, е - Вазов естесвено, Талев, Димов. Признавам съвсем откровено, че не съм запозната с българската литература. По нататък - Джейн Остин, Война и мир на Толстой, Балзак, Данте, Дюма, Уайлд и тн и тн... Въпреки, че не всички произведения прочетени от мен са ми харесвали, съм щастлива и доволна от прочетеното, защото това е изградило в мен вкус към качественото!


Върнете се в началото Go down
MissSixty




Брой мнения : 40
Join date : 27.11.2010

Книгите, които всеки трябва да прочете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете I_icon_minitimeЧет 16 Дек 2010 - 0:51

Всички нови поредици от свръхестествено естество и аз като тийн да си кажа думата, класиката е важна, НО скучна
Върнете се в началото Go down
elinka

elinka


Брой мнения : 48
Join date : 16.01.2009

Книгите, които всеки трябва да прочете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете I_icon_minitimeЧет 16 Дек 2010 - 11:08

Ами лично мое мнение е, че всеки трябва да е чел романи като "Тримата мускетари" на Дюма, "Птиците умират сами", произведенията на Джек Лондон, както и на други подобни автори всепризнати по цял свят. Книгите им нве случайно са станали са станали толкова известни и обичани. Smile
Върнете се в началото Go down
mai4eto666

mai4eto666


Брой мнения : 49
Join date : 20.09.2010
Age : 41

Книгите, които всеки трябва да прочете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете I_icon_minitimeЧет 16 Дек 2010 - 11:50

Ох изчела съм толкова много книги като тръгнеш от всичката училищна литература минеш през Ана Каренина Винету Цар Плъх ..та стигнеш до Сандра Браун и Стефани Майър Haha! така че важно е да се чете и вместо да се цъка във Фейсбука хванете една книжка каквато и да е тя Reading
Върнете се в началото Go down
santutzo




Брой мнения : 49
Join date : 13.12.2010
Age : 38

Книгите, които всеки трябва да прочете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете I_icon_minitimeПет 17 Дек 2010 - 14:16

Ако трябва да изключим тези които се учат в училише,то несъмнено ще е хубаво да се прочетат тримата мускетари,Робинзон Крузо,Властелинът на пръстените,Винету,Капитан блъд,и нещо от Азимов непременно.
Върнете се в началото Go down
kvartalnata princesa

kvartalnata princesa


Брой мнения : 22
Join date : 25.12.2009
Местожителство : Circus Of The Damned

Книгите, които всеки трябва да прочете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете I_icon_minitimeПон 20 Дек 2010 - 19:18

Ами според мен важно е да се четат класическите книги и не смятам, че са скучни. Едни от първите книги които прочетох, като изключим детските приказки като малка, бяха на Джек Лондон и смея да твърдя, че той пише много увлекателни и добри истории.Една от любимите ми книги дори и след вампирската мания все още е Белият Зъб, това е книга, която съм чела поне 5-6 пъти и все още очите ми се насълзяват при всяко страдание на вълчето. Не съм чела много от българските автори, но съм чела някои от творбите на Елин Пелин и на Христо Смирненски , които също ми харесват.
Върнете се в началото Go down
kamenceto90

kamenceto90


Брой мнения : 58
Join date : 04.12.2010
Age : 33
Местожителство : Трявна

Книгите, които всеки трябва да прочете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете I_icon_minitimeПон 20 Дек 2010 - 20:47


Определено бих препоръчала поредицата "Железния светилник' на Димитър Талев и "Тютюн" на Димитър Димов. От класическите романи- "Том Джоунс" на Хенри Филдинг и "Гърбавия" на Пол Февал. study
Върнете се в началото Go down
rendence

rendence


Брой мнения : 30
Join date : 07.10.2010
Age : 38

Книгите, които всеки трябва да прочете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете I_icon_minitimeСря 22 Дек 2010 - 0:10

Тютюн беше една от малкото задължителни книги, които прочетох с удоволствие в училище, мисля че всеки трябва да я прочете.
А друга книга, за която мисля че е страхотна е Вечната Амбър
Върнете се в началото Go down
a_beni




Брой мнения : 42
Join date : 30.01.2009

Книгите, които всеки трябва да прочете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете I_icon_minitimeСря 22 Дек 2010 - 17:07

Последната книга,която четох и наистина много харесах беше Божията формула. Препоръчвам я на всички, които се интересуват от физика... Smile
Върнете се в началото Go down
MMDM

MMDM


Брой мнения : 67
Join date : 19.09.2010
Age : 48
Местожителство : Shumen

Книгите, които всеки трябва да прочете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете I_icon_minitimeЧет 23 Дек 2010 - 17:40

"На изток от рая" Джон Стайнбек. Винаги, като си помисля за любими книги в съзнанието ми изниква корицата. Наистина много стойностна книга, която разнищва вечната тема за доброто и злото.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Книгите, които всеки трябва да прочете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите, които всеки трябва да прочете   Книгите, които всеки трябва да прочете I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Книгите, които всеки трябва да прочете
Върнете се в началото 
Страница 1 от 4Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Филмите, които всеки трябва да гледа
» Книгите, които ми се иска да не бях купувал/а
» Книгите, които искате да станат класика
» Ако можехте, бихте ли променили нещо в книгите?
» Най-отвратителните корици, които съм срещал/а

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: