Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Слави Трифонов и Ку-Ку бенд

Go down 
+6
радина666
renito0o0o
wentlee
chirsi
voice_of_heaven
Nessie
10 posters
АвторСъобщение
Nessie
VIP
Nessie


Брой мнения : 2923
Join date : 19.04.2009
Age : 32

Слави Трифонов и Ку-Ку бенд Empty
ПисанеЗаглавие: Слави Трифонов и Ку-Ку бенд   Слави Трифонов и Ку-Ку бенд I_icon_minitimeСря 1 Сеп 2010 - 22:26

Чак сега забелязах, че няма такава тема (или поне аз не видях)

Слави Трифонов и Ку-Ку бенд Photo_verybig_1415

СЛАВИ ТРИФОНОВ.

Станислав Тодоров Трифонов e роден на 18 октомври 1966 г. в Плевен. Завършва музикална гимназия в родния си град с виола. Заедно с Петър Курумбашев и Любен Дилов-син, той е първият продуцент на частна продукция в Българската национална телевизия.
В началото на 90-те години се появява студентската продукция „Ку-Ку“, където участва и Слави Трифонов.
През 1997 г. в предаването „Каналето“ участва активно в протестите срещу управлението на Жан Виденов.
През 1998 г. става продуцент и водещ на предаването „Хъшове“. То е свалено от БНТ след едно-единствено излъчване на 8 февруари. След това две години се излъчва в телевизия 7 дни и други кабелни телевизии в страната. Отличава се с остра политическа сатира и силно участие на група „Ку-ку бенд“. Основни идеолози на „Хъшове“ са сценаристите Росен Петров, Тошко Йорданов, Ивайло Вълчев, Драго Петров и Иво Сиромахов.
На 27 ноември 2000 г. Трифонов прави първото издание на „Шоуто на Слави Трифонов“ по бТВ. В момента е директор на продуцентска къща „Седем-осми“ АД, където до май 2008 година негов съдружник е Росен Петров. Продуцират предаванията „Шоуто на Слави“, Треска за злато, Вот на доверие, Файв Старс, Красавицата и отличника, Сървайвър 1 и Мюзик айдъл 1, както и предаването Пей с мен, което се излъчи по Нова телевизия.
Като певец издава 20 албума, заедно с Ку-Ку, Каналето, Хъшове и Ку-Ку бенд. През 2004 г. прави дует с вокалистката на „Антик“ — Елена Папаризу, наречен Why? („Защо?“). Слави Трифонов се опита да пробие с песента „Единствени“, изпълнена в дует със Софи Маринова за конкурса Евровизия 2005. След скандал, свързан с начина на гласуване, демонстративно се отказва от участие. Въпреки или именно заради това песента се радва на голяма популярност.

Георги Милчев - Годжи.

Също изключително популярно лице в българското медийно и музикално пространство. Годжи съвместява работата си на баскитарист в "Ку-ку бенд" с ролята на втори водещ - анонсира Слави Трифонов в началото на всяко предаване и изпълнява функциите на т. нар. "черна кутия" в шоуто. Той е екранната опозиция на водещия - апострофира го, коментира неговите изяви, устройва му изненади и го поставя в неловки ситуации. Резултатът от това е вътрешно диалогизиране на прeдаването и множество комични моменти за удоволствие на публиката.

КУ - КУ БЕНД

Групата, която свири на живо в "Шоуто на Слави Трифонов". Ръководител на бенда е Евгени Димитров - Маестрото - клавишни. Освен отличен инструменталист той е аранжор и композитор на голяма част от българските хитове в последните години. Всички музиканти в "Ку-ку бенд" имат висше музикално образование, като сред тях има и носител на престижната международна награда "Моцарт" в лицето на кларнетиста Илия Илиев. В бенда свирят още Георги Милчев - баскитара, Цветан Недялков - соло китара, Николай Арабаджиев - ритъм китара, Евгени Йотов - саксофон, Йордан Йончев - тромпет, Венелин Венков и Рейди Бризуела - ударни, Александра Раева, Нели Петкова и Борис Солтарийски - беквокали. "Ку-ку бенд" са майстори на импровизацията и имат уникално звучене. Свободно свирят от класика до рап и от фолк музика до джаз. Сред последните им постижения е интерпретацията на класическото произведение на Равел - "Болеро". Групата е една от най-добрите в стила етно-рок и дори бе включена в най-новите учебници по музика за българските училища. Това, което със сигурност можем да кажем е, че 10 години след създаването си "Ку-ку бенд" в момента е най-универсалната поп-група в България, създала ред звезди, продала сензационни забългарския пазар тиражи и - в същото време - разполагаща с най-модерните и скъпи инструменти и озвучителни системи.

Албуми

1. Ръгай чушки в боба (1993)
2. Шат на патката главата (1994)
3. Рома ТВ (1994)
4. Жълта книжка (1995)
5. Хъшове (1996)
6. Каналето - Най-доброто (1997)
7. Едно ферари с цвят червен (1997)
8. Франция здравей (1998)
9. Девети трагичен (1998)
10. Вавилон (1998 - 1999)
11. Няма не искам (1999)
12. Часът на бенда (2000)
13. Новите варвари (2001)
14. Най-доброто (2002)
15. Vox populi (2002)
16. Прима патриот (2004)
17. Четири бири и оркестъра да свири (2005)
18. Ние продължаваме (2007)
19. No Mercy (2008)
20. Македония (2010)

линк към дискографията на екипа!

Лично мнение: Не съм гледала предаването от много отдавна, по простата причина, че започнаха да ме дразнят с вренето на носа, тама където не им е работата. НО като музиканти, за мен, това са най-добрите! Колкото текстовете на Ивайло Вълчев са лични и трогващи, толкова тези на Иво Сиромахов са предизвикателни и казващи истината за обществото, в което живеем. Музиката е изключителна. Плакала съм, крещяла съм, смяла съм се с техните песни, но винаги съм ги уважавала. И може напоследък да не стават като шоу, но като музиканти нямат равни! Признати са от световноизвестни групи и певци, като едни от най-добрите и смятам ,че има защо да е така!
Върнете се в началото Go down
voice_of_heaven




Брой мнения : 542
Join date : 27.06.2009
Age : 30
Местожителство : плевен

Слави Трифонов и Ку-Ку бенд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Слави Трифонов и Ку-Ку бенд   Слави Трифонов и Ку-Ку бенд I_icon_minitimeЧет 2 Сеп 2010 - 13:21

Това са уникални хора за мен! Мн0го ме е яд, че сега някой ще замества Слави, когато видях рекламата имах чувството на де жа вю, имах чувството че и преди се е случвало. Но като музика, наистина са мн0го добри, уникални! Макар някой да си мислят че свирят само чалга, това въобще не е вярно! Винаги съм слушала техни песни, няма да спра скоро. Можем да бъдем само горди, че имаме такива музиканти!
Върнете се в началото Go down
Nessie
VIP
Nessie


Брой мнения : 2923
Join date : 19.04.2009
Age : 32

Слави Трифонов и Ку-Ку бенд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Слави Трифонов и Ку-Ку бенд   Слави Трифонов и Ку-Ку бенд I_icon_minitimeЧет 2 Сеп 2010 - 13:38

voice_of_heaven написа:
Макар някой да си мислят че свирят само чалга, това въобще не е вярно!

Тук, ама много ще се съглася с тебе! Спорила съм с хората относно това какъв стил свирят и според мен тяхната музика е нива МНОГО нива над чалгата! да, имат някакви лиготии, които може да минат за такава музика, но 99% от музиката им си е класика!

п.с.: дори чичо ми, който си е заклет метълист (по никакъв начин не искам да обидя никого) и постоянно плюе Слави и творчеството на бенда, преди няколко месеца ми праща линк за No mercy от новия им албум.. Еми какво мога да кажа ;дд
Тези музиканти са просто изключително талантливи!
Върнете се в началото Go down
chirsi

chirsi


Брой мнения : 365
Join date : 04.06.2010
Age : 28
Местожителство : Сливен *

Слави Трифонов и Ку-Ку бенд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Слави Трифонов и Ку-Ку бенд   Слави Трифонов и Ку-Ку бенд I_icon_minitimeЧет 2 Сеп 2010 - 14:06

Тази група ми е една от любимите.Много артистични.Песните са ме докарвали до плач,смях.На всички песни,които имат,съм изразявала някакви чувства.Помна още,когато бях малка,Слави беше казал " Не съм добър певец,но поне пея правилно " и вярвам,че е така.Колкото до шоуто и аз не съм го гледала много отдавна.Смяла съм се с тях изключително много.До колкото разбрах,че Слави сменя водещият,защото на повечето зрители може да им било писнало една и съща обстановка,а той ще гледа зад колисите.Не знам за другите,но мисля,че Слави си е един много добър водещ.Той допълва останалия бенд.Взаимно се допълват.Всички много ги харесвам и като музиканти и , като актьори. " Nessie " и " voice_of_heaven " каза и моето мнение за тях.

П.С И аз съм спорила с много хора по този въпрос и съм напълно съгласна с теб Райс :Р
Върнете се в началото Go down
wentlee
Администратор



Брой мнения : 5125
Join date : 26.02.2009
Age : 42
Местожителство : Sliven

Слави Трифонов и Ку-Ку бенд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Слави Трифонов и Ку-Ку бенд   Слави Трифонов и Ку-Ку бенд I_icon_minitimeЧет 2 Сеп 2010 - 16:59

И аз като Рая отдавна не гледам Шоуто. Но пък си харесвам някои от песните им, и то много. Студентските ми години и всички купони по него време минаха под знака на музиката на Ку Ку Бенд. Няма как да отрека, че тогава сме се веселили най-здраво. Сред любимите ми техни песни са Цвете мое, с която един съсед ме събуждаше всяка сутрин в продължение на месец, преди да му омръзне песента. Реквием за една мръсница ми беше официално "подарена" от приятели заради едни дивотии, които свърших, та тя е моята песен. Иначе любими албуми - Девети трагичен и Vox Populi. Катерино моме винаги ме кара да настръхвам. А Йовано Йованке - майко мила, тази песен никога няма да я забравя. Една вечер бяхме на рожден ден на приятелка (В тесен кръг - само четири момичета) и тя се отряза ама адски бързо. Нещо се бяха сдърпали с гаджето й и тя се натряска много здраво. По пътя към тях буквално я носехме, защото тя беше станала като кашкавалена. Обаче сле като й се отвори глътката, реши да пее. И си представете четири момичета посред нощ на центъра в Сливен приятно подпийнали, като едната се дере и пее Йовано Йованке. Уникална картинка.
Наистина след Vox Populi спрях да слушам Слави и компания, но това не означава, че не съм имала и няма да имам прекрасни спомени, свързани по някакъв начин с тяхното творчество. А, да, щях да забравя Funk off - страхотна песен. In Love
Върнете се в началото Go down
renito0o0o

renito0o0o


Брой мнения : 435
Join date : 02.09.2009
Age : 30
Местожителство : В импалата

Слави Трифонов и Ку-Ку бенд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Слави Трифонов и Ку-Ку бенд   Слави Трифонов и Ку-Ку бенд I_icon_minitimeПон 6 Сеп 2010 - 21:57

Напоследък шоуто не ми допада по простата причина, че намесват прекалено много политика. Вярно е, че темата е важна, но не всеки го интересува това.
Иначе, относно музиката, има само една дума - НЕВЕРОЯТНИ!!! Имат толкова много качествени песни, че едва ли ще успея да изброа всички. Относно стила им на свирене - мисля, че си е тяхна запазена марка. Не знам за друг бенд в България, който да може да свири еднакво добре рок, поп и дори и поп-фолк. Всеки един от музикантите е професионалист в областта си.
Едни от най-любимите ми песни са: Раждане; Песен на червената шапцица; Темна ли е мъгла паднала; Нещо лично; Не, не и не! и още много, много други. А песента Вечерай, Радо винаги ме кара да плача.
Ще го кажа отново - невероятни са!
Върнете се в началото Go down
http://the--bulgarian-bonbon.tumblr.com/
радина666

радина666


Брой мнения : 327
Join date : 15.07.2011
Age : 28

Слави Трифонов и Ку-Ку бенд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Слави Трифонов и Ку-Ку бенд   Слави Трифонов и Ку-Ку бенд I_icon_minitimeНед 25 Дек 2011 - 23:18

Слушам ги! In Love
Върнете се в началото Go down
Elune

Elune


Брой мнения : 1295
Join date : 15.08.2009
Age : 28
Местожителство : In my invisible music world...

Слави Трифонов и Ку-Ку бенд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Слави Трифонов и Ку-Ку бенд   Слави Трифонов и Ку-Ку бенд I_icon_minitimeЧет 29 Дек 2011 - 15:50

Преди време следях шоуто с интерес, харесвах Слави, харесвах и песните им, дори някои знаех наизуст. Да, но това беше преди. Шоуто според мен запада, сякаш идеите им се изчерпаха. Скучни са ми и форматите, които правят. Иначе за песните им - някои не са никак лоши, има някои, които не понасям, не ги слушам вече, но Ку-Ку бенд за страхотни музиканти, така че нищо лошо не мога да кажа.
Върнете се в началото Go down
pufilina80




Брой мнения : 44
Join date : 04.02.2012
Age : 44
Местожителство : испания,леон

Слави Трифонов и Ку-Ку бенд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Слави Трифонов и Ку-Ку бенд   Слави Трифонов и Ку-Ку бенд I_icon_minitimeСъб 4 Фев 2012 - 23:02

Няма други като тях.
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Слави Трифонов и Ку-Ку бенд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Слави Трифонов и Ку-Ку бенд   Слави Трифонов и Ку-Ку бенд I_icon_minitimeЧет 23 Фев 2012 - 19:42

Elune написа:
Преди време следях шоуто с интерес, харесвах Слави, харесвах и песните им, дори някои знаех наизуст. Да, но това беше преди. Шоуто според мен запада, сякаш идеите им се изчерпаха. Скучни са ми и форматите, които правят. Иначе за песните им - някои не са никак лоши, има някои, които не понасям, не ги слушам вече, но Ку-Ку бенд за страхотни музиканти, така че нищо лошо не мога да кажа.
На същото мнение съм... Слави и Ку-ку бенд си остават от най-добрите български изпълнители за мен, поне що се отнася до съвремието. Не съм им чак толкова голяма почитателка, но имат хубави песни, особено версиите им на някои народни песни. Когато пък стане дума за концерти и шоу, Слави определено знае какво прави, винаги ми е било приятно да гледам концертите, които излъчват по Бтв. В последно време обаче наистина взеха да се изчерпват, по-рядко правят нещо добро.
Спор няма обаче, има техни песни, които знам и пея с удоволствие, а като ги чуя - кеф на макс. Страхотни музиканти и творци са всички в бенда, а Слави, макар и фалшиво понякога, пее от сърце и с удоволствие, така че евалата им. Smile
Върнете се в началото Go down
stefani24

stefani24


Брой мнения : 52
Join date : 08.02.2009
Местожителство : софия

Слави Трифонов и Ку-Ку бенд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Слави Трифонов и Ку-Ку бенд   Слави Трифонов и Ку-Ку бенд I_icon_minitimeПон 15 Апр 2013 - 0:27

Предаването не ми харесва, но песните му са страхотни. Текстовете, мелодиите, гласът му. Страхотен е.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Слави Трифонов и Ку-Ку бенд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Слави Трифонов и Ку-Ку бенд   Слави Трифонов и Ку-Ку бенд I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Слави Трифонов и Ку-Ку бенд
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Музика-
Идете на: