Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Божествени и прокълнати

Go down 
+10
mushmulkata
daki8
ajvi
shadowkiss
bebs_987
mirela95
starokina
wentlee
Nessie
twilight_i94
14 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
twilight_i94

twilight_i94


Брой мнения : 2279
Join date : 15.01.2009
Age : 30
Местожителство : В градината пълна с рози

Божествени и прокълнати Empty
ПисанеЗаглавие: Божествени и прокълнати   Божествени и прокълнати I_icon_minitimeЧет 26 Авг 2010 - 18:23

Божествени и прокълнати 152915z

(Книга първа)

Бр. страници: 304
Корици: Меки
Корична цена: 12.00 лв.
Цена в сайта на издателство Ера: 9.60 лв.


„Божествени и прокълнати” е първа книга от едноименната поредица за Грейс Дивайн и Даниъл Калби. Авторката Бри Диспейн съчетава познати митове и легенди с живота на съвременните тийнейджъри, за да ги поднесе в привлекателната опаковка на романтична паранормална история.


Кръв изпълва устата ми. Огън прогаря вените ми. Заглушавам напиращия вик. Сребърният нож се изплъзва от ръцете ми. Изборът е само мой.
Аз съм живот или смърт. Аз съм спасение или разрушение. Ангел или демон.
Аз съм благодат.
Забивам ножа.
Това е моята жертва –
аз съм звярът…

Нещо ужасно се случи в нощта, когато Даниъл Калби изчезна. Нощта, когато Грейс Дивайн откри брат си Джуд, немощен и окървавен. Но тя дори не подозираше каква злокобна тайна бе обгърнала мрака наоколо…

Три години по-късно Даниъл неочаквано се завръща. Всички в гимназията говорят за загадъчния непознат. Ала появата му събужда и болезнения спомен, умело прикриван досега…
Въпреки обещанието да стои настрана от Даниъл, Грейс е привлечена от странния блясък в очите му, дълбоки и жадни. Разгневен от близостта им, Джуд се поддава на яростта. И отново се изправя срещу злото, белязало онази прокълната нощ.
Мрачната тайна застрашава живота на всички. За да спаси хората, които обича, Грейс трябва да направи избор. Но кое би жертвала – любовта или себе си?

Източник: Издателство Ера
Върнете се в началото Go down
Nessie
VIP
Nessie


Брой мнения : 2923
Join date : 19.04.2009
Age : 32

Божествени и прокълнати Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Божествени и прокълнати   Божествени и прокълнати I_icon_minitimeНед 24 Окт 2010 - 1:12

Продадени са филмовите права на „Божествени и прокълнати”
2010-09-27

Продуцентите Ралф Уинтър и Тери Ботуик, създатели на кинохитовете "Планетата на маймуните" и "Фантастичната четворка", придобиха правата за филмиране на трилогията за Грейс и Даниъл. Първата книга, „Божествени и прокълнати”, излезе с логото на издателство ЕРА през август 2010 г., а втората очаквайте в края на ноември. Третата книга ще се появи в САЩ в края на 2011 г.

„Проектът ще бъде изключително привлекателен за почитателите на „Здрач” – коментират Уинтър и Ботуик. – Бри Диспейн е невероятно талантлива!”

„Божествени и прокълнати” е първа книга от едноименната поредица за Грейс Дивайн и Даниъл Калби. Авторката Бри Диспейн съчетава познати митове и легенди с живота на съвременните тийнейджъри, за да ги поднесе в привлекателната опаковка на романтична паранормална история.
Върнете се в началото Go down
wentlee
Администратор



Брой мнения : 5125
Join date : 26.02.2009
Age : 42
Местожителство : Sliven

Божествени и прокълнати Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Божествени и прокълнати   Божествени и прокълнати I_icon_minitimeПон 15 Ное 2010 - 16:57

Продължението на "Божествени и прокълнати" от Бри Диспейн ще излезе на български език на 29.11! Тази книга ще бъде пълна с много изненади, обрати и опасности, дебнещи на всяка страница... и разбира се, доста романтика. Заглавието е The Lost Saint и тук, благодарение на издателство ЕРА, може да прочетете откъс от първа глава.

Из първа глава на втора книга от поредицата „Божествени и прокълнати” от Бри Диспейн

- Къде ти е телефонът? – попитах Даниъл.
- Оставих го вътре. На леглото – прозя се той. – Защо?
Станах, без да откъсвам поглед от екранчето. Мрачно предчувствие пропълзя по кожата ми. Усетих как косъмчетата по врата ми настръхват, а мускулите ми се напрегнаха, както ставаше всеки път, когато предусещах опасност. Телефонът зазвъня в ръката ми. Едва не го изпуснах.
- Кой ти звъни?
- Ти.
Подхванах го неумело и едва не го изпуснах отново. Отговорих.
- Ало? – изрекох уплашено, когато го притиснах към ухото си.
Последва мълчание.
Погледнах дисплея на телефона, за да се уверя, че не съм пропуснала обаждането или да не би случайно да съм натиснала копчето за прекъсване на разговора. Отново го притиснах до ухото си.
- Ало?
Ново мълчание.
Погледнах Даниъл и свих рамене.
- Сигурно е някакво шантаво объркване. – Канех се да затворя, когато чух нещо по линията. Сякаш някой закри микрофона с ръка.
- Ало? – Потръпнах. Цялата настръхнах. – Кой е?
- Идват за теб – рече приглушен глас. – В опасност си. Всички сте в опасност. Не можеш да ги спреш.
- Кой се обажда? – попитах аз, обзета от паника, докато мускулите ми се напрягаха. – Откъде взехте телефона на Даниъл?
- Не му се доверявай – продължи разтрепераният глас. – Той те подвежда, че можеш да му имаш доверие, но да знаеш, че не можеш.
Даниъл посегна към телефона, но аз го отблъснах.
- Какви ги говориш? – попитах.
- Не можеш да му имаш доверие. – Гласът неочаквана стана по-ясен – сякаш ръката се беше отдръпнала от микрофона и при познатото звучене сърцето ми едва не спря. – Моля те, Грейси, поне този път ме послушай. Всички сте в опасност. Трябва да знаеш, че... – Думите прекъснаха, съпроводени от дрънчене – изглежда телефонът падна и линията прекъсна.
- Джуд! – изкрещях аз.

Върнете се в началото Go down
twilight_i94

twilight_i94


Брой мнения : 2279
Join date : 15.01.2009
Age : 30
Местожителство : В градината пълна с рози

Божествени и прокълнати Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Божествени и прокълнати   Божествени и прокълнати I_icon_minitimeЧет 18 Ное 2010 - 14:27

Божествени и прокълнати IzgubeniyatSvetec-za%20net--1290610843

Очаквайте на 29.11.2010г.

Бр. страници: 312
Корици: Меки
Корична цена: 12.00 лв.
Цена в сайта: 9.60 лв.

Грейс Дивайн жертва душата си, за да излекува Даниъл Калби. Но спасявайки своя любим, тя се заразява с върколашкото проклятие и губи брат си.
В отчаянието си да върне Джуд обратно у дома, Грейс се сприятелява с новото момче в града – красавеца Талбът. Двамата се сближават, ала връзката й с Даниъл започва да се пропуква.
Без да разбира по каква мрачна пътека е поела, Грейс се заслепява от новите си свръхестествени способности и се поддава на вълка в себе си. Ала тя не осъзнава, че стар враг се е завърнал... И подготвя капан, по-опасен от смъртта...

Феновете, настървени за още от поредицата за Грейс и Даниъл, ще горят от желание да захапят „Изгубеният светец”. Нови герои, непознати същества на мрака, повече романтика и много динамика – спиращото дъха продължение на „Божествени и прокълнати” обещава поне няколко безсънни нощи. Първата книга на Бри Диспейн се превърна в безспорен хит отвъд океана, а филмовите права на поредицата вече са откупени.


Последната промяна е направена от twilight_i94 на Пон 27 Дек 2010 - 13:50; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
wentlee
Администратор



Брой мнения : 5125
Join date : 26.02.2009
Age : 42
Местожителство : Sliven

Божествени и прокълнати Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Божествени и прокълнати   Божествени и прокълнати I_icon_minitimeСря 24 Ное 2010 - 16:45

Нова информация около втората книга - "Изгубеният светец".

Божествени и прокълнати Izgubeniyatsvetec

Достатъчна ли е любовта, за да спаси прокълнато сърце...

Бри Диспейн
Изгубеният светец
втора книга от „Божествени и прокълнати”


Разрушено семейство. Застрашена любов. Завърнал се враг.
Продължението, което искаш да прочетеш на всяка цена!

Грейс Дивайн жертва душата си, за да излекува Даниъл Калби. Но спасявайки своя любим, тя се заразява с върколашкото проклятие и губи брат си.
Майката на Грейс изпада в дълбока депресия, а баща й тръгва из страната в търсене на изчезналия Джуд. А междувременно родния град – Роуз Крест – е потопен от вълна престъпления...

Първоначално Даниъл се съгласява да научи Грейс как да държи новите си свръхестествени способности под контрол. Но тя мечтае да ги използва в името на доброто. Според нея само по този начин урбат могат да върнат репутацията си и от псета на смъртта да се превърнат отново в небесни хрътки.
В отчаяното си желание да върне брат си Джуд обратно у дома, Грейс се сприятелява с новото момче в града – красавеца Талбът, който й обещава, че с негова помощ може да овладее силите си. Постепенно Талбът остава единственият, който я подкрепя в желанието й да използва способностите си. Дори Даниъл вече не е сигурен дали това е толкова добра идея. Така докато Грейс се сближава с Талбът, връзката й с Калби започва да се пропуква...
Неусетно момичето започва да се променя. Без да осъзнава по каква мрачна пътека е поела, Грейс се заслепява от новите си свръхестествени способности и се поддава на вълка в себе си. Така тя не забелязва, че стар враг се е завърнал... И подготвя капан, по-опасен от смъртта...

Феновете, настървени за още от поредицата за Грейс и Даниъл, ще горят от желание да захапят „Изгубеният светец”. Нови герои, непознати същества на мрака, повече романтика, много динамика и свеж хумор – спиращото дъха продължение на „Божествени и прокълнати” обещава поне няколко безсънни нощи. Първата книга на Бри Диспейн се превърна в безспорен хит отвъд океана, а филмовите права на поредицата вече са откупени.
Серията „Божествени и прокълнати” всъщност е модерна интерпретация на познати митове и легенди, към която са добавени свръхестествен привкус и солидни дози напрежение и романтика. В първия роман от поредицата Бри Диспейн стъпва на притчата за блудния син, а във втория – на историята за добрия самарянин. Във „Изгубеният светец” Бри е отдала почит и на най-верните си почитатели, като е кръстила герои с камерни роли в романа с имената на активни блогъри.
Другият любопитен факт около поредицата е, че образите на главните персонажи са свързани с живота на самата авторка. Колкото и изненадващо да звучи, Грейс Дивайн изобразява самата Бри Диспейн в тийнейджърските й години, само че е нейна по-силна версия – защото Грейси казва и прави това, за което Бри само е мечтала. Образът на Даниъл пък е вдъхновен от трима приятели на писателката, които изненадващо изчезнали от живота й. Едно от тези момчета бил неин приятел от детинство, който се преместил в друг град. След няколко години той внезапно се появил в училището на Бри, но след няколко часа отново изчезнал. От тогава писателката се пита какво ли се е случило с него. Този спомен до известна степен я подтикнал да напише „Божествени и прокълнати” – като своеобразен разказ за това какво би станало, ако нейният приятел не бе изчезнал повторно.
В края на 2011 г. ще се появи и третата последна (поне засега) част от нашумялата поредица.

За авторката
Бри Диспейн преоткрива детската си любов към писането в колежа, когато прекъсва обучението си за един семестър, за да пише и режисира пиеси като част от програма за тийнейджъри в риск. Така тя решава да се посвети на голямата си мечта и да стане писател. Но осъществяването й трябвало да почака, защото скоро след това Бри се омъжва, ражда първото си дете и започва да работи по осем часа на ден. А за писане почти не й остава време.
Но тогава се намесва съдбата. След автомобилна катастрофа Бри осъзнава, че животът е твърде кратък, за да не върши това, което обича. Няколко дни по-късно съпругът й купува лаптоп „втора ръка” и й го подарява с думите: „По-добре започни да пишеш”. Така животът на Бри се променя завинаги. Предложението за закупуване на ръкописа на „Божествени и прокълнати” идва точно на шестата годишнина от катастрофата, която всъщност превръща Бри в писател.
Сега тя живее в Солт Лейк Сити със съпруга си и двете си деца.

Върнете се в началото Go down
starokina




Брой мнения : 29
Join date : 27.06.2010

Божествени и прокълнати Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Божествени и прокълнати   Божествени и прокълнати I_icon_minitimeПет 17 Дек 2010 - 17:19

поредицата е много хубава
Върнете се в началото Go down
mirela95

mirela95


Брой мнения : 8
Join date : 09.12.2010
Age : 29
Местожителство : Пловдив

Божествени и прокълнати Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Божествени и прокълнати   Божествени и прокълнати I_icon_minitimeПон 27 Дек 2010 - 13:01

Подариха ми ''Изгубеният светец" за Коледа, обаче не съм чела "Божествени и прокълнати" ... може ли някой да каже къде в интернет я има, защото точно сега искам да си купувам други книги и тази не ми е първа в списъка, но бих искала да я прочета? Даже и на английски да е няма значение. Много я търсих , но безуспешно...
Върнете се в началото Go down
bebs_987

bebs_987


Брой мнения : 36
Join date : 09.01.2011

Божествени и прокълнати Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Божествени и прокълнати   Божествени и прокълнати I_icon_minitimeВто 11 Яну 2011 - 17:57

някой знаели откаде мога да си изтегля книгата ?
Върнете се в началото Go down
shadowkiss

shadowkiss


Брой мнения : 44
Join date : 13.06.2011

Божествени и прокълнати Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Божествени и прокълнати   Божествени и прокълнати I_icon_minitimeВто 14 Юни 2011 - 9:36

Книгата майче я няма никъде в интернет иначе поредицата е интересна.
Върнете се в началото Go down
ajvi

ajvi


Брой мнения : 43
Join date : 12.07.2010
Age : 32
Местожителство : sf

Божествени и прокълнати Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Божествени и прокълнати   Божествени и прокълнати I_icon_minitimeСря 15 Юни 2011 - 20:22

Доколкото знам един саит започна с превода на книгата но стигна едва до 4 глава.
Върнете се в началото Go down
daki8

daki8


Брой мнения : 23
Join date : 29.09.2010

Божествени и прокълнати Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Божествени и прокълнати   Божествени и прокълнати I_icon_minitimeСъб 2 Юли 2011 - 22:13

Поредицата е много хубава.
Върнете се в началото Go down
mushmulkata

mushmulkata


Брой мнения : 70
Join date : 22.09.2011

Божествени и прокълнати Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Божествени и прокълнати   Божествени и прокълнати I_icon_minitimeПет 23 Сеп 2011 - 0:22

Не е нещо кой знае какво.Хареса ми,но не много Smile
Върнете се в началото Go down
Black Devil

Black Devil


Брой мнения : 42
Join date : 14.11.2010
Age : 29
Местожителство : Neverland

Божествени и прокълнати Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Божествени и прокълнати   Божествени и прокълнати I_icon_minitimeВто 19 Мар 2013 - 19:59

Книгата е добра, препоръчах я и на приятелка и на нея също и допадна Smile
Върнете се в началото Go down
royal




Брой мнения : 43
Join date : 15.07.2010

Божествени и прокълнати Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Божествени и прокълнати   Божествени и прокълнати I_icon_minitimeПет 16 Май 2014 - 9:36

Книгата е добра.Не е всепоглъщаща,но е интересна
Върнете се в началото Go down
aMHE3ua




Брой мнения : 9
Join date : 18.08.2009

Божествени и прокълнати Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Божествени и прокълнати   Божествени и прокълнати I_icon_minitimeНед 29 Апр 2018 - 3:13

А някаква информация за екранизацията? По-горе в коментарите видях, че правата били продадени..
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Божествени и прокълнати Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Божествени и прокълнати   Божествени и прокълнати I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Божествени и прокълнати
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: