Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Колко? Как? Къде?

Go down 
+42
joo86
Русалка
opal
Streamers_98
evasterling
RavenKnight
LisaEl
rosali
Little Dhampir1000
afriel
elena1916
snejincety
mkrtchyam
leidy_mimi
Nachita
jjanet
lovee_
darkness_angel
rozi_bj
bella90
_My_Bloody_Romance
voice_of_heaven
selene
Elune
elementamon
FoXy
Arya
Cveti Ognqnova
icedover
Artemis
Искра
sayonara
bonity
BB_fan_xD
gal4eto9052
Peyton*
Lioness
emotion
lady_abadon
wentlee
Alice Cullen
Melrose
46 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
mkrtchyam

mkrtchyam


Брой мнения : 19
Join date : 23.06.2011
Age : 43
Местожителство : София

Колко? Как? Къде? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 3 I_icon_minitimeПет 12 Авг 2011 - 7:52

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
обикновенно не, но понякога се случва да похапвам чипс.

2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
вода.
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
никога не си драскам по книгите.
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена? - С книгоразделител, но понякога я оставям отворена.
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете? - Предимно художествена.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време? - зависи от ситуацията, обикновенно прочитам главата до края.
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни? - Да.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението? - Търся значението по-късно.
9. Какво четеш в момента? - Анита Блейк.
10. Коя е последната книга, която си купи? - Братството на черния кинжал кн.2
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж? - само по една
12. Имаш ли любимо място/време за четене? - не, чета при всяко възможност.
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания? - и двете.
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели? - да, няколко.
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.) - по автор.

Върнете се в началото Go down
snejincety

snejincety


Брой мнения : 28
Join date : 02.08.2010

Колко? Как? Къде? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 3 I_icon_minitimeПон 26 Сеп 2011 - 21:40

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
- Абсолютно не! Не искам да си изцапам книгите.
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
- Нищо специално - само вода.
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
- Не драскам. Ако нещо ми хареса толкова много просто си го преписвам на лаптопа.
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?
- Никога не прегъвам страници. Отбелязвам си с импровизирани книгоразделители /мини календарчета, касови бележки, моливи и такива.../ Понякога оставям книгата отворена /но това се случва само ако сестра ми е на километри от нея/
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
- Художествена.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
- По всяко време /но ако остава съвсем малко до края се изкушавам много и се предавам накрая/
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
- По скоро ще я прибера в шкафа.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
- Не. Проверявам после като се присетя.
9. Какво четеш в момента?
- Град от стъкло на Касандра Клеър.
10. Коя е последната книга, която си купи?
- Град на паднали ангели на Касандра Клеър.
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?
- Не само че мога, ами и си чета по няколко на веднъж.
12. Имаш ли любимо място/време за четене?
- На леглото ми след 22:00 ч.
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
- И двете.
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
- Касандра Клеър, Джанин Фрост, Ришел Мийд /все авторки на фентази романи/
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)
- По поредици
Върнете се в началото Go down
elena1916

elena1916


Брой мнения : 394
Join date : 10.12.2010
Age : 31

Колко? Как? Къде? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 3 I_icon_minitimeСря 28 Сеп 2011 - 19:10

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
- Случва се понякога, но предпочитам цялото ми внимание да е върху книгата.
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
- Нещо сладникаво. Кола, пунш...
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
- По-скоро ме ужасява идеята да си драскам по книгите. Принципно ги пазя като очите си.
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?
- Напоследък си вземам все книги с книгоразделител, но когато няма - пъхам нещо друго (листче или снимка)
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
- И двете.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
-По принцип си дочитам главата докрай, но понякога се случва да не мога вече да си държа вече очите отворени и я оставям.
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
- Не, досега няма такъв случай.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
- Да, спирам или питам някого какво значи (това се случва само ако съм си вкъщи, не разпитвам хората по улицата за непознати думи ;д )
9. Какво четеш в момента?
- "Град от пепел" на Касандра Клеър.
10. Коя е последната книга, която си купи?
- "Град от кости"
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?
- Чета само една книга, тъй като се отдавам изцяло на историята й и не обичам да смесвам нещата.
12. Имаш ли любимо място/време за четене?
- Да, имам си. Имам едно огромно кресло, в което винаги сядам само с книга в ръка. Най-често това се случва в късния следобед или вечер.
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
- Поредици.
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
- Ришел Мийд,винаги съм я харесвала,както и нейните произведения. Касандра Клеър също доста ми допада и винаги я препоръчвам.
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)
- Тъй като повечето от книгите ми са поредици - по том, а самостоятелните - по азбучен ред.
Върнете се в началото Go down
afriel

afriel


Брой мнения : 36
Join date : 23.11.2011
Age : 31
Местожителство : Лондон

Колко? Как? Къде? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 3 I_icon_minitimeЧет 24 Ное 2011 - 13:25

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
Ако съм гладна - да, иначе не
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
Може би един чай? Smile
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
Идеята да драскам по книгата е неприемлива
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?
Обикновено слагам книгоразделител
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
И двете
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
Държа да прочета всичко, но ако главата ми е скучна я прескачам
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
ДА
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
Ако книгата е на английски Smile
9. Какво четеш в момента?
Наследството - Книга 2 - Първородният
10. Коя е последната книга, която си купи?
Ghostgirl
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?
Хаха.. мога по 2-3, 4, 5 Haha!
12. Имаш ли любимо място/време за четене?
Рано сутрин или привечер
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
И двете
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
Стивън Кинг, Оскар Уайлд и Роджър Зелазни
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)
По жанр
Върнете се в началото Go down
Little Dhampir1000

Little Dhampir1000


Брой мнения : 31
Join date : 02.02.2012
Age : 28

Колко? Как? Къде? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 3 I_icon_minitimeПет 10 Фев 2012 - 16:09

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”? - Много рядко ям, когато чета.
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш? - Вода
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява? - Идеята дори и страничката да е прегъната ме ужасява, а камо ли да драскам по нея! Haha!
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?- Книгоразделител.
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете? - И двете.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време? - Държа да прочета главата до края. Haha!
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни? - Не, просто ще я оставя до другите.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението? - Попринцип чета на български, но ако е на друг език си я записвам някъде и после я превеждам.
9. Какво четеш в момента? - Паднали ангели-Страст
10. Коя е последната книга, която си купи? - Братството на Черния кинжал (2 книга)
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж? - Мога по няколко наведнъж.
12. Имаш ли любимо място/време за четене? - Не чета когато имам време и където намеря.
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания? - Поредици.
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели? - Не
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.) - По поредица и големина.
Върнете се в началото Go down
rosali

rosali


Брой мнения : 346
Join date : 29.05.2011
Age : 26

Колко? Как? Къде? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 3 I_icon_minitimeСря 11 Апр 2012 - 10:50

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
Не, разваля ми концентрацията.
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
Нищо, когато огладнея и съм жадна спирам. ;д
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
Да драскам по книгата ли? Никога!! Не само, че идеята ме ужасява ами и винаги, когато го правя имам чувството, че унищожавам нещо, наречете го съвест ако искате. ;д
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?
Обикновено си прегъвам крайчето, защото имам навика да губя книгоразделителите, а когато я оставям отворена книгата се разделя и после си личи като я затвориш, а и нямам навика да оставям книги отворени, заради суеверия внушени ми от съвсем малка. Smile
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
Художествена, определено.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
Мнее мога да си спра, където искам, но е важно аз да спра, а не някой да ме прекъсне.
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
Не, защото не обръщам внимание на авторите, ако книгата ме впечатли има възможност да разуча даден автор иначе не си пълня главата с излишни факти за хора, които не познавам. По-скоро бих я захвърлила ако самата тя не ми хареса.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
Не, обикновено след като свърша с четенето си ги търся или питам г-жата по БЕЛ.
9. Какво четеш в момента?
Джон Толкин "Силмарилион"
10. Коя е последната книга, която си купи?
"Шестото клеймо" от Дан Браун, инче последната ми придобита книга е "Портретът на Дориан Грей".
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?
Чета само по една книга и това е, не мога да чета две неща наведнъж, в момента чета "Анита Блейк" и макар, че прекъснах след деветата книга за малко, за да прочета "Силмарилион" пак нещо ме човърка. ;д
12. Имаш ли любимо място/време за четене?
Навсякъде където е тихо и спокойно и по всяко време.
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
Нямам претенции.
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
"Хари Потър" и Джоан Роулинг.
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)
Ами като се замисля нямам организация. Haha!
Върнете се в началото Go down
http://fleurdamourthings.tumblr.com
LisaEl

LisaEl


Брой мнения : 150
Join date : 12.04.2012
Age : 28

Колко? Как? Къде? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 3 I_icon_minitimeНед 15 Апр 2012 - 11:36

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”? Не ям, страх ме е да не я оцапам
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш? Вода или сок
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява? Никога. Дори и от библиотеката на драскам
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена? Разделители
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете? Художествени
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време? Прочитам докрай
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни? Да, случвало се е
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението? Не
9. Какво четеш в момента? Академия за вампири 4
10. Коя е последната книга, която си купи? Паднали Ангели от Лорън Кейт
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж? Само по една...еми ако се обрърка всичко?
12. Имаш ли любимо място/време за четене? Вкъщи на канапето
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания? Засега все поредици чета
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели? Любим автор-Джоан Роулинг. За жалост само един приятел чете Хари Потър, другите губят.
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.) Име на автора.

Върнете се в началото Go down
http://divergent.bulgarianforum.net/forum
RavenKnight

RavenKnight


Брой мнения : 37
Join date : 17.10.2011
Age : 27
Местожителство : Nowhere...

Колко? Как? Къде? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 3 I_icon_minitimeПет 22 Юни 2012 - 19:19

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”? Всъщност не ям докато чета, защото така се унасям из страниците, че не усещам глад
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш? Изворна вода "Девин", прясно наляна от чешмата Haha!
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява? По-скоро ме ужасява, пазя книгите си повече от очите си!
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена? Слагам календарче от "Metal Heaven" Smile
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете? И двете разбира се study Енциклопедии и фентъзи, какво по-добра комбинация :Р
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време? Ако се наложи мога да спра, но под "наложително" имам предвид къщата да пламне или комета да се насочи към нея Haha!
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни? Не, не съдя книгата по автора.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението? Продължавам да чета, като си я записвам или се старая да я запомня, а после я проверявам.
9. Какво четеш в момента? "Пандора" от Анн Райс Worship
10. Коя е последната книга, която си купи? "Да преследваш гадже вампир" Haha!
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж? Преди четох само по една, но сега като разбрах колко много хубави книги има.... и все пак гледам да са най-много 3, иначе им губя смисъла.
12. Имаш ли любимо място/време за четене? Всяко място и време са ми любими щом книгата е с мен.
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания? Няма никакво значение, ако четивото си заслужава.
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели? Рик Риардън и Анн Райс Bravo
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.) По предпочитание Smile
Върнете се в началото Go down
evasterling

evasterling


Брой мнения : 35
Join date : 20.06.2012
Age : 25

Колко? Как? Къде? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 3 I_icon_minitimeПет 22 Юни 2012 - 23:21

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”? - Не обичам да ям, докато чета. Това е за филмите.
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш? - Аз винаги съм жадна, за това пия.. всичко. Вода, кола, чай, сок...
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява? - Винаги съм мразела надрасканите книги, за това предпочитам да препиша това, от което съм се впечатлила, на отделен лист.
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена? - Книгоразделител, разбира се. Ужасявам се от мисълта, че тнигата ще се смачка.. Ъх!
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете? - И двете, може би.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време? - Може би до края. Много рядко оставям книгата по средата на главата.
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни? - Възможно е.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението? - Да, винаги.
9. Какво четеш в момента? - "Сирена" от Триша Рейбърн.
10. Коя е последната книга, която си купи? - "Сирена" от Триша Рейбърн.
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж? - Няколко наведнъж. Haha!
12. Имаш ли любимо място/време за четене? - Не, чета по всяко време на деня, навсякъде.
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания? - Може би поредици.
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели? - Да, като например поредицата "Дневниците на вампира" от Л. Дж. Смит.
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.) Жанр. И заглавие също.
Върнете се в началото Go down
Streamers_98
VIP



Брой мнения : 1597
Join date : 20.06.2012
Age : 25

Колко? Как? Къде? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 3 I_icon_minitimeЧет 29 Авг 2013 - 17:51

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
Понякога. Често чета от телефон и използвам извинението „ама само докато изям това, после го оставям, честно“. Това е плод, който мога да взема в леглото или на дивана. Праскови. Или ябълки. Най-вече ябълки. Smile
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
Нищо. Определено нищо.
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
Идеята да драскам по книга ме ужасява, да. Ала, хей, повтарям: аз чета най-вече от телефона. Програма GoBook, където няма проблем да си маркирам пасажчета, да си ги копирам и запазвам, да си поставям лентички на любими сцени...
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?
Книгоразделител. Или я оставям отворена. Или като не мога да намеря книгоразделител пъхам по-тънка книга, тетрадка или лист вътре
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
Предпочитам художествената.
Ала вкусвам и от втората група. Статии. Стари учебници по биология. Енциклопедии за животни.

6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
Оф, зависи от стила. Ако една книга е близка до сърцето ми е първото. Най-вече е „близка до сърцето“, когато стилът е лек :д Пример са любовните книжлета. Сериозните книги, давам пример с „Игрите на глада“ и „Игра на тронове“, ме изморяват и мога да спра без угризения на съвестта.
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
Веднъж го направих заради клишето на историята. Съмнявах се, че ще го сторя втори път. Ала стана. Заради стила. Така че, ако под „дразни“ се смята стила на автора, отговорът е КАТЕГОРИЧНО ДА.
Ала ако се приеме, че самият автор, като личност, ме нерви – не, не бих захвърлила книгата.

8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
Зависи. Понякога питам родителите си. Ала ако е дума, която я разбират 1% от населението, сори, мой човек, бай-бай, книга.
9. Какво четеш в момента?
Игра на тронове кн.1
И препрочитам „Град на демони“ Нора Робъртс
И Библията стар завет.
И бих казала „Изоставена: дъщерята на преследвачът на демони“, макар случаят с нея да е леко спечифичен...

10. Коя е последната книга, която си купи?
„Град от стъкло“ на Касандра Клеър. <3
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?
Преди бях от първите. Вече съм от вторите.
12. Имаш ли любимо място/време за четене?
Място – леглото. Време – не.
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
Без предпочитания съм
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
Не обичам да налагам мнението си за книги/филми/музика, ако не ми го искат. Препоръчвам „Да убиеш присмехулник“, и нещата на Джон Чийвър.
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)
електронни издания: По заглавие А-Я
хартиени издания: по височина Smile
Върнете се в началото Go down
opal

opal


Брой мнения : 15
Join date : 20.02.2009
Age : 38

Колко? Как? Къде? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 3 I_icon_minitimeПет 18 Окт 2013 - 23:09

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
Да, но основно солети или някакви гризинки Wink
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
Кафееее, него го обичам по всяко време.
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
Не отбелязвам нищо върху книгите, ако нещо ме впечатли си го преписвам.
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?
Книгоразделител, имам доста от тях, така че винаги имам под ръка.
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
Определено художествена.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
За съжаление It wasn't me не само главата... когато чета нещо, много трудно оставям книгата преди да я приключа.
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
Много рядко, но да.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението? В повечето случай продължавам натам.
9. Какво четеш в момента?
"Домът на Хадес" - Рик Риърдън
10. Коя е последната книга, която си купи?
"Мафията на майките" - Керстин Гир
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?
Мога да чета и няколко наведнъж, но обикновено едната е с предимство Smile
12. Имаш ли любимо място/време за четене?
Обичам да чета времето и мястото не са от особено значение
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
Поредици.
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
Да автори - Нора Робъртс, Джудит Макнот, Шерилин Кениън, Дж. Р. Уорд и други - има доста добри автори, които наистина си струват.
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)
Обикновено по автор и серия.
Върнете се в началото Go down
Русалка

Русалка


Брой мнения : 98
Join date : 27.10.2013
Age : 29
Местожителство : Сеул, Южна Корея

Колко? Как? Къде? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 3 I_icon_minitimeНед 27 Окт 2013 - 19:56

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
Не ям докато чета.
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
Кафе.
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
Ако нещо ми хареса повече си го отбелязвам.
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?
Разделител най-често. Е, ако я оставям за пет минути примерно, просто я оставям отворена.
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
Художествена.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
Зависи от книгата, сцената и времето, с което разполагам.
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
Не, захвърлям книгата само ако сюжетът не струва.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
Определено не.
9. Какво четеш в момента?
"Сестри" на Даниел Стийл.
10. Коя е последната книга, която си купи?
"Дяволче" на Джулия Куин.
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?
Ако книгата ми харесва мога да я прочета няколко пъти.
12. Имаш ли любимо място/време за четене?
Не, обичам да чета навсякъде.
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
Поредици, стига да са качествени.
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
"Приятели завинаги" на Д. Стийл.
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)
По това колко ми харесват. :Р 
Върнете се в началото Go down
joo86

joo86


Брой мнения : 18
Join date : 12.01.2014
Age : 34

Колко? Как? Къде? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 3 I_icon_minitimeПон 13 Яну 2014 - 0:29

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
Понякога да.Обичам да си хапвам шоколад.
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
Кола,вода или сокче.
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
Не,запомням на коя страница съм била.Не обичам да увреждам книгата.
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?
По-скоро я оставям отворена.
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
Всякаква.Обичам да чета.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
По-принцип мога да спрано предпочитам да завърша главата.
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
Да,определено не ми пречи.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
Не ми се е случвало.
9. Какво четеш в момента?
Тъкмо завърших книгата на С.Браун-Смъртоносно,така че не чета в момента.
10. Коя е последната книга, която си купи?
С.Е.К.Р.Е.Т
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?
Предпочитам да завърша една книга преди да започна следващата.
12. Имаш ли любимо място/време за четене?
Всяко място по всяко време.
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
И двете.
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
Не,не мисля че има.
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)
По жанр.



Върнете се в началото Go down
caviji

caviji


Брой мнения : 553
Join date : 13.01.2014

Колко? Как? Къде? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 3 I_icon_minitimeПон 13 Яну 2014 - 22:16

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
Да. Обикновено нещо сладко или ядки.

2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
Вода.

3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
Не драскам. Ако нещо ми хареса пиша на лист и си отбелязвам страницата.

4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?
Книгоразделител.

5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
И двете.

6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
Предпочам да довършвам главата.

7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
Да.

8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
Да.

9. Какво четеш в момента?
Братството на черния кинжал

10. Коя е последната книга, която си купи?
"Перфектният мъж" - Линда Хауърд

11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?
Само по една.

12. Имаш ли любимо място/време за четене?
В леглото.

13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
Поредици. Харесва ми да следя как се развиват отношенията между героите.

14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
Не.

15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)
По автор.
Върнете се в началото Go down
AmericaSinger




Брой мнения : 19
Join date : 20.02.2014

Колко? Как? Къде? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 3 I_icon_minitimeЧет 20 Фев 2014 - 19:43

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”? Не не обичам да се храня докато чета ... това някак ми отвлича вниманието ... а и мисълта да изцапам книгата с нещо е направо ужасна .
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш? ами нищо , когато чета само чета не правя друго.
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява? започнах да го правя съвсем скоро и несъзнателно .
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена? книгоразделител.
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете? художествена
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време? държа да прочета главата до края но като цяло и цялата книга защото аз съм от този тип хора на които когато нещо им харесва не могат да се спрат .
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни? Не ,ще я прочета колкото и да не ми харесва .
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението? не винаги
9. Какво четеш в момента? в момена нищо но скоро завърших Изборът на Кийра Кас
10. Коя е последната книга, която си купи? Изборът на Кийра Кас
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж? чета само една книга иначе имам чувството че я ощетявам като не и отделям цялото си внимание ... колкото и да ми се иска да започна друга не го правя докато не довърша първата
12. Имаш ли любимо място/време за четене? амии не , стига да е сравнително спокойно и тихо мога да чета навсякъде .
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания? немога да реша.
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?обикновено не говоря с приятелите си за книги .
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.) да си призная по реда в който съм се сдобила с тях не полагам грижи да ги подреждам ...

Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Колко? Как? Къде? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колко? Как? Къде?   Колко? Как? Къде? - Page 3 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Колко? Как? Къде?
Върнете се в началото 
Страница 3 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Fantastic Beasts and Where to Find Them/Фантастични животни и къде да ги намерим
» Колко често четете?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: