Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Джон Грийн

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Streamers_98
VIP



Брой мнения : 1597
Join date : 20.06.2012
Age : 25

Джон Грийн Empty
ПисанеЗаглавие: Джон Грийн   Джон Грийн I_icon_minitimeПет 21 Фев 2014 - 18:52

Джон Грийн
Джон Грийн Url?sa=i&source=images&cd=&docid=573cC9MHbvmHSM&tbnid=v_alMfftfxGTOM:&ved=0CAUQjBw4DQ&url=http%3A%2F%2F24.media.tumblr.com%2Ftumblr_ly8chaHasv1qe1n7yo4_250 Джон Грийн John_green_780


Източник на текст: официалния сайт на издателство Егмонт България
Джон Грийн е роден на 24 август 1977 година в Индианаполис, Индиана. Израства в Орландо, Флорида, завършва гимназия в Бирмингам, Алабама и получава магистърска степен по английски език и религиозни учения от колежа Кенион. Работи като асистент в издателска къща, докато пише първата си книга Looking for Alaska (2005). Романът се превръща в бестселър и му донася не само голяма популярност, но и първото литературно отличие – „Медалът на Принц”. Следващите му книги се радват на не по-малък успех, авторът печели и престижната
награда „Едгар” през 2009 година с творбата си Paper Towns. Междувременно, заедно с брат си Ханк, Джон създава Vlogbrothers (youtube.com/vlogbrothers) – един от най-популярните видеопроекти в света. Понастоящем писателят живее заедно със съпругата си Сара и сина си Хенри в Индианаполис, Индиана. Можете да се присъедините към последователи му в Twitter (@realjohngreen) или да го посетите онлайн на johngreenbooks.com.
Върнете се в началото Go down
Chocolate
VIP
Chocolate


Брой мнения : 947
Join date : 27.07.2010
Age : 26

Джон Грийн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Джон Грийн   Джон Грийн I_icon_minitimeПет 21 Фев 2014 - 23:50

чела съм 'къде си, аляска' и 'вината в нашите звезди'.

смятам, че книгите му са надценени. не знам дали не ги харесвам просто заради самите тях, или защото са толкова overexpose-нати. но просто не ги харесвам. опитах се, но джон грийн не е моят автор, предполагам. разбирам защо толкова много хора го харесват - изказът му лъха един такъв много симпатичен хумор и интелигентност и е лесен за поглъщане. и има известна дълбочина. обаче просто не харесвам атмосферата, която се създава в книгите му. не ме пленява, а по някакъв начин ме отблъсква.

'аляска' ми беше малко постна plot-wise. смисълът, финалът също. очаквах много повече от нея. 'вината' беше красива и силна, признавам. огъстъс обаче, колкото и сладък да ми беше, ми дойде в повече с неговите 'метафори'. кое момиче би си загубило акъла по това? интелигентността е привлекателна, но аз в тоя случай определено не бих. ;д ииии да, вече 546789332 човека на моята възраст я бяха прочели и бяха писали в goodreads, че 'е най-великата книга писана някога омг!!!!!!!!!!!111!' и бях предубедена.

имам 'an abundance of katherines' на английски, обаче си я купих след като започнах аляска и май просто ще я продам. усещам, че няма да ми хареса.

и като че ли най-големият ми проблем с героите на джон грийн са, че са ужасно нереалистични. никой тийнейджър не е толкова пропит и интелигентен едновременно, повярвайте ми. Haha!
Върнете се в началото Go down
http://catbookjournal.blogspot.bg/
rosali

rosali


Брой мнения : 346
Join date : 29.05.2011
Age : 26

Джон Грийн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Джон Грийн   Джон Грийн I_icon_minitimeНед 22 Фев 2015 - 22:33

Chocolate написа:

смятам, че книгите му са надценени.
И аз мисля така.
Мнението ми за него е силно раздвоено.
С "Къде си, Аляска" почти ме грабна, но почти.
"Вината в нашите звезди" май ме накара да се просълзя, но все още мисля че беше супер претрупана. Да, метафорите...
И въпреки това този януари си купих "Множество Катрини" и "Хартиени градове".
Прочела съм само първата към днешна дата.
Никой не умря. Мисля че това беше най-интересното от цялата книга (+ Хасан).
Към втората имам по-големи очаквания, но не съм кой знае колко обнадеждена (истината е че дори не знам защо ги купих).
Като цяло ми харесва, че героите му са интелигентни, добре, но пък все умират в най-неподходящия момент, а ако не умрат, то ще изживеят някоя върховна драма, за да достигнат до дългоочаквания катарзис.
Накрая просветлението ги удря здраво в лицето иииии те са нови хора.
Супер наивни са книгите му, но ако имате търпимост към подобни неща, стават за четене.
Също така трябва да отбележа, че на моменти героите на Грийн могат да бъдат ужасно забавни ("Множество Катрини" би накарала и най-нацупения човек на планетата поне да се усмихне) и това е един от плюсовете на творчеството му.
Върнете се в началото Go down
http://fleurdamourthings.tumblr.com
Малката русалка

Малката русалка


Брой мнения : 20
Join date : 29.05.2018
Age : 33

Джон Грийн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Джон Грийн   Джон Грийн I_icon_minitimeВто 29 Май 2018 - 15:57

Прочетох само "Вината в нашите звезди" след като ми беше прехвалена.
Е.. не ме впечатли. Особено финалът беше .. ъъъ.. защо няма финал?!
Не е моят автор изглежда.
Върнете се в началото Go down
Мари




Брой мнения : 18
Join date : 15.12.2019
Age : 30

Джон Грийн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Джон Грийн   Джон Грийн I_icon_minitimeНед 15 Дек 2019 - 18:43

Опитвала съм да чета негови книги,но не ми се е получавало особено добре. Единствено мога да кажа, че "Сняг вали" ми допада горе-долу. Определено не моят тип автор.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Джон Грийн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Джон Грийн   Джон Грийн I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Джон Грийн
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Джон Матю/John Matthew & Дариъс/Darius

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: