Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 The Thorn Birds/Птиците умират сами (1983)

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Elune

Elune


Брой мнения : 1295
Join date : 15.08.2009
Age : 28
Местожителство : In my invisible music world...

The Thorn Birds/Птиците умират сами (1983) Empty
ПисанеЗаглавие: The Thorn Birds/Птиците умират сами (1983)   The Thorn Birds/Птиците умират сами (1983) I_icon_minitimeЧет 15 Сеп 2011 - 23:25

Мисля, че няма такава тема в раздела, затова реших аз да я пусна.

Този мини сериал, защото не мога да го нарека филм, е едно от най-хубавите, истински и завладяващи неща, които някога съм гледала на екран. Историята на Ралф и Меги е пленителна, толкова силна, магнетична, напоена с огромна любов и препятствия. Всяка една от тези серии носи едно огромно послание, историята е наистина изключителна. За жалост не съм чела книгата, не мога да я намеря, но ще се разровя в библиотеката, за да я потърся. Препоръчвам на всеки да го гледа! Ще пусна и малко инфо.


[You must be registered and logged in to see this image.]


"Птиците умират сами” разказва за историята на клана Клиъри, новозеландски заселници, и невъзможната любов между Меги и свещеника Ралф де Брикасар. Историята започва в началото на 20-те години на миналия век, когато семейство Клиъри заминава за Австралия, за да поеме грижите за фермата на богатата си леля Мери Карсън. В "Дрогида" Меги израства под духовното наставничество на отеца. Това е само началото на изпепеляващата им страст, продължила 40 г. и въвлякла в стихия от драматични събития три поколения.

Млад и красив, отец Ралф се поддава на амбицията си и приема завещание на църквата от богатата Мери Карсън (Барбара Станиук). Наследството повишава Ралф в йерархията на църквата, но отнема на наследниците на Мери полагащото им се богатство.

Меги, внучката на Мери, расте невероятно красива. Отец Ралф попада в плен на забранената красота, но не може да се откаже от нея. Двамата споделят тайната и опасна страст, която ще се окаже по-голяма от вярата и любовта към църквата.

Забранената любов възкръсва, когато амбициозният архиепископ Ралф дьо Брикасар и Меги Клиъри О'Нийл се събират отново. Любовниците са хванати в капана и трагедията на Втората световна война. Ала съдбата ги среща след 10 години раздяла. От разбитите улици на опустошена Италия до безбрежието на австралийските полета, тази епична романтична история продължава. Тя се превръща в незабравимо пътешествие в сърцата и разума на двама души, които се обичат страстно, но са разкъсвани между чувствата и дълга си.


Жанр: Драма, Романтичен
Година: 1983
Времетраене: 477 мин. 7 серии
Режисьор: Дарил Дюк
В ролите: Ричард Чембърлейн, Рейчъл Уорд, Барбара Стенуик, Кристофър Плъмър, Джийн Симънс и др.
Върнете се в началото Go down
MisS_KaPriZna




Брой мнения : 631
Join date : 13.12.2010
Age : 29

The Thorn Birds/Птиците умират сами (1983) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Thorn Birds/Птиците умират сами (1983)   The Thorn Birds/Птиците умират сами (1983) I_icon_minitimeПет 23 Сеп 2011 - 0:26

Аз не съм гледала нито филма нито пък сериала,но прочетох книгата и беше удивително,просто не можех да я оставя. Smile
Върнете се в началото Go down
gerganasto

gerganasto


Брой мнения : 50
Join date : 13.02.2014
Местожителство : Казанлък

The Thorn Birds/Птиците умират сами (1983) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Thorn Birds/Птиците умират сами (1983)   The Thorn Birds/Птиците умират сами (1983) I_icon_minitimeЧет 13 Фев 2014 - 16:14

Първо гледах филма,преди доста години.После четох книгата.
Като че ли филма ми хареса повече и книгата не е лоша,но актьорската игра ме кефи повече.
Върнете се в началото Go down
dalss97




Брой мнения : 3
Join date : 19.04.2014

The Thorn Birds/Птиците умират сами (1983) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Thorn Birds/Птиците умират сами (1983)   The Thorn Birds/Птиците умират сами (1983) I_icon_minitimeСъб 19 Апр 2014 - 21:49

Книгата беше доста завладяваща,но честно казано се разочаровах леко от филма,не заради актьорската игра,а просто имах чувството,че на самата интерпретация и липсва нещо.
Върнете се в началото Go down
MartinaAvramova

MartinaAvramova


Брой мнения : 22
Join date : 30.04.2014
Age : 34
Местожителство : Перник

The Thorn Birds/Птиците умират сами (1983) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Thorn Birds/Птиците умират сами (1983)   The Thorn Birds/Птиците умират сами (1983) I_icon_minitimeСря 30 Апр 2014 - 15:12

Прочетох книгата когато бях на осем и още тогава бях запленена от характерите и гледките, които автора описва, филма е една от малкото успешни екранизации на книги.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





The Thorn Birds/Птиците умират сами (1983) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Thorn Birds/Птиците умират сами (1983)   The Thorn Birds/Птиците умират сами (1983) I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
The Thorn Birds/Птиците умират сами (1983)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Филми-
Идете на: