Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/

Go down 
+104
hriskatak
катрин
rosi66
Crazy Cookie ^^
georgi_radev2
lionaz96
kris
tonka
jjanet
нел-j
byh4o
angel95
matabi
zax
katq_elfi
koobten
Vallens
monito0
petinka1108
annadimova85
nadiaali
Inkogniti22
dangerous95
simonkaaa
Sunny_max
valenceto
izabel962
elioni
maggy91
mimityyy89
Elena Gilbert
mai4eto666
n.de4eva
Beta
Tediii
mimssy_baby
Rossalie
elica_belica
Daphie
elena1916
wescor5000
dell
bolqrskata dy6terq
nioneva
fati
MisS_KaPriZna
rendence
kiki.96
happylove
suprunova
dani4ko
ivka
MMDM
albenii
Heilichka
rim17
Lady_Vampire_
evil
lindt
praskyfka
Strawberry
radivana
papata
MissSixty
Baklava
poli8009
mamamia
Antoniq93
rozza93
charmira
bluewolf93
Avetima
maniaka12
chirsi
desi02
Alice Cullen
valery
morganvil_97
milena_1995
vecheto
perlata
renito97
Aphrodite
mirela95
polity13
wentlee
olga1994
beni1979
Jujkata
Nessie
Todomodo
dori4on
Deichuna
Розабел Хелтън
vikincety_24
bella90
jalice
Lioness
wHATEver_f93
Priestess
tedi123
Mury
rolly
Искра
108 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next
АвторСъобщение
Nessie
VIP
Nessie


Брой мнения : 2923
Join date : 19.04.2009
Age : 32

Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/    Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 I_icon_minitimeПет 18 Фев 2011 - 0:19

Искам само да кажа, че ако някой има желание да сканира книгата, то моля да си я разпространявате на ЛС-та! Защото, ако не е с изришното разрешение на превводача, това се води за кражба и е подсъдимо! А тук има достатъчно пълнолетни хора, който могатда го отнесат, заради недообмисляне (това се обсъди от екипа на форума и се стигна до такова решение.) Ако искате, експериментирайте, но на ваша отговорност!
Благодаря! Smile
Върнете се в началото Go down
Todomodo

Todomodo


Брой мнения : 93
Join date : 30.07.2010

Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/    Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 I_icon_minitimeСря 16 Мар 2011 - 14:35

Сдобих се с останалата част от книгата, за което съм много щастлива. Искам обаче да похваля отново преводачите тук, вашият превод е пъти над изданието на Ибис. Браво момичета, надявам се скоро да ни зарадвате с нещо ново!

Весел ден!
Върнете се в началото Go down
dangerous95




Брой мнения : 34
Join date : 12.03.2011
Age : 29

Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/    Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 I_icon_minitimeНед 20 Мар 2011 - 8:55

Много ви благодаря за превода.
Но искам да помоля някой да качи сканираното на останалата част от книгата. Много ви моля. Наистина нямам възможност да си я купя. Sad
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/    Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 I_icon_minitimeНед 20 Мар 2011 - 21:06

Nessie написа:
Искам само да кажа, че ако някой има желание да сканира книгата, то моля да си я разпространявате на ЛС-та! Защото, ако не е с изришното разрешение на превводача, това се води за кражба и е подсъдимо! А тук има достатъчно пълнолетни хора, който могатда го отнесат, заради недообмисляне (това се обсъди от екипа на форума и се стигна до такова решение.) Ако искате, експериментирайте, но на ваша отговорност!
Благодаря! Smile
No no
Върнете се в началото Go down
Inkogniti22

Inkogniti22


Брой мнения : 44
Join date : 03.03.2011

Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/    Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 I_icon_minitimeЧет 31 Мар 2011 - 18:33

Моляви този които има другата част от книгата нека бъде така добър да ми пусне на ЛП или на mail [You must be registered and logged in to see this link.] А на всички които се погрижиха за нас до сега много благодаря.
Върнете се в началото Go down
nadiaali

nadiaali


Брой мнения : 34
Join date : 29.03.2011
Местожителство : Пловдив

Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/    Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 I_icon_minitimeНед 3 Апр 2011 - 17:37

Никъде другаде в нета ли няма да можем да си прочетем книгатааа o.O o.O o.O Sad Sad Аз наскоро започнах да я чета и не виждам смисъл да си купувам само последната книга за няколко глави,след като цялата я прочетох тук ;( Моля ви,никой ли не може да сканира последните глави ? :С
Поне може ли да ми дадете директен линк за сваляне на английски ? Нещо не намирам..
Върнете се в началото Go down
Inkogniti22

Inkogniti22


Брой мнения : 44
Join date : 03.03.2011

Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/    Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 I_icon_minitimeВто 5 Апр 2011 - 1:29

ГЛАВА 12

Дмитрий и аз бяхме във шок от името което чухме.Сидни ни погледна и леко се усмихна.
-Предполагам че знаете за кой става въпрос?
-Разбира се, казах аз!
-Тя беше моя учителка,тя полудя...и стана стригои!
Сидни кимна-знам.Очите ми се разшириха.
-Нали тя не е....тя не е,тази с която бащата на Лиса е имал връска?О господи.
Това беше едно от най шокиращите събития в моя живот.Не можех даже да си го представя.
-На дали.-каза тя.-Сметката е била отворена, много по рано,поради което тя не би могла да бъде неен сопстженик.Правото на неино ползване,тя е получила чак следкато е навършила пълнолетие.И понеже сметката е отворена когато детето се е родило,това значи че тя е била прекалено малка.Следователно не е майката ,но е възможно да и е роднина. Моето предходно учудване се смени с вълнение,и можех да забележа че и с Дмитри се случжа точно същото.
-Трябва да имаш записи за нейното семейство.-каза той.
-Ако не,но е възможно да ги имат някои други морои.
-Кои е близак със Соня?Има ли семеиство?-Сидни поклати глава.-Няма.
Мъкар че би било очевидният избор.За съжаление тя има много роднини.Неините родители произхождат от големи семеиства,така че тя има много братовчеди.Даже някои от неините лели също са на подходяща бъзраст.
-Ние можем да ги видим,нали?-Попитах аз.През мен премина трепетно усещане.Честно казано не очаквах толкожа информация.Наистина това беше малко.но всепак беше нещо.Ако Соня Карп е била роднина с любовницата на Ерик,това е нещо което бихме могли да проследим.Сидни вдигна рамене.
-Искам да кажа ,да,можем.Търсене за някои друг запис (житеиски истории) може да отнеме много време, и след това-дори да е достатъчно класифицирана информацията никак няма да е лесно да разбера,коя жена е тази която търсм.
-Или дори ако някои от тях знае коя е тя.-Гласат на Дмитри беше ти и спокоен когато проговори-Един чожек знае коя е Джеин Доу.Сидни и аз го погледнахме с надежда.
-Соня Карп-каза той.Аз плеснах с раце.
-Да но ние не можем да говорим с нея.Тя исчезна.Михаил Таннер от години я търси но без успех.
И след като той се е прожалил ние със сигурност няма да можем да я открием.Дмитрий отмести поглед от мен и се загледа през прозореца.Кафявите му очи се изпълниха с тъга негожите мисли бяаха далеч,далеч от нас.Аз не разбирах напълно какво става,но онзи мир който се беше появил в очите му там в библиотеката ,когато споделяхме мечтите си за живота,в този момент изчезна.Онзи Дмитрий вече го нямаше.Той се върна в своята жестока реалност,и тъгата го беше завладяла отново.Накрая той въздъхна и ме погледна.
-Това е тъка защото Михаил няма нужните връски.
-Михаил беше нейното гадже.-подчертах аз.Той е бил свързан с нея повече от когото и да било друг.Дмитрий не изкоментира моите думи.Вместо тожа пак се замисли.Можех да видя объркването в очите му и някаква вътрешна борба.Накрая решението беше взето-Твоят телефон хваща ли мрежа тук?-Попита той Сидни.Тя кимна и извади от чантата телефона си ,след което му го подаде.Тя го държеше известно време а той го гледаше,можех да усетя вътрешната борба която водеше,мислеики дали да посегне да го вземе.Накрая, въздухна,стана и тръгна към вратата.Сидни и аз се погледнахме и тръгнахме след него.Тя изостана след мен зада плати и да вземе своя лаптоп.Излязох точно когато Дмитрий завърши.
Излязох точно когато, Дмитрий беше преключил с набирането на номета и доближи телефона до ухото си.Сдни се пресъедини към нас,
и миг по късно,човека от другата страна на линията отговори.
-Борис?-попита Дмитрий.Това беше всичко, което разбрах,защото отаналата част от разговора,той проведе на перфектен руски език.
Но начинат по който говореше, породи в мен странно чувство.Аз бях объркан ,защото не разбирах езика,но в начина по който говорвшв имаше нещо.Нещо което ме накара да почувствам студ.Моят пулс се ускори от страх.Този глас....Аз познавах този глас.Това беше неговия глас.....но също и не точно неговия.Това беше гласът от моите кошмари,галасът на жестокоста.Дмитрий играеше ролята на стригои.Е,играеше,....беше меко казано.Той се опитваше колкото можеше по добре да се превъплати в него.Всичко това беше много убедително.Сидни се намръщи,застанала до мен,но мисля че не испитваше същите чувства като мен.Тя не го познаваше като стригои,и нямаше същите ужасни спомени.Нейната промяна в поведението би трябвало да е очевидна ,но когато погледнах лицето и ,разбрах че е съсредоточена в разговора.Бях забравила че тя знае руски.
-Какво казва?-прошепнах аз.Тя се намръщи,или от неговия разговор или от това че я прекъснах.
-Дмитрий обвинява събеседника си в превземане на лидерството,през времето в което той се е намирал далеч.Тя замълча продължаваики своя превод.В един момент,гласът на Дмитрий се усили гневно,и ние двете със Сидни потръпнахме.Аз я погледнах въпросително.-Той поставя своите пълномощия под съмнение.Не мога да кажа със сигурност,но сега това звучи, все едно онзи човек се унижава пред него.Аз исках да знам всяка дума, но яавно на нея и беше трудно да превежда и да слуша едновременно.Гласът на Дмитрий стан нормален, но въпреки това си оставаше ужасно заплашителен, и сред вихрушка от думи аз чух Соня Карп и Монтана.
-Той попита за Мис Карп-Соня?-промарморих аз.Тя вече от дълго време не беше моя учителка .Сега можех да я наричам дори Соня.
-Аха,-каза Сидни,гледаики Дмитрий.Той иска ъ-ъ,казва, че този човек трябва да направи всичко,за да намери Соня.Този човек.-Тя замълча, за да се вслуша отново.
- Изглежда човека с когото той разговаря, познава много хора ,които са я виждали.Аз знаех, че хора в дадения случаи, означават стригои.Дмитрий бързо се беше върнал сред тях,утвърждаваики,положението и волята си.Повечето от стригоите действат съмостоятелно,рятки са тези които се събират в групи, но независимо от това дори и тези които са самостоятелни,много добре разбират
когато друг стригои доминира над тях и ги заплашва.Дмитрий помнеше своите работни контакри,и както казваше преди.Ако някои от стригоите е чул за неговото превръшане и е повярвал на това, то те не биха могли да разпространят информацията бързо ,заради тяхната дезорганизация.Дмитрий започна да играе игра с която да намери източници,които познават други източници,които биха могли да знаят нещо за Соня.Дмитрий повиши глас,и го промени за са изглежда по-озлобен,тои говореше още по зловещо.Аз внезапно се почувствах като хваната в капан, дори и Сидни сега изглеждаше исплащена.Тя преглътна.
-Той казва на онзи човек, че ако до утре не получи отговор, Дмитрий ще го намери и ще го разкъса на парчета и...Очите на Сидни се разшириха, тя не успя да довърши.
-Исползваи Въображението си.- каза тя.- Това е прекалено ужасно.
Tогава аз се почувствах щастлива,че разговора не бе протекъл на английски.Когато Дмитрий завърши разговора и върна на Сидни телефона,лицето му започна да предобива предишния си вид ,а зловещата маска постепенно изчезна.И той отново стана моя Дмитрий, Дмитрий-дампира.В един миг на неговото лице се появи,тъга и отчаяние,той се подпря в стената на кафенето и погледна на горе към небето.Аз знаех, какво прави.Той се опитваше да се успокои, връщаики контрола над емоциите които бушуваха в него.Той тукущо направи , най-вероятно онова което щеше да ни помогне да намерим нужните отговори,но това бе прекалено ужасно за него.Ръцете ми се разтрепереха, искаше ми се да го прегърна или поне да докосна рамуто му, за де разбере че той не е сам.Но се спрях, подозираики че на него това няма да му хареса.След като върна контрола над себе си,той ни погледна.
-Испратих някои хора ,да разузнаят за нея.-каза той.-Това може и да не проработи.Стригоите не са склонни да пазят данни.Но те действително по някога следят другите, само заради тяхна собствена сигурност.Скоро ще разберем дали това ще има някакъв успех.
-Уау!-възкликнах .-Благодаря.-казах аз колебливо.Знаех че не се нуждае от благодарности,но аз се нуждаех от това.Той кимна с глава.
-Трябва да се връща ме при пазителите, ако ти все още смяташ че там сме в безопасност.
-Аз бих предпочела да остана далеч от цивилизацията.-каза Сидни, и потегли към шосето.-Освен това бих искала да върна ключовете от колата си.Навръщане пътят ни се стори десет пъти по дълак.Мрачното настроение на Дмитрий испълваше цялата кола,отчянието му почти ни задушаваше.Даже Сидни успя да го почувства.Тя отново го остави да кара ,а аз не можех да реша, дали това е добро или лошо.Ще успее ли пътя да отвлече вниманието му от стригоите?Или агонията ще отвлече вниманието му и ще ни откара в пропаста?
За щастие престигнах ме напълно невредими.


Последната промяна е направена от Inkogniti22 на Сря 6 Апр 2011 - 11:49; мнението е било променяно общо 5 пъти
Върнете се в началото Go down
annadimova85

annadimova85


Брой мнения : 52
Join date : 07.10.2010

Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/    Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 I_icon_minitimeВто 5 Апр 2011 - 11:06

ГЛАВА 12- каква приятна изненада!!!!!!!! Ако имаш и другите глави били ми писала на ЛС , ще съм ти много благодарна така и нея намерих цялата книга.
Върнете се в началото Go down
Inkogniti22

Inkogniti22


Брой мнения : 44
Join date : 03.03.2011

Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/    Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 I_icon_minitimeВто 5 Апр 2011 - 13:35

Много бих искала но и аз я намерих само на Руски и както виждаш се опитвам да я преведа но яавно не ми се отдава много.
Ето линк за онези които могат да четат на руски.
[You must be registered and logged in to see this link.] А ако ви харесва по този начин превода мога и да се постарая да я преведа.
Върнете се в началото Go down
tedi123

tedi123


Брой мнения : 310
Join date : 11.11.2010

Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/    Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 I_icon_minitimeВто 5 Апр 2011 - 13:41

Аз си я купих вчера и я прочетох.Не съм очарована от края.Много...де да знам, незадоволително свършва.За мен най-хубави си остават първите 3 книги.
Върнете се в началото Go down
annadimova85

annadimova85


Брой мнения : 52
Join date : 07.10.2010

Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/    Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 I_icon_minitimeВто 5 Апр 2011 - 14:32

Inkogniti22 написа:
Много бих искала но и аз я намерих само на Руски и както виждаш се опитвам да я преведа но яавно не ми се отдава много.
Ето линк за онези които могат да четат на руски.
[You must be registered and logged in to see this link.] А ако ви харесва по този начин превода мога и да се постарая да я преведа.

Благодаря за отговора. Но аз ще си я купя няма друг начин . Ако имаш желание за превод е добре сигурна съм че много хора я търсят -такива като мене например. Но аз ще я купя тъй като не ми се чака и търси.
Върнете се в началото Go down
Inkogniti22

Inkogniti22


Брой мнения : 44
Join date : 03.03.2011

Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/    Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 I_icon_minitimeВто 5 Апр 2011 - 15:44

Рдвам се че можеш да си я купиш,и да преключиш с търсенето ,за съжаление аз не мога, не защото нямам възможност а защото живея в чужбина и се опитах по няколко начина да я купя но не стана.Тъкаче ще чакам някои доброжелател да я качи в нета.
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/    Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 I_icon_minitimeВто 5 Апр 2011 - 22:11

Мили потребители,

Много ви моля да преустановите всякакви подобни действия - сканирания, преводи и публикуването им тук. Вече казахме, че поради излизането на официалния превод спираме нашия, а книгата под всякакъв друг вид ви молим да си я разпространявате по някакъв друг начин, но не и публично, тук.
Върнете се в началото Go down
Inkogniti22

Inkogniti22


Брой мнения : 44
Join date : 03.03.2011

Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/    Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 I_icon_minitimeВто 5 Апр 2011 - 23:47

О много се извинявам ако съм направила някаква неволна грешка.
Върнете се в началото Go down
petinka1108

petinka1108


Брой мнения : 50
Join date : 03.02.2009
Age : 30
Местожителство : Пазарджик

Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/    Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 I_icon_minitimeСъб 9 Апр 2011 - 0:59

А някой от преводачите ще може ли да даде линк към книгата на английски, за да мога да я довърша. Преводите ви наистина са страхотни, но като няма друг начин ще се задоволя да я прочета и така. Благодаря много ! Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/    Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/  - Page 15 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Коментари относно превода /Академия за вампири 6 - Последна саможертва/
Върнете се в началото 
Страница 15 от 18Иди на страница : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next
 Similar topics
-
» Коментари относно превода /Академия за вампири 4 - Кръвно обещание/
» Коментари относно превода /Академия за вампири 5 - Духовна връзка/
» Коментари относно превода / Psy/Changeling Series - В робство на усещането
» Коментари относно превода /Братството на Черния Кинжал 5 - Освободена любов/
» Коментари относно превода / Братството на Черния Кинжал 15 - Избраницата/16 - Крадецът

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Книги :: Преводи-
Идете на: