Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Реквием за една мечта/Requiem for a Dream

Go down 
+3
emotion
voice_of_heaven
Peyton*
7 posters
АвторСъобщение
Peyton*

Peyton*


Брой мнения : 1145
Join date : 10.07.2009
Age : 29

Реквием за една мечта/Requiem for a Dream Empty
ПисанеЗаглавие: Реквием за една мечта/Requiem for a Dream   Реквием за една мечта/Requiem for a Dream I_icon_minitimeЧет 8 Юли 2010 - 17:28

Мисля, че трябва да има тема за този филм, защото определено е най- стряскащият, който съм гледала.

[You must be registered and logged in to see this image.]
„Реквием за една мечта“  е американски драматичен филм, който засяга проблемите, възникващи при употребата на наркотични вещества.
Вдовицата Сара Голдфарб мечтае да се покаже в шоу игра по националната телевизия, облечена в любимата си червена рокля. С годините обаче тя е напълняла и за да отслабне по-бързо се обръща към лекар. Той ѝ предписва хапчета, към които тя постепенно става зависима. Нейният син, Хари Голдфарб, продава хероин по улиците на Ню Йорк, опитвайки се по този начин да осигури по-спокоен и сигурен живот за себе си и приятелката си Мериън. След това безметежно лято на приходи и радост те посрещат едни сурови есен и зима, след които пролетта никога няма да настъпи отново.

Участват:
Елън Бърстин - Сара Голдфарб
Дженифър Конъли - Мериън
Марлон Уейънс - Тайрън Лав
Джаред Лето - Хари Голдфарб


Върнете се в началото Go down
voice_of_heaven




Брой мнения : 542
Join date : 27.06.2009
Age : 30
Местожителство : плевен

Реквием за една мечта/Requiem for a Dream Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реквием за една мечта/Requiem for a Dream   Реквием за една мечта/Requiem for a Dream I_icon_minitimeЧет 8 Юли 2010 - 22:28

Това е един доста добър филм, отразяващ най-лошите страни на Америка и като цяло засенчената Американска мечта. Доста стряскащ и заслужаващ вниманието на малки и големи. Помня когато аз го гледах за първи път, задавих се в сълзите си, но си заслужава - трябва да се видят всички страни на наркотиците, не пр0сто цветното и гъзарското в тях. Бих го гледала отново и отново, но когато съм в достатъчно затънало настроение. Wink Препоръчвам го, но не и за хора със слаби сърца, защ0то филма е доста силен и безкомпромисен на кадри, но определено показващ и доказващ истината около прекаляването с наркотиците.
Върнете се в началото Go down
emotion
Модератор
emotion


Брой мнения : 2589
Join date : 15.01.2009
Age : 32
Местожителство : В дебрите на Лигландия

Реквием за една мечта/Requiem for a Dream Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реквием за една мечта/Requiem for a Dream   Реквием за една мечта/Requiem for a Dream I_icon_minitimeПет 23 Юли 2010 - 15:27

Гледах го преди... две години сигурно. Направи ми много голямо впечатление тогава. Адски силен и смислен филм. Нищо не беше спестено на зрителя, лицето на наркоманията беше в най-зловещия си блясък. Краят беше потресаващ, това което се случи с героя на Джаред... просто нямам думи. Филм, който трябва да се гледа, според мен Wink
Върнете се в началото Go down
MissSixty




Брой мнения : 40
Join date : 27.11.2010

Реквием за една мечта/Requiem for a Dream Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реквием за една мечта/Requiem for a Dream   Реквием за една мечта/Requiem for a Dream I_icon_minitimeЧет 16 Дек 2010 - 18:06

Мен още ме побиват тръпки, като се сетя за него... човек няма как да сдържи сълзите си и е доста силен филм, НО не е за малки и големи, трябва да има ограничения на възрастта обезателно, не мисля, че деца трябва да гледат толкова травматизиращи филми
Върнете се в началото Go down
dani4ko

dani4ko


Брой мнения : 55
Join date : 27.11.2009
Age : 31
Местожителство : Дебрите на Ада

Реквием за една мечта/Requiem for a Dream Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реквием за една мечта/Requiem for a Dream   Реквием за една мечта/Requiem for a Dream I_icon_minitimeСъб 18 Дек 2010 - 15:17

Определено този филм винаги ще го помня. Толкова много истина, показана от реалната страна на живота. Човек наистина трябва да се замисли след като го гледа.
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Реквием за една мечта/Requiem for a Dream Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реквием за една мечта/Requiem for a Dream   Реквием за една мечта/Requiem for a Dream I_icon_minitimeСъб 18 Дек 2010 - 23:03

Гледала съм го един-единствен път.
Много е тежък и .. въобще от онези филми, които понякога те карат да не ги пускаш отново. По принцип всички ленти за вредата от наркотиците, които съм гледала досега, винаги са ми повлиявали много (не че употребявам наркотици, че да ме откажат от тях!).. Наплашила съм се достатъчно от това и наистина не смея да опитам, дори леко нещо.
Както и да е, за самия филм... Актьорската игра е абсолютно на ниво - Дженифър Конъли, между другото, ми прилича на Деми Мур, в този филм я гледах за пръв път. Саундтракът... от него тръпки ме побиват просто, невероятен. Самият сюжет също е много добър, идеята за начина на показване на нещата, за самия начин на заснемане..
Изключително силен и въздействащ, заслужава си гледането.
Върнете се в началото Go down
immortalfromhell

immortalfromhell


Брой мнения : 38
Join date : 19.04.2010
Age : 30

Реквием за една мечта/Requiem for a Dream Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реквием за една мечта/Requiem for a Dream   Реквием за една мечта/Requiem for a Dream I_icon_minitimeПон 20 Дек 2010 - 11:41

Искра написа:
Гледала съм го един-единствен път.
Много е тежък и .. въобще от онези филми, които понякога те карат да не ги пускаш отново. По принцип всички ленти за вредата от наркотиците, които съм гледала досега, винаги са ми повлиявали много (не че употребявам наркотици, че да ме откажат от тях!).. Наплашила съм се достатъчно от това и наистина не смея да опитам, дори леко нещо.
Както и да е, за самия филм... Актьорската игра е абсолютно на ниво - Дженифър Конъли, между другото, ми прилича на Деми Мур, в този филм я гледах за пръв път. Саундтракът... от него тръпки ме побиват просто, невероятен. Самият сюжет също е много добър, идеята за начина на показване на нещата, за самия начин на заснемане..
Изключително силен и въздействащ, заслужава си гледането.

Права си, невероятен, но потресаващ филм
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Реквием за една мечта/Requiem for a Dream Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реквием за една мечта/Requiem for a Dream   Реквием за една мечта/Requiem for a Dream I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Реквием за една мечта/Requiem for a Dream
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Филми-
Идете на: